PDA

Zobacz pełną wersję : Zadania tematyczne No. 2 - GŁOSOWANIE



Czarna_Offca
20-02-2018, 13:42
Kochani, przepraszam że dopiero teraz wrzucam głosowanie, lecz jak ktoś mądrze napisał- admin to też człowiek i swe problemy ma :)

Dla przypomnienia temat zwełniony: "NAD POZIOMEM MORZA"

Mamy prac 11, więc zachęcam wszystkich użytkowników do oddania max 3 głosy

Numer zdjęcia znajduję się nad nim :)

1
563

2
564

3
565

4
566

5
567

6
568

7
569

8
570

9
571

10
572

11
573

Czarna_Offca
20-02-2018, 15:33
Jeżeli ktoś zagłosuje na swoją pracę otrzymuje żółtą kartę, a jego głosy będą nie ważne :)

Czarna_Offca
20-02-2018, 18:57
jaka tu cisza.....

RobertON
20-02-2018, 20:07
Eee tam cisza, wszyscy głosują w skupieniu :) :)

Czarna_Offca
20-02-2018, 20:33
noooo póki co jest tylko jedna praca bez głosu :D

italy
20-02-2018, 20:40
No i nie da się skupić , :P

Czarna_Offca
20-02-2018, 20:43
dlaczego?????

italy
20-02-2018, 22:59
No już , zagłosowałem.:)

--- Kolejny post ---


aaaaaa...nagie offcze zdjęcia!!!
Poproszę o ankietę ile razy został wyświetlony ten link:)

Czarna_Offca
20-02-2018, 23:55
chyba baaardzooooo dużo :D :D :D

tupungato
21-02-2018, 10:35
O, trochę więcej prac się zebrało tym razem :)

Czarna_Offca
21-02-2018, 11:34
O, trochę więcej prac się zebrało tym razem :)

tak, ale zawsze moze byc wiecej ich :D

Bangi
21-02-2018, 22:12
Świetne zdjęcia!

Czarna_Offca
21-02-2018, 22:51
i to bardzo :)

Mam nadzieję, że zawsze frekwencja będzie taka :)

Czarna_Offca
22-02-2018, 18:40
Głosować!!! :d

italy
22-02-2018, 23:06
Jak mają głosować na zdjęcia konkursowe , kiedy większość zatrzymuje się przy Twoim aktualnym avatarze :)
I popatrz, co jedno zdjęcie i link do nagich ofczych zdjęć może zrobić :)
To chyba najczęściej otwierany wątek na CB :)

Czarna_Offca
22-02-2018, 23:45
Jak mają głosować na zdjęcia konkursowe , kiedy większość zatrzymuje się przy Twoim aktualnym avatarze :)
I popatrz, co jedno zdjęcie i link do nagich ofczych zdjęć może zrobić :)
To chyba najczęściej otwierany wątek na CB :)

i tam nie ma cyców :D

tupungato
23-02-2018, 15:35
A więc kraby.

Eberloth
23-02-2018, 15:43
Wyciąganie zdjęć z szuflady rozwala system.

krzych.g
24-02-2018, 16:22
Poznamy autorów? :)

Czarna_Offca
24-02-2018, 17:52
Ozywiście, że tak :D

Więc tak: zwyciężcą zostaje: michalab

Drugie miejsce zajmuje: marfot

Trzecie miejsce nalezy do: Leon007

Poniżej znajduje się lista wsystkich użytkowników:

1. Leon007
2. solti
3. TRINGA
4. tupungato
5. Vertidonar
6. RobertON
7. michalab
8. eberloth
9. marfot
10. fristajlor
11. Czarna_Offca

Kochani, nie ruszamy z 3 zabawą tematyczną. Czekamy aż skończy się głosowanie na czarno- żółtych (nikoniarzach) i wtedy ruszamy z mięzygalaktycznoforumowymi zabawami tematycznymi. Możecie sugerować tematy, które bardzo chętnie byście widzieli :)

--- Kolejny post ---


Wyciąganie zdjęć z szuflady rozwala system.

chętnie poznam argumenty :)

solti
24-02-2018, 19:33
michalab gratulacje!!!:)

Jacek_Z
24-02-2018, 21:08
Poniżej znajduje się lista wsystkich użytkowników:

1. Leon007
2. solti
3. TRINGA
4. tupungato
5. Vertidonar
6. RobertON
7. michalab
8. eberloth
9. marfot
10. fristajlor
11. Czarna_Offca

Możesz edytować ankietę. Kliknij w ołówek przy tytule ankiety, przy nr możesz dopisać nicki.
W regulaminie trzeba zapisać, że tak będziemy robili. Po zakończeniu głosowań będzie wiadomo kto jest autorem danej pracy oraz to, kto jak głosował.
W międzygalaktycznych będą istotne nawet odległe miejsca.

Czarna_Offca
24-02-2018, 23:15
Możesz edytować ankietę. Kliknij w ołówek przy tytule ankiety, przy nr możesz dopisać nicki.
W regulaminie trzeba zapisać, że tak będziemy robili. Po zakończeniu głosowań będzie wiadomo kto jest autorem danej pracy oraz to, kto jak głosował.
W międzygalaktycznych będą istotne nawet odległe miejsca.

nie mam takiej możliwości

marfot
26-02-2018, 16:48
Gratulacje michalab !

Pomysł z krabami bardzo fajny. I bardzo na temat, który nie był taki znowu oczywisty.

Czarna_Offca
26-02-2018, 21:57
Kochani co tu tak cicho?????

italy
26-02-2018, 23:41
Kochani co tu tak cicho?????
Ci co wygrali - piją szampana :) A pozostali obgryzają paznokcie wnerwieni że nie wygrali :)
michalab - gratuluję zwycięstwa .. :)

Leon007
27-02-2018, 10:12
Też głosowałem na kraby. I na człowieka-latawca (10).

Czarna_Offca
27-02-2018, 12:02
oby przy miezyforumowych była taka frekwencja :)

michalab
27-02-2018, 17:46
Dziękuję za głosy i gratulacje. Dopiero dzisiaj, bo ostatnie dni nie miałem dostępu do forum.

fristajlor
27-02-2018, 18:24
Gratulacje dla wszystkich uczestnikow a szczegolnie zwyciezcy :) dzieki za glosy.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Czarna_Offca
27-02-2018, 19:51
Dziękuję za głosy i gratulacje. Dopiero dzisiaj, bo ostatnie dni nie miałem dostępu do forum.

no właśnie costu cicho było :D

Eberloth
02-03-2018, 10:39
chętnie poznam argumenty :)

Proszę. Bawiłem się w takie konkursy na różnych forach i tam pracę należało wykonać w trakcie trwania edycji. Nawet exif był sprawdzany i na tej podstawie można było zdyskwalifikować pracę. . Wyciąganie fot z szuflady = "zobaczcie jaką zaje... fotę zrobiłem 10 lat temu". I być może nawet tę fotę uda się lepiej lub gorzej dopasować do tematyki konkursu. Odwrotna sytuacja - ogłoszenie tematu i wykonanie pracy w trakcie trwania konkursu wymaga kreatywności. Odrywamy d[u]p[y] od foteli, oczy od monitorów i robimy zdjęcie. W obecnej wersji konkursu można w nim wziąć udział nie biorąc nawet aparatu do reki.

RobertON
02-03-2018, 10:52
Odrywamy d[u]p[y] od foteli, oczy od monitorów i robimy zdjęcie. W obecnej wersji konkursu można w nim wziąć udział nie biorąc nawet aparatu do reki.

Muszę przyznać Ci rację.

michalab
02-03-2018, 11:03
Proszę. Bawiłem się w takie konkursy na różnych forach i tam pracę należało wykonać w trakcie trwania edycji. Nawet exif był sprawdzany i na tej podstawie można było zdyskwalifikować pracę. . Wyciąganie fot z szuflady = "zobaczcie jaką zaje... fotę zrobiłem 10 lat temu". I być może nawet tę fotę uda się lepiej lub gorzej dopasować do tematyki konkursu. Odwrotna sytuacja - ogłoszenie tematu i wykonanie pracy w trakcie trwania konkursu wymaga kreatywności. Odrywamy d[u]p[y] od foteli, oczy od monitorów i robimy zdjęcie. W obecnej wersji konkursu można w nim wziąć udział nie biorąc nawet aparatu do reki.
Taka zabawa faktycznie byłaby ciekawsza, sam kiedyś brałem udział w battle cage'ach gdzie zdjęcia trzeba było robić nowe i choć nigdy nawet nie zbliżyłem się do czołowych miejsc, to i tak się dobrze bawiłem. Są dwa ale:
1. jeśli celem jest rozruszanie forum to szybciej się rozrusza przy obecnych zasadach
2. inny dobór tematów musi być nieco inny, temat z morzem bardzo ogranicza liczbę użytkowników, którzy wezmą udział, głównie do tych co mieszkają nad morzem.

Czarna_Offca
02-03-2018, 14:32
a co z tymi, którzy nie mogą wziąć aparatu w łapki i zrobić foty pod temat? Bo np brak czasu (praca, rodzina). To mamy ich wykluczyć nie dając szansy wzięcia udziału? Szufladę dopuściłam z myślą o takich ludziach :)

--- Kolejny post ---

każdy temat ogranicza część osób. Nawet te najprostsze :)

--- Kolejny post ---

dla ułatwienia interpretacja jest dowolna

Eberloth
02-03-2018, 14:51
a co z tymi, którzy nie mogą wziąć aparatu w łapki i zrobić foty pod temat? Bo np brak czasu (praca, rodzina). To mamy ich wykluczyć nie dając szansy wzięcia udziału

Ja nie miałem czasu na olimpiadę. Nie pojechałem, ale napisałem organizatorom, że 5 lat temu skoczyłem dalej, pobiegłem szybciej itp. niż tegoroczni zwycięzcy. I cisza. Nie dali mi medalu :mrgreen:

Leon007
02-03-2018, 15:27
No jest taki konkurs Battle Cage - co za problem dla ambitnie aktywnych olimpijczyków coś tam zrobić. Ostatnie zdjęcie olimpijskie z 2014 roku... Mamy 2018 - olimpiada co 4 lata?

Mogą być chyba dwa konkursy: dla ambitnych olimpijczyków raz na 4 lata i dla leniwych szufladowców przyklejonych do krzeseł co tydzień. Niech się same obronią, na przykład jeśli nikt nie zamieści zdjęcia przez 4 kolejne cykle to kasujemy dział. Szufladowcom dajemy 4 tygodnie, aktywnym olimpijczykom 16 lat na reakcję.
Ciekawe, kto wygra?

Czarna_Offca
02-03-2018, 16:16
to skoro tak chętni jesteście to może też znajdzie się ktoś chętny aby prowadzić te zabawy?????

Eberloth
02-03-2018, 17:01
to skoro tak chętni jesteście to może też znajdzie się ktoś chętny aby prowadzić te zabawy?????

Takimi wypowiedziami tworzysz wspaniały klimat dla wymiany myśli wokół zmian na forum i zachęcasz użytkowników do dyskusji. :?

P.S. Ja nie poprowadzę.

Tringa
02-03-2018, 17:14
Oj... Mam tak duże zaległości w obróbce, że zdecydowanie nie mam czasu na robienie nowych zdjęć :(

RobertON
02-03-2018, 18:06
Oj... Mam tak duże zaległości w obróbce, że zdecydowanie nie mam czasu na robienie nowych zdjęć

Powinieneś robić tylko JPEG-i, odpadnie forsowna obróbka :)

Eberloth
02-03-2018, 18:10
Oj... Mam tak duże zaległości w obróbce, że zdecydowanie nie mam czasu na robienie nowych zdjęć :(

Coś Ci zablokowało spust migawki? Idź na jakość, nie na ilość :mrgreen:

fristajlor
02-03-2018, 19:27
Wg mnie wystepuja „w naturze” zarowno takie konkursy gdzie zdjecie trzeba zrobic w zadanym czasie jak i te dopuszczajace szuflade. W obu przypadkach jest inny poziom trudnosci, inny poziom prac, inna ilosc uczestnikow w konsekwencji, kazda opcja ma inne wady i zalety. Dla mnie oba rozwiazania sa dobre i nic nie szkodzi aby w poszczegolnych edycjach konkursu zmieniac koncepcje lub aby byly niezalezne 2 konkursy pod warunkiem ze znajdzie sie prowadzacy i uczestnicy.


Sent from my iPhone using Tapatalk

rysz
02-03-2018, 21:22
Też preferowałbym wykluczenie szuflady. Na te 2 edycje zastanawiałem się, czy wysłać zdjęcie. Zrezygnowałem, bo stwierdziłem, że nie mam nic dobrze pasującego do tematu. Jeśli dopuszczone byłby tylko zdjęcia z określonego przedziału czasowego, to trzeba by było tak dobierać tematy, aby to było wykonalne, ale nie byłby żadnych wymówek, a szanse uczestników dużo bardziej zależałyby od kreatywności i umiejętności.
Bez urazy, ale jak ktoś nie ma czasu robić zdjęć, to nie powinien mieć czasu siedzieć na forum fotograficznym.

Ale narzucał nic nie będę (nawet gdybym chciał, to nie mam jak :p). Mogę się mylić. Mam tylko wątpliwości, czy taki zabieg rzeczywiście zwiększa liczbę zainteresowanych :?::!:

Jacek_Z
02-03-2018, 23:15
Wszystko zależy od frekwencji. Na początku dopuścimy szufladę. Jeśli frekwencja będzie duża to wprowadzimy utrudnienia i może wtedy szuflada będzie zakazana. Ale w to wątpie.
Jeśli konkurs (nadsyłanie zdjęć) ma trwać 7 dni to jest to mało, naprawdę nie wszyscy dysponują czasem by coś zrobić. Wiele osób nie będzie miało zamiar dawać "byle czego" bo ma mało czasu. Wielu nie chce by ich reprezentowało niefajne zdjęcie.
Dlaczego zakładacie, że to konkurs na kreatywność? To konkurs na dobre zdjęcie. Może tematem będzie po prostu np. krajobraz?

marfot
03-03-2018, 13:44
Wyciąganie fot z szuflady = "zobaczcie jaką zaje... fotę zrobiłem 10 lat temu". I być może nawet tę fotę uda się lepiej lub gorzej dopasować do tematyki konkursu. Odwrotna sytuacja - ogłoszenie tematu i wykonanie pracy w trakcie trwania konkursu wymaga kreatywności. Odrywamy d[u]p[y] od foteli, oczy od monitorów i robimy zdjęcie. W obecnej wersji konkursu można w nim wziąć udział nie biorąc nawet aparatu do reki.

Temat konkursu był trochę pokrętny i kreatywność sprowadzała się bardziej do doboru fotki niż jej zrobienia. Rozumiem rasowych fotografów, którzy brzydzą się taka formułą i oddają pole dupkom, którzy na to idą. W życiu każdego fotografia ma inne miejsce.
Swoją fotkę zrobiłem 22.09.2017 i wywołałem po raz pierwszy pod wpływem tematu konkursu. Na pewno nic świeżego bym nie "wykreował" w czasie przeznaczonym na przesłanie fotki.
Obawiam się, że tematy do szybkiego zrealizowania to raczej typu: "dziecko", "pies", "kot", "starość", "młodość". Czy to zaktywizuje forum?
Wydaje mi się, że dotychczasowe edycje Zadań tematycznych nie poruszyły CB bardziej niż przekomarzanie się odwiecznych adwersarzy Canona i Sony.

Czarna_Offca
03-03-2018, 14:42
początki zawsze są trudne. Może z czasem tematyczne poruszą na tyle, że utworzy się tutaj całkiem fajna ekipa, z którą będziem można spamować o wszystkim i o niczym :)

RobertON
03-03-2018, 14:51
Temat konkursu był trochę pokrętny i kreatywność sprowadzała się bardziej do doboru fotki niż jej zrobienia.

He...he, pokrętny. Nie był, bo każde zdjęcie łapało się do tego tematu, poza podwodnymi :)
Pomysł na tytuł wpadł mi do głowy jak popatrzyłem na jakieś foto z wakacyjnej SZUFLADY.
Laska się kąpała w morzu, biust jej wystawał ponad wodę (mam kolejne foto), wyżej wystawał masz łódki, w jeszcze wyżej nadleciał samolot, a w tle góry.

Było od morza po pułap samolotów :) Czyli wszystko. Poza jakością tej fotki.



https://canon-board.info/imgimported/2018/03/IMG_2483_DxO_m2-2.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/0ujk7erzx2xjwj0/IMG_2483_DxO_m2.jpg)

--- Kolejny post ---

P.S. Proponuję tytuł konkursu - nie Zadania tematyczne, ale SZUFLADA 3 przykładowo Ciasto w mieście. Tak jakby kulinarnie.

Czarna_Offca
03-03-2018, 14:57
Drogi RobertON temat już mam na międzygalaktyczną. Dziś wieczorem ruszam :) Mam nadzieję, że frekwencja będzie spora na CB :)

fret
03-03-2018, 16:56
... utworzy się tutaj całkiem fajna ekipa, z którą będziem można spamować o wszystkim i o niczym :)


To można zrobić i bez konkursu ;)

Macios
03-03-2018, 17:07
początki zawsze są trudne. Może z czasem tematyczne poruszą na tyle, że utworzy się tutaj całkiem fajna ekipa, z którą będziem można spamować o wszystkim i o niczym :)

Myślę, że jednak większość osób odwiedzających to forum ma nieco inne potrzeby, niż "spamowanie o wszystkim i o niczym". Podążanie w tym kierunku może przynieść skutek odwrotny do założonego celu - reanimacji CB...

Czarna_Offca
03-03-2018, 17:21
Luźne rozmowy też są wskazane :)

Jacek_Z
03-03-2018, 22:45
Myślę, że jednak większość osób odwiedzających to forum ma nieco inne potrzeby, niż "spamowanie o wszystkim i o niczym". Podążanie w tym kierunku może przynieść skutek odwrotny do założonego celu - reanimacji CB...Forum ma różne działy/tematy/wątki.
Nie liczę na to, że jeden konkurs zaktywizuje/będzie się podobał wszystkim. Na forum musza być różności, tzn propozycje dla wszystkich. Wiadomo, bardzo się różnimy. Jako ludzie.
Fajnie by było gdyby się użytkownicy włączyli, zaproponowali coś i sami to "ciągnęli" (z pomocą administracji).

PS - ruszyła pierwsza edycja tematycznych międzyforumowych: http://www.canon-board.info/zadania-tematyczne-81/miedzy-forumowe-nr1-emocje-107490/