PDA

Zobacz pełną wersję : 6d z uk



Pumeks
28-03-2018, 11:36
Witam . Mam rozumieć że to dokładnie ten sam produkt co kupowany w PL. Nie rozumiem tylko dlaczego gwarancji udzielają tylko na Rok ? A nie na 2 lata jak u nas . Dzięki za odp . Pozdrawiam

tombas
28-03-2018, 12:03
Witam . Mam rozumieć że to dokładnie ten sam produkt co kupowany w PL. Nie rozumiem tylko dlaczego gwarancji udzielają tylko na Rok ? A nie na 2 lata jak u nas . Dzięki za odp . Pozdrawiam

jesli Twoje "u nas" to znaczy w Polsce, to zle rozumiesz, nie ma 2 lat gwarancji, jest 1 rok, chyba że ostatnio cos sie zmieniło :-)
(2 lata to odpowedzialnosc sprzedawcy/rękojmia ale ona nie dotyczy DG)

Pumeks
28-03-2018, 12:20
Co to znaczy DG ? Myślałem że normalnie jest na produkt 2 lata gwarancji jak na TV Czy Inne sprzęty . Ostatnio akurat miałem awarię telewizora miesiąc przed końcem gwarancji i naprawili bez problemu. Z aparatami jest inaczej?

tombas
28-03-2018, 12:49
dg to zanaczy działalnośc gospodarcza
wiecej info jest tu
https://www.canon.pl/support/consumer_products/warranty_faqs/
ale to trzeba by było samemu poszukac..., a tak warto nabic jeszcze jeden post na forum i byc bliżej giełdy :mrgreen:

Pumeks
28-03-2018, 12:57
Aparat z paragonem nie na firmę . Dzięki za info. Wygląda na to ze nie ma żadnej różnicy poza ceną jaka jest w UK a W PL

aptur
28-03-2018, 13:27
Myślałem że normalnie jest na produkt 2 lata gwarancji jak na TV Czy Inne sprzęty .

Normalnie okres gwarancji jest taki, jaki sobie wymyśli producent. Canon ma 12 miesięcy gwarancji.

trothlik
28-03-2018, 18:53
Normalnie okres gwarancji jest taki, jaki sobie wymyśli producent. Canon ma 12 miesięcy gwarancji.

Teoretycznie tak.
Ja kupiłem eLkę w UK i dostałem dwa lata gwarancji :D

aptur
28-03-2018, 19:00
Teoretycznie tak.
Ja kupiłem eLkę w UK i dostałem dwa lata gwarancji

Pisałem o gwarancji producenta.

kmeg
28-03-2018, 19:25
Teoretycznie tak.
Ja kupiłem eLkę w UK i dostałem dwa lata gwarancji :DI masz tak napisane na karcie gwarancyjnej Canona?

trothlik
28-03-2018, 20:14
Na kwitku ze sklepu. Canon dał rok a sklep kolejny rok. Jak dobrze licze to wychodzi dwa lata

kmeg
28-03-2018, 20:21
Na kwitku ze sklepu. Canon dał rok a sklep kolejny rok. Jak dobrze licze to wychodzi dwa lataAle nie gwarancji producenta a to całkiem co innego. Sklep pada i jesteś bez tej gwarancji (Canon w sumie może też ;)

miszaj
28-03-2018, 21:23
6D mialem stad : https://www.hdewcameras.co.uk/canon-6d-body-only-1167-p.asp
Ogolnie kupilem od nich sporo sprzetu na przestrzeni ostatnich dwoch lat.
Gwarancja 'sklepowa', ale dobra firma. Sporo znajomych tez od nich bierze (albo z Panamoza).

Merde
29-03-2018, 10:18
Na kwitku ze sklepu. Canon dał rok a sklep kolejny rok. Jak dobrze licze to wychodzi dwa lata
Ile to już lat funkcjonuje prawo o tzw. "niezgodności towaru z umową"? A ludzie dalej nie rozumieją na czym to polega.

W skrócie: gwarantem jest PRODUCENT urządzenia. Gwarancja może być 1 rok, 2 lata czy 5, ale równie dobrze może być "do drzwi". Jest to świadczenie dobrowolne.
Odpowiedzialność za tzw. "niezgodność towaru z umową" to obowiązek ustawowo narzucony na SPRZEDAWCĘ i wynosi on 24 miesiące od zakupu. Nie jestem pewien czy nie było pod tym względem zmian w ustawie, ale był jeszcze jeden "haczyk" - po 6 miesiącach to konsument musi udowodnić, że towar był "niezgodny z umową" w chwili jego wydania.

Ogólnie (choć rozumiem przesłanki za jej wprowadzeniem) uważam tą ustawę za bubel prawny. To klasyczne pójście na łatwiznę, zmuszanie do ponoszenia odpowiedzialności za jakość towaru sprzedawcy, a nie producenta. Bo, tak na zdrowy rozsądek, jaki wpływ na jakość ma sprzedawca?

grizz
29-03-2018, 11:07
1. Niezgodność towaru z umową to już nie funkcjonuje od lat ;) Rękojmia jest.
2. Ta ustawa jest bardzo pro-konsumencka. Sprawy załatwiasz w miejscu gdzie towar kupiłeś. Producent jest gdzieś tam daleko. A sprzedawca lepiej widzi czy sprzedaje buble.

Merde
29-03-2018, 15:08
1. Niezgodność towaru z umową to już nie funkcjonuje od lat ;) Rękojmia jest.
Tak coś mi się kojarzyło, ale zasada działania taka sama (?).


2. Ta ustawa jest bardzo pro-konsumencka. Sprawy załatwiasz w miejscu gdzie towar kupiłeś. Producent jest gdzieś tam daleko.
Są oddziały lokalne producenta, importerzy generalni - to na nich powinna w takim przypadku ciążyć odpowiedzialność za JAKOŚĆ produktu. Nie na drobnym sprzedawcy, bo często on w łańcuchu dystrybucyjnym na tym produkcie zarabia najmniej.
Przyjęcie do reklamacji (ale nie jej rozpatrzenie) to zupełnie inna sprawa, prostsza do ogarnięcia.


A sprzedawca lepiej widzi czy sprzedaje buble.
Od klienta - owszem. Ale znów - to producent (lub jego lokalny przedstawiciel/partner) powinien odpowiadać za JAKOŚĆ.
To on podejmuje decyzje mające wpływ na awaryjność, często świadomie i celowo.

RHF
29-03-2018, 17:16
6D mialem stad : https://www.hdewcameras.co.uk/canon-6d-body-only-1167-p.asp
Ogolnie kupilem od nich sporo sprzetu na przestrzeni ostatnich dwoch lat.
Gwarancja 'sklepowa', ale dobra firma. Sporo znajomych tez od nich bierze (albo z Panamoza).

Tam gwarancja tylko sklepowa, bo to "grey market".
Osobiście najczęściej kupuję w Currys, tam gwarancja 2 lata + dopłata od razu na 5 lub po 2 latach dopłata na 3 w KnowHow. Nawet jak sam zepsujesz, to i tak naprawią lub dadzą nowe...

miszaj
29-03-2018, 18:45
Osobiście najczęściej kupuję w Currys, tam gwarancja 2 lata + dopłata od razu na 5 lub po 2 latach dopłata na 3 w KnowHow. Nawet jak sam zepsujesz, to i tak naprawią lub dadzą nowe...

Ja tylko w HDEW albo 2nd hand. A sprzet i tak mam ubezpieczony, wiec gwarancja sie zbytnio nie przejmuje. Ale rozumiem, ze to moze byc dla kogos problem.

fotomagierxd
02-04-2018, 22:57
ja tak samo miałam, 2 lata gwarancji