PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z połączeniem 350D z PC



Encor
10-05-2006, 21:53
Ciekawe, czy spotkaliście się z takim problemem...
Chodzi o komunikację między 350D i PC pod WinXP. Po zainstalowaniu sterownika WIA pierwsze podłączenie aparatu do kompa jest bezproblemowe - wszystko działa, wszystko się widzi nawzajem i jest ok. Włączenie podpiętego aparatu powoduje uruchomienie monitu WinXP z wyborem aplikacji, a aplikacje (zarówno ZoomBrowser + CameraWindow jak i ACDSee) również widzą aparat - da się zgrywać zdjęcia, zdalnie sterować aparatem itp. Jednak jest to sytuacja jednorazowa. Po zamknięciu którejkolwiek z aplikacji ponowne jej odpalenie kończy się porażką - aparat nie jest już widoczny. Nic nie daje restart aparatu ani systemu. Wygląda to, jakby aplikacje traciły możliwość łączenia się ze sterownikiem WIA. Przy czym o dziwo, jeśli w takiej sytuacji aparat jest włączony, to pojawia się jako urządzenie systemowe - widać je w Eksploratorze i w Menedżerze urządzeń... a jak go wyłączyć, to urządzenie znika. Ale już transfer obrazów przez system przy pomocy WIA też nie jest możliwy - system zwraca komunikat o braku podłączonego aparatu.
Reinstalacja sterownika WIA skutkuje powtórzeniem całej sytuacji.
Oczywiście w aparacie typ połączenia to PC connection.
Działo się to przy firmware 1.0.2 - wczoraj jednak wgrałem 1.0.3 i niestety jest to samo.
Możecie coś poradzić?

Alv
10-05-2006, 22:06
mialem podobny problem. Po reinstalce systemu i wgraniu zoom browser i innych dupereli nie bylo komunikacji. A ze Polak potrafi, zgrywam wszystko przez czytnik kart (dotad zgrywalem przez body). Wszeklie dolegliwoci ustapily;), choc w dalszym ciągu nie znam powodu braku komunikacji i specjalnie w to nie wnikalem;)

Encor
10-05-2006, 23:25
wszystko przez czytnik kart

No ja zasadniczo też zgrywam przez czytnik, ale po pierwsze mam czytnik USB 1.1, a po drugie, mam jedną taką felerną kartę, która, nie wiedzieć czemu, nie jest rozpoznawana przez system i trzeba z niej zgrywać przez body.
Kurcze, czemu Canon tak kombinuje z połączeniem - TWAIN, WIA... Nikon D70 nie potrzebował żadnych sterowników do XP - zaawansowane funkcje działały po PTP, a do tego można go było podpiąć jako zwykły mass storage. Po nim miałem EOSa D60 i ku swojemu zdziwieniu musiałem sie bawić ze sterownikami.
W każdym razie warto by było mieć możliwość korzystania w pełni z możliwości sprzętu. Mam nadzieję, że nie jest to problem z aparatem, choć dokładnie takie same objawy występują na drugim moim kompie z WinXP.

MarekC
11-05-2006, 08:53
Miałem podobny problem.
Pomogło: usnięcie sterownika Menedżerem Urządzeń, ponowne właczenie aparatu i ręczne zainstalowanie sterownika za pomocą kreatora dodawania nowych urządzeń. Udało mi się to na jednym z portów USB, na drugim już nie. Nie wnikałem przyczyny, kupiłem czytnik Hama 19 in 1 za niecałe 50 PLN, kopiuję zdjęcia czytnikiem i mam święty spokój z takimi problemami :-)

Manfred
11-05-2006, 13:13
sie podpinam z podobnym problemem, ale z innej strony u mnie mianowicie nie dziala czytnik Sandisk'a na firewire, choc wczesniej dzialal ok.
format i reinstalka nie rozwiazala problemu.
Mam pc i karte firewire Belkin'a, jak do tej pory uzywam jej z powodzeniem do zgrywania materialu DV z kamery, ale czytnik karty CF juz nie dziala.
Co sie moglo zwalic w czytniku?

AGO
11-05-2006, 13:32
Panowie co tak drastycznie ... 'maly' problem i nowa winda :)
Proponuje odinstalowac soft canona i zainstalowac jeszcze raz.

Ja mialem podobny problem jak mi sie updatow zachcialo -> nowy soft i nie widzi aparatu :( Zainstalowalem od poczatku wszystko z oryginalnej plyty (dolaczonej do zakupionego aparatu) i wszystko hula jak ... poprzednio :D

Encor
11-05-2006, 14:16
Proponuje odinstalowac soft canona i zainstalowac jeszcze raz.

10 raz?:)
I żeby nie było - z orginalnej płyty własnie:)

Vitez
12-05-2006, 08:15
Panowie co tak drastycznie ... 'maly' problem i nowa winda :)

Tez nie lubie tak drastycznych rozwiazan... tyle mam programow poinstalowanych, pokonfigurowanych, dodatki, pluginy, sterowniki itp ze chyba bym sie zalamal jakbym musial od nowa winde reinstalowac co jakis czas.
Mam co miesiac lub co dwa miesiace robiony backup w momencie kiedy "wszystko dziala OK i szybko" . Jak sie cos zwali - odzysk z backupu i smiga 8) , chyba ze wina sprzetu zewnetrznego - w tym przypadku podejrzewam ze jednak czytnik nawalil tak jak mi kiedys modem noestrady zwariowal.

AGO
12-05-2006, 10:05
Backup swietna sprawa ... jak sie ma 2-gi dysk to polecam Norton Ghost -> to cudenko po prostu zrzuca odbicie lustrzane z jednego HDD na drugi. Potem jak sa problemy to mozna zawsze 'wziasc' dane i przerzucic na inny dysk. Co jest naprawde mile to rozmiary dyskow moga sie roznic! Przy takim paranoic-backup'ie WSZYSTKO jest jak bylo, lacznie z dokumentami, zainstalowanymi programami i ... smieciami.

Encor sprawdz moze na innym komputerze czy dziala zrzut ... moze to wina hardware, tj aparatu ?!?

A jesli nie moze to pomoze:
- odinstaluj WSZYSTKO canonowskie
- na wszelki-wielki zrestartuj winde
- uzyj jakiegos programu co smieci usunie z rejestru (np. RegCleaner http://www.jv16.org/ jest juz platny ale RegCleaner 4.3 jest FREE wiec wbij do googla i sciagaj obojetnie skad)
- no i nowa instalacja

Pozdrawiam