PDA

Zobacz pełną wersję : Cos na wyzszy level



bengalek1
15-04-2018, 19:14
Czesc,

obecnie mam Lumixa GX80, lubie ten aparat, ale zaczal mnie troche ograniczac, zwlaszcza jesli chodzi o czas naswietlania, ktory max ma 30 sekund, brak wejscia pod wezyk.

Wiadomo, ze jest walka miedzy Canonem, a Nikonem ale jakos wydaje mi sie, ze Canon mimo wszystko bedzie lepiej do mnie pasowal. Poki co najwiecej robie zdjec z mala GO czyli uzywam 42.5mm na 4/3.

Oprocz tego chcialem sprobowac troche Streetu i moze okazyjnie krajobrazu, ale to wiadomo kwestia obiektywow, natomiast mam problem jakie body wybrac. Chialbym cos bardziej profesjonalnego, co mi pozwoli za jakis czas wejsc level wyzej.

Fajnie jakby body bylo FF, z odchylanym ekranem, z wejsciami pod wezyk i z dobrym focusem. Pewnie dobrze by bylo sie okreslic z budzetem. Do 2500 cos da rade czy jednak malo troche?

Bede wdzieczny za opinie.

mkamelg
15-04-2018, 22:27
"obecnie mam Lumixa GX80, lubie ten aparat, ale zaczal mnie troche ograniczac, zwlaszcza jesli chodzi o czas naswietlania, ktory max ma 30 sekund, brak wejscia pod wezyk."

https://eww.pavc.panasonic.co.jp/dscoi/DMC-GX80/EG_EC_EF_EB/guidePOL.pdf

Przeczytaj sobie dokładnie to co jest napisane na stronach 73 oraz 74, zwracając szczególną uwagę na to co jest napisane pod "Informacje o ustawieniu [T] (Czas)".

bengalek1
15-04-2018, 22:41
Sorry max to jest 60 sekund, ale mimo wszystko chce wskoczyc na DSLR.

mkamelg
15-04-2018, 23:14
Informacje o ustawieniu [T] (Czas)

Jeśli ustawisz szybkość migawki na [T] (Czas) i naciśniesz do końca spust migawki, rozpocznie się ekspozycja. (trwa do około 120 sekund)

Po ponownym przyciśnięciu spustu migawki, ekspozycja zakończy się.

No ale jak chcesz wskoczyć na DSLR to proszę bardzo tylko z takimi wymaganiami i budżetem o jakich wcześniej napisałeś nie sądzę abyś znalazł coś dla siebie.

bengalek1
16-04-2018, 09:25
to z jakim budzetem musialbym sie liczyc?

grizz
16-04-2018, 09:58
A po Co Ci ten wężyk jak smartfonem można sterować?

Z jakim budżetem? Chcesz małą GO to szukaj A7. Tylko tam AF kuleje i jeszcze kilka problemów jest.

Poza tym jakie szkła?
Nowe/używane sprzęty?

fret
16-04-2018, 10:20
Rozsądne minimum do zabawy z małą GO to 5D + 85/1,8. Będzie problem z budżetem nawet w wersji Mk I.

Przemek_PC
16-04-2018, 14:05
DSLR wychodzi z mody wiec punktow do lansu nie doda a skoro chcesz przeskoczyc na jak to napisales wyzszy level to szukaj bezlustra pelnoklatkowego. Wezyk spustowy? Ostatnio uzywalem z Zenitem B kilkadziesiat lat temu. Od kiedy praktycznie kazdy aparat posiada samowyzwalacz 2 i 10 sekund to nie widze potrzeby uzywania wezyka.

trothlik
23-04-2018, 19:09
DSLR wychodzi z mody wiec punktow do lansu nie doda a skoro chcesz przeskoczyc na jak to napisales wyzszy level to szukaj bezlustra pelnoklatkowego. Wezyk spustowy? Ostatnio uzywalem z Zenitem B kilkadziesiat lat temu. Od kiedy praktycznie kazdy aparat posiada samowyzwalacz 2 i 10 sekund to nie widze potrzeby uzywania wezyka.

DSLR wychodzi mówisz?? To ja chętnie przyjmę takiego wychodzącego Dx...
A to że akurat ty używałeś wężyka z zenitem nie znaczy że inni tego nie używają.
Np, aparat na stoliczku i czatowanie na ptaka. Tu ci samowyzwalacz nie pomoże, no ale co ja tam się znam.

A po Co Ci ten wężyk jak smartfonem można sterować?

Z jakim budżetem? Chcesz małą GO to szukaj A7. Tylko tam AF kuleje i jeszcze kilka problemów jest.

Poza tym jakie szkła?
Nowe/używane sprzęty?
Ty tak na poważnie??
Po kiego sterowanie smartfonem?
Po co polecasz coś co ma "jeszcze kilka problemów"?

Przemek_PC
24-04-2018, 02:28
Czytales w ogole co kolega chce fotografowac? Chyba nie do konca bo wyskoczyles z polowaniem na ptaka jak Filip z konopii.

p410
24-04-2018, 05:33
polecił bym Ci canona 6d Mark I może nie ma ekranu obrotowego ale to według mnie mały problem. tylko z kasą musisz popracować , nie wiem ile kosztuje teraz bo swój kupowałem 3 lata temu nowy w Uk, teraz możesz dostać 6d używany ale sądzę że cenowo opadł bo jest Mark 2. puki co masz fajny sprzęt ale jak chcesz cos lepszego , odłóż trochę kasy i będziesz zadowolony
z tego co kupisz

Rysiu
24-04-2018, 07:55
Czytales w ogole co kolega chce fotografowac? Chyba nie do konca bo wyskoczyles z polowaniem na ptaka jak Filip z konopii.
To było ogólne porównanie więc jak sądzę ok ;) inni mogą korzystać...

Yanc
24-04-2018, 08:18
Generalnie nie ma takiego body, które spełniałoby wszystkie te warunki, jednak jest jedno (przynajmniej) które spełnia większość warunków - oprócz pełnej klatki - i jest to body 70D. Ma ekran ruchomy, ma dobry autofocus, ma wyjście na wężyk spustowy (notabene z moim body 60D używam tego wężyka i dobrze mi z tym :) ). Używane dostaniesz w cenie około 2500 zł, nawet czasami w komplecie z obiektywem. Przesiadka na ewentualny poziom wyżej będzie raczej bezbolesna - moja droga w lustrzankach to było Nikon D60 - EOS 1000D - 500D - 60D - 7DmkII - przesiadłem się z Nikona na Canona głównie ze względu na moja kompatybilność z obsługa aparatu. Nikonowe menu uważam za mało intuicyjne i jakieś takie pokręcone. Zresztą mam teraz Coolpixa P500 i nowszego P900 i nadal uważam że menu to jest najgorsza rzecz w tych aparatach. W Canonach każdy kolejny poziom to były nowe możliwości techniczne, ale bardzo łatwe do opanowania. Tak więc, podsumowując - pomyśl o 70D.

grizz
24-04-2018, 08:24
Ty tak na poważnie??
Po kiego sterowanie smartfonem?
Po co polecasz coś co ma "jeszcze kilka problemów"?
Po kiego-? Bo wygodne i dające sporo więcej możliwości od wężyka. Zwłaszcza jak tego wężyka nie ma.
Nie polecam. W każdym sprzęcie jest kilka problemów trzeba sobie przekalkulować przez własne potrzeby czy + przebijają -.

Yanc
25-04-2018, 10:01
Po kiego-? Bo wygodne i dające sporo więcej możliwości od wężyka. Zwłaszcza jak tego wężyka nie ma.
Nie polecam. W każdym sprzęcie jest kilka problemów trzeba sobie przekalkulować przez własne potrzeby czy + przebijają -.

A tak z ciekawości zapytam, bo nigdy nie używałem smartfona jako wężyka, co jest takiego lepszego? Domyślam się że na smartfonie jest podgląd, ale np. w P900 to sterowanie działa tylko w trybie Auto, co mnie nie zadowala i w związku z tym używam pilota na podczerwień. Mój 7d ma kartę z WiFi i podobno tez można używać smartfona, ale jakoś nigdy się za to nie wziąłem. Pytam tutaj całkiem serio - jakie są korzyści korzystania z takiej technologii?

grizz
25-04-2018, 10:52
Np:
- zmiana parametrów (w panasonicu można ustawiać większość parametrów, nawet zoomem z odpowiednimi szkłami)
- podgląd
- ustawianie AF z tego podglądu na dowolne miejsce w kadrze
- przesyłanie zdjęć od razu
- geotagowanie
- nie ma kabla o który można zahaczyć

Szalenie wygodne jak masz aparat na statywie, czy nawet jak robisz z ręki zdjecia z dziwnej pozycji.
Przy dłuższych sesjach możesz swobodnie się poruszać mając cały czas podgląd. (Zasięg masz większy niż przy standardowych wężykach)
Przydaje się też przy streecie czy dzieciach, gdzie nie przystawiając aparatu nie peszysz ludzi.

fret
25-04-2018, 14:23
Np:
- zmiana parametrów (w panasonicu można ustawiać większość parametrów, nawet zoomem z odpowiednimi szkłami)
- podgląd
- ustawianie AF z tego podglądu na dowolne miejsce w kadrze
- przesyłanie zdjęć od razu
- geotagowanie
- nie ma kabla o który można zahaczyć

Szalenie wygodne jak masz aparat na statywie, czy nawet jak robisz z ręki zdjecia z dziwnej pozycji.
Przy dłuższych sesjach możesz swobodnie się poruszać mając cały czas podgląd. (Zasięg masz większy niż przy standardowych wężykach)
Przydaje się też przy streecie czy dzieciach, gdzie nie przystawiając aparatu nie peszysz ludzi.

Jest tu jeszcze gdzieś miejsce na fotografię? Może pokaż te zdjęcia, które zrobiłeś tylko dzięki takiemu ogadżetowaniu. Pomijam jakieś megaprofesjonalne sesje na których gwiazda kasuje milion dolarów za godzinę pozowania i liczy się każda wykorzystana sekunda.

Yanc
25-04-2018, 19:05
Jest tu jeszcze gdzieś miejsce na fotografię? Może pokaż te zdjęcia, które zrobiłeś tylko dzięki takiemu ogadżetowaniu. Pomijam jakieś megaprofesjonalne sesje na których gwiazda kasuje milion dolarów za godzinę pozowania i liczy się każda wykorzystana sekunda.
fret: Nie oceniaj techniki fotografowania innych ludzi bo nie wiesz do czego Adming używa dokładnie tej konfiguracji. Może akurat robi takie zdjęcia, że mu to ułatwia, albo może porusza się na wózku inwalidzkim i mu tak wygodniej? Albo może... (tu wstaw inny powód). Ja mam sprzęt który może robić takie bajery ale go nie używam, bo nie potrzebuję. A nawet jak Adming robi zdjęcia z tymi gadżetami to przecież nie zmusza Cię żebyś tez ich używał. Robisz zdjęcia Zenitem, rób Zenitem, masz wężyk, używaj wężyka, albo nie uzywaj, masz drona z aparatem, używaj drona.
adming - mój Nikon P900 o ile się doczytałem może tylko cykać fotki w trybie auto przez aplikacje na smartfonie, a Canon... pojęcia nie mam, żeby mieć WiFi muszę wywalić kartę pamięci, a że to mi nie pasuje, to nie używam karty WiFi. Geotagowanie mam w obu aparatach, kabli nie mam bo pilot na podczerwień :) jakby jeszcze wynaleźli beznożne statywy to by był szczyt szczęścia :). Ja u siebie mogę to ewentualnie spróbować wykorzystać do zdjęć ptaków... aparat na statywie w krzakach jest mniej podejrzany niż człowiek z aparatem na statywie w krzakach. Wypróbuje sobie to w weekend majowy jak pogoda pozwoli. A jak jest z tym zasięgiem? Jak WiFi to powinno pewnie przynajmniej kilkadziesiąt metrów pociagnąć.

grizz
26-04-2018, 11:04
Bajer jest. Za darmo. Nikt go nie karze używać, ale oczywiście, lepiej zmienić aparat na taki z gniazdem i dokupić wężyk, i zginać się do ekraniku. Żeby było prawilnie. Taaa.
Yanc zasięg jest wypadkową zestawu aparat/telefon/warunki terenowe trudno to określić jednoznacznie.

jotes25
26-04-2018, 16:00
Zasięg w dość "sterylnym" terenie w przypadku Canona + iPhone to max. 20 metrów. W mojej praktyce (np. krzaki, drzewa, opadający brzeg), to max. 5 metrów. To niewiele, więc często wspieram się małym routerem/punktem dostępowym zasilanym powerbankiem, które wieszam gdzieś na drzewie. Aplikacja Canona jest już bardzo dojrzała, właściwie umożliwia zdalne zrobienie wszystkiego, również filmowanie, łącznie z "ręcznym" ostrzeniem czy zoomowaniem (o ile mamy przystawkę PZ-E1).

Greg S
26-04-2018, 18:19
Zasięg w dość "sterylnym" terenie w przypadku Canona + iPhone to max. 20 metrów. W mojej praktyce (np. krzaki, drzewa, opadający brzeg), to max. 5 metrów. To niewiele, więc często wspieram się małym routerem/punktem dostępowym zasilanym powerbankiem, które wieszam gdzieś na drzewie. Aplikacja Canona jest już bardzo dojrzała, właściwie umożliwia zdalne zrobienie wszystkiego, również filmowanie, łącznie z "ręcznym" ostrzeniem czy zoomowaniem (o ile mamy przystawkę PZ-E1).

Wszystko to prawda, ale dalej w aplikacji brakuje tak podstawowej rzeczy jak interwałometr, a szkoda.
Osobiście sam korzystam z aplikacji podczas wykonywania zdjęć z długimi czasami naświetlania - rzędu kilku minut.