PDA

Zobacz pełną wersję : Naprawa przysłony - Tamron 17-50 F/2.8



dempley
09-11-2017, 19:05
To mój pierwszy post, więc witam się grzecznie ze wszystkimi.

Mam do was prośbę, oddałem wczoraj mój obiektyw Tamrona do diagnozy i wyceny (chodziło o przysłonę).
Model mojego obiektywu to popularny zoom Tamron SP AF 17-50mm F/2.8 XR Di II VC
Dziś dostałem wiadomość na temat diagnozy i wyceny.
Napisali: uszkodzony moduł przysłony, wymiana przysłony + regulacja i kwotę którą zaśpiewali to 789 zł

To moje pierwsze doświadczenie serwisowe jeśli chodzi o optyczne sprawy, proszę bardziej doświadczonych kolegów o opinie na ten temat. Wydaje mi się, że cena jest zbyt duża, to przecież około 60% wartości całego nowego obiektywu.

Będę wdzięczny za pomoc i czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Cichy
09-11-2017, 19:42
To dokładnie 43% ceny nowego obiektywu, ale fakt i tak sporo.

dempley
10-11-2017, 04:11
Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć?

RobertON
10-11-2017, 07:43
Warto poszukać innej firmy.

RadOs41
10-11-2017, 17:18
Przykładowe ceny /wymiany flexa w ef 24-105 i regulacji optyki/sprzed kilku lat ...

http://www.canon-board.info/pierwsza-pomoc-awarie-usterki-problemy-56/24-105-error-01-a-75231/

jelcyk
12-11-2017, 16:34
Ten obiektyw jest dosyć trudny w naprawie - znacznie bardziej od wspomnianego 24-105. To pierwsze. Po drugie , zespół przesłony trudno jest znaleźć w obiegu wtórnym, bo ulega uszkodzeniom dosyć często , a części oryginalne , nowe są do dostania tylko wraz z usługa w serwisach Tamrona.Jak się trafi na aukcjach na używany to spore szczęście - z kolei łatwo dostać same flexy , ale u ciebie to pewnie nie on jest powodem awarii. Teraz lepsze - bardzo często zablokowanie przesłony następuje w tym obiektywie ze względu na suche łożysko silniczka . Na szczęście po demontażu dojście do osi tego silniczka jest pełne i można do niego zaaplikować odrobinę wysokiej klasy oleju silikonowego , który spowoduje uruchomienie ułozyskowania.To wystarcza za całą naprawę - Tamron ma po prostu wstręt do wszelkich smarów , co nieraz mści się ( także m. in w tym modelu , zacieraniem tubusów). Trzeba to robić bardzo ostrożnie, żeby nie zanieczyścić lamelek przesłony , bo wtedy trzeba je demontować i myć.Przy okazji warto lekko przesmarować listwę zębata napędu przesłony , ale też minimalnie i odpowiednim smarem. I na koniec - w tym obiektywie przy tej naprawie nic się nie reguluje.