PDA

Zobacz pełną wersję : Bateria Canon 50D



Dragon13
02-02-2018, 19:50
Witam wszystkich,

z góry przepraszam, jeżeli wątek zakładam nie tu gdzie trzeba.

Mam pewien problem związany z nadmiernym zużywaniem się baterii w Canon 50D. Wiem, że owe body ma dość spore zapotrzebowanie na prąd, ale nie aż takie - wiem z doświadczenia, gdyż nie jest to moje pierwsze 50D. W obecnym bateria starcza na około 100-150 zdjęć i nie jest to wina baterii - przetestowane na 8 różnych sztukach i objaw zawsze jest taki sam. Wkładam świeżo naładowaną baterię, wystarczy 30 kliknięć i bateria na wskaźniku wyświetlacza spada do jednej kreski. Maks na ile wystarcza to tak, jak napisałem wyżej, w obecnej temperaturze zewnętrznej muszę wymienić po około 100 pstryknięciach, w pomieszczeniu po około 150.

Miał ktoś podobne doświadczenia, lub zna tego przyczynę ?


Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

r_m
02-02-2018, 20:59
Testowałeś różne, sprawne baterie? Czy ładowarka jest ok?
Czy aparat nie robi się wyraźnie ciepły po wyssaniu baterii? Jeśli z bateriami i ładowarką jest wszystko ok, trzeba poszukać przyczyny wewnątrz aparatu, a tego raczej nie zrobi się na forum.

Dragon13
02-02-2018, 21:15
5 baterii to nówki sztuki, ładowane na sprawnej ładowarce, gdyż pod 40D działają, jak należy, body ma normalną temperaturę - nie nagrzewa się.
Tak wiem, że naprawa aparatu to nie na forum, ale przed oddaniem go do naprawy chcę wykluczyć wszelkie inne przyczyny. Jeżeli jednak to wina wnętrza aparatu to czy ktoś zna jakiś sprawdzony serwis - tylko nie Żytnia, juz ich kiedyś "przerabiałem".

Tom77
02-02-2018, 21:31
5 baterii to nówki sztuki, ładowane na sprawnej ładowarce, gdyż pod 40D działają, jak należy, body ma normalną temperaturę - nie nagrzewa się.
Tak wiem, że naprawa aparatu to nie na forum, ale przed oddaniem go do naprawy chcę wykluczyć wszelkie inne przyczyny. Jeżeli jednak to wina wnętrza aparatu to czy ktoś zna jakiś sprawdzony serwis - tylko nie Żytnia, juz ich kiedyś "przerabiałem".

To sie stało nagle czy kupiłeś uzywany aparat ? te nowki baterie to zamienniki czy oryginały ?

Dragon13
02-02-2018, 21:45
To sie stało nagle czy kupiłeś uzywany aparat ? te nowki baterie to zamienniki czy oryginały ?

3 zamienniki, 2 oryginały...taki już kupiłem - używany.

Tom77
02-02-2018, 21:50
Wszystkie baterie to używki dopiero co zakupione z aparatem ? Te same baterie działają dobrze na 40D ? ile zdjęc możesz zrobic na 40D ?

Dragon13
02-02-2018, 21:52
Wszystkie baterie to używki dopiero co zakupione z aparatem ? Te same baterie działają dobrze na 40D ? ile zdjęc możesz zrobic na 40D ?
Posiadam 5D markII i 40D i oba śmigają na tych samych bateriach, jak należy, także to nie problem baterii.

Tom77
02-02-2018, 21:57
5DII przetestowałes na na BP-511 ?

Dragon13
02-02-2018, 22:05
5DII przetestowałes na na BP-511 ?
Tak, mam zrobiony pewien patent - samoróbka podłączona do koszyczka BP od 5DII - na potrzeby testu baterii, gdyby 40D przekłamywał, działają nawet dłużej niż LP. Fotografuję od przeszło 30 lat, także mam już troszkę pojęcie o sprzęcie, ale z tym z 50D spotykam się po raz pierwszy, stąd moje pytanie na forum. Nie zrobiłem do tej pory tylko wgrania nowego oprogramowania - brak chwili czasu - choć obecne jest 1.0.9, czyli najnowsze. Aparat kupiłem z latarenką -ktoś filmował- i może to miało jakiś wpływ na body, choć to oprogramowanie jest na karcie to może ma jakiś wpływ na oryginalne i coś w nim zmienia. Nie mam pojęcia, dlatego pytam.

Kerry
02-02-2018, 22:34
A baterię podtrzymującą pamięć masz dobrą?

Dragon13
02-02-2018, 23:20
A baterię podtrzymującą pamięć masz dobrą?
Nie wiem.
Gdzie jej szukać ?
Choć tak sobie myślę, że bateria podtrzymująca pamięć (luźne przemyślenie) odpowiada tylko za to by podtrzymywała ustawienia aparatu, a te po wyjęciu akumulatorka BP i zmianie na nowy pozostają bez zmian, czyli raczej jest sprawna.

Kerry
03-02-2018, 00:05
W 40D znajduje się obok akumulatorka-widać ją po jego wyjęciu-w takiej plastikowej szufladce,więc w 50D może być podobnie.Spotkałem się kiedyś z analogicznym problemem w kompakcie Canona i ta bateryjka była jego powodem.Sprawdzić nie zaszkodzi...

jerzyp
03-02-2018, 00:09
"wystarczy 30 kliknięć i bateria na wskaźniku wyświetlacza spada do jednej kreski. Maks na ile wystarcza to tak, jak napisałem wyżej, w obecnej temperaturze zewnętrznej muszę wymienić po około 100 pstryknięciach, w pomieszczeniu po około 150."

Gdzie na wskaźniku stanu baterii w canonie 50d masz kreski ? ( wskaźnik to pełna bateria ,połowa i rozładowana miga pulsuje)

Dragon13
03-02-2018, 08:19
"wystarczy 30 kliknięć i bateria na wskaźniku wyświetlacza spada do jednej kreski. Maks na ile wystarcza to tak, jak napisałem wyżej, w obecnej temperaturze zewnętrznej muszę wymienić po około 100 pstryknięciach, w pomieszczeniu po około 150."

Gdzie na wskaźniku stanu baterii w canonie 50d masz kreski ? ( wskaźnik to pełna bateria ,połowa i rozładowana miga pulsuje)

O tym właśnie pisałem, nie są to kropki, trójkąty, kwadraty, tylko kreski. A Twoja złośliwa uwaga nic konkretnego nie wnosi i nijak ma się do mojego pytania.

Dragon13
03-02-2018, 15:51
W 40D znajduje się obok akumulatorka-widać ją po jego wyjęciu-w takiej plastikowej szufladce,więc w 50D może być podobnie.Spotkałem się kiedyś z analogicznym problemem w kompakcie Canona i ta bateryjka była jego powodem.Sprawdzić nie zaszkodzi...

Zakupiłem nową bateryjkę, choć stara pokazywała napięcie 3,7V (nowa 3,24V), wymieniłem, naładowałem ponownie akumulatorek, zrobiłem testowo całą kartę zdjęć (8GB) z czego 150 klatek z włączoną, wbudowaną lampą błyskową, następnie zmieniłem kartę, nakręciłem 15 min. filmu, a bateria na wskaźniku wyświetlacza ani drgnęła, cały czas pokazuje pełen stan naładowania. Koszt naprawy usterki to całe 6 zł.

Wielkie dzięki za radę, do głowy by mi to nie przyszło - wiszę Ci browarek ;-)

Kerry
03-02-2018, 16:34
Zakupiłem nową bateryjkę, choć stara pokazywała napięcie 3,7V (nowa 3,24V), wymieniłem, naładowałem ponownie akumulatorek, zrobiłem testowo całą kartę zdjęć (8GB) z czego 150 klatek z włączoną, wbudowaną lampą błyskową, następnie zmieniłem kartę, nakręciłem 15 min. filmu, a bateria na wskaźniku wyświetlacza ani drgnęła, cały czas pokazuje pełen stan naładowania. Koszt naprawy usterki to całe 6 zł.

Wielkie dzięki za radę, do głowy by mi to nie przyszło - wiszę Ci browarek ;-)

Nie ma sprawy-cieszę się,że mogłem pomóc.

jerzyp
03-02-2018, 20:13
O tym właśnie pisałem, nie są to kropki, trójkąty, kwadraty, tylko kreski. A Twoja złośliwa uwaga nic konkretnego nie wnosi i nijak ma się do mojego pytania.

Złośliwa - stwierdziłem tylko fakt że żadnych kresek na wskaźniku baterii w canonie 50d nie ma , i zastanów się co ty wypisujesz obrażając innych