PDA

Zobacz pełną wersję : Chrome - problem z czcionką



aptur
03-11-2017, 14:45
Hej,
Jest tu ktoś kto przeszedł z firefoxa na chrome?
Dotychczas używałem firefoxa ale ostatnio zrobił się zbyt pamięciożerny więc chciałem przejść na chrome. Niestety to co chrome robi z czcionką to jakaś parodia. Jest ona zdecydowanie mniej wyraźna niż w firefoxie. Jakby rozmyta. Odnoszę wrażenie, że zdjęcia na www także są jakby mniej ostre. Sama przeglądarka jest szybsza niż firefox ale jakość czcionki jest dla mnie nie do zaakceptowania. Opcja clear type z windowa nie pomaga.
Jakieś pomysły?

arkuswspanialy
03-11-2017, 15:27
Hej,
Jest tu ktoś kto przeszedł z firefoxa na chrome?
Dotychczas używałem firefoxa ale ostatnio zrobił się zbyt pamięciożerny więc chciałem przejść na chrome. Niestety to co chrome robi z czcionką to jakaś parodia. Jest ona zdecydowanie mniej wyraźna niż w firefoxie. Jakby rozmyta. Odnoszę wrażenie, że zdjęcia na www także są jakby mniej ostre. Sama przeglądarka jest szybsza niż firefox ale jakość czcionki jest dla mnie nie do zaakceptowania. Opcja clear type z windowa nie pomaga.
Jakieś pomysły?
Może tak być bo Chrome ma problem z profilami zwłaszcza na monitorze szerokogammutowym. Zarządzanie barwą w windzie tak ma trzeba profile ładować do przeglądarki.

Merde
03-11-2017, 15:47
Jakieś pomysły?

Pokaż screenshota.
Rendering fontów rzeczywiście jest inny, ale w Chrome nie są one "rozmyte"... Wręcz przeciwnie.
U mnie wygląda to tak:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/pRteU-z_ODePc0p6ViAdOoe6v-mulrQQjAJjVttLeL4WWCP0v9A-gsCEyP6PA_32phJ2s1-lOk-PO4Psj_hJu2RRAH24I1kiKu18g5bvvunLMmzKgS-OG1F0jlpMnIggU-sMpb5QCg=w1280-h1024-no)

aptur
03-11-2017, 16:16
Mam podobnie jak u Ciebie. Tekst w firefoxie jest zdecydowanie bardziej wyraźny i ostry. Może to kwestia przyzwyczajenia, nie wiem.

Merde
03-11-2017, 16:26
Mam podobnie jak u Ciebie. Tekst w firefoxie jest zdecydowanie bardziej wyraźny i ostry. Może to kwestia przyzwyczajenia, nie wiem.

Pozostaje ci jeszcze: chrome://settings/fonts

aptur
03-11-2017, 16:33
Pozostaje ci jeszcze: chrome://settings/fonts

Taaa, teraz mi jeszcze napisz jak się to przywraca do ustawień domyślnych :)
Dobra, chyba znalazłem (rozmiar czcionki, średni, domyślny)

Merde
03-11-2017, 16:46
Taaa, teraz mi jeszcze napisz jak się to przywraca do ustawień domyślnych :)
Dobra, chyba znalazłem (rozmiar czcionki, średni, domyślny)

Swoją drogą to chyba nie zadziała w polu z treścią posta, powiększa mi tylko sygnaturkę...