PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uzyskać potwierdzanie ostrości w manualnym obiektywie przez przejściówkę - 7d



mcxmcx
21-03-2018, 10:20
Dzień dobry ponownie.

Tym razem z pytaniem o 7d i przejściówkę na manualny obiektyw.


Konkretnie :) to chodzi o uzyskanie potwierdzania ostrości w manualu.
Przejściówka tylko mechanika, bez żadnych elementów aktywnych.

Się da?

Czy trzeba przejściówkę z elektroniką? I jeżeli tak, to jaką?

Suchy
21-03-2018, 10:59
Trzeba mieć przejściówkę z dandelionem. Mam coś takiego, jest do kupienia za kilkadziesiąt złotych na serwisach aukcyjnych. Ale moim zdaniem średnio się to sprawdza. Przynajmniej u mnie nie uzyskuje dokładnego ustawienia ostrości. O wile lepiej robi mi się w trybie LV, powiększeniu obrazu i ustawieniu ostrości "na oko".

Bobby Peru
21-03-2018, 11:09
Z 400-tką zaczynałem i swego czasu kupiłem heliosa i jupitera. Fajna sprawa żeby szybko nauczyć się pewnych rzeczy.

mcxmcx
21-03-2018, 11:10
Trzeba mieć przejściówkę z dandelionem. Mam coś takiego, jest do kupienia za kilkadziesiąt złotych na serwisach aukcyjnych. Ale moim zdaniem średnio się to sprawdza. Przynajmniej u mnie nie uzyskuje dokładnego ustawienia ostrości. O wile lepiej robi mi się w trybie LV, powiększeniu obrazu i ustawieniu ostrości "na oko".No właśnie na LV działa, ale chodziło mi o "pikniecie"...

No dobrze, trzeba będzie się wykosztować ;)

rafels3
21-03-2018, 11:58
Trzeba mieć przejściówkę z dandelionem. Ale moim zdaniem średnio się to sprawdza. Przynajmniej u mnie nie uzyskuje dokładnego ustawienia ostrości.

Trzeba sobie kupić dandeliona programowalnego (przesłona i "mikroadjustacja"). Wtedy problem FF/BF znika.

kmeg
21-03-2018, 13:20
Trzeba sobie kupić dandeliona programowalnego (przesłona i "mikroadjustacja"). Wtedy problem FF/BF znika.Najlepsze ciągle na Białorusi. Z przejściówek polecam Pixco (mosiężne) u Chińczyka są tanie.

mcxmcx
21-03-2018, 14:19
Zamówiłem "jakaś tam" z chipem, ¢7 z wysyłką,

£22 z wysyłką za oryginał to paaanie..