PDA

Zobacz pełną wersję : canon id



LacekL
21-03-2018, 19:47
Cześć
mam pytanie: wpisałem w canon ID swoje produkty (bodies, lampę błyskową i oba obiektywy). Dostaję za każdym razem jakiegoś marketingowego emaila w nagrodę. Przy czym mam wrażenie, że:
- nikt nie sprawdza czy to co wpisałem ma sens (wpisywałem numer seryjny po ciemku i wpisałem numer seryjny z obiektywu A jako numer seryjny obiektywu B i nie było żadnego errora)
- nie widzę żadnej opcji poza "jaki masz sprzęt".


Czy ja czegoś nie zauwazyłem, czy to całe cannon id można spokojnie przyrównać do pliku napisanego w notatniku, gdzie sobie zapiszemy jaki sprzęt foto posiadamy i powiedzmy, że zapiszemy go na dropboxie.

Czy jak ktoś inny zechce zarejestrować sprzęt z takimi samymi numerami seryjnymi to pojawi się coś jakby "sorry you can't register someone else's property"? Moje wrażenie jest takie, że to jest całkowicie useless.

janhalb
22-03-2018, 09:30
Ależ to nie jest useless. To jest bardzo useful. Tyle, że niekoniecznie dla Ciebie. Raczej dla nich - dostali Twój adres e-mail, mogą Ci wysyłać - jak sam mówisz - marketingową mielonkę... :-)

LacekL
22-03-2018, 09:43
No już nie mogą, bo po pierwszym emailu wypisałem się z tych maili. Czyli dla użytkownika z tego nic nie wynika? Poinformują chociaż o nowym firmware do mojego aparatu?

FlatEric
11-04-2018, 13:07
Czyli dla użytkownika z tego nic nie wynika? Poinformują chociaż o nowym firmware do mojego aparatu?
Twierdzą, że poinformują. ;)
Natomiast dla użytkownika wynika z Canon ID tyle, że tworzysz w ten sposób konto, dzięki któremu można się logować na inne ichnie serwisy, jak Canon Image Gateway czy Irista - cokolwiek by o ich funkcjonalności czy oferowanych parametrach nie sądzić. :roll:
Tyle tylko, że na samej stronie Canon ID czemuś nie ma do onych serwisów żadnych odsyłaczy, przez co rzeczywiście można popaść w zwątpienie i osłupienie.