PDA

Zobacz pełną wersję : Między - forumowe nr3- "Portret b&w"



Czarna_Offca
30-03-2018, 20:32
Zapraszam wszystkich uczestników do wzięcia udziału w trzeciej edycji między-galaktyczno-forumowych Zadań Tematycznych :)

Tematem zwełnionym jest: PORTRET B&W im bardziej naturalny bez wygładzeń skóry tym lepiej :)

Termin nadsyłania prac: 7 kwiecień 2018 do godziny 24:00

W związku ze świętami wydłużam termin nadsyłania prac o jeden dzień :)

Regulamin zabawy znajdziecie tutaj: REGULAMIN - Zadania tematyczne (http://www.canon-board.info/zadania-tematyczne-81/zadania-tematyczne-miedzy-forumowe-regulamin-107489/)

Osoby zainteresowane proszę wysyłać zdjęcia na maila:tematyczne.forumowe@gmail.com (tematyczne.forumowe@gmail.com)

Wyłonienie zwycięzcy - 4 dni

Głosowanie i komentarze w odrębnym wątku.

Proszę pamiętać o przesyłaniu prac zgodnych z regulaminem (podpis, rozmiar i nie zapominajcie o podaniu nazwy forum)

Jacek_Z
30-03-2018, 22:26
W regulaminie jest zmiana w pkt. 3 - znalazł się tam dopisek o konieczności posiadania zgody na publikację wizerunku osoby widocznej na zdjęciu.
I ten punkt regulaminu zostanie na zawsze, bo przy innych tematach tez mogą się pojawić na zdjęciu ludzie.

Chcemy większej frekwencji, Temat łatwiejszy, a że idą święta to nie zmuszamy do pracy i tworzenia zdjęć na nowo. Można brać to, co się ma w szufladzie. Albo przerobić kolor na BW i nam wysłać :)

fret
31-03-2018, 18:27
... im bardziej naturalny bez wygładzeń skóry tym lepiej :)

...

Konkurs chyba polega na tym, że ocenia głosujący oceniają co jest lepsze. Taka sugestia organizatora wypacza sens głosowania. Jak już bardzo chcesz, to wprowadź taki wymóg, ale nie pisz co lepiej, bo to bez sensu.

Czarna_Offca
31-03-2018, 20:04
fretko to była tylko sugestia,a nie wymaganie :)

fret
01-04-2018, 21:09
No i właśnie z tego powodu jest to bez sensu. Wydaje mi się, że nie powinnaś niczego sugerować. Wymagania powinny być proste i jednoznaczne, a mętne sugestie zniechęcają tylko do wzięcia udziału w zabawie.

Czarna_Offca
01-04-2018, 22:41
wymagać to zacznę batem :D

Eberloth
01-04-2018, 23:06
wymagać to zacznę batem :D

To było "zabawne" pierwsze sto razy. Teraz już jakby mniej...

Czarna_Offca
02-04-2018, 15:39
ale nadal działa :D : Także ten teges przysyłać swe prace po bat czeka :D

bans
02-04-2018, 16:36
Nie, nie działa. A mnie ta twoja infantylna kokieteria irytuje od początku.

I "także" to nie "tak że", to znaczy zupełnie coś innego.

Czarna_Offca
02-04-2018, 18:24
jestem jaka jestem i się nie zmienie, bo kogoś coś we mnie irytuje :)

fret
07-04-2018, 14:44
Wysłałem

--- Kolejny post ---

Tak przy okazji, to ten regulamin wysyłania jest przesadnie skomplikowany. Po co dublowanie danych? Nazwa forum i użytkownika w tytule wiadomości i w nazwie pliku. Niby drobiazg, ale podobno diabeł tkwi w szczegółach ;)

Jacek_Z
07-04-2018, 21:48
Ten punkt postulowałem ja (nie offca), bo już prowadziłem zabawe na 3 fora - RAWki. Sęk w tym, że userzy nie zawsze spełniali to co zapisano w regulaminie. tzn np. nie nazywali pliku Nickiem. Mail nie miał w tytule nicka, a trzeba było prowadzic korespondencje by ustaić czyj to plik.
Czasami z kolei user nadsyłał zdjęcie z nickiem w nazwie, ale w małych rozmiarach. Załóżmy że 600x800 pikseli. Jak nadejdzie więcej maili (w rawkach bywało ich kilkadziesiąt) to gdy nagle zobaczysz w katalogu na dysku prowadzący zobaczy za mały plik to .. w jakim mailu on był? Musisz przeszukać kilkadziesiąt maili. Prawo Murphiego, plik będzie w ostatnim ;) i wtedy odpisujesz do delikwenta by wysłał prawidłowy. Albo piszesz do kogoś by podał nick bo zapomniał. Oczywiście, jeśli nie spełnił punktu regulaminu w kwestii nazwy czy rozmiaru to może też zapomnieć zatytułować mail. Tak tez będzie, czasami. Ale to gdy jest tytuł maila to ułatwia nam pracę.
Moglibysmy nie reagować (tzn wyrzucać) na prace nieregulaminowe (np. bez nicka w nazwie), ale się staramy docierając do usera z z informacją zwrotną.

Jeszcze kilka godzin. Macie chyba jakiś portret na HDD? :)

fret
08-04-2018, 09:41
Może jakieś pierwsze podsumowanie? :)

fret
09-04-2018, 07:48
Wygląda na to, że modlitwy o frekwencje zostały wysłuchane, prowadzący nie dają sobie rady z policzeniem prac...

Kochani, ja wiem, że to zabawa, ale przy takim podejściu do tematu, jakie zostało zaprezentowane w tej edycji, to niedługo nikt nawet nie spojrzy na wasze konkursy.

tombas
09-04-2018, 11:04
Wygląda na to, że modlitwy o frekwencje zostały wysłuchane, prowadzący nie dają sobie rady z policzeniem prac...

Kochani, ja wiem, że to zabawa, ale przy takim podejściu do tematu, jakie zostało zaprezentowane w tej edycji, to niedługo nikt nawet nie spojrzy na wasze konkursy.

i nawet "nagie offcze zdjęcia" nic tu nie pomogą :mrgreen:

fret
09-04-2018, 11:37
Może odwołali głosowanie, bo wpłynęło tylko moje zdjęcie ;)

Tringa
09-04-2018, 11:45
Czyli wygrałeś tą edycję - Gratulacje ;)

fret
09-04-2018, 12:19
Na gratulacje jeszcze trochę za wcześnie, ale nie wykluczam takiej możliwości :D

fret
09-04-2018, 13:33
Wygląda na to, że Jacek wybrał się z Offcą kajakiem do Szwecji, a w kajaku, to wiadomo, obie ręce zajęte i nie ma jak pisać ;)

Jacek_Z
09-04-2018, 14:05
Nie, jestem i czytam.
Zabawę prowadzi owieczka i czekamy aż założy wątek ze zdjęciami i ankietą.
Prac jest ponad 20.

fret
09-04-2018, 16:43
Nie, jestem i czytam...

I chyba na tym polega problem, że zaglądacie, czytacie i nic nie piszecie :)Ludzie jednak oczekują jakiegoś sygnału zwrotnego. Jeśli wy pokazujecie, że macie te konkursy w gdziesiu, to jak mają je traktować uczestnicy? ;)

Jacek_Z
09-04-2018, 20:42
Nie, to nie tak.
W dodatku konkurs prowadzi jedna osoba, offca, to jej mail. Ja nawet nie znam nadesłanych prac.

Głosowanie już jest, zaraz zmienię belkę
http://www.canon-board.info/zadania-tematyczne-81/miedzy-forumowe-nr3-glosowanie-107725/

bans
10-04-2018, 10:04
A co tu pisać? Że wszystko co widzę zawiera się miedzy "ledwo przyzwoita sztampa" a "żenujące knoty"? Że niektórzy powinni być bardziej samokrytyczni i zastanowić się zanim zgłoszą zdjęcie do jakiegokolwiek konkursu?

No dobra, sprowokowaliście mnie... ;)