PDA

Zobacz pełną wersję : Camera Raw - problem



rooooobi
17-12-2017, 10:12
Cześć.
Od kilku dni mam problem z Camera raw.
Przy zmianie kontrastu, przejrzystości, ekspozycji i chyba wszystkich innych ustawień, obraz zaczyna sie przemieszczać, lub znikać (widać w załącznikach)
Wydaje mi sie że problem zaczął się pojawiać w momencie instalacji próbnych wersji afinity oraz capture one ... obecnie są już odinstalowane
Gdy otworzę obraz w ps, wszystko jest ok i można normalnie pracować. Dodam że do tej pory wszystko działało płynnie i bezproblemowo
Może ktoś miał podobną awarie i podzieli się rozwiązaniem?

https://drive.google.com/open?id=1sRty4nAuOo7hKRNhwoBfFQvkrRFoBvpq


(https://drive.google.com/open?id=1sRty4nAuOo7hKRNhwoBfFQvkrRFoBvpq)https://drive.google.com/open?id=1W_5K_QR6hPOE0PsqP9RnIUDicEtmKCNQ

Macios
17-12-2017, 10:32
Mi się tak czsem robi przy obróbce dużych plików (ok 1gb) w PSie, jak zaczyna brakować RAMu.

grzesiula
23-04-2018, 22:34
Przyłącze się do wątku bo również mam problem z camera raw,tylko trochę inny
posiadam Photoshop CC w abonamencie i ostatnio mam następujący problem po wczytaniu pliku raw do camery raw chcąc nacisnąć przycisk otwórz obraz wszystko mi sie zawiesza, znika camera raw i pojawia się strona z calym fotoshopem ale nie aktywnym macie jakiś patent na to???

jan pawlak
24-04-2018, 06:09
Przyłącze się do wątku bo również mam problem z camera raw,tylko trochę inny
posiadam Photoshop CC w abonamencie i ostatnio mam następujący problem po wczytaniu pliku raw do camery raw chcąc nacisnąć przycisk otwórz obraz wszystko mi sie zawiesza, znika camera raw i pojawia się strona z calym fotoshopem ale nie aktywnym macie jakiś patent na to???

1.
Spróbuj wczytać do PS jakiegoś *.jpg lub *.tiff i następnie -> Filtr/Filtr CR : czy się CR otworzy i czy można prawidłowo używać ?

2.
W PS -> Pomoc/Informacje o wtyczkach/Camera RAW : jaką wersję masz zainstalowaną ?
Jeśli wcześniejszą niz 10.2...... to w PS -> Pomoc/uaktualnienia

2.
Z jakiego aparatu chcesz wczytać RAWa, czy już kiedyś z tego aparatu RAW prawidłowo się uruchamiał ?

jp

grzesiula
24-04-2018, 06:36
1.
Spróbuj wczytać do PS jakiegoś *.jpg lub *.tiff i następnie -> Filtr/Filtr CR : czy się CR otworzy i czy można prawidłowo używać ?

2.
W PS -> Pomoc/Informacje o wtyczkach/Camera RAW : jaką wersję masz zainstalowaną ?
Jeśli wcześniejszą niz 10.2...... to w PS -> Pomoc/uaktualnienia

2.
Z jakiego aparatu chcesz wczytać RAWa, czy już kiedyś z tego aparatu RAW prawidłowo się uruchamiał ?

jp
J-pegi wczytują się filtr -filtr camera raw ,ale później photoshop jest nie aktywny w menu nic nie moge wcisnąć, czyli jest podobna sytuacja, program zamykam tylko poprzez menedżera zadań w Win 10 ponieważ inaczej się nie da.
Aparat to Nikon D600, jakiś czas temu wczytywały sie prawidłowo ...

jan pawlak
24-04-2018, 07:08
J-pegi wczytują się filtr -filtr camera raw ,ale później photoshop jest nie aktywny w menu nic nie moge wcisnąć, czyli jest podobna sytuacja, program zamykam tylko poprzez menedżera zadań w Win 10 ponieważ inaczej się nie da.
Aparat to Nikon D600, jakiś czas temu wczytywały sie prawidłowo ...

Była aktualizacja Win 10.
Jaką masz wersję CR ?

jp

grzesiula
24-04-2018, 07:42
Win 10aktualizuje się na bieżąco
Cr 10,3
Zastanawiam się czy wgranie systemu pomogłoby, mam do obrobienia 32 rawów z ślubu cywilnego i wszystko stoi ...

jan pawlak
24-04-2018, 08:05
Win 10aktualizuje się na bieżąco
Cr 10,3
Zastanawiam się czy wgranie systemu pomogłoby, mam do obrobienia 32 rawów z ślubu cywilnego i wszystko stoi ...

Wiadomo, ale aktualizacje czasem wchodzą w konflikt z jakimiś wgranymi (wcześniej) programami.
1.
Jeśli jesteś legalnym użytkownikiem PS to można by poprzez Twoje konto odinstalować PS i zainstalować go "na nowo"
2.
Na wszelki wypadek podeślij mi teraz 1 RAW, sprawdzę czy u mnie jest ok
jan.pawlak@onet.pl

jp

grzesiula
24-04-2018, 08:31
wszystko na legalu....
Raw poleciał

jan pawlak
24-04-2018, 08:50
wszystko na legalu....
Raw poleciał

... ale nie doleciał
Nie mam go ja na kompie ani nie ma go na poczcie w portalu Onet

jp

grzesiula
24-04-2018, 09:05
... ale nie doleciał
Nie mam go ja na kompie ani nie ma go na poczcie w portalu Onet

jp

Tak wiem, już teraz na 100% poleciał.
Wgrywałem starsze wersje PS i to nic nie pomagało...

jan pawlak
24-04-2018, 09:55
Tak wiem, już teraz na 100% poleciał.
Wgrywałem starsze wersje PS i to nic nie pomagało...

... przyleciało, ale z linkiem do dysku googla.
I przy ściąganiu ..... stoi, nie umiem pliku dostać.

Będąc zalogowany na swoim koncie na Adobe Creative Cloud, odinstaluj wersję PS i zainstaluj ją na nowo.
U mnie pomogło gdy miałem kłopoty z PS

jp

grzesiula
24-04-2018, 16:34
... przyleciało, ale z linkiem do dysku googla.
I przy ściąganiu ..... stoi, nie umiem pliku dostać.

Będąc zalogowany na swoim koncie na Adobe Creative Cloud, odinstaluj wersję PS i zainstaluj ją na nowo.
U mnie pomogło gdy miałem kłopoty z PS

jp

U mnie odinstalowanie nic nie wnosi.

--- Kolejny post ---

wgrałem od nowa system, jedno zdjęcie wczytało się poprawnie kolejne już nie, ręce opadają.

jan pawlak
25-04-2018, 17:47
Na stronie Adobe (też polskiej) jest cały zestaw rad/procedur dla złej "pracy" ACR w PS

jp

grzesiula
26-04-2018, 08:55
Zainstalowałem od początku WIn 10 nie pomogło, sprawdziłem u brata na komp zalogowałem się do Adobe i pobrałem PS cc sprawdziłem działa czyta moje rawy, postanowiłem u siebie zainstalować Win 7
Trochę roboty było ale rawy czyta bezproblemowo, nie miałem już czasu bo mnie termin gonił, już połowę plików mam obrobione, Win 10 jest szybki, ale niedopracowany (mam kom wystarczająco szybkiego 16gb ramu itd)
Jesli Win 7 64 bit bedzie wystarczająco szybki to przy nim zostanę, ma oba sytemy legalne, chociaż cały czas myśle o Mac OS X na PC