PDA

Zobacz pełną wersję : Canon M6 z obiektywem Sigma 30mm F1.4 , jaki adapter?



AleksandraMm
16-05-2018, 11:07
Szanowni Państwo,

Mam Canona m6 i dokupiłam niedawno Sigmę F1.4 EX DC. Zaczęłam poszukiwania adapteru i zwariowałam. Jestem początkującym forumowiczem i początkującym fotografem, czy poradzicie biednej nieświadomej jaki adapter mam kupić żeby wszystko pięknie się złożyło razem? Bardzo dziękuję i pozdrawiam,
Ola

jinks
17-05-2018, 22:49
Szanowni Państwo,

Mam Canona m6 i dokupiłam niedawno Sigmę F1.4 EX DC. Zaczęłam poszukiwania adapteru i zwariowałam. Jestem początkującym forumowiczem i początkującym fotografem, czy poradzicie biednej nieświadomej jaki adapter mam kupić żeby wszystko pięknie się złożyło razem? Bardzo dziękuję i pozdrawiam,
Ola

Z tego co rozumiem to Twoja Sigma ma bagnet EF. Potrzebujesz adaptera ef-->M. Jest oryginał canona i zamienniki.

Np. coś takiego: https://www.komputronik.pl/product/244055/canon-adapter-ef-eos-m.html?gclid=Cj0KCQjw0PTXBRCGARIsAKNYfG0hDLACXSc6Q dunJCnc0iYxGRdaD69xDYHTeNu6Xsooe68Lw2SuJlIaApHpEAL w_wcB

Bardzo fajne szkło. Jeśli będzie Ci to dobrze współpracować to będziesz na pewno zadowolona ze zdjęć.

AleksandraMm
23-05-2018, 20:59
Dzięki za odpowiedź. Tak, moja Sigma ma bagnet EF. Czy wiesz może coś na temat tańszych zamienników:-)? Już nie mogę się doczekać zdjęć!!

jinks
23-05-2018, 21:19
Dzięki za odpowiedź. Tak, moja Sigma ma bagnet EF. Czy wiesz może coś na temat tańszych zamienników:-)? Już nie mogę się doczekać zdjęć!!

Z tego co mi wiadomo adapter w systemie EOS M jest tylko dystansem i po prostu przenosi styki. Zatem nie powinno być różnicy w działaniu zamiennika w porównaniu do oryginału. Oryginał będzie na pewno ładniej, solidniej wykonany.