PDA

Zobacz pełną wersję : obiektyw ktory dobrze wspołgra z 5dmkii i 7d jednoczesnie



PicsUsingPotato
15-11-2017, 09:40
Witam. Proszę o podpowiedz. Mam 7d (używane jako drugie body na ślubie ale rzadko używane tez do mini filmów ) oraz 5dmkii. O nich: 50 1.8 stm i sigma 17-50 2.8 dc hsm czyli tylko pod croopa. chciałbym moc używać obu obiektywów na obu body. Czy lepiej: 1. Zamienić wersje sigma efs na ef? 2. Czy zamienić obiektyw sigma 17-50 2.8 na sigma 24-70 2.8 dg ex if hsm czyli typowy pod ff? 3. Pozostać przy obiektywach które juz mam bo pod 7d najlepszy będzie croopowy obiektyw.

kmeg
15-11-2017, 12:17
Jak chcesz zamienić obiektyw (17-50) występujący tylko w EFs na wersję EF, która nie istnieje.

adawro
15-11-2017, 14:02
Jedyne co dobrze współgra na obu to długie tele klasy L. Co najmniej EF 70-200 4 IS L.

aptur
15-11-2017, 14:11
Jedyne co dobrze współgra na obu to długie tele klasy L. Co najmniej EF 70-200 4 IS L.

No a z innymi co jest nie tak?

PicsUsingPotato
15-11-2017, 20:55
Jak chcesz zamienić obiektyw (17-50) występujący tylko w EFs na wersję EF, która nie istnieje.

Dziękuję, słuszna uwaga. Powieliłem błędną informację z internetu.

--- Kolejny post ---

W pierwszym zapytaniu popełniłem błędu - nie wiem jak usunąć/edytować więc zadam inne pytanie.

Jaki niedrogi obiektyw ze światłem 2.8 (może być używany obiektyw z zoomem) sprawdzi się zarówno w 7d jak i 5d mark II?

kmeg
15-11-2017, 21:05
Dziękuję, słuszna uwaga. Powieliłem błędną informację z internetu.

--- Kolejny post ---

W pierwszym zapytaniu popełniłem błędu - nie wiem jak usunąć/edytować więc zadam inne pytanie.

Jaki niedrogi obiektyw ze światłem 2.8 (może być używany obiektyw z zoomem) sprawdzi się zarówno w 7d jak i 5d mark II?Nie ma takiego obiektywu z prostej przyczyny: na apsc taki obiektyw ma inne parametry (*1.6) co powoduje, że staje się czymś innym...

Do głowy przychodzi mi jedynie 16-35/2.8, który na obu ma sensowne ogniskowe.

PicsUsingPotato
15-11-2017, 21:41
Ok. Czyli obiektyw 17-50 2.8 DC hsm na 7d będzie bardziej przydatny niż 24-70 2.8 DG hsm na tym samym body, jeśli chodzi o szerokie ujęcia w kościele i na zabawie?


16-35/2.8 - cena dla mnie za wysoka na chwile obecną.

splice
15-11-2017, 22:13
Jedyny sensowny C 16-35 2.8

r_m
15-11-2017, 22:48
Ok. Czyli obiektyw 17-50 2.8 DC hsm na 7d będzie bardziej przydatny niż 24-70 2.8 DG hsm na tym samym body, jeśli chodzi o szerokie ujęcia w kościele i na zabawie?

Tego nikt Ci nie powie na 100%.
Możesz sprawdzić samodzielnie: sprawdź swoje zdjęcia z imprez, zobacz na jakich ogniskowych najczęściej robiłeś.
Inny test: ustaw obecny 17-50 na 24mm i zobacz, czy nie jest za wąski np. do zdjęć w pokoju (te "17" i "50" to fizyczna ogniskowa, podobnie jak "24" i "70"). Jeśli potraktujesz 5d jako główny aparat, wtedy zyskasz szerszy kąt widzenia (obecnie masz mniej więcej taki na 7d, jak z 28mm na 5d, będziesz mieć 24mm na 5d) i możliwość założenia go na 7d (z pomnożeniem ogniskowej x 1.6, przysłonę - dla potrzeb określenia głębi ostrości - też mnożysz).
Z kolei w wątku o najpopularniejszych obiektywach do ślubów możesz znaleźć informację, że wielu użytkowników wybrało dwie stałki 35mm i 85mm (dla pełnej klatki).
Ciężko powiedzieć, co powinieneś kupić, nie wiadomo, czy składasz zestaw głównie pod "kotleta", czy myślisz o przejściu na FF, czy na razie nie chcesz robić zmian w body, tylko "coś" (nie do końca wiadomo dlaczego) chcesz zmienić w optyce, zostawiając crop+FF. Dla każdej opcji można sugerować coś innego, gdybyś chciał mieć jakąś "awaryjną" możliwość założenia obiektywu na drugie body to ją przecież masz, tą Sigmę założysz na 5d, i będzie normalnie działać. Obraz nie pokryje całej matrycy, ale (gdyby padł 7d) zrobisz zlecenie, mając wykadrowane pliki. Gdybyś chciał głównie działać na 5d, to 24-70 jest dobrym pomysłem, a jakieś pojedyncze, "efektowe" ujęcia mógłbyś robić 7d np. z fisheye Samyang 8/3.5 (manualny) lub Canon EF-S 10-18. Gdybyś myślał o pełnym przejściu na FF, to prędzej czy później pomyślisz o ultraszerokim (od 16mm), niektórzy używają np. zoomów Tokina 12-24 projektowanych dla cropa, które zaczynają pokrywać pełną klatkę od ogniskowej ok. 17mm (na rewelacyjną jakość narożników nie ma co liczyć, ale działa).

PicsUsingPotato
16-11-2017, 01:45
Tego nikt Ci nie powie na 100%.
Możesz sprawdzić samodzielnie: sprawdź swoje zdjęcia z imprez, zobacz na jakich ogniskowych najczęściej robiłeś.
Inny test: ustaw obecny 17-50 na 24mm i zobacz, czy nie jest za wąski np. do zdjęć w pokoju (te "17" i "50" to fizyczna ogniskowa, podobnie jak "24" i "70"). Jeśli potraktujesz 5d jako główny aparat, wtedy zyskasz szerszy kąt widzenia (obecnie masz mniej więcej taki na 7d, jak z 28mm na 5d, będziesz mieć 24mm na 5d) i możliwość założenia go na 7d (z pomnożeniem ogniskowej x 1.6, przysłonę - dla potrzeb określenia głębi ostrości - też mnożysz).
Z kolei w wątku o najpopularniejszych obiektywach do ślubów możesz znaleźć informację, że wielu użytkowników wybrało dwie stałki 35mm i 85mm (dla pełnej klatki).
Ciężko powiedzieć, co powinieneś kupić, nie wiadomo, czy składasz zestaw głównie pod "kotleta", czy myślisz o przejściu na FF, czy na razie nie chcesz robić zmian w body, tylko "coś" (nie do końca wiadomo dlaczego) chcesz zmienić w optyce, zostawiając crop+FF. Dla każdej opcji można sugerować coś innego, gdybyś chciał mieć jakąś "awaryjną" możliwość założenia obiektywu na drugie body to ją przecież masz, tą Sigmę założysz na 5d, i będzie normalnie działać. Obraz nie pokryje całej matrycy, ale (gdyby padł 7d) zrobisz zlecenie, mając wykadrowane pliki. Gdybyś chciał głównie działać na 5d, to 24-70 jest dobrym pomysłem, a jakieś pojedyncze, "efektowe" ujęcia mógłbyś robić 7d np. z fisheye Samyang 8/3.5 (manualny) lub Canon EF-S 10-18. Gdybyś myślał o pełnym przejściu na FF, to prędzej czy później pomyślisz o ultraszerokim (od 16mm), niektórzy używają np. zoomów Tokina 12-24 projektowanych dla cropa, które zaczynają pokrywać pełną klatkę od ogniskowej ok. 17mm (na rewelacyjną jakość narożników nie ma co liczyć, ale działa).

Dziękuję za wyczerpującą podpowiedź. Myślę, do końca 2018 roku będę fotografował już tą mieszanką 7d +5dmkII. Chciałem zmienić to jedno szkło, bowiem ostatni mój ślub niemile mnie zaskoczył. Kościół baaaaardzo ciemny, miałem tylko 2x 7d i tę sigmę 17-50 2.8 do szerokich ujęć. W lightroomie coś tam wyciągnąłem i koniec końców klient był zadowolony no ale było to dla mnie bardzo stresujące. Właśnie dlatego potrzebuję zmiany obiektywu na taki, który będę mógł podłączyć także do pełnej klatki, bo ta pozwoli mi uzyskać większy kąt, a co za tym idzie lepsze światło a także mniejsze szumy, co w takiej sytuacji pomogłoby w tak ciemnym kościele. Kolejnym powodem jest fakt, że do tej pory myślałem, że mogę taką Sigmą 17-50 2.8 uszkodzić lustro w pełnej klatce, a chciałbym żeby nie trzeba było pamiętać o podłączeniu konkretnych obiektywów do właściwych body, gdyż z czasem na pewno się zapomnę.



Zrobiłem ten test i jest duża różnica miedzy 24 i 17mm - 24 na 7d zbyt wąski, więc w kościele nie wystarczy.

RobertON
16-11-2017, 08:24
Zrobiłem ten test i jest duża różnica miedzy 24 i 17mm - 24 na 7d zbyt wąski, więc w kościele nie wystarczy.

Niedrogi obiektyw szerokokątny do cropa 2,8, który "kryje" pełną klatkę, choć słabo w rogach, to Tokina 11-20 mm f/2.8.

Na FF od 18 mm nie ma winiety, podobnie jak w przypadku szkła Tokina 12-28/4 od 18 mm, co sprawdzałem na swoim 5D2.
Ale 11-20 dla mnie zbyt mało uniwersalny i stanęło na tym drugim.

Jest sporo używanych na rynku UWA do FF - Tokina 16-28 mm f/2.8. Tylko prawie kilo szkła w łapie.

r_m
16-11-2017, 12:27
potrzebuję zmiany obiektywu na taki, który będę mógł podłączyć także do pełnej klatki, bo ta pozwoli mi uzyskać większy kąt, a co za tym idzie lepsze światło a także mniejsze szumy

O ile to nie jest skrót myślowy, to zoom 24-70/2.8 nie da więcej światła niż 17-50/2.8. Mam nadzieję, że chodzi Ci o robienie na FF, dzięki czemu uzyskasz mniejsze szumy ;)
Jeśli założysz obiektyw o jasności 1.4 to wpuścisz więcej światła, ale pamiętaj o tym, że jednocześnie zmniejszysz głębię ostrości.

PicsUsingPotato
17-11-2017, 03:13
Niedrogi obiektyw szerokokątny do cropa 2,8, który "kryje" pełną klatkę, choć słabo w rogach, to Tokina 11-20 mm f/2.8.

Na FF od 18 mm nie ma winiety, podobnie jak w przypadku szkła Tokina 12-28/4 od 18 mm, co sprawdzałem na swoim 5D2.
Ale 11-20 dla mnie zbyt mało uniwersalny i stanęło na tym drugim.

Jest sporo używanych na rynku UWA do FF - Tokina 16-28 mm f/2.8. Tylko prawie kilo szkła w łapie.

Dziękuję, wezmę je pod lupę choć wolałbym coś z większą możliwością zmiany ogniskowej. FF - Tokina 16-28 mm f/2.8. -sprawdziłem, nawet cena przystępna ale 1kg tak jak mówisz, trochę dużo.

--- Kolejny post ---


O ile to nie jest skrót myślowy, to zoom 24-70/2.8 nie da więcej światła niż 17-50/2.8. Mam nadzieję, że chodzi Ci o robienie na FF, dzięki czemu uzyskasz mniejsze szumy ;)
Jeśli założysz obiektyw o jasności 1.4 to wpuścisz więcej światła, ale pamiętaj o tym, że jednocześnie zmniejszysz głębię ostrości.

Oczywiście chodziło mi o dwukrotnie mniejsze szumy :)^^ Tak jak napisałeś 1.4 odpada, nawet na 1.8 czasami zdarza mi się nie złapać tego co chcę. Wszystko wskazuje na to, że zostanę przy tym co mam i poczekam aż będzie mnie stac na zamianę 7d na 6d i wówczas problem obiektywów na dwa systemy zniknie.

Matt_K-K
17-11-2017, 19:59
A nie myślałeś o jakichś stałkach?

Taka 24 1.4 jest bardzo fajna i na pełnej klatce ( bo jest bardzo jasna i zwykle wystarczająca jeśli o szerokość ), natomiast na cropie jest odpowiednikiem jasnej 35tki - bardzo popularna ogniskowa pod reportaże.
Jeśli szukasz głównie szerokości i zadawalającej jasności - to przychodzi mi do głowy poza Tokiną 11-16 2.8 ( obiektyw pod cropa, ale da się go też używać na pełnej klatce na 16mm z miękkimi rogami obrazu ) oraz manualny Samyang 14mm 2.8.

splice
17-11-2017, 22:46
Albo Sigma ART 24-35 - dość szeroko na FF i po przeliczeniu 38-56 dla 7D. No i światło F2.0 - byle by dobry egzemplarz trafić

PicsUsingPotato
12-12-2017, 00:05
A nie myślałeś o jakichś stałkach?

Taka 24 1.4 jest bardzo fajna i na pełnej klatce ( bo jest bardzo jasna i zwykle wystarczająca jeśli o szerokość ), natomiast na cropie jest odpowiednikiem jasnej 35tki - bardzo popularna ogniskowa pod reportaże.
Jeśli szukasz głównie szerokości i zadawalającej jasności - to przychodzi mi do głowy poza Tokiną 11-16 2.8 ( obiektyw pod cropa, ale da się go też używać na pełnej klatce na 16mm z miękkimi rogami obrazu ) oraz manualny Samyang 14mm 2.8.

Dzięki.

Niestety stałka na razie nie wchodzi w grę, gdyż wydaje mi się, że będzie mi brakowało tego zooma, przynajmniej na tym etapie jeszcze.

--- Kolejny post ---

Dzieki.


Dla mnie będzie za wąsko na 7D.