PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS 55 (50E) problem z obiektywami M42



Piotr_123
26-12-2017, 23:44
Cześć,
mam wielką prośbę o informację co może być przyczyną problemu.
Po założeniu przejściówki M42 z chipem i z zaklejonym chipem, aparat głupieje. Objawia się to, tym, że nie przesuwa filmu, a migawka przelatuje i zostaje podniesione lutro. Po ponownym wciśnięciu spustu opada lustro, przelatuje migawka i co ciekawe po takim cyklu klatka nie jest naświetlona. Dodatkowo w czasie tych dziwnych zachowań miga na wyświetlaczu ikona MF. Dzieje się tak we wszystkich trybach łącznie z manualem. Po założeniu normalnego (EF Canona) obiektywu, wszystkie problemy znikają. Bez przejściówki i bez obiektywu, też jest ok.

Prośba o pomoc w rozwiązaniu zagadki. Jutro wyjeżdżam i jestem lekko przybity, bo się nastawiłem głównie na fotki podczas wyjazdu.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam
Piotr

adawro
27-12-2017, 00:10
Czy miga wtedy jeszcze ikona baterii?
Takie zachowanie najczęściej wskazuje na awarię komunikacji z obiektywem.
Czy ta przejściówka M42 ma na liście kompatybilnych modeli EOSa 55 (50E)?
Jeśli tak to reklamuj przejściówkę u dostawcy.
Jeśli nie to zmień przejściówkę, lub podłącz zgodny obiektyw.

Piotr_123
27-12-2017, 00:13
Tak, miga ikona baterii. Nie wiem czy ma na liście ten aparat i nie wiem jak to sprawdzić. Jak zakleję chip na przejściówce,to też nie działa.

adawro
31-12-2017, 01:20
Dodatkowo zaklejenie jest chyba niedokładne i jest zwarcie na stykach.

Piotr_123
31-12-2017, 18:28
Zaklejenie jest ok. Moim zdaniem, bolce są jeszcze dodatkowo dociskane przez ten chip. Muszę chyba spróbować na przejściówce bez chipa. Nie wiem jak to działa, ale jest spora szansa, że ten chip mając dwa poziomy wysokości- coś tam jeszcze dociska w bolcach, które są w body.