PDA

Zobacz pełną wersję : Nieoryginalny akumulator w Canon 200D (SL2)



Markhay
12-09-2017, 22:32
Kupiłem zamiennik akumulatora LP-E17 dla nowego na rynku Canona 200D. Wydaje się być totalnie sprawny, jednak po włożeniu go do aparatu na ekranie wyświetla się komunikat "Błąd komunikacji z akumulatorem. Czy ten akumulator ma logo firmy Canon?" i opcje "TAK/NIE". Po wybraniu "TAK" wyświetla się "Akumulator może być nieoryginalny! Skontaktuj się z pomocą techniczną. Wyłączenie ze względów bezpieczeństwa.". Czy ktoś miał już taki problem? Przed zakupem czytałem kilka forów i ludzie cenili sobie niektóre zamienniki. Czy w nowszych modelach instalowane są takie zabezpieczenia w systemie? Można to jakoś obejść? Warto?
Proszę o pomoc.

PS: Nie mam opcji przetestować tego akumulatora w innym body.
PS2: Nie wybierałem opcji "NIE" bo obawiam się definitywnej blokady na ten akumulator.

r_m
12-09-2017, 22:52
po włożeniu go do aparatu na ekranie wyświetla się komunikat "Błąd komunikacji z akumulatorem. Czy ten akumulator ma logo firmy Canon?" i opcje "TAK/NIE"
Dlaczego ludzie sami muszą sobie stwarzać problemy?
Aparat jasno pyta, czy to jest oryginał, odpowiadasz "tak", aparat sprawdza, i (poprawnie) mówi, że to może być podróbka, a podróbek nikt nie lubi (oprócz ich producentów).
Nie masz nic do stracenia, bo i tak nie działa, więc zaryzykuj drugą opcję i koniecznie napisz, jak się skończyło ;)

pan.kolega
12-09-2017, 23:28
"Prawda Cię wyzwoli." Zawsze mów prawdę swojemu własnemu korpusowi. I tak Canona nie oszukasz. Pozwoli Ci używać nieoryginalnej baterii. Przynajmniej oficjalnie.

Gdyby Canon mógł i chciał zablokować ten konkretny akumulator, to zrobiłby to właśnie po Twojej odpowiedzi, że jest to podróbka, i w tym przypadku miałby prawo.

Markhay
13-09-2017, 20:34
Tak jak mama uczyła - nie warto kłamać. Po wybraniu 'NIE' aparat wyrzuca tylko ostrzeżenie o tym, że nie odpowiada za sprawne działanie tego egzemplarza.
Rozwiązanie proste jak but, od tej pory wszystko śmiga.
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź :)