PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 5D MARK III - filmowanie z drona



rasz
01-09-2017, 00:50
Cześć,

od niedawna latam dronem. Nagrywam filmy Cnonem EOS 5D Mark III. Niestety nie mam możliwości korygowania ostrości podczas lotu. Filmy raz wychodzą w bardzo dobrej jakości, czasem w słabszej, a jeszcze czasem to już w ogóle nic na nich nie widać. Może macie jakieś pomysł jak ustawić aparat, żebym zawsze filmował w maksymalnej rozdzielczości. Szukałem w instrukcji, grzebałem w ustawieniach, ale niewiele to pomogło.

Gredyns
01-09-2017, 08:19
No to musisz jakoś to dostosować na ziemi ja polecam drona z wbudowaną kamerą bo możesz przy pomocy smartfona zmieniać wszystkie parametry foto i video. A powiedz mi jaki jest łączny koszt uzyskania licencji na latanie takim dronem ? bo też się zastanawiam.

rasz
01-09-2017, 10:59
No to musisz jakoś to dostosować na ziemi ja polecam drona z wbudowaną kamerą bo możesz przy pomocy smartfona zmieniać wszystkie parametry foto i video. A powiedz mi jaki jest łączny koszt uzyskania licencji na latanie takim dronem ? bo też się zastanawiam.


Sprzęt mam taki, że już nic innego nie da rady podpiąć pod gimbala...

Kurs kosztuje 1600 - do 5 kg i 2400 do 25 kg. Ja robiłem we Wrocławiu, ale chyba ceny są porównywalne wszędzie. Koszt egzaminu i licencji to 301 zł. Trzeba jeszcze zrobić badania lekarskie koszt około 250 zł. No i obowiązkowe jest OC na drona. między 200 a 500 rocznie.

zdebik
02-09-2017, 19:27
Kurs kosztuje 1600 - do 5 kg i 2400 do 25 kg. Ja robiłem we Wrocławiu, ale chyba ceny są porównywalne wszędzie. Koszt egzaminu i licencji to 301 zł. Trzeba jeszcze zrobić badania lekarskie koszt około 250 zł. No i obowiązkowe jest OC na drona. między 200 a 500 rocznie.

Chwila, czyli jesli przywioze Mavica do Polski to nie moge nim latac bez licencji i ubezpieczenia?

rafels3
02-09-2017, 19:59
legalnie? nie

Tom77
02-09-2017, 20:07
legalnie? nie

Na pewno nie ?

kmeg
02-09-2017, 23:53
Na pewno nie ?Na pewno. Mavic wazy więcej niż 600gr. Dochodzą do tego jeszcze sprawy gdzie (np strefy). Czasy latania czym się chce i gdzie się chce już dawno minęły.

Tom77
03-09-2017, 10:21
Na pewno. Mavic wazy więcej niż 600gr. Dochodzą do tego jeszcze sprawy gdzie (np strefy). Czasy latania czym się chce i gdzie się chce już dawno minęły.

Faktycznie waga...

poszukiwacz2006
09-09-2017, 07:49
Chwila, czyli jesli przywioze Mavica do Polski to nie moge nim latac bez licencji i ubezpieczenia?

To zależy gdzie. Nie tak do końca bez licencji i ubezpieczenia nie można latać wspomnianym Mavicem. Nowe przepisy wprowadzone w ubiegłym roku rozróżniają obecnie loty komercyjne od lotów - nazwijmy je- amatorskich. O ile w przypadku tych pierwszych faktycznie trzeba posiadać niezbędne uprawnienia i spełnić inne wymagania, to już w tym drugim przypadku niekoniecznie. Z tym, że wówczas pozostaje nam latanie nad tzw. "krzakami" z dala od zabudowań i osób. Polecam w tym temacie chociażby stronę swiatdronow.pl. Pozdrawiam

zdebik
10-09-2017, 19:35
To zależy gdzie. Nie tak do końca bez licencji i ubezpieczenia nie można latać wspomnianym Mavicem. Nowe przepisy wprowadzone w ubiegłym roku rozróżniają obecnie loty komercyjne od lotów - nazwijmy je- amatorskich. O ile w przypadku tych pierwszych faktycznie trzeba posiadać niezbędne uprawnienia i spełnić inne wymagania, to już w tym drugim przypadku niekoniecznie. Z tym, że wówczas pozostaje nam latanie nad tzw. "krzakami" z dala od zabudowań i osób. Polecam w tym temacie chociażby stronę swiatdronow.pl. PozdrawiamDziekuje, poczytalem i nic tylko sie pociac, z tymi licencjami badaniami etc.