PDA

Zobacz pełną wersję : Nie widać zdjęć z karty pamięci



slivafrancisco
10-12-2017, 21:29
Witam,
robiłam dziś zdjęcia w studio pożyczonym Canonem 6D, który ma kartę SD i żeby zabrać je do domu musiałam zgrać je na swoją kartę. A że posiadam Canona 400D to karta już jest inna. Podłączając aparat z kartą do mojego komputera widać, że na karcie jest ponad 3 GB danych, ale jak otwieram foldery to w żadnym nic nie ma, ponadto mój aparat też pokazuje, że na karcie nie ma żadnych zdjęć. Czy ktoś orientuje się jak można się do nich dostać? Bardzo mi na nich zależy a nie mam pojęcia co robić w zaistniałej sytuacji.

jerzyp
10-12-2017, 22:18
Jeszcze raz zdjęcia w studio :cry:

aptur
10-12-2017, 22:29
Witam,
robiłam dziś zdjęcia w studio pożyczonym Canonem 6D, który ma kartę SD i żeby zabrać je do domu musiałam zgrać je na swoją kartę. A że posiadam Canona 400D to karta już jest inna. Podłączając aparat z kartą do mojego komputera widać, że na karcie jest ponad 3 GB danych, ale jak otwieram foldery to w żadnym nic nie ma, ponadto mój aparat też pokazuje, że na karcie nie ma żadnych zdjęć. Czy ktoś orientuje się jak można się do nich dostać? Bardzo mi na nich zależy a nie mam pojęcia co robić w zaistniałej sytuacji.

Próbowałaś przez czytnik kart? No i jak zgrałaś zdjęcia z karty SD na swoją kartę?

RobertON
10-12-2017, 22:49
Czytnik kart i/albo program do odzyskiwania danych.

Nic na tej karcie nie zapisuj ! Powinno dać się odzyskać.

slivafrancisco
10-12-2017, 23:33
Zdjęcia były zgrywane w studio na komputer, a następnie przez czytnik na moją kartę. Ja w domu czytnika nie posiadam więc jedyną opcją jest zgranie zdjęć przez aparat za pomocą kabla. Podskoczę jutro jeszcze do studio ze swoim laptopem i spróbuję przez czytnik, może zadziała...

r_m
11-12-2017, 03:47
Myślę, że czytnikiem kart CF zgrasz wszystko bez problemu. Nagrałeś na swoją kartę zdjęcia zrobione nowym Canonem. Twój aparat ich "nie zna". Nie zna, więc po podłączeniu aparatu kablem do komputera też ich nie "wystawia" (tak mi się wydaje). Jak masz pendrive, może być lżej, niż nosić laptopa.

Bangi
11-12-2017, 12:29
Polecam program Recuva, kilka razy uratował mi zdjęcia ;)

jerzyp
12-12-2017, 18:45
Zdjęcia były zgrywane w studio na komputer, a następnie przez czytnik na moją kartę. Ja w domu czytnika nie posiadam więc jedyną opcją jest zgranie zdjęć przez aparat za pomocą kabla. Podskoczę jutro jeszcze do studio ze swoim laptopem i spróbuję przez czytnik, może zadziała...

Po zgraniu zdjęć na swoja kartę CF ,- sprawdziłaś czy zdjęcia są zapisane na twojej karcie (po zapisie), (a nie w domu) bo może się okazać że odzyskiwanie zdjęć z karty CF nic nie da , ewentualnie można by się pokusić o odzyskanie fot z karty SD

Naprawiacz
13-12-2017, 16:13
Tylko czytnik kart. Zdjęcia są na karcie, ale 400D ich nie może otworzyć bo są zbyt duże dla niego.