PDA

Zobacz pełną wersję : Czerwone kropki na zdjęciach - eos 70d



damiangrabarski
07-03-2018, 20:17
Z przerażeniem zauważyłem, że na zdjęciach mam kilka czerwonych punktów. Okazało się, że mam je od dobrych kilku miesięcy - lepiej mieć czysty monitor przy obróbce..

631

https://drive.google.com/open?id=1iNVID8sqj9E9UaA9_1W3A4TUgGOGDVTT


próbowałem mapowania przy zdjętym obiektywie i podniesieniu lustra ale nie dało rady. Jakieś pomysły?:|

centrum fotki

Bangi
07-03-2018, 22:45
Nie tylko czerwone, powiedziałbym, że jedna jest nawet niebieska. Klasycznego syfka przy f4 to raczej nie powinno być widać, wg mnie to może być coś "na matrycy" - zaglądałeś tam? Można przyświecić latarką i popatrzeć.

damiangrabarski
08-03-2018, 01:47
Nic nie widzę :/

mkamelg
08-03-2018, 14:52
Spróbuj jeszcze raz "po mojemu" tego mapowania tzn. jest to metoda zebrana z kilku "poradników" internetowych w jedną. Mnie pomogła niedawno na "stuck pixels" w moim 5DS które uwidoczniły się na zdjęciach w formacie JPEG, pliki RAW były od nich wolne.

1. Naładuj akumulator na maksa.
2. Odłącz obiektyw i załóż dekielek ochronny na bagnet aparatu.
3. Pokrętło wyboru trybów ustaw na M.
4. Aparat połóż na stole bagnetem do dołu.
5. Czyszczenie matrycy -> Czyść matrycę ręcznie i potwierdź swój wybór.
6. Zostaw tak aparat na 50 sekund.
7. Wyłącz aparat czyli przełącznik daj na OFF.

Sprawdź czy nadal coś jest widoczne na zdjęciach czy też nie. Jak nadal coś jest to może oberwała konkretniej matryca z jakiegoś nieznanego nam powodu, nie napisałeś nam nic w jakich warunkach wykonujesz zdjęcia.

damiangrabarski
08-03-2018, 17:31
Spróbuj jeszcze raz "po mojemu" tego mapowania tzn. jest to metoda zebrana z kilku "poradników" internetowych w jedną. Mnie pomogła niedawno na "stuck pixels" w moim 5DS które uwidoczniły się na zdjęciach w formacie JPEG, pliki RAW były od nich wolne.

1. Naładuj akumulator na maksa.
2. Odłącz obiektyw i załóż dekielek ochronny na bagnet aparatu.
3. Pokrętło wyboru trybów ustaw na M.
4. Aparat połóż na stole bagnetem do dołu.
5. Czyszczenie matrycy -> Czyść matrycę ręcznie i potwierdź swój wybór.
6. Zostaw tak aparat na 50 sekund.
7. Wyłącz aparat czyli przełącznik daj na OFF.

Sprawdź czy nadal coś jest widoczne na zdjęciach czy też nie. Jak nadal coś jest to może oberwała konkretniej matryca z jakiegoś nieznanego nam powodu, nie napisałeś nam nic w jakich warunkach wykonujesz zdjęcia.

Dokładnie to wczoraj robiłem, bez rezultatu.


Jeśli chodzi o warunki zdjęć to sram się z tym niesamowicie, nie ma absolutnie mowy, żeby coś tam za mojej kadencji wpadło. Aparat i obiektywy traktuję lepiej niż dziewczynę.


Boję się, że było to od momentu zakupu, czyli grudnia a ja zobaczyłem to dopiero teraz. Czy jest możliwość sprawdzenia faktycznego przebiegu aparatu? Sprzedający zapewniał mnie, że jest 10000 kliknięć, program (eos coś tam) też tyle pokazał. Jednak to wyżej przedstawione i zniszczony pasek w okolicy szyjnej przedstawia zupełnie inny obraz.

tomfoot
08-03-2018, 18:11
Czerwone kropki? Twój aparat chce stać się Leicą! :-)

adawro
10-03-2018, 21:01
Może to czerwone śmiecie na matrycy?

Przemek_PC
11-03-2018, 03:55
Klasyczne hot pixele a nie smieci. Smieci jakiego by koloru nie byly zawsze na zdjeciu beda czarne ew. w odcieniu szarosci.

latant
12-03-2018, 22:02
Czy zrobiłeś zdjęcie np. przy f22, widok ilości paprochów może przyprawić o palpitację serca.

zdebik
13-03-2018, 14:53
Sam muszę matryce wyczyścić, ale jakoś sie nie chce. Jak do f8 nic nie widać to nie tykam tematu.