PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa zabawa - dyskusja



Jacek_Z
29-01-2018, 00:16
Wystartowaliśmy z nową zabawą. Na forum jest ich niedostatek. Był konkurs w wywoływaniu RAW, cieszył się powodzeniem, wznowimy go za pewien czas. To co proponujemy dzisiaj to rozgrzewka, bo ten konkurs też się przekształci za 1 - 2 edycje w konkurs prowadzony na 3 forach.
Na poczatek edycja na canon-board, jako "ćwiczenie" byście załapali ideę.
Konkurs jest prowadzony na nikoniarzach - mozna tam zerknąć.
Ukradliśmy stamtąd prowadzącą - Czarna_Offca - sympatyczna młoda dziewczyna, dowcipna. Uwaga - nie traktujcie jej z góry, ona używa bata :) :)
Mam nadzieję, że tu są sami gentelmeni i choć ona jest tu nowa, przyjmiecie ją jak swoją.

PS. Szukamy osób aktywnych, fajnych, które by chciały prowadzić inne zabawy - np umarło "zdjęcie miesiąca" itd.

Zapraszam do rozmowy o konkursie, regulaminie, kondycji forum itd.

Czarna_Offca
29-01-2018, 17:01
żeś mnie zareklamował hahaha :D

RobertON
29-01-2018, 18:31
Cisza..., ale Cię witamy na canonowym forum.

Jak tak dłużej tutaj pobyć, to CB faktycznie powoli chyli się ku upadkowi.
Coraz mniej chętnych do konstruktywnego udzielania się na forum.
Niewielu chce cokolwiek publikować.
Wiele tematów zostało wyczerpanych lub niewiele można w nich dopowiedzieć.
Jest jakiś taki marazm.

Może i faktycznie kilka pomysłów z nikoniarzy lub olympusclubu się sprawdzi ? Oby...

Czarna_Offca
29-01-2018, 18:35
miło jeśli uda Nam się to forum, że tak napiszę ożywić :) Nie zaprzeczę, że mi na tym zależy :)

I liczę na ogromną pomoc forumowiczów :)

fret
29-01-2018, 20:39
miło jeśli uda mi się to forum, że tak napiszę ożywić :) Nie zaprzeczę, że mi na tym zależy :)

I liczę na ogromną pomoc forumowiczów :)

Może w tej sytuacji warto zamienić "mi" na "nam"? :roll:

Jacek_Z
29-01-2018, 21:04
Bo ja wiem. Ona pisze za siebie. Natomiast na ile zleży innym - tego nie możemy wiedzieć. Jak pisał RobertON - jest jakoś marazm, czyli tak jakby ludziom nie zależało.

fret
29-01-2018, 21:27
Za siebie pisze w drugim zdaniu. W pierwszym wolałbym jednak "nam" niż "mi". Moim zdaniem sama nic nie zrobi ustawiając się w kontrze do reszty użytkowników, a teraz idę szykować dzieło na konkurs ;)

Czarna_Offca
29-01-2018, 21:54
fret załatwione ;)

Zależy ma na luźnym pisaniu o wszystkim i o niczym też, o głupotach :)

fret
29-01-2018, 22:01
I bardzo dobrze, bo konkurs zamierzam potraktować na dużym luzie 8-)

Czarna_Offca
29-01-2018, 22:07
oby było bardzo dużo uczestników z takim podejściem, jakie Ty masz :)

RobertON
29-01-2018, 22:49
Mam nadzieję, że znajdzie się chociaż kilkunastu chętnych z pomysłami.
Coś już myślę...

Bangi
29-01-2018, 23:15
Zdjęcie ma być wykonane pod konkurs, czy może być z tzw. archiwum?

Czarna_Offca
29-01-2018, 23:22
zdjęcie może być z tzw "szuflady". Biorę pod uwagę to, że nie każdy ma możliwość wykonania świeżynki :)

--- Kolejny post ---


Mam nadzieję, że znajdzie się chociaż kilkunastu chętnych z pomysłami.
Coś już myślę...

też mam taką nadzieję, gdyż to jest pierwsza tego typu zabawa tutaj :)

fret
29-01-2018, 23:54
Już odkryłaś moją pasję :lol:

italy
30-01-2018, 00:22
Taka mała dygresja, żeby nie taki avatar, nie było by tyle już postów w tym wątku.:)
Już kilka razy pisałem że poza CTJ/GTJ nic ciekawego na forum się nie dzieje.Forum o tematyce fotografii. Wygląda tak to jakby już nie było zainteresowania ,woli przekazywania wiadomości już wyuczonych,czy nawet pochwalenia się swoimi pierwszymi zdjęciami.A ci co wstawiają coś, bardzo szybko rezygnują - może już zapał padł po kilku tygodniach, albo nie było chętnych do jakichkolwiek komentarzy,krytyki danego wątku.

jerzyp
30-01-2018, 00:40
Fora fotograficzne umierają już trzy padły a do końca miesiąca będzie czwarte na literę "D" coraz mniej chętnych na zabawy ,a internet zalewa byle jaka fotografia na instagram-ie i jest samozadowolenie samo się fotografujących:p

--- Kolejny post ---

A wymienić mogę to są "mojefoty.pl / CyberFoto.pl / CANONIARZE.pl / a od 31-01-2018 serwis digart.pl a za chwilę pewnie będą następne ,

zdebik
30-01-2018, 03:25
Jeszcze trzymają się tematy typu: "kupiłem swój pierwszy samochód, bardzo lubię go prowadzić i swoją przyszłość chcę związać z F1".

Ale jesli fora upadna, to kto nawróci zbłąkane owieczki na droge dxo?

fret
30-01-2018, 07:57
Możliwości są dwie:
1. ułożyć się wygodnie i czekać na forumowy zgon,
2. dobrze się bawić, a może zgon tak szybko nie nadejdzie.

Co wybieramy? :)

becekpl
30-01-2018, 14:02
jeśli mogę coś wtrącić
a nie można po prostu wkleić zdjęcia w temacie? nie byłoby prościej?
i dopiero jak to okażę się bariera nie do przejścia to wysłanie zdjęcia mailem?

fret
30-01-2018, 14:27
Pewnie na drodze staną równe szanse, badanie zgodności z regulaminem itp.

Jacek_Z
30-01-2018, 16:28
Jak wkleisz to będzie znany autor. Prowadząca zamieni nicki na cyferki i nie będziecie wiedzieli na kogo głosujecie. Ma być anonimowo, zero kumoterstwa, TWA, sugerowanie się dorobkiem usera na forum itp.
Lepiej niech ta zabawa (jej regulamin) będzie blisko tej zabawy na 3 fora. Wtedy się pojawią zdjęcia, które tu nie były dodawane bo wpłynęły z innych forów.

fret
30-01-2018, 16:50
... Prowadząca zamieni nicki na cyferki i nie będziecie wiedzieli na kogo głosujecie. Ma być anonimowo, zero kumoterstwa, TWA, sugerowanie się dorobkiem usera na forum itp.
...

Przyznaję bez bicia, że mam sklerozę i nie pamiętam dokładnie regulaminu, ale chyba brakuje tam wpisu, że praca nie powinna być wcześniej publikowana na forum.

Leon007
30-01-2018, 17:01
Kiedyś już była podobna zabawa, nie pamiętam jak się nazywała, ale polegała na tym, że ktoś wymyślał "głupi" temat i wrzucało się zdjęcia przez mejla. Pamiętam, że uczestniczyłem w rozgrywce o nazwie "Nic" - na zdjęciu miało być nic.

Mnie do większych wypowiedzi zniechęca częsty brak jakiejkolwiek chęci pytających do samodzielnej nauki. Sześćset sześćdziesiąte szóste pytanie o problem, który można opanować, gdy przeczyta się co to jest przysłona i foch po niewinnym RTFM.

I inny przykład.
Kiedyś jakaś Koleżanka zapytała, jak wyglądają wasze/nasze zdjęcia przed i po obróbce. I nawet fajna zabawa była, z której można było się czegoś nauczyć, aż zjawiło się dwóch wszechwiedzących, którzy zaczęli sobie udowadniać wyższość slajdu nad zdjęciem cyfrowym i odwrotnie - jeden z nich to był słynny Betelgeze, czy jakoś tak. Szkoda, że wszyscy moderatory mieli ich kłótnię w d u p i e (pewnie cieszyli się, że forum jest aktywne, haha), bo tamci dwaj debile zabili fajnie zapowiadający się wątek. Tak trochę marudzę, bo mi się podobał.

A w GTJ/CTJ też w zasadzie uczestniczy trzech na krzyż stałych zgadywaczy i zwycięzcy też często są z łapanki.

Cywilizacja chyli się... szkoda.

Czarna_Offca
30-01-2018, 17:06
Przyznaję bez bicia, że mam sklerozę i nie pamiętam dokładnie regulaminu, ale chyba brakuje tam wpisu, że praca nie powinna być wcześniej publikowana na forum.

pomyśli się nad takim zapisem w regulaminie :)

--- Kolejny post ---

co do mojego awatarka to hm... mogę zmienić na inny :D

Jak tam Wasze pasje? Szykują się na offczą skrzyneczkę? :)

--- Kolejny post ---
fret jaką???

fret
30-01-2018, 17:28
...
fret jaką???

Wczoraj odkryłaś i już nie pamiętasz??? Kobiety nigdy nie przestaną mnie zadziwiać... :D

Czarna_Offca
30-01-2018, 17:34
mnie też :D hahahahah

xxkomarxx
31-01-2018, 10:27
To i ja sie odezwę. Fajnie byłoby uratować to forum ale sadze ze jest to tylko zastrzyk wzmacniający i moze pomoc na chwilkę.

Czarna_Offca
31-01-2018, 13:12
To i ja sie odezwę. Fajnie byłoby uratować to forum ale sadze ze jest to tylko zastrzyk wzmacniający i moze pomoc na chwilkę.

to czas pokaże :) Mam nadzieję, że zastrzyk będzie na jak najdłużej :) I że sporo prac pojawi się na skrzynce :)

xxkomarxx
31-01-2018, 13:30
Podziwiam Twoj zapal. Tak jak tu kiedys rozmawialem z kolega, fb zabil bardzo duzo for internetowych. Coraz wiecej dzieciakow zadaje durne pytania bo szkoda 5 minut by poszukać. Tak czy inaczej nic dobrego sie nie dzieje. Choroba czasow

fret
31-01-2018, 13:32
...
Kiedyś jakaś Koleżanka zapytała, jak wyglądają wasze/nasze zdjęcia przed i po obróbce ...

Fajny pomysł, niby podobny do popRAWki (nazwa z Olka), ale w popRAWce brakuje mi dyskusji. Gdyby tak na biężąco obrabiać i wrzucać do wątku, to fajne obrazki mogłyby powstać :)

Czarna_Offca
31-01-2018, 13:53
fajny pomysł na temat tematycznych mi zapodaliście :D "przed i po obróbce" :) Wykorzystam go :D

fret
31-01-2018, 14:17
Na konkurs średnio się to nadaje. Tzn. jest ok, ale w wersji konkursowej niczym nie różni się od popRAWki :mrgreen:

Czarna_Offca
31-01-2018, 14:27
Na konkurs średnio się to nadaje. Tzn. jest ok, ale w wersji konkursowej niczym nie różni się od popRAWki :mrgreen:

Czy ja wiem czy średnio. Jeżeli dodam np "znaki czasu, przed i po obróbce"?

fret
31-01-2018, 14:34
Czy ja wiem czy średnio. Jeżeli dodam np "znaki czasu, przed i po obróbce"?

Przeczytaj regulamin popRAWki na olkowym forum. Nic nowego, mieści się w regulaminie. Z drugiej strony, to nikt tam nie korzysta z tej możliwości :)

little_fluffy
31-01-2018, 14:39
A jest gdzieś jeszcze na forum ten wątek o zdjęciach przed i po obróbce? Nie wiem jak to znaleźć.

Czarna_Offca
31-01-2018, 14:40
no właśnie, nikt nie korzysta. Tam masz zdjęcie, które obrabiasz według swojej weny. A tutaj, Ty wybierasz jakie zdjęcie obrabiasz (ze swojej szuflady bądź świeżo wykonane), ważne żeby było pod temat :)

fret
31-01-2018, 15:29
... A tutaj, Ty wybierasz jakie zdjęcie obrabiasz (ze swojej szuflady bądź świeżo wykonane), ważne żeby było pod temat :)

To jest nowość, ale jak porównać różne obróbki różnych zdjęć? Nadal nie widzę w tym konkursu.

Czarna_Offca
31-01-2018, 18:17
to zrezygnuję z takiego tematu :)

Jacek_Z
31-01-2018, 18:50
To jest nowość, ale jak porównać różne obróbki różnych zdjęć? Nadal nie widzę w tym konkursu.
Głosujący zdecydują. Na pewno tu byłaby ogromna doza subiektywizmu,

RobertON
31-01-2018, 19:24
Moim zdaniem takie "Raw-ki przed i po" mogą się przydać, ale z dość szczegółowym opisem co i jak zostało zrobione (jaki, balans, jakie krzywe, gdzie lokalnie coś tam... i tak dalej).

Wówczas będzie to szkołą jazdy dla wszystkich co już coś umieją i tych, co dopiero zaczynają w takim czy innym programie. Konkurs temu nie przeszkadza w żadnym razie.

Niedawno był konkurs z obróbką w Affinity Photo i oddając foty, należało opisać co i jak zostało zrobione. To było dobre, moim zdaniem.

Czarna_Offca
31-01-2018, 19:54
każdy pomysł jest miło widziany :)

A póki co zachęcam do wzięcia udziału i wysłania pracy :)

Bangi
01-02-2018, 10:50
Moim zdaniem takie "Raw-ki przed i po" mogą się przydać, ale z dość szczegółowym opisem co i jak zostało zrobione (jaki, balans, jakie krzywe, gdzie lokalnie coś tam... i tak dalej).

Wówczas będzie to szkołą jazdy dla wszystkich co już coś umieją i tych, co dopiero zaczynają w takim czy innym programie. Konkurs temu nie przeszkadza w żadnym razie.

Niedawno był konkurs z obróbką w Affinity Photo i oddając foty, należało opisać co i jak zostało zrobione. To było dobre, moim zdaniem.

W pełni popieram taką koncepcję.

Jacek_Z
01-02-2018, 13:12
Moim zdaniem takie "Raw-ki przed i po" mogą się przydać, ale z dość szczegółowym opisem co i jak zostało zrobione (jaki, balans, jakie krzywe, gdzie lokalnie coś tam... i tak dalej).

Wówczas będzie to szkołą jazdy dla wszystkich co już coś umieją i tych, co dopiero zaczynają w takim czy innym programie.
Tylko, że to .... nadal normalny konkurs RAWki. Raw na ustawieniach z puszki czyli jpg jest pokazany (rawa nie idzie pokazać, można go podlinkować), a potem są pokazane jpgi po obróbce. Czyli jest wygląd pliku przed-po. Przed rozstrzygnięciem konkursu nie można tłumaczyć, bo się ujawni autor. Po zakończeniu głosowań .. ludzie natychmiast wchodzą w kolejną edycje konkursu i nie dyskutują. Na nikoniarzach jest prośba o dostarczneie pliku xmp, o ile program do RAW go generuje. Jak ktoś robi w PS czy LR to ten plik jest, ale jak nie to ... przez to nie można mieć wymogu dostarczenia tego pliku niestety. Czasami po zakończeniu głosowania jest ten xmp publikowany. Ale .. praktycznie nie ma dyskusji. Problem polega na tym, że ludzie nie pytają, a autor nie pytany nie odpowiada.

Gdyby ludzie pytali, to to co postulujesz byłoby finałem konkursu RAWki (popRAWka).

RobertON
01-02-2018, 13:37
Można dać zdjęcie na konkurs, a dodatkiem niech będzie jakiś opis działań, powiedzmy trzy podrzędnie zbudowane zdania pod każdym zdjęciem.

Można to rozszerzyć, np. autorzy trzech pierwszych miejsc niech "w nagrodę" opiszą w kilku krokach jak to zrobili.

Bangi zrobił takiego tutka, to coś na ten wzór:

http://www.canon-board.info/technika-fotografowania-13/samoloty-obrobka-zdjec-tutorial-99497/

Kiedyś coś opisałem dla DxO:

http://www.canon-board.info/przyroda-makro-47/roberton-przyroda-pejzaze-i-inne-95282/index223.html

Jacek_Z
01-02-2018, 13:40
Można dać zdjęcie na konkurs, a dodatkiem niech będzie jakiś opis działań, powiedzmy trzy podrzędnie zbudowane zdania pod każdym zdjęciem.

Można to rozszerzyć, np. autorzy trzech pierwszych miejsc niech "w nagrodę" opiszą w kilku krokach jak to zrobili.Jesteś na nikoniarzach, napisz to siemalysy albo andtor2 na OC.
Niech to będzie oddolnie, a nie moje, ja poprę :)

Przemek_PC
01-02-2018, 13:44
A może wszyscy obrabiaja tego samego RAWa i później głosowanie na najlepszą obróbkę?

Jacek_Z
01-02-2018, 13:47
Przemku, pobudka ;) takie konkursy cały czas ida na nikoniarzach i na olympusclubie, tutaj też były 3 edycje i do tego wrócimy. http://www.canon-board.info/poprawka-na-3-fora-80/
Jeśli ktoś chce to stale prowadzić na canon-board - zapraszam.
Może RobertON - chcesz?

RobertON
01-02-2018, 13:48
Niech to będzie oddolnie, a nie moje, ja poprę

He...he coś im napiszę na tamtych forach.

--- Kolejny post ---


Może @RobertON - chcesz?

Coś Ci napisałem na priva :) Czasu mi stale brakuje, zrozumiesz.

Leon007
01-02-2018, 13:56
Nie myślałem o wątku "Przed i po" jak o konkursie, ale jak o forum dyskusyjnym do wymiany doświadczeń, nauki i pośmiania się też. Chyba ciężko zrobić z czegoś takiego konkurs.

Jacek_Z
01-02-2018, 14:01
Nie zwróciłem uwagi na to, że na forum ... brakuje działu obróbka, tutoriale itp. czy się mylę?

RobertON
01-02-2018, 14:12
Jakoś nigdy na to nie wpadłem, ale...nie ma o samej obróbce, jest dział bardziej ogólny.

Jest: Technika fotografowania (http://www.canon-board.info/technika-fotografowania-13/)

Jacek_Z
01-02-2018, 14:19
No właśnie.
Założyć taki dział? Tylko na razie będzie pusty :)
Poszukam wątków do przeniesienia, jak ich będzie w miarę dużo to założę takie forum.

Bangi
01-02-2018, 14:35
Jest Szkoła Fotografii oraz Tips & Tricks - tam trochę o obróbce jest.

fret
01-02-2018, 14:42
... Ale .. praktycznie nie ma dyskusji. Problem polega na tym, że ludzie nie pytają, a autor nie pytany nie odpowiada.

Gdyby ludzie pytali, to to co postulujesz byłoby finałem konkursu RAWki (popRAWka).

Trafiłeś w samo sedno. Jak to zmienić? Może zaryzykować dyskusję w trakcie głosowania? Ok, będzie wpływ na wyniki, ale nadal każdy miałby równe szanse, no i przecież nie walczymy tu o złote kalesony. Po głosowaniu emocje opadają i wszyscy myślą już o następnej popRAWce.

michalab
01-02-2018, 15:23
Wątki o obróbce są też w dziale Software

Czarna_Offca
01-02-2018, 15:27
Jacek_Z nie masz wyboru i musisz utworzyć rawki tutaj też :)

Jacek_Z
01-02-2018, 15:48
Nie ma sprawy - niech będą chętni do prowadzenia to zaczniemy.

Co do obróbki - czyli jest porozrzucana. Czy założyć nowy dział i poprzenosić tam to co się trafia w innych działach?

Czarna_Offca
01-02-2018, 16:19
może lepiej nie :)

Niech rawki tutaj to będą rawki, a inne posty na forum czy wątki niech będą tam gdzie są :)

Czarna_Offca
27-02-2018, 12:46
Kochani mam dylemet: czy w między- forumowych chcecie aby czas na przysłanie pracy wynosił 7 dni czy 10? Jeżeli 10 to gosowanie będzie trwało 5dni.

Macios
27-02-2018, 13:03
Mam małą prośbę/uwagę techniczną. Proponuję, by nie wprowadzać na CB gimnazjalnej nomenklatury typu "Kochani, rawki, foteczki i innego dziumdziania":)

Czarna_Offca
27-02-2018, 13:05
wprowadzam tylko miłą atmosferę :)

Tringa
27-02-2018, 13:06
Myślę, że 7 dni w zupełności wystarczy :)