PDA

Zobacz pełną wersję : Uszkodzona matryca w 350D?



satriani
09-05-2006, 20:57
Witam!
Zanim zadzwonię do serwisu na Żynią , chciałbym zasięgnąć informacji czy ktoś się spotkał z następującym problemem: po wykonaniu zdjęcia zarówno na wyświetlaczu aparatu jak i później po wgraniu do pc na zdjęciu jest pionowy cienki czarny pasek. Zmiana jakichkolwiek ustawień nie eliminuje tego. Obawiam się że to matryca, ale czy to możliwe że piksele posypały się szczelinowo w dół tworząc taką linię?

lukep
09-05-2006, 21:05
W!

Pekla.


Powodzenia

satriani
09-05-2006, 21:11
W!

Pekla.


Powodzenia

Dzięki za powodzenie, może coś jaśniej jesli wiesz o co chodzi?
Tzn czy w grę wchodzi wymiana całej matrycy bo jest to uszkodzenie fizyczne, czy podlega to wymianie gwarancyjnej?

satriani
09-05-2006, 21:51
oto zdjęcie dokumentujące stałe miejsce tej linii :


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotogalerie.pl/fotki/upload/26/31/86/2631861147203547697.jpg)

Tomasz Urbanowicz
10-05-2006, 07:45
Jak jest na gwarancji to co się martwisz? Jakby Ci pękła matryca to nie sądzę żebyś w ogóle zobaczył jakieś zdjęcia :) Wyślij na Żytnią i niech się chłopaki martwią.

mxw
10-05-2006, 12:45
Wyślij na Żytnią i niech się chłopaki martwią.
zmapują tę kreskę :lol:

kocotgrz
11-05-2006, 01:13
mam podobną [u mnie jest w poziomie ],
a powstała po mapowaniu na Żytniej :-) widać ją tylko w iso 1600, w przyszłym tygodniu wysyłam ponownie aparat do serwisu ciekawe co zrobią ? ponownie zmapują ? swoją drogą ciekawy serwis, zmapowali ale nie sprawdzili efektów.

"satriani " czy na każdym ISO jest ta kreska ?
ja mam na 1600 a na niższych już brak, i jest ciemniejsza

Tomasz Urbanowicz
11-05-2006, 07:26
A co to znaczy zmapować?

satriani
11-05-2006, 15:01
mam podobną [u mnie jest w poziomie ],
a powstała po mapowaniu na Żytniej :-) widać ją tylko w iso 1600, w przyszłym tygodniu wysyłam ponownie aparat do serwisu ciekawe co zrobią ? ponownie zmapują ? swoją drogą ciekawy serwis, zmapowali ale nie sprawdzili efektów.

"satriani " czy na każdym ISO jest ta kreska ?
ja mam na 1600 a na niższych już brak, i jest ciemniejsza


Witam!

Niestety ta kreska występuje w każdej rozdzielczości przy dowolnym ISO.
Aparat wysłany na Żytnią , więc pozostaje czekać.

Kubak82
11-05-2006, 17:01
A co to znaczy zmapować?

to znaczy "przykryc" je w wewnętrznym oprogramowaniu aparatu. te "bad piksels" sa niejako zastepowane przez sasiadujace z nimi piksele, ktore dzialaja prawidlowo.. cos jak usuwanie ich w PS-ie tylko ze aparat robi to automatycznie :wink:

bundy
11-05-2006, 17:17
to znaczy "przykryc" je w wewnętrznym oprogramowaniu aparatu. te "bad piksels" sa niejako zastepowane przez sasiadujace z nimi piksele, ktore dzialaja prawidlowo.. cos jak usuwanie ich w PS-ie tylko ze aparat robi to automatycznie :wink:

I wtedy np. osoby na zdjęciach, które znajdą się w zmapowanym obszarze, będą o 1 pixel chudsze (przy kadrach poziomych) lub o 1 pixel niższe (przy kadrach pionowych). To pierwsze z pewnością pokochają kobiety ;-) ;-) ;-)

-=Festyk=-
11-05-2006, 20:37
I wtedy np. osoby na zdjęciach, które znajdą się w zmapowanym obszarze, będą o 1 pixel chudsze (przy kadrach poziomych) lub o 1 pixel niższe (przy kadrach pionowych). To pierwsze z pewnością pokochają kobiety ;-) ;-) ;-)
A to drugie znienawidzą:mrgreen:

Tomasz1972
11-05-2006, 20:51
Nie będzie tak źle :) piksele zostaną uśrednione z sąsiadujących sprawnych :)

RadiB
11-05-2006, 22:58
To wyglada na walnieta linie wzmacniacza lub kabla - mysle ze nie beda mapowac tylko wymienia matryce.

BTW: czy mapowanie napewno maskuje hot'y/dead'y na RAWach?

satriani
12-05-2006, 17:50
To wyglada na walnieta linie wzmacniacza lub kabla - mysle ze nie beda mapowac tylko wymienia matryce.

BTW: czy mapowanie napewno maskuje hot'y/dead'y na RAWach?


@RadiB - czy mógłbyś rozwinąć ten wątek, gdzieś już słyszałem to stwierdzenie ale bardzo enigmatycznie, o co chodzi z tymi kablami?

RadiB
13-05-2006, 13:03
Matryca sklada sie z komorek swiatloczulych, ulozonych w liniach i kolumnach. Podczas odczytu matrycy, kazdy piksel jest adresowany i napiecie na nim mierzone. Jesli jedna kolumna nie jest selektowana poprawnie, odczytywane jest napiecie tylko na jednym pikselu dla wszystkich lini w tej kolumnie. Wtedy wszystkie piksele w jednej kolumnie maja jednakowy kolor.

satriani
19-05-2006, 20:30
Dostałem, info z serwisu, bez większych szczeg. że wymienią mi matrycę.

pister
06-11-2006, 15:16
zmapują tę kreskę :lol:

Może naiwne pytanko, ale czy można samemu "zmapować" opisaną w tym wątku przypadłość?
Posiadam 20D i coś podobnego mi się objawiło przy wyższych czułościach.

viTo
10-11-2006, 16:16
z tego co wiem, to mozna samemu zmapowac matryce. Potrzebne jest do tego oprogramowanie, ale nie wiem jakies... Cos juz bylo na ten temat.

PawelPP
21-12-2006, 10:01
... po wykonaniu zdjęcia zarówno na wyświetlaczu aparatu jak i później po wgraniu do pc na zdjęciu jest pionowy cienki czarny pasek...

trochę późno, ale może komuś się jeszcze przyda. miałem coś takiego w 300D. sprzedawca wciskał mi kity (wersja amerykańska, kupiona na działalność, czyli bez praw konsumenta), że to moja wina i bład przy czyszczeniu matrycy - to chyba 2 punkty przez całą wysokość matrzycy, czyli włos jest przy tym całkiem gruby. zerwałem umowę, zarządałem zwrotu wzajemnych świadczeń (sprawa była o krok od sądu) i... już od ponad pół roku mam 350 D
Samemu chyba nie da się tego zrobić
Nie na wszystkich zdjęciach to wychodizło. Były serie: 100 zdjęć z paskiem, 100 bez, 100 z, 100 z i znowu bez
Pozdrawiam.
Paweł