PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG IF HSM Canon obiektyw w pionie- pierścień sam się przesuwa.



PicsUsingPotato
19-03-2018, 15:12
witam,

Zakupiłem właśnie na allexxo używany obiektyw jak w temacie. Pierwszy właściciel nabył go w polskim sklepie w czerwcu 2016 (jest na przedłużonej gwarancji 3+2 lata, więc jeszcze 3 lata jest ważna).

Kupiłem go kilka dni temu. Niestety wyszedł brak doświadczenia i pewne rzeczy zauważyłem dopiero dzisiaj, czyli po 3 dniach. chodzi o to, że pierścień sam się lekko przesuwa albo chodzi z niepokojącym operem podczas gdy z obiektywem pracuję w pozycji pionowej, zarówno do góry jak i na dół. Drugą sprawą jest fakt, iż po wysunięciu zooma pojawia się tłusty ślad (zapewne od mechanizmu) ale czy powinien być on widoczny?)

Za obiektyw zapłaciłem 1,8 tys. więc nie tak mało jak za używany sprzęt.

Sprzedający zapewnił mnie przed zakupem, że sprzęt nie jest uszkodzony oraz, że mogę raz w roku wykonać jego przegląd (z ewentualną naprawą) oraz czyszczeniem w ramach gwarancji. Teraz sam nie wiem czy spróbować zwrócić obiektyw czy może wysłać go na gwarancję, choć powiem szczerze, że nie mogę nigdzie znaleźć informacji o bezpłatnym przeglądzie z czyszczeniem, która byłaby już opłacona na zasadzie tej przedłużonej gwarancji.

Czy ten obiektyw tam ma, czy może po prostu jest już wyrobiony mimo tak młodego wieku i podlega naprawie?

PicsUsingPotato
19-03-2018, 16:57
676 zdjęcie pokazuje tłusty ślad

jelcyk
27-03-2018, 06:17
Slad od smaru moze wskazywac na wczesniejsza naprawe polaczona ze smarowaniem i pewnym nadmiarem tego smaru polozonym na ktoras z prowadnic. Niby nic to nie szkodzi, ale moze byc, ze obiektyw zostal np. uderzony i powazniejsza usterke probowano ukryc intensywniejszym smarowaniem. Nic nie stwierdzisz bez ingerencji we wnetrze - najlepiej od razu sprawdzic to np. w serwisie...

luso
27-03-2018, 16:45
Jesteś przekonany, że przysługuje Tobie gwarancja?