PDA

Zobacz pełną wersję : W jakim banku konto osobiste?



tlustyx
03-11-2017, 00:02
Witam.
Od kilkunastu lat posiadam konto osobiste w mBanku (wcześniej multiBanku). Byłem z niego nawet zadowolony, jednakże w ostatnim czasie zmniejszyła się liczba bankomatów z darmową wypłatą, a kilka dni temu dostałem info, że wpłatomaty z których zawsze korzystam będą płatne - pomyślałem, że czas poszukać innego banku.

Na czym mi zależy:
- bezpłatne wszystkie bankomaty i wpłatomaty (może z wyjątkiem jakiś "dziwnych" banków) na terenie Polski.
- bezpłatne przelewy ze strony internetowej zatwierdzane hasłem SMS
- bezpłatna karta do konta - dużo z niej korzystam
- szybkie płatności (teraz się u mnie to zwie mTransfer) 24/7
- fajne było by bezpłatne potwierdzenie sms-em zmiany stanu konta (nie konieczne)
- "przyjazna" strona internetowa
Chyba tyle przyszło mi na myśl.
Wpływy na konto powyżej 3tyś/miesiąc.

Możecie coś polecić.

tomfoot
03-11-2017, 00:52
Raiffeisen??

rafels3
03-11-2017, 01:19
w ostatnim czasie zmniejszyła się liczba bankomatów z darmową wypłatą
serio? a które są płatne? dzisiaj pobierałem z euronetu i jak zwykle za free...

Macios
03-11-2017, 08:22
Mam w Pekao SA - nie polecam (bankomaty euronetu są płatne)...

lucas_g
03-11-2017, 08:25
Millennium 360 spełni Twoje wymagania. Nie wiem tylko jak z szybkimi płatnościami.

jaś
03-11-2017, 09:05
Mam w Pekao SA - nie polecam (bankomaty euronetu są płatne)...

dokładnie, a bankomatów własnych mało, a prowizje za wypłaty w euronecie łohoho ktoś sie szaleju najadł
a i szybkich płatności też nie widze w interfejsie na moje oko nie ma albo dostep zawikłany

igor58
03-11-2017, 09:21
co to za portal?

Bangi
03-11-2017, 11:36
co to za portal?

Hydepar Cafe :mrgreen:

Tom77
03-11-2017, 19:15
Witam.
Od kilkunastu lat posiadam konto osobiste w mBanku (wcześniej multiBanku). Byłem z niego nawet zadowolony, jednakże w ostatnim czasie zmniejszyła się liczba bankomatów z darmową wypłatą, a kilka dni temu dostałem info, że wpłatomaty z których zawsze korzystam będą płatne - pomyślałem, że czas poszukać innego banku.

Na czym mi zależy:
- bezpłatne wszystkie bankomaty i wpłatomaty (może z wyjątkiem jakiś "dziwnych" banków) na terenie Polski.
- bezpłatne przelewy ze strony internetowej zatwierdzane hasłem SMS
- bezpłatna karta do konta - dużo z niej korzystam
- szybkie płatności (teraz się u mnie to zwie mTransfer) 24/7
- fajne było by bezpłatne potwierdzenie sms-em zmiany stanu konta (nie konieczne)
- "przyjazna" strona internetowa
Chyba tyle przyszło mi na myśl.
Wpływy na konto powyżej 3tyś/miesiąc.

Możecie coś polecić.

Wymagań nie masz dużych a w mbanku za kilka zł miesięcznie masz wypłaty ze wszystkich bankomatów. Darmowe konto będzie w większości banków jeżeli spełnisz kryteria płatności kartą. To ile wpływa co miesiąc nie ma znaczenia.

aptur
03-11-2017, 19:55
Millennium 360 spełni Twoje wymagania. Nie wiem tylko jak z szybkimi płatnościami.Millennium nie ma bezpłatnych wszystkich bankomatów a i bezpłatny rachunek jest pod pewnymi warunkami.

rafels3
03-11-2017, 21:44
Ja mam w mBanku i NestBanku. W obydwu darmowe prowadzenie i wypłaty ze wszystkich bankomatów za free, bez żadnych warunków.

jaś
03-11-2017, 22:33
Ja mam w mBanku i NestBanku. W obydwu darmowe prowadzenie i wypłaty ze wszystkich bankomatów za free, bez żadnych warunków.

w mbanku musisz używac karty żeby było bezpłatnie jak sie lubi gotówke to kosztuje 4 lub 6 zł w zależnosci od czasu założenia :mrgreen: wiec "bez zadnych warunków" to optymizm jest lub brak informacji

Tom77
03-11-2017, 22:42
w mbanku musisz używac karty żeby było bezpłatnie jak sie lubi gotówke to kosztuje 4 lub 6 zł w zależnosci od czasu założenia :mrgreen: wiec "bez zadnych warunków" to optymizm jest lub brak informacji

Gotówkę wybieram max raz na 2-3 miesiace a konto masz bezpłatne przy obrocie na karcie 300zł. Idealne konto to zlepek 3 kont, każde ma jakies wady

Zowa
04-11-2017, 07:55
To może ja pomogę: podaję link do porównywarki kont (i też lokat czy kont firmowych), aktualizowanej codziennie, bo jak wiemy, oferta banku zmienną jest.
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/ranking-kont-osobistych-czyli-najlepsze-konta-bankowe
Nie ma za co [emoji4] [emoji846]


Wysłane z Kleszczewka
https://m.facebook.com/5poraroku/

rafels3
04-11-2017, 09:45
w mbanku musisz używac karty żeby było bezpłatnie jak sie lubi gotówke to kosztuje 4 lub 6 zł w zależnosci od czasu założenia :mrgreen: wiec "bez zadnych warunków" to optymizm jest lub brak informacji

Być może tak jest, że "trzeba" używać karty, by było za darmo. Ale w końcu po to się ją ma, nieprawdaż?

tlustyx
04-11-2017, 10:43
Wpływy na konto mam, z karty korzystam, zarówno nią płacę jak i wypłacam z bankomatów, ale jak pisałem na początku tylko część bankomatów jest darmowa pod warunkiem wypłaty co najmniej 100zł (poniżej opłata 1,3 zł) a z niektórych bankomatów wypłata kosztuje min. 7 zł lub więcej zależy od kwoty. Wpłacam kilka lub kilkanaście razy w miesiącu. Dodatkowo z darmowych wpłatomatów, których było wiele pozostaną tylko 2. Obydwa w miejscu, gdzie w dzień nie ma jak w pobliżu zaparkować samochodem, a w dodatku przynajmniej jeden z nich z którego niekiedy korzystałem jest często "chwilowo nieczynny" ;)
Co do porównywarki kont to @Zowa nic mi nie pomogłeś - nie ma tam wielu ważnych szczegółów i tak aby dowiedzieć się konkretów muszę dzwonić do danego banku.
Dzwoniłem wczoraj do Millenium i wszystko było by dobrze gdyby nie to, że jest u mnie w mieście tylko 1 wpłatomat i to w jeszcze gorszym miejscu niż w mBanku :( inne są płatne, ale pani z infolinii nie potrafiła mi powiedzieć ile kosztuje wpłata, dlatego wolę zapytać tutaj, może ktoś akurat ma konto w jakimś konkretnym banku i wie co ile kosztuje itd.

Tom77
04-11-2017, 15:57
Wpływy na konto mam, z karty korzystam, zarówno nią płacę jak i wypłacam z bankomatów, ale jak pisałem na początku tylko część bankomatów jest darmowa pod warunkiem wypłaty co najmniej 100zł (poniżej opłata 1,3 zł) a z niektórych bankomatów wypłata kosztuje min. 7 zł lub więcej zależy od kwoty. Wpłacam kilka lub kilkanaście razy w miesiącu. Dodatkowo z darmowych wpłatomatów, których było wiele pozostaną tylko 2. Obydwa w miejscu, gdzie w dzień nie ma jak w pobliżu zaparkować samochodem, a w dodatku przynajmniej jeden z nich z którego niekiedy korzystałem jest często "chwilowo nieczynny" ;)
Co do porównywarki kont to @Zowa nic mi nie pomogłeś - nie ma tam wielu ważnych szczegółów i tak aby dowiedzieć się konkretów muszę dzwonić do danego banku.
Dzwoniłem wczoraj do Millenium i wszystko było by dobrze gdyby nie to, że jest u mnie w mieście tylko 1 wpłatomat i to w jeszcze gorszym miejscu niż w mBanku :( inne są płatne, ale pani z infolinii nie potrafiła mi powiedzieć ile kosztuje wpłata, dlatego wolę zapytać tutaj, może ktoś akurat ma konto w jakimś konkretnym banku i wie co ile kosztuje itd.

No to od tego zacznij - co masz obok siebie. Ja używam mbanku do codziennych płatności, przelewów. Ing używam jako wpłatomatu - mam go pod ręką. Mam tez Tmobile - każde ma coś do zaoferowania

jaś
04-11-2017, 23:35
Być może tak jest, że "trzeba" używać karty, by było za darmo. Ale w końcu po to się ją ma, nieprawdaż?

ja staram sie nie zapelniac bazy banku informacjami co kiedy i za ile kupuje, karty uzywam jak kupuje kanapke bo taką informacją jestem gotów sie podzielic z bankiem - lubie te z salami lub suszonymi pomidorami :mrgreen:

Tom77
04-11-2017, 23:37
ja staram sie nie zapelniac bazy banku informacjami co kiedy i za ile kupuje, karty uzywam jak kupuje kanapke bo taką informacją jestem gotów sie podzielic z bankiem - lubie te z salami lub suszonymi pomidorami :mrgreen:

nic z twojej wypowiedzi nie zrozumiałem

Merde
04-11-2017, 23:39
Być może tak jest, że "trzeba" używać karty, by było za darmo. Ale w końcu po to się ją ma, nieprawdaż?

Nie. Ja np. kartę mam po to, żeby wyjąć kasę z bankomatu w razie potrzeby.

rafels3
04-11-2017, 23:59
jasiu, na paranoję nic Ci nie poradzę...

Tom77
05-11-2017, 00:03
Nie. Ja np. kartę mam po to, żeby wyjąć kasę z bankomatu w razie potrzeby.

... okazjonalnej potrzeby

Merde
05-11-2017, 10:12
jasiu, na paranoję nic Ci nie poradzę...Żyjemy w ciekawych czasach. Coraz częściej okazuje się, paranoicy i piewcy spiskowych teorii jednak maja rację.

7four
08-11-2017, 09:58
jasiu, na paranoję nic Ci nie poradzę...

Jaka paranoja ? Wszyscy tu wiemy (ci w miarę aktywni)na co jasiu wydaje kasę.
A czy to jest prawda, nieprawda, półprawda, to już "inna teoria spiskowa".

atos
19-12-2017, 11:44
Konta wcześniej - tzn przed wprowadzeniem podatku bankowego były sporo tańsze. Później banki zaczeły przerzucać obciążenia podatkowe na klientów, trochę sie nie dziwię.
Jeżeli chodzi o aktualną sytuację, to wygląda tak jak tutaj: Konta Bankowe dla Firm, Tanie konto dla Firmy - Porównanie, Opinie (http://bankowe-konta.info/dla-firm/)
Jedyne darmowe, takie typowo darmowe konto które się ostało, to Nest Bank. Pytanie tylko jak długo?

Tom77
19-12-2017, 23:27
Konta wcześniej - tzn przed wprowadzeniem podatku bankowego były sporo tańsze. Później banki zaczeły przerzucać obciążenia podatkowe na klientów, trochę sie nie dziwię.
Jeżeli chodzi o aktualną sytuację, to wygląda tak jak tutaj: Konta Bankowe dla Firm, Tanie konto dla Firmy - Porównanie, Opinie (http://bankowe-konta.info/dla-firm/)
Jedyne darmowe, takie typowo darmowe konto które się ostało, to Nest Bank. Pytanie tylko jak długo?

Kont darmowych jest sporo, trzeba sie jedynie swoim stylem zycia i upodobaniami pod nie dopasować

Merde
20-12-2017, 11:28
Kont darmowych jest sporo, trzeba sie jedynie swoim stylem zycia i upodobaniami pod nie dopasować
To po przecinku należy traktować właśnie jako koszt takiego konta.

Tringa
20-12-2017, 14:07
Ja mam w Credit Agricole i sobie chwalę. :) Wszystko za darmo: konto, karta, wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie.

Tom77
25-12-2017, 22:09
To po przecinku należy traktować właśnie jako koszt takiego konta.

Reasumując: w życiu nie ma nic za darmo

ezzo
24-01-2018, 09:49
A słyszeliście o tym prawie, w którym UE wymusiła na bankach, aby te przynajmniej jedno konto bankowe oferowały za darmo dla swoich klientów. Tutaj np o tym piszą: https://bezprawnik.pl/darmowe-konto-2018/

Nowe prawo ma pojawić się z początkiem sierpnia 2018 roku. Z tego co czytam, to darmowe konta bedą dotyczyły indywidualnych. Konta dla firm nadal pewnie będą płatne, chociaż nie we wszystkich bankach tak jest. Np Nest Bank ma konta bankowe dla firm za free: https://www.nestbank.pl/biznes/konta.html

xxkomarxx
26-04-2018, 16:01
Spam booty znowu atakuja. Akurat mbank i pko to sie syf zrobil a nie konta osobiste

Andco984
20-05-2018, 14:33
Spam booty znowu atakuja. Akurat mbank i pko to sie syf zrobil a nie konta osobiste

też tak uważam, ja ostatnio zrezygnowałem z ich udług

Yanc
24-05-2018, 14:19
Ja przez wiele lat miałem konto w BZ WBK, ostatnie konto które miałem to było to reklamowane przez Chucka Norrisa, nie pamiętam jak się nazywało. Niestety bank po troszku zaczął sobie doliczać prowizje i inne drobne opłaty za wszystko. Bodźcem do zmiany konta była informacja że zlecenia stałe tez maja być płatne. Przeniosłem się do PKO BP, gdzie konto naprawdę mam za darmo, z tym że płacę prowizje za wypłaty z obcych bankomatów, czego jednak do tej pory ani razu nie wykorzystałem, bo bankomat PKO BP mam niedaleko biura.

Finalien
30-05-2018, 13:47
Mbank polecam ;)

eeoree
04-06-2018, 10:34
Ze swojej strony polecam NestBank.

zollka
20-06-2018, 14:53
Myślę, że każdy będzie polecać konto w banku w którym ma takowe. Tak naprawdę w każdym banku są różne oferty, które przypasują każdemu indywidualnie. Nie ma co pytać - każdy bank ma swoją ofertę na stronie internetowej.

karlo
29-06-2018, 16:45
To zabawne, że ktoś się rejestruje tylko po to, aby odpowiedzieć w takim wątku :D marketing szeptany hehe
Osobiście przerobiłem banki: ing, nest, t-mobile, pko i w sumie każdy z tych banków ma coś za uszami. Najbardziej chyba wkurzył mnie t-mobile bo wydali nową wersję swojej strony do bankowości online i usunęli możliwość pobierania transakcji w txt lub csv. Tragedia... To są te detale, bo tak z grubsza oferty niewiele się różnią

tomfoot
29-06-2018, 16:55
To zabawne, że ktoś się rejestruje tylko po to, aby odpowiedzieć w takim wątku :D

Cześć karlo fajnie, że zarejestrowałeś się i odpowiedziałeś w takim wątku :D zabawny jesteś :D

Quer939
06-07-2018, 19:25
Mam w Milenium, i jestem bardzo zadowolony.

gazowy8
11-07-2018, 17:30
Obecnie w PKO, nie mam zastrzeżeń.

Marches
04-08-2018, 11:08
NestBank? Alior? ja bym jeszcze proponował BZWBK - tylko z kartą z której można wypłacać kas z ich bankomatów.

rafels3
04-08-2018, 11:39
Nie ma już BZWBK, jest Santander ;)

brajans
05-09-2018, 08:40
Marek Konrad reklamuje ING Bank Śląski i rzeczywiście ostatnio zapoznałem się z ich ofertą i jest całkiem atrakcyjna. Np do konta Direct dają kartę wielowalutową co sprawdza się za granica. Fajną opcją jest to, że dają możliwość za jakąś drobną opłatą korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce.
Wrzucam info na temat tego konta tutaj: /pkt 8 regulaminu forum/

adaminrealfor
14-12-2018, 23:32
jak karta to tylko Revolut. I żegnacie się z kartą Waszego banku;)

irek47
11-02-2019, 19:14
Ja mam akurat w Inteligo za 0 zł, ale zastanawiam się nad zmianą bo biorą roczną opłatę za kartę 25 zł.

tomfoot
11-02-2019, 21:30
Marek Konrad reklamuje

Kto to jest Marek Konrad?

Bangi
12-02-2019, 00:22
jak karta to tylko Revolut. I żegnacie się z kartą Waszego banku;)

Akurat to testuję, choć prawdziwy test będzie za granicą. Niemniej całej pensji i oszczędności, bym do nich nie przelał...

becekpl
12-02-2019, 00:44
Revolut to prawdziwa rewolucja
mam ja od paru lat, idealna poza EU
nie zawsze działa, warto mieć w zapasie inna
w krajach Eu używam ING-pod kartę do konta podpiąłem konta walutowe i teraz mam na debetowce PLP/$/EURO/GBP

Macios
12-02-2019, 08:43
Becekpl - kiedy Ci nie zadziałała? A w jakim banku macie konto firmowe? Mnie już żubrzyk kroi nawet za przelewy "w zagrodzie", więc czas na zmiany...

tomfoot
12-02-2019, 09:35
Becekpl - kiedy Ci nie zadziałała? A w jakim banku macie konto firmowe? Mnie już żubrzyk kroi nawet za przelewy "w zagrodzie", więc czas na zmiany...

Raiffeisen, czyli teraz to Paribas.

becekpl
12-02-2019, 10:42
Macios ,zdarzało mi się w rożnych miejscach na świecie
w Japonii np. czasem nie przechodziła w sklepie a niektóre bankomaty doliczały super prowizje-musiałem szukać takiego bez
w Am. Cen. sa 3 rodzaje bankomatów i tylko jeden z nią współpracował, i tez czasem nie przechodziła
w Hiszpanii chyba tez miałem z nią kłopot
czasem nie przechodzi przy płatnościach internetowych i nie przejdzie tam gdzie jest wymagane secure3D bo ta karta tego nie ma
ale są to rzadkie przypadki
stad ja zawsze mam kartę w zapasie i cash

aaa i trzeba pamiętać ze domyślnie ta karta pokazywana jest w GPB, zatem trzeba pamiętać by kliknąć taka walutę jaka mamy na koncie(po co ma przeliczać)

sam produkt jest genialny -doładowanie następuje w czasie rzeczywistym(musi być internet), zdarzało mi się doładować przy kasie bo zabrakło;D
widzisz tez od razu ile wydałeś i jaki przelicznik- a jest on bardzo dobry

Macios
12-02-2019, 10:48
Dzięki!

Klaruna
27-12-2019, 13:18
Ja mam w aliorze, ale nie jestem w pełni zadowolona, są dodatkowe opłaty, o ktorych nie wiedziałam, także szczerze mówiąc zastanawiam się nad przeniesieniem konta do jakiegoś polskiego banku :)

Bangi
27-12-2019, 13:28
Ja mam w aliorze, ale nie jestem w pełni zadowolona, są dodatkowe opłaty, o ktorych nie wiedziałam, także szczerze mówiąc zastanawiam się nad przeniesieniem konta do jakiegoś polskiego banku :)

A Alior wg ciebie to jest z jakiego kraju bank :shock:

Wystarczy spojrzeć na akcjonariat ;)
https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/relacje-inwestorskie/relacje-inwestorskie.html

becekpl
27-12-2019, 13:50
przenieś, przenieś ktoś w końcu musi ponosić koszty socjalu

rafels3
27-12-2019, 13:53
dyskutujecie z jakimś nowopowstałym trolkontem, szkoda klawiatury... ;)

Martin87
31-07-2021, 08:49
Nest Bank, bo w dużym zakresie jest darmowe. U konkurencji jest dramat pod tym względem.

Nanmi
24-11-2021, 11:09
Osobiście z Nest Bank nie miałam problemów, ale ludzie czasem piszą po necie opinie o jakichś problemach technicznych, informatycznych, z saldami i ogólnie różnych. Długim księgowaniu transakcji blokadach itp.
No, ale jest darmowe i nie ma warunków.

Kiedyś Getin był ok, ale to był dawno. Poza tym podnoszą opłaty i warunki teraz.

Jak ktoś nie chce karty lub mu nie przeszkadza 300 zł miesięcznie nią płacić, to jedno z lepszych w użytkowaniu jest moim zdaniem ING.

Millennium też mam 1000 zł wpływu i 1 transakcje kartą. Użytkowanie jest ok. Trzymam je zw. na konto oszczędnościowe.

Getin zamknęłam.

Z Aliorem mam nieciekawe wspomnienia. Z PKO, tylko że przy okazji akurat konta od taty mojego.

vod
16-06-2022, 19:02
Ja mam Millenium i ogólnie jest takie przeciętne. Bardzo denerwują tym, że ciągle wysyłają smsy reklamowe i nie mozna nigdzie wyłączyć tego.

______________________
:evil::evil::evil::evil::evil:l (https://vodgo.pl):evil::evil::evil::evil:

Tom77
16-06-2022, 19:20
Ja mam Millenium i ogólnie jest takie przeciętne. Bardzo denerwują tym, że ciągle wysyłają smsy reklamowe i nie mozna nigdzie wyłączyć tego.

______________________
:evil::evil::evil::evil::evil:l (https://vodgo.pl):evil::evil::evil::evil:

Jakie smsy z millenium ? Podpisałeś zgody na marketing ?

Jolanta89
09-07-2022, 18:07
Mbank najlepszy według mnie