PDA

Zobacz pełną wersję : 300D i dziwne pierścienie na zdjęciach



ksp01marek
07-05-2006, 21:07
Czy ktoś z kolegów spotkał się z takim problemem jak na zdjęciach.
Problem zwiększa się zwłaszcza przy zwiększaniu czułości.
Czystość matrycy bez zarzutu
Testy robiłem wszystkimi posiadanymi obiektywami. Efekt ten sam.
Dodam że wada występuje zwłaszcza gdy w kadrze dominującym (prawie) motywem jest niebo.
Przykłady.
PS.
Identyczną informację wysłałem na Żytnią. Poinformuję na forum jak ta sprawa się skończy.

mattnick
07-05-2006, 21:14
matryca...brudna ? Albo jakiś włos na matrycy ? Albo pęknięty filtr przed matrycą ?

amperior
07-05-2006, 21:31
uuu, dziwnie to wyglada faktycznie

Tomasz Golinski
07-05-2006, 22:11
coś podobnego widziałem kiedyś na forum, ale nie pamiętam czym to się skończyło.

Jeśli piszesz, że problem zależy od iso to wskazuje to na wadę matrycy. Jeśli jednak zależałby od przesłony, to zgadywałbym, że to mechaniczny śmieć/pęknięcie.

ksp01marek
25-05-2006, 16:20
Tak jak obiecałem daję wyjaśnienie do tematu, który poruszyłem. Aparat przyjechał dziś z Warszawy sprawny. Opis uszkodzenia: uszkodzona lamelka w migawce. naprawiono. Przyczyny: za duża wilgoć: całkiem możliwe, bo robiłem tej zimy "dużo" zdjęć i aparat całkiem nie wysychał a zasuwałem dalej w pomieszczeniach, jakowyś paproszek niewinny i.t.p. Dziękuję za uwagę. Dalszych napraw nie przewiduję (Daj Boże).
Chciałbym podziękować serwisowi z Żytniej za miłą współpracę

bartekkaszub
25-05-2006, 21:25
coś podobnego widziałem kiedyś na forum, ale nie pamiętam czym to się skończyło.


http://canon-board.info/showthread.php?t=8461

to ten post - tam problem został bez odpowiedzi...

ja bardzo byłem ciekawy skąd te jaśniejsze łuki...w końcu poznałem odpowiedz :D - jednak to migawka

pozdrawiam

piast9
25-05-2006, 23:33
[url]ja bardzo byłem ciekawy skąd te jaśniejsze łuki...w końcu poznałem odpowiedz :D - jednak to migawka

Pewnie lamelki poruszają się po łuku. Tylko nie wiem na czym miało polegać ich uszkodzenie. Dziura się w jednej zrobiła? :shock: :?: