PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczne obracanie zdjec z ZoomBrowserze



zdz
07-05-2006, 17:15
Witam,
Mam pytanko jak w Zoom Browserze ustawic aby przy sciaganiu zdjec na kompa, program automatycznie obracal zdjecia ktore sa zrobione w pionie? Zoombrowser ver 5.01

mungo
07-05-2006, 19:34
350D sama obraca zdjęcia-może nie masz ustawionej tej opcji. Jak zrzucam zoombrowserem, to wszystko jest tak jak a aparacie, czyli zdjęcia w pionie są pionowe, a nie poziomie. Pogrzeb w instrukcji aparatu, może znajdziesz odpowiedź na swój problem;)

Arturc
08-05-2006, 09:35
ZoomBrowser ver. 5.6
TOOLS -> Preferences -> Rotation -> [V] Rotate original image
Jeśli się tego nie zaznaczy to ZoomBrowser będzie wyświetlał zdjęcia prawidłowo na podstawie danych EXIF, a przy zdjęciu będzie symbol obrócenia, natomiast inne programy (np. przeglądarka Windowsowa) nie biorą tego pod uwagę. Proces obracania nastepuję po ściągnięciu zdjęć z aparatu lub karty i wyświetleniu podglądu w ZB, kiedyś się na tym złapałem, że wyłączałem ZB od razu po ściągnięciu zdjęć, ale jeszcze przed podglądem i się dziwiłem dlaczego zdjęcia są nie obrócone. Co za szybko to nie zdrowo.

Paradox
09-05-2006, 21:44
Ja mam funkcję tą włączoną w aparacie,więc chyba to już się w nim dzieje a potem w zoombrowser jest ta strzałka.

zdz
15-05-2006, 14:30
350D sama obraca zdjęcia-może nie masz ustawionej tej opcji. Jak zrzucam zoombrowserem, to wszystko jest tak jak a aparacie, czyli zdjęcia w pionie są pionowe, a nie poziomie. Pogrzeb w instrukcji aparatu, może znajdziesz odpowiedź na swój problem;)
Rzeczywiscie dziala jak ustawi sie w aparacie, ale warto wiedziec jak to zrobic w programie.
Dzieki za info

P.S.
Chyba lepiej obracac w aparacie bo ostatnio podpialem aparat pod TV a tu zdjecia na karcie nie byly poobracane (nie wlaczona funkcja auto-rotate)