PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa 430ex iii rt - nie działa fotocela



KNC
02-05-2018, 19:07
Witam.
Właśnie wypakowałem nową błyskotkę. Mam zamiar używać jej w trybie bezprzewodowym i wyzwalać ją przez błyskanie innymi lampami.
Jednak zdaje się, że fotocela w tej lampie nie działa albo ja nie potrafię jej ustawić....
Niby wszystko jest zgodnie z instrukcją i nawet filmikami w necie gdzie kolesiom działa, a moja nie.
Mam jeszcze jakieś stare YN które też ma fotocelę i tam działa to bez problemu.
Macie jakieś spostrzeżenia?
Wrzucam filmik, może ktoś coś zauważy.
https://youtu.be/2VociM-zC40

xxkomarxx
02-05-2018, 20:03
Ta lampa nie ma fotoceli. Podczerwien i radio.
Jesli ma dzialac na podczerwien to lampa ktora ja wyzwala musi w blysku wyslac taka informacje. Lampy musza sie widziec

KNC
02-05-2018, 20:25
hm...w instrukcji nie pada sformuowanie podczerwień, wszędzie jest mowa o "transmisji optycznej", myślałem że to chodzi o błysk.
To kpina że lampa nie posiada fotoceli i trzeba kupić wyzwalacz żeby pofocić zdalnie.
I po raz kolejny muszę to napisać: canon ssie :P
Dzięki za informację.

xxkomarxx
02-05-2018, 22:16
hm...w instrukcji nie pada sformuowanie podczerwień, wszędzie jest mowa o "transmisji optycznej", myślałem że to chodzi o błysk.
To kpina że lampa nie posiada fotoceli i trzeba kupić wyzwalacz żeby pofocić zdalnie.
I po raz kolejny muszę to napisać: canon ssie :P
Dzięki za informację.

Dobrze ze nadajniki zdalne sa od przyjaciol z dalekiego wschodu bo canon slono kaze sobie za to cudo placic.

zdebik
07-05-2018, 00:38
.
To kpina że lampa nie posiada fotoceli i trzeba kupić wyzwalacz żeby pofocić zdalnie.


Radio to lepsze niż fotocela.

KNC
07-05-2018, 08:46
i to ma usprawiedliwiać pazerność Canona?

r_m
10-05-2018, 16:57
Ależ jak najbardziej ma "fotokomórkę", bo jak inaczej odbierałby sygnały optycznego zdalnego sterowania? ;)
Kłopot jest w tym, że oprogramowanie lampy nie przewiduje funkcji "błyśnij gdy zobaczysz błysk" - można to załatwić dokupując:
- nadajnik systemu optycznego zgodnego z Canonem (albo lampę mającą tryb "master")
- nadajnik systemu radiowego zgodnego z Canonem
- nadajnik plus odbiornik radiowy (tylko do wyzwalania, lub przenoszący TTL)
- zwykłą "fotocelę", na którą założysz lampę
Można też poprosić o pomoc zaprzyjaźnionego człowieka potrafiącego posługiwać się lutownicą (takie do rynien się nie nadają), i poskładać fotocelę samodzielnie (koszt elementów poniżej 10zł).

KNC
10-05-2018, 17:46
wyzwalacz kosztuje 70zł, już podpięty :)
Ale coś takiego(fotocela) powinno być obowiązkowo w każdej lampie, najtańsze chinole to mają...