PDA

Zobacz pełną wersję : Body czy obiektyw



Vilemo
25-03-2018, 22:12
Witam !
Potrzebuję Waszej pomocy ,właśnie przesiadam się z nikona na canona i potrzebuję kupić body z obiektywem ,wiadomo jedno bez drugiego nie strzeli;)
Wcześniej miałam Nikona D3200 i kilka obiektywów ale najczęściej używałam stałki 50mm1.8 , jednak miałam z nią problemy w pomieszczeniu , przy szerszym ujęciu musiałam po ścianach chodzić.
Poza tym nie do końca byłam zadowolona z jej jakości , później okazało się że aparat ma back focus albo obiektyw go ma? Nieważne ,sprzęt nie był już na gwarancji, zrażona przygodami z nikonem postanowiłam kupić Canona. Do sedna! Przyglądam się Canon Eos d750 +Sigma 17-50mm f2.8 EX DC OS HSM lub Canon EOS 77D+18-55 IS STM albo Canon EOS 77D+50mm 1.8 z tym że trochę ciasno w mieszkaniu się przy niej robi. Czytałam że ważniejszy jest obiektyw od body , to przemawiałoby za pierwszą opcja jednak dobre body to dobre body , a obiektyw można dokupić , czy ten obiektyw kitowy będzie aż tak słaby? Na zewnątrz pstrykam raczej w dzień , uczę się portretów i fotografii dziecięcej. W domu używam lampy błyskowej , oczywiście dopiero uczę się tego światła. Mogłabym za miesiąc dokupić 50mm 1.8 . Trochę namieszałam nie wiem czy ktokolwiek zrozumiał mój wpis;) Pytanie brzmi: który zestaw z wyżej wymienionych polecicie ?
Pozdrawiam,Justyna

Ps.Chciałam kupić nowy sprzęt ponieważ po przygodach z Nikonem zależy mi na gwarancji .

atze
25-03-2018, 22:34
Ja bym wziął 77D. Ma lepszy aufofocus, do dzieci w sam raz. Z obiektywu lepsza Sigma od kitowego. I Sigma i kitowy da Ci większą uniwersalność. Stałka da lepszy portret z małą głębią ostrości. Masz doświadczenie więc wiesz co potrzebujesz.

Przemek_PC
25-03-2018, 23:08
Z Canonem szczegolnie w polaczeniu z Sigma tez mozesz miec przygody z AF.

Vilemo
26-03-2018, 00:09
Właśnie w tym problem że jeśli wezmę d77 to z kitem ewentualnie z 50 mm f/1.8 STM a sigma szłaby z d750 , nie stać mnie na sigmę z d77
mam max 4000 na body z obiektywem

--- Kolejny post ---

Dlatego zależy mi na nowym ,żeby serwisować bez opłat.

Robert-foto
27-03-2018, 10:19
Polecam jeszcze obiektyw canon 24mm 2.8 STM , body z tym obiektywem będzie poręczne.

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

jinks
27-03-2018, 12:54
Vilemo jeśli chcesz fotografować dzieci i masz zacięcie portretowe myślę, że 50/1.8stm da Ci efekt pożądany w tego typu fotografii - małą głębię ostrości. To szkło kosztuje ok. 450zł. Weź tą sigmę i body z dobrym AF-em a 50tkę na 20 rat 0% z allegro :)

fret
27-03-2018, 14:01
Ja bym brał 800D, kit STM, 50 STM i zbierałbym na 430. Ale to moje bardzo subiektywne zdanie.

PrzyborMk2
28-03-2018, 09:01
Bierz 77d, jest to w miarę świeże body. Ma bardzo dużo z 80d a jego cena jest teraz atrakcyjna. Myślę, też że dobrze wprowadza w modele dwucyfrowe. Po czasie tak jak piszesz dokup 50mm 1.8. Ewentualnie bierz body ze stałka 50mm i zbieraj na sigme. Przy zakupie sigmy 17-50 czy to z 750d czy 77d sprawdź czy obiektyw dobrze pracuję z body bo te modele nie mają mikroregulacji.

akustyk
28-03-2018, 09:29
Ja bym wziął 77D. Ma lepszy aufofocus, do dzieci w sam raz.

a 750D ma gorszy? w porownaniu z Twoim (czy moim) 6D??? :)

nie robmy sobie jaj z pogrzebu. z perspektywy przecietnego uzytkownika roznica w cenie nie uzasadnia zakupu 77D zamiast 750D... roznica w AF jest w tym wypadku pomijalna (zupelnie inna kwestia jest to, ze ten w 750D jest za* dobry i poza ptactwem/sportami co najmniej wystarczajacy). dodatkowy ekranik na gornym panelu czy kolko do korekty ekspozycji to sa mile dodatki, ale w ich cenie mozna kupic obiektyw :)



Z obiektywu lepsza Sigma od kitowego.
w czym dokladnie?

18-55/3.5-5.6 STM to bardzo przyzwoite optycznie szklo. z bardzo pewnym AF.



od siebie zaproponuje: 750D + 18-55/3.5-5.6 STM + 50/1.8 STM + zapasowy akumulator (i tu niestety trzeba kupic oryginal :( ) powinno sie zmiescic w budzecie i daje do kupy swietna jakosc

Filip
02-05-2018, 08:27
+ zapasowy akumulator (i tu niestety trzeba kupic oryginal )

Czy nieoryginalne akumulatory są gorsze? Serio pytam. Jestem początkującym „Canoniarzem” i właśnie kupiłem zamiennik Duracell. Na coś trzeba zwracać szczególną uwagę?

kmeg
02-05-2018, 08:49
Czy nieoryginalne akumulatory są gorsze? Serio pytam. Jestem początkującym „Canoniarzem” i właśnie kupiłem zamiennik Duracell. Na coś trzeba zwracać szczególną uwagę?Są gorsze ale też i tańsze. Duracell jest też tylko marka ponieważ sami produkcja tego typu akumulatorow się nie zajmują. Po prostu mogą robić mniej klatek niż oryginał lub inaczej się rozładowywać. Rób zdjęcia i nie przejmuj się tym kompletnie.

Filip
02-05-2018, 09:03
Są gorsze ale też i tańsze. Duracell jest też tylko marka ponieważ sami produkcja tego typu akumulatorow się nie zajmują. Po prostu mogą robić mniej klatek niż oryginał lub inaczej się rozładowywać. Rób zdjęcia i nie przejmuj się tym kompletnie.

Dzięki. Kupiłem jako backup, więc powinno spełnić swoją rolę. A do lampy co byś polecił? Słyszałem dobre opinie o Eneloop pro.

kmeg
02-05-2018, 11:53
Dzięki. Kupiłem jako backup, więc powinno spełnić swoją rolę. A do lampy co byś polecił? Słyszałem dobre opinie o Eneloop pro.Gdybym był pro to raczej używałbym oryginalnych aku Canona ale to tak przy okazji.

Enelopy pro są ok choć one bardziej są dobre w ekstremalnych warunkach. Jest szal na Ikea Ladda. Są jeszcze GP pro.

https://lygte-info.dk/review/batteries2012/CommonAAIndividualTest%20UK.html

adamm
02-05-2018, 12:54
Hej.

1- moim zdaniem lepiej "zainwestować" w lepsze body. Ja mam 70D co 2 lata temu spokojnie mi wystarczało, teraz jednak szedłbym w pełną klatkę a nie APS.

2- akumulator tylko oryginał !!! i bez względu czy to tylko jako backup czy nie.
A co jeśli się zapomni naładować oryginalną i włoży tą zapasową na której wyjdzie 100-200 zdjęć?
Dałem się namówić na podróbkę bo po kilku ładowaniach miała być prawie jak oryginał.
Różnica jest kolosalna, od samego podtrzymywania stanu naładowania aż do ilości zrobionych zdjęć.

3- do lampy mogę śmiało polecić Eneloop Pro (czarne)

Murawka
02-05-2018, 15:52
To ja się wypowiem bo miałem taki sam dylemat początkującego. Miałem dylemat miedzy nowym body (d750, d77, d800) albo nowym szkłem z ogniskową której mi brakowało. Wybrałem szkło i nie żałuje tej decyzji bo zwiększyło to moje możliwości a tak nadal bym narzekał ze mi brakuje takiego a takiego kadru. Body które posiadam jest totalnie budżetowe bo to 1200d, nawet jako początkujący widzę ze nie jest ono wybitne, ma pewne wady i ograniczenia ale na chwile obecna starcza. Teraz mając szklarnie taką jakiej chciałem za rok lub dwa zmienię sobie body a szkła zostaną :)

fret
02-05-2018, 18:18
... A do lampy co byś polecił? Słyszałem dobre opinie o Eneloop pro.

Jak nie jesteś bardzo pro, to wystarczą z Lidla. Chyba 16 zł za 4 sztuki. Nie bawię się w analizy porównawcze, ale używam bezproblemowo od kilku lat.

cesiu111
03-05-2018, 20:32
Stoję przed podobnym dylematem co autor wątku i zdecyduję się najpewniej na jedno i drugie, tyle że w moim wypadku wygrała chęć sprawdzenia pełnej klatki.
Jeżeli stałbym przed wyborem - lepsze body aps-c + gorszy obiektyw (lub jego brak), czy gorsze body z lepszym obiektywem, to zdecydowanie wybrałbym opcję drugą.

adamm
03-05-2018, 21:39
wygrała chęć sprawdzenia pełnej klatki.


moim zdaniem bardzo dobrze.
Na FF po prostu na tych samych szkłach będziesz widział więcej (szerzej)

becekpl
04-05-2018, 10:01
a moim zdaniem nie ma to znaczenia, 70% początkujących zostaje nimi do końca życia
bierz cokolwiek i rób zdjęcia

atze
07-05-2018, 23:06
a 750D ma gorszy? w porownaniu z Twoim (czy moim) 6D??? :)

nie robmy sobie jaj z pogrzebu. z perspektywy przecietnego uzytkownika roznica w cenie nie uzasadnia zakupu 77D zamiast 750D... roznica w AF jest w tym wypadku pomijalna (zupelnie inna kwestia jest to, ze ten w 750D jest za* dobry i poza ptactwem/sportami co najmniej wystarczajacy). dodatkowy ekranik na gornym panelu czy kolko do korekty ekspozycji to sa mile dodatki, ale w ich cenie mozna kupic obiektyw :)


w czym dokladnie?

18-55/3.5-5.6 STM to bardzo przyzwoite optycznie szklo. z bardzo pewnym AF.



od siebie zaproponuje: 750D + 18-55/3.5-5.6 STM + 50/1.8 STM + zapasowy akumulator (i tu niestety trzeba kupic oryginal :( ) powinno sie zmiescic w budzecie i daje do kupy swietna jakosc

Post autorki był edytowany, więc nie pamiętam już czy też pisała o 750D, który jest dobrym sprzętem i ma porządny autofocus. Porównałem 77D z tym co było podane jako alternatywa i wypadł lepiej.

Co do szkła to sam szukałem kiedyś obiektywu pod 50D i Sigma tu na forum była najbardziej polecana. Dlatego też polecam zamiast kita. Uniwersalny, ostry, do portretów lepsze 2.8 niż 3.5

promyk słońca
16-05-2018, 09:17
Witam, obecnie robię zdjęcia canonem 350d ze szkłem 50mm 1.8 oraz 17-35 2.8. Wykonuję głównie portrety, ale chciałabym przestać robić zdjęcia do szuflady i móc zaoferować robienie zdjęć na jakiś imprezach typu wesela itp. Jaki sprzęt możecie doradzić? Oraz pytanie w jakim stopniu barwa zdjęć zależy od body, które posiadam? W tej chwili mam efekt lekko brudnych, przydymionych barw i powiem, ze mi się to podoba. Czy będzie się to zmieniać wraz ze zmianą body? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi :)

becekpl
16-05-2018, 10:09
żeby zaoferować " robienie zdjęć na jakiś imprezach typu wesela itp" musisz zainwestować ładnych parę tys zlotowych
masz tyle?

promyk słońca
16-05-2018, 15:07
wiem, liczę się z tym :)

Filip
17-05-2018, 14:54
(...) w jakim stopniu barwa zdjęć zależy od body, które posiadam? W tej chwili mam efekt lekko brudnych, przydymionych barw i powiem, ze mi się to podoba. Czy będzie się to zmieniać wraz ze zmianą body? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi :)

Kolorystyka zależy od tego jak wywołasz RAW’a.

akustyk
17-05-2018, 16:50
Kolorystyka zależy od tego jak wywołasz RAW’a.

Oj... to widac zooma Sigmy nigdy nie miales. Z gratis filtrem 81a :)

Yanc
17-05-2018, 20:35
O z tym zoomem Sigmy to prawda. Mam 70-300 APO DG i wszystkie fotki nim zrobione są ocieplone :)

promyk słońca
18-05-2018, 11:46
ok czyli barwa zależy od wywołania RAWu i od obiektywu...body naprawde nie ma tu nic do rzeczy?

akustyk
18-05-2018, 15:11
ok czyli barwa zależy od wywołania RAWu i od obiektywu...body naprawde nie ma tu nic do rzeczy?

teoretycznie wszystkie body Canona powinny dawac bardzo zblizona kolorystyke jesli korzystasz z tych samych profili kolorow (np. Standard albo Neutral). jesli robisz JPEG-i albo przetwarzasz RAW-y canonowskim softwarem, bo juz w LR beda roznice. nie jest to idealnie taka sama kolorystyka ale bardzo zblizona

Yanc
18-05-2018, 21:12
Problem z odwzorowaniem barw w fotografii cyfrowej jest dużo bardziej skomplikowany bo odwzorowanie barw zależy po kolei: od ustawień i możliwości aparatu, od oprogramowania i obróbki, od ustawień monitora, jeśli drukujesz zdjęcia to oczywiście od drukarki i atramentu a nawet papieru. To co u ciebie na monitorze wygląda zajebiście u kogoś innego już tak ********e nie będzie. Spójrz sobie tutaj na forum do tematów "popRAWka" w konkursach, jedno zdjęcie a ile rożnych wersji :)

promyk słońca
18-05-2018, 22:14
ooo dziękuje za odpowiedzi :) rozjaśniacie mi temat ! Jeszcze jedno pytanie chodzi mi po głowie ale muszę je przemyśleć :D

Yanc
23-05-2018, 22:40
ooo dziękuje za odpowiedzi :) rozjaśniacie mi temat ! Jeszcze jedno pytanie chodzi mi po głowie ale muszę je przemyśleć :D

O to pewnie będzie pytanie wielkiej wagi. W takim razie pozwól że z góry udzielę Ci odpowiedzi: 42. ;)

promyk słońca
03-06-2018, 21:30
hahah to chyba nie to pytanie :) aaa co oznacza 42? :)

tmielcarz
04-06-2018, 00:18
aaa co oznacza 42? :)

Polecam klasyką literatury sci-fi, czyli "Autostopem przez galaktykę". Wszystko stanie się jasne :).

promyk słońca
04-06-2018, 14:04
Ale tu się robi tajemniczo :D sci-fi nie moja bajka ale autostopem brzmi dobrze na pewno zajrzę :D

jelcyk
12-06-2018, 08:12
Po Nikonie D3200 kazdy nowy aparat bedzie reprezentowal wyzsza jakosc i zapewne mozliwosci - a na pewno inne. Dla ciebie znaczenie bedzie mialo, aby nowy zestaw byl idealnie ze soba zestrojony, bo wtedy juz tylko od ciebie bedzie zalezalo, jakie fotki dasz rade zrobic. Roznice miedzy aktualnie sprzedawanymi modelami nie sa jakies szczegolnie spektakularne - wszystkie sa fajne...

promyk słońca
12-06-2018, 10:17
Jak fajnie usłyszeć, że wszystkie są fajne :) w końcu zdecydowałam się na canona 6d, już go nabyłam i testuje. Masz racje różnica jest ogromna chociaż klimat z canona 350 ma coś w sobie... ciekawe czy tutaj uda się to powtórzyć? stworzyć podobny? Wrzucę potem jakieś fotki żeby zobrazować o co mi chodzi. Ok a teraz pytanie co znaczy idealnie zestrojony ze sobą zestaw? Jak rozpoznać , ze zestrojony nie jest :P ?

Yanc
12-06-2018, 11:53
Ok a teraz pytanie co znaczy idealnie zestrojony ze sobą zestaw? Jak rozpoznać , ze zestrojony nie jest :P ?

No to jest trudne pytanie, ale postaram się nieco naświetlić problem: Idealnie zestrojony zestaw to przed wszystkim dobrze wyważony napęd obiektywu żeby nie bił podczas fokusowania, idealnie dobrany odcień czerwieni paska do aparatu, kolor szmatki do czyszczenia sprzętu i takie tam :)

To oczywiście żarty, a sam chciałbym się dowiedzieć co to idealnie zestrojony zestaw :)

promyk słońca
12-06-2018, 18:25
hmmm wydaje mi się, że kolory mam dobrze dobrane :P a jeśli chodzi o obiektyw to chyba jest w porządku ale z tego co mówicie to dobrze byłoby dać komuś to ocenić, coś czytałam na forum ,że ludzie oddają do kalibrowania...??

Yanc
13-06-2018, 11:21
No tak, ale nie bierz na poważnie tego co pisałem wcześniej :).
Kalibrowanie obiektywu robisz wtedy jeśli ewidentnie wprowadza jakiś błąd w zdjęciach - zniekształcenia, permanentny brak ostrości (tzw. backfocus, albo forward focus) itp. Jeśli obiektyw działa i zdjęcia wychodzą dobrze to kalibracja jest niepotrzebna.

promyk słońca
13-06-2018, 14:09
u mnie to też był żart, nie biorę tego serio :) hehe a co do zdjęć to poprostu zaczęłam się zastanawiać, wiesz mi się wydaje, że coś takie jest bo się nie znam a potem może się okazać, że może być inaczej. Miałam tak z moim pierwszym autem jak zmieniłam pierwszy raz opony ze starych na nowe zimówki to dopiero zobaczyłam różnice :)

promyk słońca
13-06-2018, 16:05
u mnie to też był żart, nie biorę tego serio :) hehe a co do zdjęć to poprostu zaczęłam się zastanawiać, wiesz mi się wydaje, że coś takie jest bo się nie znam a potem może się okazać, że może być inaczej. Miałam tak z moim pierwszym autem jak zmieniłam pierwszy raz opony ze starych na nowe zimówki to dopiero zobaczyłam różnice :)