PDA

Zobacz pełną wersję : Legalne oprogramowanie dla firmy



AdsMarek
05-02-2018, 10:29
Zamierzam otworzyć firmę zajmującą się fotografią i filmowaniem wesel i innych okoliczności. Miałem do czynienia z różnymi programami do obróbki, ale teraz w związku z firmą potrzebuję legalnego oprogramowania do obróbki zdjęć i filmów. Co możecie polecić z darmowych programów dla firmy lub jakiś tańszych? Na oprogramowanie typu photoshop czy premiere niestety mnie nie stać w tej chwili. A tak w ogóle spotkaliście się z jakąś kontrolą legalności oprogramowania w firmie?

Z góry dzięki za info.

becekpl
05-02-2018, 10:46
dla firmy darmowy program? to tylko w Erze

grizz
05-02-2018, 11:05
Jest pełno darmowych programów dla firmy, ale jak pisałem na nikoniarzach koszt ps i premiere jest tak niski, ze szkoda czasu uczyć sie czegos nowego.

tombas
05-02-2018, 11:59
dla firmy darmowy program? to tylko w Erze
to np. za DPP w firmie trzeba płacic?:mrgreen:

Merde
05-02-2018, 12:29
Zamierzam otworzyć firmę zajmującą się fotografią i filmowaniem wesel i innych okoliczności. Miałem do czynienia z różnymi programami do obróbki, ale teraz w związku z firmą potrzebuję legalnego oprogramowania do obróbki zdjęć i filmów. Co możecie polecić z darmowych programów dla firmy lub jakiś tańszych? Na oprogramowanie typu photoshop czy premiere niestety mnie nie stać w tej chwili.
Zamiast Adobe Photoshopa rozważ Affinity Photo. Tani jak barszcz, kosztuje 239,99 zł. Dosyć często są promocje 20%, czasem nawet 30%.

Link:
https://affinity.serif.com/en-us/photo/

Niestety, jeśli twój workflow rozpoczyna się od wywołania rawów, to trzeba pomyśleć o dedykowanym oprogramowaniu. Owszem, Affinity Photo czyta rawy, ale na obecnym etapie moduł Develop Persona jest mało używalny.
Z darmowych programów jest m.in. RawTherapee i DarkTable. Ja nie byłem jednak w stanie się do nich przekonać, używam Capture One.

Co do edycji materiałów filmowych - to nie moja bajka, więc doświadczenie mam zerowe. Mogę tylko podpowiedzieć, że jest darmowa wersja DaVinci Resolve 14. Wersja Studio jest już płatna, kosztuje 299 dolców.
Co do funkcjonalności to już jednak sam musisz ocenić.

Link:
https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve/edit


dla firmy darmowy program? to tylko w Erze

Oj, Becek, Becek... Czasem lepiej jednak milczeć.

r_m
05-02-2018, 13:15
Na oprogramowanie typu photoshop czy premiere niestety mnie nie stać w tej chwili.

Jest całkiem sporo niedrogich, płatnych jednorazowo, lub darmowych. Jednak jeśli znasz PS, to zastanów się, czy 12.29euro miesięcznie to jest kwota nie do przejścia za aktualne wersje Photoshopa i Lightrooma. Są też wersje "Elements", w pakiecie PS i Premiere.

marfot
05-02-2018, 17:00
zastanów się, czy 12.29euro miesięcznie to jest kwota nie do przejścia za aktualne wersje Photoshopa i Lightrooma

To jest chyba sedno sprawy.
Można się wkurzać na Adobe za taki haracz jak się nic nie zarabia jako amator. Ja płacę i i mnie to wkurza :mrgreen:.
No chyba, że ma się firmę, wtedy inna gadka :)

AdsMarek
05-02-2018, 17:55
Nad Photoshopem jeszcze się zastanowię, ale jakbym chciał też Premiere to już nieco inne koszty (70 Euro z tego co widziałem).

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

becekpl
06-02-2018, 11:42
mea culpa
ale;
nie wiedziałem ze tu ktoś używa DPP albo innych "darmówek", ja sam jadę na lightroomie
nie bez powodu pewne programy są popularne a inne nie, i niekoniecznie darmowosc im pomaga

tombas
06-02-2018, 11:51
nie wiedziałem ze tu ktoś używa DPP
ja używam...
a co... to jakiś obciach?:mrgreen:

becekpl
06-02-2018, 12:47
bynajmniej nie, mnie po prostu nie pasuje

tombas
06-02-2018, 12:55
bynajmniej nie, mnie po prostu nie pasuje
jeden woli córke, a drugi matke :lol:
nudno by było gdyby kazdy chciał/wolał to samo ;)

7four
08-02-2018, 01:39
Zamierzam otworzyć firmę zajmującą się fotografią i filmowaniem wesel i innych okoliczności. Miałem do czynienia z różnymi programami do obróbki, ale teraz w związku z firmą potrzebuję legalnego oprogramowania do obróbki zdjęć i filmów. Co możecie polecić z darmowych programów dla firmy lub jakiś tańszych? Na oprogramowanie typu photoshop czy premiere niestety mnie nie stać w tej chwili. A tak w ogóle spotkaliście się z jakąś kontrolą legalności oprogramowania w firmie?

Z góry dzięki za info.

Dla mnie koniec dyskusji , zwykły pirat, który sam się podpie....a. :)

Ciekawe czy ma szwindowsa legalnego ? może o OS zapomniał.

fret
08-02-2018, 03:51
Może poznawał triale? A teraz to raczej abonament Adobe. Biznes się od tego nie zawali, a zysk na czasie i nerwach w porównaniu z innymi programami będzie spory.