PDA

Zobacz pełną wersję : 1 DX mk II - dwa pytania do użytkowników aparatu



ArekWP
02-09-2017, 17:44
Pytania do użytkowników aparatu

1. Po podłączeniu USB 3.0 do kompa podczas kopiowania aparat się zawiesza - pomaga odłączenie kabla
2. Nie działa mi wybór karty/formatu na tylnym panelu

czy też tak macie?

KOKO74
02-09-2017, 21:16
miałem ten aparat
bardzo wolno się kopiowało aparat - komputer. polecam olać i kupić dobry szybki czytnik
wybór karty działał normalnie

kmeg
02-09-2017, 23:57
Nie widziałem takich problemów. Sprawdź czy nie masz najstarszego firmware co sie nie lubił np z cffast SanDisk.

adawro
03-09-2017, 01:25
ad.1 sprawdź z innym komputerem/innym kablem
ad.2 sprawdź ustawienie działania przycisku formatu C.Fn5 (mały ekranik/ główny ekran/ NIC)

ArekWP
03-09-2017, 08:58
ad.2 sprawdź ustawienie działania przycisku formatu C.Fn5 (mały ekranik/ główny ekran/ NIC) Strzał w 10'kę - dzięki - swoją drogą nie dotarłem do 437 strony instrukcji skoro nie było do niej odnośnika przy opisie przycisku - w/g mnie to błąd dokumentacji.

Co do kopiowania po USB 3.0 to to jest naprawdę dziwna sprawa - na wszystkich komputerach na jakich próbowałem (łącznie z nowym ASUS STRIX X299-E GAMING dla podstawki 2066 intela) jest tak samo. Oczywiście mam czytniki CFast + CF - tylko jeżeli inni użytkownicy mają tak samo to to jest wada fabryczna.

the.watcher
03-09-2017, 18:54
1. Po podłączeniu USB 3.0 do kompa podczas kopiowania aparat się zawiesza - pomaga odłączenie kabla
czy też tak macie?

Rozwiązałeś ten problem? Używasz oryginalnego kabelka USB 3.0 od Canona?
Mi tylko na tym kablu działa kopiowanie, na kabelku Kingstona od czytnika 3.0 dzieją się już różne cuda :|

ArekWP
04-09-2017, 15:46
Rozwiązałeś ten problem? Używasz oryginalnego kabelka USB 3.0 od Canona?
Mi tylko na tym kablu działa kopiowanie, na kabelku Kingstona od czytnika 3.0 dzieją się już różne cuda :|

Kolejne bingo - na oryginalnym kabelku Canona pliki (RAW) się kopiują ..... tylko co z tego jak z zawrotną prędkością w porywach może 2 plików na sekundę (ze wskazaniem na jeden plik) - 2000 plików przewidywany czas kopiowania ...... 5 godzin 15 minut. W czytniku CFast kopiują się błyskawicznie - na SSD leci do 360 MB/s.

I jeszcze jedno - nagrałem na próbę 1 minutowy klip 4k 50p - w aparacie z poziomu Windows plik jest widoczny z wielkością 0 bajtów i taki się kopiuje - jest pusty. Po przełożeniu karty do czytnika nagle plika ma 7 GB i jest kopiowany prawidłowo.

Ewidentnie Canon dał ciała przy oprogramowywaniu USB.

aptur
04-09-2017, 16:17
Ewidentnie Canon dał ciała przy oprogramowywaniu USB.

No dobra, ale dlaczego zakładasz, że to jest wada fabryczna? Może zrobili to z pełną świadomością? :)

ArekWP
04-09-2017, 16:25
No dobra, ale dlaczego zakładasz, że to jest wada fabryczna? Może zrobili to z pełną świadomością? :)

Ale że niby co - ograniczenie interfejsu do prędkości USB 2.0 i błędną wielkość widocznych plików video.

r_m
04-09-2017, 17:46
Kabel USB ma dwa końce, jesteś pewien, że problem jest na końcu włożonym do aparatu? Tzn. czy sprawdzałeś z innym komputerem?

ArekWP
05-09-2017, 13:12
Kabel USB ma dwa końce, jesteś pewien, że problem jest na końcu włożonym do aparatu? Tzn. czy sprawdzałeś z innym komputerem?

Sprawdziłem na 8-miu komputerach niestety efekt mizerny.