PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze sterownikami



jetchan
11-05-2006, 11:32
Mam taki problem-zniszczyła mi się płytka ze starownikami do canona...gdy próbuje podłączyć aparat przez pc connection chce sterowników..gdy przez ptp wykrywa,w folderze są obrazki (ikonki obrazków-zdjęć nie widać na miniaturkach) ale nie da się ich skopiować... :/ Szukałem sterowników na necie,ale nie wiem dokładnie czego szukać-zoom browsera? No a tak wogóle to canon chyba nie udostępnia tych sterowników oficjalnie? Same updaty,głupie to troche..

Trzaska
11-05-2006, 12:52
w razie gdybyś niczego nie znalazł w sieci, zawsze moge zrobic iso plytki i wystawić na serwerku

Encor
11-05-2006, 13:29
Szukałem sterowników na necie,ale nie wiem dokładnie czego szukać-zoom browsera? No a tak wogóle to canon chyba nie udostępnia tych sterowników oficjalnie? Same updaty,głupie to troche..

Zgadzam się że to bez sensu, że nie ma normalnych sterowników na stronie Canona
A szukać masz nie zoom browsera, bo to zwykła aplikacja, lecz sterowników WIA lub TWAIN (w zalezności od tego, jaki masz system)

CyberPL
11-05-2006, 15:58
http://www.voal.pl/pliki/WIA560EN.exe

jetchan
11-05-2006, 16:17
Dzięki Cyber za plik.Ale zainstalowałem,wchodzę do folderu aparatu i tak jak na początku kupna nie widzi mi plików raw.Pliki raw zawsze ściągałem przez aplikację do ściągania plików canona-tą samą do zdalnego sterowania aparatem.Nie wiem co mam robić ... Gdy daję ptp i chcę uruchomić ten program do ściągania windowsowski to pisze,że aktualnie w aparacie nie ma żadnych obrazów.

Encor
11-05-2006, 16:57
Spróbuj przeinstalować Zoom Browsera - jednocześnie przeinstalujesz i Camera Window (to jest ta aplikacja, którą zawsze używałeś)

bundy
11-05-2006, 18:13
Sterowników i wszelakiego softu trzeba zawsze szukać tutaj: www.powershot.com

jetchan
11-05-2006, 18:22
Encor a wiesz skąd można ściągnąć zoombrowsera? na tym powershot szukałem ale sa same aktualizacje.

Vitez
12-05-2006, 08:35
Nie wiem co mam robić ...

Kup czytnik.

Encor
12-05-2006, 15:04
Encor a wiesz skąd można ściągnąć zoombrowsera? na tym powershot szukałem ale sa same aktualizacje.

Nie wiem. Ja korzystam z płyty orginalnej. Myślę, że najlepiej będzie jak skorzystasz z propozycji zawartej w drugim poście wątku


Kup czytnik.

Jak będzie chciał wpisać do aparatu, kto jest właścicielem, to przez czytnik tego nie zrobi:twisted:

ciamas
26-06-2007, 15:55
Witam może ktoś podpowie mi jak zainstalować sterowniki aby komputer widział aparat.
Mam wszystkie płytki które były przy canonie 350d ale podczas podłączania aparatu wyskakuje komunikat "wystąpił błąd podczas instalacji urządzenia nie znaleziono żadanej sekcji w pliku INF"
Nie mam kompletnie pojęcia jak to rozwiazać, może ktoś miał taki problem i wie jak to naprawić.

mxw
03-07-2007, 11:24
Jak będzie chciał wpisać do aparatu, kto jest właścicielem, to przez czytnik tego nie zrobi:twisted:
no to jest chyba jedyna niedogodność. reszta to same zalety.

bez kabla nie da się także zdalnie sterować aparatem (EOS Capture albo Camera window), ale w najnowszej wersji DPP i pod vistą to i tak nie działa, więc nie ma o czym mówić...

ciamas (i inni):
czytnik i fotoloader ruuulez :mrgreen:

a o kablu i sofcie canona lepiej zapomnieć i w ogóle nie otwierać tych ładnie zaklejonych kopert z cd-kami. ;)