PDA

Zobacz pełną wersję : Pogorszenie jakości przy tworzeniu panoram



Macios
19-07-2018, 11:27
Witam wakacyjnie:)
Borykam się z następującym problemem. Po wywołaniu np. 10 rawów wyjściowych w Capture One Pro i zapisie do .psd, po połączeniu ich (photomerge) w PSie, widzę (dając na 100% widok w Bridge pojedynczy kadr i ten sam fragment z gotowej panoramy) nieznaczny, ale zauważalny dla mnie spadek jakości (mniejsza ostrość, większe szumy). Nie chodzi tu o nadmierne korygowanie geometrii zdjęć przez PSa w czasie łączenia - zdjęcia robię na stabilnym statywie, z głowicą panoramiczną, ustawionym punktem nodalnym itd.
Macie może jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?

Oczywiście można łączyć ręcznie, ale o ile przy nocnych panoramach miejskich scalanie budynków jest proste, o tyle przejścia na niebie zajmują już sporo czasu.

Pozdrawiam

Maciej

miszak
19-07-2018, 11:51
Spróbuj tą samą panoramę zrobić z poziomu puszki i porównaj rezultaty.

Macios
19-07-2018, 11:57
Używam 5dmkII i jeszcze takiej funkcji nie odkryłem;) A tak serio, to chciałbym rozwikłać ten "problem" z poziomu oprogramowania.

miszak
19-07-2018, 13:00
Używam 5dmkII i jeszcze takiej funkcji nie odkryłem;) A tak serio, to chciałbym rozwikłać ten "problem" z poziomu oprogramowania.

Aaaaa no tak. Ja na 7d chyba miałem podobnie. Teraz mam puszkę z opcją panoramy. Fakt jest w jpeg ale.... ile czasu mniej na kompie ;-)

RomanS
19-07-2018, 14:39
„Macios” , może spróbuj bezpośrednio z plików RAW zrobić panoramę.

jan pawlak
20-07-2018, 18:35
Do tworzenia panoram stosowałem program Kolor Autopano, nie miałem problemów tego typu.

jp

zdebik
20-07-2018, 20:18
Zapisz w tiff albo jpg.

Macios
20-07-2018, 22:10
Dziękuję Panowie! Próbowałem eksport tifów z C1 do PSa, jest minimalnie lepiej. W weekend popróbuję więcej. Pozdrawiam:)