PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS 55 i lampa Yongnuo 600EX RT II - problem



Piotr_123
20-12-2017, 12:05
Cześć wszystkim,
mam prośbę o pomoc w rozwikłaniu zagadki.

Nabyłem Canona EOS 55 (na rynku europejskim EOS 50E i próbuję użyć lamy Yongnuo 600 EX RT II.
Problem polega na tym, że Lampa nie wyzwala błysku za każdym razem. Potrafi wyzwolić 10 razy pod rząd i potem 4 razy nic, potem (bez zmiany ustawień) znowu błyśnie kilka razy.
Próbowałem różne programy w aparacie i różne ustawienia w lampie i nic. Po przestawieniu lampy na manual, to samo.


Wielka prośba o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam
Piotr

jelcyk
21-12-2017, 14:10
A z DSLR-ami chodzi poprawnie? - moze tu tkwi problem?...

adawro
21-12-2017, 16:55
Wątpię, czy producent testował tę lampę z tym EOSem. Gwarancji na poprawne działanie lampy nie-Canona nikt ci nie da.

r_m
21-12-2017, 19:47
Lampa nie wyzwala błysku za każdym razem. Potrafi wyzwolić 10 razy pod rząd i potem 4 razy nic, potem (bez zmiany ustawień) znowu błyśnie kilka razy.

Na próbę: lampa w M, minimalna moc (po co walić sobie po oczach). Odblokuj i sprawdź, czy lampa ma jakiekolwiek luzy na stopce, czy można ją obracać zgodnie lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, lub przesuwać w lewo lub w prawo. Jeśli piny na stopce lampy nie trafiają dokładnie w styki na sankach lampy w aparacie, mogą się dziać dziwne rzeczy, od braku wyzwalania, do losowego działania lampy, losowego wchodzenia w ttl i wychodzenia (przepalania, niedoświetlenia), do braku błysku włącznie. Jeśli lampa ma luzy, musiałbyś sprawdzić, w jakim położeniu działa pewnie, i za każdym razem pamiętać, żeby ją tak zakładać. Stopki powinny być standardowe, ale nie są - kiedyś miałem tak w 50d, działało wszystko ze 100% pewności (Canony, Metze), ale yn460II po minimalnym przekręceniu podczas dokręcania nie wyzwalała błysku, po poluzowaniu, "cofnięciu" i ponownym dokręceniu wyzwalało ją za każdym razem.

Piotr_123
23-12-2017, 00:37
Tak z cyfrą działa idealnie. Sprawdziłem luzy i przeczyściłem styki. Niestety nic to, nie dało. Nawet jak wyzwala błysk to jest dużo słabszy niż np. wyzwalany przyciskiem lampy.
Chyba nic z tego nie będzie.

Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam
Piotr

fristajlor
23-12-2017, 13:33
A masz najnowszy frimeware w lampie? Nie zaszkodzi zaktualizowac.


Sent from my phone using Tapatalk

Piotr_123
02-01-2018, 23:50
Tak, już zrobiłem upgrade i nic się nie zmieniło.

Pozdrawiam
Piotr