PDA

Zobacz pełną wersję : Co na pierwszy ogień 700D 750D 60D?



JJG
25-08-2017, 15:54
Drodzy forumowicze,
Postanowiłam bardziej zająć się fotografią i zainwestować w lepszy aparat. Używany jak najbardziej wchodzi w grę. Mam do dyspozycji około 2000 zł. Wcześniej miałam do czynienia jedynie z kompaktami, ewentualnie Nikonem D3000 siostry, ale tylko sporadycznie (uroczystości rodzinne etc.)- nie podbił mojego serca. Zastanawiam się nad Canonem 700D, 60D... Ewentualnie nad 750D,70D, ale nie wiem, czy jest sens aż tyle dokładać - czy będzie to jakaś zauważalna różnica (dla mnie-dla was zapewne tak)? Liczę również na waszą opinię odnośnie tego, w jakie obiektywy najlepiej zainwestować na początek? Fotografować będę głównie dzieci, rodzinę, wycieczki, podróże.
Z góry dziękuję za pomoc.

Matpol7
25-08-2017, 17:59
Ja bym brał 60D. Ale jeśli bardzo chcesz dotykowy ekran czy wi fi to musisz kupić 70D. Ale dopłacić trzeba sporo. Kupując 60D możesz więcej pieniędzy przeznaczyć na obiektywy, a jak to się mówi - 30% body 70% obiektywy.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

r_m
26-08-2017, 01:28
głównie dzieci, rodzinę, wycieczki, podróże

Poważnie się zastanów, czy lustrzanka to najlepszy pomysł.
Niejeden kolega z forum, mający duży zestaw sprzętu wysokiej klasy, do takich "wyjazdowo-rekreacyjnych" celów dokupił mały, lekki aparat, często nawet z obiektywem "bez zooma" (ale za to dający zdjęcia wysokiej jakości technicznej).
Nie chcę Cię zniechęcać, ale jeśli kupisz porządny, większy i cięższy aparat, do tego lepsze (czytaj: większe i cięższe) obiektywy (kilka), to będziesz musiała to wszystko ze sobą nosić. Na początku wydaje się "przecież to niedużo", ale po kilku wyjściach ludzie zaczynają się zastanawiać, czy brać wszystko - a może jeden obiektyw (hasło "spacerzoom"), a potem - patrz wyżej, dobry sprzęt leży w domu, a na spacery i wyjazdy rodzinne zabiera się mały, lekki i wygodny w użyciu aparat. Co wcale nie znaczy, że reszta nie jest używana, reszta czeka na wyjazdy typowo fotograficzne.

Matpol7
26-08-2017, 10:10
Racja, tego nie przemyślałem. Zależy jeszcze jakie podróże i wycieczki. Bo o ile spacer z rodziną nie będzie problemem (choć mały lekki aparacik będzie wygodniejszy) to targanie sprzętu po wycieczce w Tatry będzie ciężkie. Jak bardzo jest elastyczny twój budżet? Zależy Ci na filmach również?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

r_m
26-08-2017, 16:55
targanie sprzętu po wycieczce w Tatry

Niekoniecznie takie ekstrema, wystarczy wycieczka samolotem, z bagażem podręcznym - lustrzanka z obiektywami może zająć cały podręczny, dobry kompakt zmieści się nawet w (większej) kieszeni.

Matpol7
26-08-2017, 17:40
Chodziło mi o wejście na szczyt pieszo :-)
A co do tematu: za 2000 tysiące, może 2500 można znaleźć już naprawdę przyzwoity zestaw. Np. Panasonic Lumix G6 i przyzwoite szkła. Oczywiście inne systemy też wchodzą w grę. Nie wiem tylko jaki masz budżet bo podałaś 2000 zł a mówisz o 70D za 2800 zł używka.

salas
26-08-2017, 19:28
70d kupi sie za jakies 2200zl spokojnie, takze bez przesady z tymi 2800zl.

Matpol7
26-08-2017, 22:21
70d kupi sie za jakies 2200zl spokojnie, takze bez przesady z tymi 2800zl.
Ok, ja widziałem więcej, ale może da się za 2200 zł (przeglądałem tylko powierzchownie Allegro). Tak czy inaczej trzeba dokupić obiektyw i budżet jest już mocno naciągnięty.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

FortelSA
27-08-2017, 13:39
70d kupi sie za jakies 2200zl spokojnie, takze bez przesady z tymi 2800zl.

Skąd ty masz tą cenę 70d za 2200 , jak wszystkie co widziałem to od 3500zl w gore

salas
27-08-2017, 13:55
Skad Ty sie urwales? Przeczytaj sobie co napisal matpol7 potem co odpisalem i potem odpisz jeszcze raz, albo lepiej nie odpisuj.

Mike7
27-08-2017, 14:14
Najlepiej kupić bezlusterkowca Fuji X-M1 / X-T10 / X-E2 i do tego 16-50 + 50-230, świetny zestaw na początek.
A jeżeli lustrzanki i Canon to 650D + 18-55 STM + 55-250 STM / 50 STM :)

JJG
28-08-2017, 10:25
Co do gabarytów sprzętu, to myśle, ze, z rożnych przyczyn, nie będzie z tym problemów.
Fotografia od zawsze sprawiała mi dużo frajdy, chciałabym zobaczyć, jak będzie wyglądać praca z "powazniejszym sprzętem", nauczyć się czegoś, a jeśli poczuję że to jest faktycznie to, wtedy może pójść do jakiejś szkoły/na kursy i z czasem zajac się tym na poważnie.
A jeśli chodzi o budżet to jak mówiłam chciałabym wydać ok 2 tys, ale jeśli różnica miedzy wyżej wymienionymi modelami (np.60d-70d) jest tak duża, ze warto dołożyć, to jestem w stanie dozbierac tyle, ile będzie trzeba, z tym ze potrwa to po prostu trochę dluzej. Co do sporów na temat cen 70d, to tez widziałam już body za 2200.

--- Kolejny post ---

Co do filmów - zależy mi, a najlepiej, żeby były lepsze, niż przyzwoite. ;-)

Matpol7
28-08-2017, 10:53
60D wystarczy, dokup może 50 1.8 STM, i zobaczysz czy chcesz jakiś zoom czy może coś szerszego, np. 10 - 18 albo 24 2.8. Filmy tym aparatem podkręcisz a dokładanie ok. 1k to wyższego modelu według mnie nie ma sensu. Z filmów słynie panasonic lumix G7 ale tu znów musisz dużo dołożyć. 60D to naprawdę dobry sprzęt do filmów i zdjęć. Co do reszty systemów to się nie wypowiem.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

r_m
28-08-2017, 15:11
Co do gabarytów sprzętu, to myśle, ze, z rożnych przyczyn, nie będzie z tym problemów.
Na początku każdy tak mówi, a później... ;)


Fotografia od zawsze sprawiała mi dużo frajdy, chciałabym zobaczyć, jak będzie wyglądać praca z "powazniejszym sprzętem", nauczyć się czegoś
Aparaty z większą matrycą (większą w milimetrach, nie w Mpix) dają większe możliwości, na "zwykłych cyfrówkach" trudno jest się pobawić małą głębią ostrości.


Co do filmów - zależy mi, a najlepiej, żeby były lepsze, niż przyzwoite. ;-)
Co rozumiesz przez "lepsze niż przyzwoite"? To, żeby aparat sam wszystko ustawił, łącznie z np. śledzeniem ostrości na biegającym psie? Czy interesuje Cię "kreatywne" filmowanie, zaplanowane ujęcia, takie jak w filmach - gdzie samodzielnie sobie wymyślasz jak będzie się zmieniała głębia ostrości, jak będzie się zmieniać miejsce na które będzie ustawiona ostrość - w trakcie jednego ujęcia, i będziesz to zmieniać ręcznie, na odpowiednich obiektywach? Jeśli to drugie - prawdopodobnie każda lustrzanka od 550d będzie dobra, jeśli to pierwsze, to nawet 60d może Cię rozczarować.

Matpol7
28-08-2017, 15:36
Co rozumiesz przez "lepsze niż przyzwoite"? To, żeby aparat sam wszystko ustawił, łącznie z np. śledzeniem ostrości na biegającym psie? Czy interesuje Cię "kreatywne" filmowanie, zaplanowane ujęcia, takie jak w filmach - gdzie samodzielnie sobie wymyślasz jak będzie się zmieniała głębia ostrości, jak będzie się zmieniać miejsce na które będzie ustawiona ostrość - w trakcie jednego ujęcia, i będziesz to zmieniać ręcznie, na odpowiednich obiektywach? Jeśli to drugie - prawdopodobnie każda lustrzanka od 550d będzie dobra, jeśli to pierwsze, to nawet 60d może Cię rozczarować.

Zgadza się. 60D będzie idealny do tego drugiego, do tego pierwszego trzeba zupełnie innego sprzętu.



Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Matpol7
29-08-2017, 15:43
Aczkolwiek po porównaniu 60D z sony a6000 zaczynam się zastanawiać. 60D to świetny sprzęt, ale Sony to również nie byłby głupi wybór. 60D polecam bo sam mam, Sony nie mam ale specyfikacja mi się spodobała. 60D jest cięższy, większy, nie ma Slow-mo w FHD (o ile cię to interesuje),ale za to lepiej u niego z obiektywami, nie trzeba dokupować przejściówki aby mieć dostęp do bardzo szerokiego rynku obiektywów (zarówno nowych jak i używanych, których będzie znacznie więcej niż do Sony). Są jeszcze dwa poprzednie modele Sony - a5100 i a5000. Aparaty przystępne z niską ceną ale zdecydowaną wadą jest brak wizjera(w bardzo słoneczny dzień po prostu mocno spada widoczność na ekranie), w a5000 brak gorącej stopki, więc nie zamontujesz ani lampy ani mikrofonu.