PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D850



jaś
24-08-2017, 08:04
45,7Mpix
max 9 klatek na sek z gripem
153 punktowy AF
4K bez cropa :mrgreen:
uszczelniony
bazowe iso 64
i nikt nie wpadl na pomysł aby ekranik się gibał na wszystkie strony (i wyglądał jak zabawka) a tylko góra-dół
wg specyfikacji to aprat idealny i do wszystkiego duże mpix ale jednocześnie duża szybkość
matryca pewnie tradycyjne z dużym DR
cena umiarkowana, a jak za takie cudo to raczej nie ma o czym gadać

http://www.nikon.pl/pl_PL/product/digital-cameras/slr/professional/d850

odrobina konkurencji to korzystna rzecz :mrgreen: dla naszej ulubionej firmy

akustyk
24-08-2017, 08:41
nie dla mnie korpus ale wyglada fajnie. milo widziec premiere, gdzie dla odmiany korpus nie jest poucinany ficzerowo a jego cena dla odmiany z ksiezyca jak, nie wytykajac palcem, pewien niedawny model mkII :)

co do gibania ekraniku to mam mimo wszystko mieszane uczucia. moze dlatego, ze robie relatywnie duzo pionow z niskiej pozycji, gdzie rozwiazanie takie jak nikonowska "klapka" byloby kompletnie od czapy. z drugiej strony do landszaftow i na statyw (czyli raczej bardziej target D850) taka klapka jest fajniejsza


chcialbym, zeby ta cena miala przelozenie na "zracjonalizowanie" ceny 6D mkII, ale zludzen sobie nie robie...

capo-di_tutti-capi
24-08-2017, 08:55
Cmos bsi

jotes25
24-08-2017, 08:59
Spokojnie czekam na 5ds mark II :) Zresztą obecny 5ds ma już bardzo fajną cenę, choć oczywiście ten Nikon lepsiejszy pod każdym względem prawie.

W kwestii MPix spodziewałem się czegoś więcej (podobnie po Sony). Na dłuższą metę Canon będzie mieć problem z uczestniczeniem w tym wyścigu (Dual Pixel!), ale jak widać na razie prowadzi :lol:. No i Sony ma przecież najlepsze szkła projektowane specjalnie pod wysokorozdzielcze matryce (których na razie nie widać). Wystarczy spojrzeć na DXO.

jaś
24-08-2017, 09:13
chcialbym, zeby ta cena miala przelozenie na "zracjonalizowanie" ceny 6D mkII, ale zludzen sobie nie robie...

może wpłynie na delikatną obniżkę ceny 5DIV wtedy jakoś zracjonalizowałbym ten zakup :) no i numeracja jest kluczowa przy takim zakupie - można żonie powiedzieć ze się kupiło słabszy aparat było 6 a jest 5 :mrgreen: D850 ma fantastyczną specyfikację ale tak naprawdę to ja osobiście jej nie wykorzystam więc nawet nie myślę o zmianach systemu - ale doceniam i podoba mi się jego uniwersalność - konkurencja ze strony bezlusterkowców powoduje że lustrzanki przyspieszają - w tym paracie polepszyło się wszystko megapiksele, szybkość i af kto kupi długo nie będzie musiał zmieniać - nasz ulubiona firma zwykle poprawia jedno np. af a psuje drugie np. matrycę - takie trzy do przodu dwa do tyłu - jest nowe ale nadal stoimy w miejscu

mkkaczy
24-08-2017, 09:18
Podoba mi się to że w gripa ładuje sie baterie od D5. Sam chciał takie rozwiązanie w 5D.

akustyk
24-08-2017, 09:21
nasz ulubiona firma zwykle poprawia jedno np. af a psuje drugie np. matrycę - takie trzy do przodu dwa do tyłu - jest nowe ale nadal stoimy w miejscu

w sumie to nie jestem taki pewny... Canon nie robi medialnych premier w desen pakowania ficzerow dla robienia wrazenia. natomiast pod kopula dzieje sie wiele realnych, uzytecznych w praktyce usprawnien. i koniec koncow wiele modeli gorszych na papierze niz Nikon/Sony okazuje sie rownie dobre w realnym uzytkowaniu.

to tak jak z wloskimi i niemieckimi samochodami... wloch wyglada ladnie i zwraca uwage... niemiec za to jest nie do za*jezdzenia :)

jotes25
24-08-2017, 09:21
Podoba mi się to że w gripa ładuje sie baterie od D5. Sam chciał takie rozwiązanie w 5D.

Na czym ma polegać zaleta tego rozwiązania? Że masz dwa typy baterii?

zdebik
24-08-2017, 09:41
9fps'ow bedzie ale z gripem w cropie 1.5 jak zawsze.

Nec1122
24-08-2017, 09:44
A można wiedzieć jaka cena? Szukam i szukam i nie mogę znaleźć ;)

Nvm
Już znalazłem, około 15k zł prawdopodobnie.

capo-di_tutti-capi
24-08-2017, 09:45
@Zdebik,
No -nie.

"The D850 captures massive, sharp 45-megapixel images at 9 fps with the optional MB-D18 Multi-Power Battery Pack
(with EN-EL18b/EN-EL18a Rechargeable Li-ion Battery*1) attached, or at 7 fps with the body only."

mkkaczy
24-08-2017, 10:08
Na czym ma polegać zaleta tego rozwiązania? Że masz dwa typy baterii?

Mnie tam rybka że akurat 2 typy baterii. Bez gripa miał bym rodzinną puszke, a po podłączeniu prawie jedynke. ja tam gripa dla lepszej równowagi na gimbalu, czy na szeklach i tak mam zawsze. Nie wiem jak sama budowa gripa w tym Nikonie, ale jeśli był by cieńszy i bardziej przypominał ten w jedynce to ergonomicznie jest to dużą zaletą o zwiększonych FPSach nawet nie wspominając. Nie wiem też czy nie miało by to wpływu na samą szybkość AF. jedynka z 85L II śmiga aż miło. No i oczywiście sama pojemność baterii. Teraz byłem na wakacjach w Polsce. 3 weekendy i 3x chrzciny w niedziele fotografowałem, gdzie jedna stara już bateria od 1dIV obskoczyła wszystkie 3 imprezy (przygotowania, kościól, zabawa, plener) i była w połowie rozładowana.

capo-di_tutti-capi
24-08-2017, 10:24
https://www.youtube.com/watch?v=dUx0Hei3I9M&feature=youtu.be

aptur
24-08-2017, 11:00
Świetny aparat. Gdybym miał kupować 5DIV i nie miał szkieł canona to dwa razy bym się zastanowił.

kmeg
24-08-2017, 11:05
nie dla mnie korpus ale wyglada fajnie. milo widziec premiere, gdzie dla odmiany korpus nie jest poucinany ficzerowo a jego cena dla odmiany z ksiezyca jak, nie wytykajac palcem, pewien niedawny model mkII :)


Tylko linia d8xx u Nikona to bardziej linia 5d
u Canona a ten w tej linii nie kastrował i nie zabierał. Sytuacja Nikona nie jest ciekawa więc jest bardziej zmotywowany wypuszczając tak wiele za tak niewiele. Canon wycina najczęściej jak zmienia target linii szykując miejsce dla nowego czegoś.

zdebik
24-08-2017, 11:23
@Zdebik,
No -nie.

"The D850 captures massive, sharp 45-megapixel images at 9 fps with the optional MB-D18 Multi-Power Battery Pack
(with EN-EL18b/EN-EL18a Rechargeable Li-ion Battery*1) attached, or at 7 fps with the body only."Uuu to cos nowego, nice. Zawsze te fps'y maxymalne mieli w cropie.

capo-di_tutti-capi
24-08-2017, 11:44
Wygląda na konkurenta 5D IV i 5DS R JEDNOCZEŚNIE.

Nikon D850
Rozdzielczość: 45mpix
Zdjęcia seryjne: 7 kl/s (9 kl/s z gripem)
w serii bez gripa: 51 RAW (170 RAW 12-bit)

Canon 5D IV
Rozdzielczość: 30mpix
Zdjęcia seryjne: 7 kl/s
w serii: 21 RAW

Canon 5DS R
Rozdzielczość: 50mpix
Zdjęcia seryjne: 5 kl/s
w serii: 14 RAW

I oba przebija...

jotes25
24-08-2017, 13:30
Mnie tam rybka że akurat 2 typy baterii. Bez gripa miał bym rodzinną puszke, a po podłączeniu prawie jedynke. ja tam gripa dla lepszej równowagi na gimbalu, czy na szeklach i tak mam zawsze. Nie wiem jak sama budowa gripa w tym Nikonie, ale jeśli był by cieńszy i bardziej przypominał ten w jedynce to ergonomicznie jest to dużą zaletą o zwiększonych FPSach nawet nie wspominając. Nie wiem też czy nie miało by to wpływu na samą szybkość AF. jedynka z 85L II śmiga aż miło. No i oczywiście sama pojemność baterii. Teraz byłem na wakacjach w Polsce. 3 weekendy i 3x chrzciny w niedziele fotografowałem, gdzie jedna stara już bateria od 1dIV obskoczyła wszystkie 3 imprezy (przygotowania, kościól, zabawa, plener) i była w połowie rozładowana.

Rozumiem. Co do szybkości AF i zasilania, to mam wrażenie, że Canon nie mówi nam całej prawdy. Oficjalnie dotyczy to wyłącznie supertele i jest realizowane również w 7d2, więc nie może mieć bezpośredniego związku z rodzajem baterii. Ale przynajmniej u Canona nie ma takich dziwolągów jak szybkość serii uzależniona od obecności gripa... :)

--- Kolejny post ---


Wygląda na konkurenta 5D IV i 5DS R JEDNOCZEŚNIE.

Nikon D850
Rozdzielczość: 45mpix
Zdjęcia seryjne: 7 kl/s (9 kl/s z gripem)
w serii bez gripa: 51 RAW (170 RAW 12-bit)

Canon 5D IV
Rozdzielczość: 30mpix
Zdjęcia seryjne: 7 kl/s
w serii: 21 RAW

Canon 5DS R
Rozdzielczość: 50mpix
Zdjęcia seryjne: 5 kl/s
w serii: 14 RAW

I oba przebija...

Nie wiadomo jak będzie z DRem :lol:

A na poważnie: rozważacie jeszcze korpusy bez Dual Pixela? Bez tego odchylany ekranik w Nikonie można sobie ... No, włożyć... ;)

gnd
24-08-2017, 13:35
W grupie chyba jest dodatkowy procesor.

akustyk
24-08-2017, 13:49
A na poważnie: rozważacie jeszcze korpusy bez Dual Pixela? Bez tego odchylany ekranik w Nikonie można sobie ... No, włożyć... ;)

wiesz co... w 750D (mam na mysli D z wlasciwej prawej strony, nie z lewej) nie mam DualPiksela, ale AF (nie tylko z STM-ami) zapitala az przyjemnie popatrzyc. wiec nie widze przeciwwskazan, zeby ten D850 (z D po lewej :) ) tez mogl uzytecznie dzialac...

capo-di_tutti-capi
24-08-2017, 13:55
750D nie ma DP, ale ma Hybrid CMOS AF III.

Cudów po kontrastowym Nikona bym się nie spodziewał.

jotes25
24-08-2017, 13:56
wiesz co... w 750D (mam na mysli D z wlasciwej prawej strony, nie z lewej) nie mam DualPiksela, ale AF (nie tylko z STM-ami) zapitala az przyjemnie popatrzyc. wiec nie widze przeciwwskazan, zeby ten D850 (z D po lewej :) ) tez mogl uzytecznie dzialac...

Jednak, wierz mi, Dual Pixel działa dużo fajniej niż Hybrid AF w 750d. Co do przeciwskazań i D850, to nic mi nie wiadomo, żeby Nikon używał jakiejkolwiek formy PDAF na matrycy, więc to będzie działać mniej więcej jak AF w 6D LV. Ale możliwe, że nie jestem na bieżąco (Nikon jest na dalekich peryferiach mojego zainteresowania..).

--- Kolejny post ---


DP nie ma, ale ma Hybrid CMOS AF III.

Cudów po kontrastowym Nikona bym się nie spodziewał.

No właśnie, kolega mnie uprzedził :)

akustyk
24-08-2017, 14:02
nie no, to miedzy 6D a 750D jest przepasc taka, ze 750D sie z przyjemnoscia uzywa a tego w 6D... wraca sie z przyjemnoscia do CDAF (a ten, badzmy uczciwy, d* nie urywa, zeby ujac rzecz delikatnie)

Cichy
24-08-2017, 14:26
No cóż, puszka fajna, ale przyznam się szczerze, że Dual Pixel AF w Canonie u mnie jest wykorzystywany teraz cały czasi, więc już nie chciałbym puszki z hybrydowym AF na LV. Poza tym puszka marzenie.

jotes25
24-08-2017, 14:54
No cóż, puszka fajna, ale przyznam się szczerze, że Dual Pixel AF w Canonie u mnie jest wykorzystywany teraz cały czasi, więc już nie chciałbym puszki z hybrydowym AF na LV. Poza tym puszka marzenie.

Nikon nie ma nawet hybrydowego AF. Szczerze mówiąc, to z Dual Pixela korzystam w dość ograniczonym zakresie, korzystałbym więcej gdyby Canon oferował hybrydowy wizjer (na razie nikt chyba takiego nie ma na rynku). Bo korzystanie z LCD jest wygodne dla mnie tylko gdy mam aparat na statywie. Nikon mi się podoba, ale mam alergię na olej :lol: Ciekaw jestem czy i w jaki sposób Canon odpowie na serię D5/D500/D850.

capo-di_tutti-capi
24-08-2017, 15:04
Canon nie musi odpowiadać i niczego udowadniać -bo jest liderem (sprzedaży [przynajmniej])

Z tego co ostatnio czytałem, to Nikon stoi nad przepaścią i nie wiadomo jaka będzie jego przyszłość,
a w dodatku Sony nie będzie już sprzedawać mu najnowszych matryc.
[ciekawe kto wyprodukował tą 45mpix matrycę BSI]

jotes25
24-08-2017, 15:28
[ciekawe kto wyprodukował tą 45mpix matrycę BSI]

Renesas, Aptina albo jeszcze kto inny (Toshiba już chyba opchnęła ten interes Sony). Canon raczej nie ;)

pan.kolega
24-08-2017, 20:04
Nie mam żadnych krytyk to tej puszki, tylko współczucie dla Nikona. Nikon dał od serca wszystko co miał tak jakby to był ostatni korpus jaki ma w planach. To chyba oznaka paniki. Teraz albo nigdy.

I tak nie dla mnie, bo bez Dual Pixel albo ekwiwalentu już korpusu nie kupię. Aparatu ważącego ponad 900g też pewnie nigdy w życiu już nie kupię, chociaż akurat nie cierpię na kręgosłup albo zanik mięśni. Jakbym pragnął wydać $3300 (nie pragnę na razie) i tak wybrałbym Canona 5d4 mimo, że gibanego brak niestety. (Nawiasem, display wahany góra dół to dla mnie tylko marne usprawiedliwienie braku gibanego ekranu z prawdziwego zdarzenia).

Cena $3300 to już jest tyci rynek. Kilkukrotnie mniejszy niz w punkcie cenowym $2000.

A swoją drogą, kiedy można mieć klocka co zrobi ponad 1800 zdjęć bez wymiany baterii i ponad 5000 zdjęć z grypem, jak ten Nikon, bezlusterkowiec wydaje się być propozycją śmieszną dla kogoś kto spędza godziny i dni na fotografowaniu.

Robiłem zaćmienie słońca Canonem M i i dwa razy musiałem odkręcać statyw i rozmontować całe precyzyjnie ustawione połączenie z teleskopem żeby wymieniać baterie. Nawet jeśli da się wyjąć baterię bez odkrręcania płytki statywu, jest to zbędne udręczenie. Bo trzeba ciągle uważać, żeby bateria się nie wyczerpała w najgorszym momencie. Chyba, że sie robi krajobrazy, to góra czy chałupa zwykle nie ucieknie.

jotes25
24-08-2017, 20:22
Nie mam żadnych krytyk to tej puszki, tylko współczucie dla Nikona. Nikon dał od serca wszystko co miał tak jakby to był ostatni korpus jaki ma w planach. To chyba oznaka paniki. Teraz albo nigdy.

I tak nie dla mnie, bo bez Dual Pixel albo ekwiwalentu już korpusu nie kupię. Aparatu ważącego ponad 900g też pewnie nigdy w życiu już nie kupię, chociaż akurat nie cierpię na kręgosłup albo zanik mięśni. Jakbym pragnął wydać $3300 (nie pragnę na razie) i tak wybrałbym Canona 5d4 mimo, że gibanego brak niestety. (Nawiasem, display wahany góra dół to dla mnie tylko marne usprawiedliwienie braku gibanego ekranu z prawdziwego zdarzenia).

Cena $3300 to już jest tyci rynek. Kilkukrotnie mniejszy niz w punkcie cenowym $2000.

A swoją drogą, kiedy można mieć klocka co zrobi ponad 1800 zdjęć bez wymiany baterii i ponad 5000 zdjęć z grypem, jak ten Nikon, bezlusterkowiec wydaje się być propozycją śmieszną dla kogoś kto spędza godziny i dni na fotografowaniu.

Robiłem zaćmienie słońca Canonem M i i dwa razy musiałem odkręcać statyw i rozmontować całe precyzyjnie ustawione połączenie z teleskopem żeby wymieniać baterie. Nawet jeśli da się wyjąć baterię bez odkrręcania płytki statywu, jest to zbędne udręczenie. Bo trzeba ciągle uważać, żeby bateria się nie wyczerpała w najgorszym momencie. Chyba, że sie robi krajobrazy, to góra czy chałupa zwykle nie ucieknie.

Mam nadzieję, że z Nikonem nie jest tak źle. I wrażenie, że w specyfikacji puszek zawsze był o krok przed Canonem.

Co do kwestii możliwości/budżet/waga to nadal uważam, że w tej chwili najlepszym produktem na rynku jest Canon 800d :)

Jeśli chodzi o wydajność baterii, to w przypadku DSLRa dodatkowo miły dla mnie jest fakt, że mogę sobie go postawić w czatowni i spoglądać przez wizjer na scenę nie zużywając przez cały dzień ani elektrona ;) W przypadku tzw. bezlusterkowca potrzebne będzie kilka baterii...

marfot
24-08-2017, 23:37
Chyba, że sie robi krajobrazy, to góra czy chałupa zwykle nie ucieknie.

W landszaftach często najważniejsze jest światło a ono potrafi się zmieniać na tyle szybko, że wymiana baterii sporo namiesza.

Jacek_Z
25-08-2017, 00:19
Uuu to cos nowego, nice. Zawsze te fps'y maxymalne mieli w cropie.
Nie. We flagowcach nie, w D700 nie, w D850 też nie. To było w D800 i 810. W D750 nie, w D600 nie.
Więc nie zawsze, a wręcz wyjątkowo - jedynie w D800/810.


Ale przynajmniej u Canona nie ma takich dziwolągów jak szybkość serii uzależniona od obecności gripa... :)
Jak nie , jak tak. Np. Canon F1 ;)

A na poważnie: rozważacie jeszcze korpusy bez Dual Pixela? Bez tego odchylany ekranik w Nikonie można sobie ... No, włożyć... ;) Są ludzie nie używający LV i nie lubiący gibanych ekraników - bo do niczego one nie służą, gdy się nie pracuje w LV.


Nie mam żadnych krytyk to tej puszki, tylko współczucie dla Nikona. Nikon dał od serca wszystko co miał tak jakby to był ostatni korpus jaki ma w planach. To chyba oznaka paniki. Teraz albo nigdy..
To jedna z hipotez. Ale równie dobra jest taka, że dali fajny aparat na 100-lecie firmy.

capo-di_tutti-capi
25-08-2017, 06:32
PB-E1 https://www.mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/eos/EOS-1n/htmls/PBE1.htm i PB-E2 Power Drive Booster PB-E2 - Canon Canada Inc. (http://www.canon.ca/inetCA/en/products/method/gp/pid/5523)

jan pawlak
25-08-2017, 07:16
Robię sporo ze statywu.
W tej sytuacji odchylany ekran jest idealnym rozwiązaniem.

jp

KNC
25-08-2017, 07:25
Fajna pucha, nie ma na co ponarzekać :P

jaś
25-08-2017, 07:42
specyfikacja rewelacyjna bardzo uniwersalny korpus nikon połączył szybkostrzelność z matrycą o dużel ilości meggapikseli, puszka jest uszczelniona i ma topowy autofocus a i 4K bez cropa (wiem nikon nie nadaje się do filmowania ale 4K jest bez cropa a na hdmi jest video - czekam na teakie ruchy w canonie :mrgreen:) - naprawdę nie wiem czego można jeszcze chcieć za tak rozsądną na tle konkurencji kasę.

Sunders
25-08-2017, 08:14
specyfikacja rewelacyjna ?.../ - naprawdę nie wiem czego można jeszcze chcieć ...

Ja wiem: niezawodności. :evil:

PiKa
25-08-2017, 10:18
AF w LV, AF przy filmowaniu

Pawel92
25-08-2017, 15:39
Ja wiem: niezawodności. :evil:

Ja wiem, ze Nikoś miał sporo przygód w ostatnich latach (D800, D600, D750, tak z pamięci), a ichniejsza polityka "zamiatania problemów pod dywan" nie była najszczęśliwsza, ale i Canon miał kilka potknięć (1DmkIII, 5Dmk.III, 1DX, 7D2) i operacji serwisowych, wiec niezawodności należałoby chyba wszystkim życzyć.

Sunders
26-08-2017, 10:18
wiem, ze Nikoś miał sporo przygód w ostatnich latach (D800, D600, D750, tak z pamięci), a ichniejsza polityka "zamiatania problemów pod dywan" nie była najszczęśliwsza, ale i Canon miał kilka potknięć

Jednak skala "przygód" Nikona była ostatnio chyba trochę większa, a skłonność do udawania, że nie istnieją była większa na pewno ;)

Pawel92
26-08-2017, 10:36
Fakt. Nikoś zdobył ostatnio w tej konkurencji koszulkę lidera.

pan.kolega
26-08-2017, 13:33
specyfikacja rewelacyjna bardzo uniwersalny korpus nikon połączył szybkostrzelność z matrycą o dużel ilości meggapikseli, puszka jest uszczelniona i ma topowy autofocus a i 4K bez cropa (wiem nikon nie nadaje się do filmowania ale 4K jest bez cropa a na hdmi jest video - czekam na teakie ruchy w canonie :mrgreen:) - naprawdę nie wiem czego można jeszcze chcieć za tak rozsądną na tle konkurencji kasę.

Żeby mieć tą topową szybkostrzelność 9/s trzeba wg. tego włochatego gościa dopłacić Nikonowi rozsądne 8-) $900 za gryp, baterię i ładowarkę (albo kupić jakiś chiński badziew taniej).


(minuta 2:00 -> )
https://www.youtube.com/watch?v=1RhDkWNpaHw

kmeg
26-08-2017, 15:20
Żeby mieć tą topową szybkostrzelność 9/s trzeba wg. tego włochatego gościa dopłacić Nikonowi rozsądne 8-) $900 za gryp, baterię i ładowarkę (albo kupić jakiś chiński badziew taniej).


(minuta 2:00 -> )
https://www.youtube.com/watch?v=1RhDkWNpaHwChiński badziew pewnie zostanie szybko wyłączony wraz z aktualizacją firmware ;)

jaś
26-08-2017, 15:39
Żeby mieć tą topową szybkostrzelność 9/s trzeba wg. tego włochatego gościa dopłacić Nikonowi rozsądne 8-) $900 za gryp, baterię i ładowarkę (albo kupić jakiś chiński badziew taniej).


(minuta 2:00 -> )
https://www.youtube.com/watch?v=1RhDkWNpaHw

co jeszcze zwiększa uniwersalność korpusu nie potrzebujesz nie płacisz i masz 7kl/s dla mnie idealne bo nie potrzebuję nawet tych 7kl/s więc nie płaciłbym za coś czego nigdy nie wykorzystam :) znaczy 9kl/s

zdebik
26-08-2017, 15:39
I interes sie kreci, jak to mowia "tanio juz bylo".

capo-di_tutti-capi
26-08-2017, 15:49
A ile kosztuje Canon 5D VI?

7 klatek na sekundę D850 to więcej niż 5 w 5DS,
tak samo jak seria 51 RAW w Nikon to więcej niż 14 RAW w Canon.

Dokupienie do 5DS R 5D IV, który już ma 7 kl/s, ale tylko 21 RAW w serii nie byłoby tańsze.

marfot
26-08-2017, 18:25
Chciałoby się, żeby Canon patrząc na D850 jakoś rozsądnie skonfigurował nowe 5DsII.
Nie mówię, że liczę na to bo nie liczę :cry:

Lustrzanka powinna mieć w sobie jakieś unikalne cechy żeby chciało się toto taszczyć razem z ogromniastmi szkłami.

pan.kolega
26-08-2017, 18:54
A ile kosztuje Canon 5D VI?

7 klatek na sekundę D850 to więcej niż 5 w 5DS,
tak samo jak seria 51 RAW w Nikon to więcej niż 14 RAW w Canon.

Dokupienie do 5DS R 5D IV, który już ma 7 kl/s, ale tylko 21 RAW w serii nie byłoby tańsze.

6d2 ma tylko 6.5 /s przy śmiesznie niskich pikselach co za tym idziei kiepskiej amatorskiej rozdzielczości i pewnie krótszej serii, dlatego można go mieć za tak śmieszne pieniądze. Ale na fotografowanie walk żółwi pewnie wystarczy.....;).

jotes25
26-08-2017, 19:06
Chciałoby się, żeby Canon patrząc na D850 jakoś rozsądnie skonfigurował nowe 5DsII.
Nie mówię, że liczę na to bo nie liczę :cry:

Lustrzanka powinna mieć w sobie jakieś unikalne cechy żeby chciało się toto taszczyć razem z ogromniastmi szkłami.

5ds na swój sposób jest już unikalny (dwa w jednym - crop i FF). Fakt, że podobnie teraz d850. Co więcej może zaoferować Canon w stosunku do obecnego 5ds? Albo zostawić obecną rozdzielczość (która na tym etapie wydaje się wystarczająca) i poprawić wydajność/funkcjonalność. Albo zwiększyć rozdzielczość do ca. 61 MPx (przez analogię do obecnego APS-C 24MPx). Tyle, że wtedy ciężko będzie np. o Dual Pixel (w rzeczywistości ca. 110 MPx) czy np. większą szybkostrzelność. I oczywiście 5ds mark II będzie mieć lepsze DR. Chociaż po premierze 6d2 nie jestem już tego taki pewien :lol:

marfot
26-08-2017, 19:24
Co więcej może zaoferować Canon w stosunku do obecnego 5ds?

Ten Nikon jest, ze specyfikacji przynajmniej, taki do rzeczy. Wszystko wygląda przyzwoicie. DR jak w D810 (niby pogłoska ;)), większa rozdzielczość niż w D810.
Jeżeli Canon nie podniesie rozdzielczości a polepszy edytowalność obrazka w stosunku do 5Ds to już będzie dobrze. Zakładam, że Canon dysponuje matrycą z przyzwoitym DR (takim jak wszyscy), kolorami Canona i wysoką rozdzielczością tylko musi w coś to włożyć.
Nikon ciągnie jakoś rozsądnie tą linię 800, nie ogranicza topowego modelu w linii trzycyfrowej, trzyma cenę. Co umie zrobić to instaluje. Są wpadki - trudno.

aptur
26-08-2017, 19:36
Chciałoby się, żeby Canon patrząc na D850 jakoś rozsądnie skonfigurował nowe 5DsII.

Seria 5Ds to dla mnie kuriozum. Aparaty do fotografowania ze statywu. D850 to bardziej alternatywa dla 5DIV. Cholernie kusząca alternatywa.

jaś
26-08-2017, 19:37
6d2 ma tylko 6.5 /s przy śmiesznie niskich pikselach co za tym idziei kiepskiej amatorskiej rozdzielczości i pewnie krótszej serii, dlatego można go mieć za tak śmieszne pieniądze. Ale na fotografowanie walk żółwi pewnie wystarczy.....;).

małe megapiksele nie są problemem 6DII 6,5 klatki również, nawet 5kl/s nie byłoby problemem, problem 6DII tkwił w głowie projektanta lub kogoś kto decydował i sobie coś ubrdał.

aptur
26-08-2017, 19:38
6d2 ma tylko 6.5 /s przy śmiesznie niskich pikselach co za tym idziei kiepskiej amatorskiej rozdzielczości i pewnie krótszej serii, dlatego można go mieć za tak śmieszne pieniądze. Ale na fotografowanie walk żółwi pewnie wystarczy......

Nie wiem co miałeś na myśli ale ten aparat IMO nie kosztuje śmieszne pieniądze. No chyba że tam za oceanem.

jotes25
26-08-2017, 19:44
Seria 5Ds to dla mnie kuriozum. Aparaty do fotografowania ze statywu. D850 to bardziej alternatywa dla 5DIV. Cholernie kusząca alternatywa.

Tzn. d850 to też kuriozum? A z tezą o fotografowaniu ze statywu się zupełnie nie zgodzę (jest prawie tak upiorna jak o statywie, drganiach i wskaźniku laserowym :lol:). Co najwyżej można sobie regułę czas = 1/ogniskowa zmodyfikować, choć po prawdzie to cecha wysoce osobnicza.

P.S. Kiedyś trzymając w ręku 6d + 300/2.8 L IS II przeprowadziłem jednej zawodniczce strzelectwa sportowego krótki wykład o stabilizacji, EV i o tym jak dzięki IS mogę zrobić ostre zdjęcie z ręki z czasem 1/50 zamiast 1/320. Chyba nie do końca zrozumiała, bo wzięła do ręki w/w zestaw i zrobiła ostre zdjęcie z czasem 1/40 i wyłączoną stabilizacją :lol:

Pawel92
26-08-2017, 20:12
Pojawienie się tego Nikona wyrwało mnie z letargu. I nawet zaczęły mi przychodzić do głowy różne pomysły...:mrgreen:
Ale do rzeczy: czego mi obecnie brakuje do (pełnego) szczęścia to: gibany ekranik i punktowy pomiar światła z każdym punktem AF-u. W dodatku nigdy tak do końca nie udało mi się ogarnąć Servo, wolę jednak AF-C. A N105/1.4 kusi, oj kusi...

pan.kolega
26-08-2017, 20:41
Nie wiem co miałeś na myśli ale ten aparat IMO nie kosztuje śmieszne pieniądze. No chyba że tam za oceanem.

Po którejkolwiek stronie oceanu dla zdecydowanej większości zainteresowanej tym sprzętem ludności różnica dobrze ponad $1000 między 6d2 a 5d4 czy d850 jest zasadnicza, choćby dlatego, że można za nią nabyć trochę szkła. Podczas gdy, w praktyce, w 90% przypadków każdym z tych trzech można zrobić dokładnie takie same zdjęcia. A po trzecie, nie ma i chyba nigdy nie było tańszego FF w dniu ogłoszenia. Więc bez wątpienia rzeczywistość jest taka, że jest to dno cenowe, a czy komuś jest do śmiechu to już indywidualna decyzja....8-)

Dla mnie akurat granica decyzji jest właśnie gdzieś między $2000 a $3300, bo wolę mieć najnowsze słoiki i puszki częściej i niż pancerne ale przestarzałe klocki, ale to też - co kto lubi.

Kolekcjoner
26-08-2017, 21:38
Tak jeszcze w kwestii "zamiatania pod dywan" to moim zdaniem Nikon Canona chyba jeszcze nie przebił. To co próbowali wmówić użytkownikom 1D mkIII przeszło wszelkie granice....

A puszka fajna ale moim zdanie d... nie urywa. Fajne uzupełnienie oferty dla posiadaczy szklarni Nikona ale nie wierzę, że to ma być jakiś killer. Zresztą killerów się nie robi w tym segmencie. Gdzieś były jakieś dane, że FF to jest bodaj 5% sprzedaży więc co by to miało zmienić???
Nikon nie ma jakiejś tendencji żeby w tym segmencie coś specjalnie wycinać. Zresztą warto zwrócić uwagę jak ten korpus się doskonale mija z ofertą naszej ukochanej firmy ;)...

Jacek_Z
27-08-2017, 00:40
5ds na swój sposób jest już unikalny (dwa w jednym - crop i FF). Fakt, że podobnie teraz d850.W Nikonie tryb DX w pełnoklatkowcach to norma, był nawet w D700, choć to body miało tylko 12 mpx na całej klatce.


..warto zwrócić uwagę jak ten korpus się doskonale mija z ofertą naszej ukochanej firmy ;)...I tak się t oferta mija od dość dawna. Ciekawi mnie to czy jest to jakas umowa (niepisana) między formami czy co? Bo trochę dziwne to jest , że obydwaj czołowi producenci inaczej oceniają potrzeby fotografów.
Nikon raz dogadzał reporterom (D700) zapominająco o studynych, a innym razem dogadzał studyjniakom (D800) zapominając o repo. Tym razem zrobił 2 w 1, zadowolił wszystkich. Aż się dziwię. Nie spodziewałem się takich parametrów.

marfot
27-08-2017, 06:59
Nikon raz dogadzał reporterom (D700)zapominająco o studynych, a innym razem dogadzał studyjniakom (D800) zapominając o repo. Tym razem zrobił 2 w 1, zadowolił wszystkich. Aż się dziwię. Nie spodziewałem się takich parametrów.

Canon przygotował sobie miejsce na takie właśnie 5DsII. Musi odczekać jakieś 1,5-2 lata żeby nie zaszkodzić Nikonowi i wypuści godnego konkurenta.
W sumie specyfikacja D850 ma tylko drobne luki (brak DPAF). No i nie trzeba forsować rodzielczości ponad te 50 Mpix.
Niestety trzeba będzie zachować dystans cenowy do 5DIV żeby sobie nie zaszkodzić :mrgreen:.

No chyba, że za kreowanie 5DsII zabierze się ten sam matoł co wymyślił 6DII :mrgreen:.

Cichy
27-08-2017, 10:14
No chyba, że za kreowanie 5DsII zabierze się ten sam matoł co wymyślił 6DII :mrgreen:.

6d2 jest za*****tym aparatem ! Tylko cena póki co trzyma się na nieadekwatnym do tej puszki poziomie, ale jak spadnie do 7500 to już nie będzie miała żadnej wady.

PS. Właśnie dokupiłem drugiego :)

marfot
27-08-2017, 10:27
Nikon nie miał problemów żeby i do D810 i do D750 włożyć dobrą matrycę.
U Canona 6DII to drugie po 7DII za***te body sfajdane badziewną matrycą. Praktycznie bez powodu, pod dyktando jakiegoś ninji marketingu.

Cichy
27-08-2017, 10:44
A czemu badziewna matryca ? Nie mogli zrobić tego samego błędu co w poprzedniej generacji, że 6D miało lepszy sensor niż 5d3. Generalnie z tego, co porównuję szumy i DR są na poziomie poprzedniej 6d, do tego MRaw 15 Mpx, nic więcej mi do szczęścia nie trzeba.

Janeek
27-08-2017, 10:57
A czemu badziewna matryca ? Nie mogli zrobić tego samego błędu co w poprzedniej generacji, że 6D miało lepszy sensor niż 5d3. Generalnie z tego, co porównuję szumy i DR są na poziomie poprzedniej 6d, do tego MRaw 15 Mpx, nic więcej mi do szczęścia nie trzeba.

bo prawda jest taka, że 5dmIV to totalne nieporozumienie. Ja po przesiadce na d810, żałuje że po 6D poszedłem w strone 5dm3, potem 5dsr, 5dmIV, zamiast kupić d800e. Ciekawe z czego Canon postanowi okroić 5DSR II, żeby nie rozwalić sprzedaży 5dmiv.

jaś
27-08-2017, 11:03
A czemu badziewna matryca ? Nie mogli zrobić tego samego błędu co w poprzedniej generacji, że 6D miało lepszy sensor niż 5d3. Generalnie z tego, co porównuję szumy i DR są na poziomie poprzedniej 6d, do tego MRaw 15 Mpx, nic więcej mi do szczęścia nie trzeba.

mogli i to byłoby normalne, matryca jest niezła sam takiej używam w 6D ale mogli wstawić taką ze współczesnymi (konkurencja używa taich juz od dawna), a nie takimi z przed pięciu albo więcej lat (canonowych lat) osiągami - zamykanie oczu i udawanie że nic sie nie stało i to normalne nie przekonuje wielu osób - to jest nienormalne.

luso
27-08-2017, 11:07
Mam takie nierealne marzenie, aby d850 spowodowało dość duży spadek ceny 5dmk4 a 5DsII konkurowało i kosztowało tyle co d850...

marfot
27-08-2017, 11:17
W zakresie DR sensor D750 nie ustępuje matrycy D810. Obrazek generuje ładny, gładki, dobry do obróbki.
Jest oczywiście różnica rozdzielczości, body się różnią specyfikacją itd.
To samo było w Canonie: 6D vs 5DIII. Komu to przeszkadzało :mrgreen:

Mnie w 6DII brakuje sensora na poziomie tego co ma 5DIV. Reszta się może różnić bardzo: fps, 4K, materiały, trwałość migawki itp.
Jak aparaty były na film to można było do kiepskiego body założyć najlepszy film i zapiąć najlepsze szkło. A korpusy różniły się bardzo.

Uważam, że sensor nie może upośledzać body jak w przypadku 6DII. Body może nie mieć wielu rzeczy potrzebnych lub nie ale jeżeli już mamy FF to obrazek powinien być na poziomie aktualnej techniki.
Co do szumów 6D vs. 6DII to mnie zdecydowanie bardziej leżą te ze starej 6D - jest to "granulat", który przypomina ziarno w analogu. "Nowy" szum to jasne kropki na w miarę jednolitym tle. Do tego szybka utrata szczegółów w cieniach i utrata koloru w lekko przepalonych światłach.

pan.kolega
27-08-2017, 11:40
Nikon nie miał problemów żeby i do D810 i do D750 włożyć dobrą matrycę.
U Canona 6DII to drugie po 7DII za***te body sfajdane badziewną matrycą. Praktycznie bez powodu, pod dyktando jakiegoś ninji marketingu.

Trochę się spiąłeś i wskutek tego tracisz perspektywę, którą Ci przesłaniają wykresy DR.
Komentarz nierozsądny, biorąc pod uwagę, że Nikon sprzedaje swoje flagowe body model 2016 za $6500 z tyloma magapikselami co 6D i praktycznie identycznym wykresem DR jak 6D, a na niskich ISO takim jak 7DII.:shock: Dlaczego Nikon ma problem z włożeniem dobrej matrycy do kloca za sześć i pół kafla?

NASA właśnie przedwczoraj zamówiła 53 Nikony D5 o wartości jednej trzeciej miliona $$$, zamiast bezlusterkowców Sony. Pewnie dlatego, że ma obudowę z unobtainium, bo przecież w pszeszczeni kosmicznej 8-) są ciężkie warunki ale kontrasty są nieistotne i sfajdana badziewna matryca obleci.:roll: A poza tym wątpliwe żeby tłumoki z NASA miały pojęcie o DR.

https://petapixel.com/2017/08/25/nasa-just-ordered-53-nikon-d5-dslrs/

capo-di_tutti-capi
27-08-2017, 11:41
Tylko cena póki co trzyma się na nieadekwatnym do tej puszki poziomie, ale jak spadnie do 7500 to już nie będzie miała żadnej wady.


6D classic ;) kosztuje teraz oficjalnie 6500 i raczej taniej już nie będzie, więc chyba nieszybko zejdą do tego poziomu z 9 tys.

Cichy
27-08-2017, 11:45
Uważam, że sensor nie może upośledzać body jak w przypadku 6DII. Body może nie mieć wielu rzeczy potrzebnych lub nie ale jeżeli już mamy FF to obrazek powinien być na poziomie aktualnej techniki.
Co do szumów 6D vs. 6DII to mnie zdecydowanie bardziej leżą te ze starej 6D - jest to "granulat", który przypomina ziarno w analogu. "Nowy" szum to jasne kropki na w miarę jednolitym tle. Do tego szybka utrata szczegółów w cieniach i utrata koloru w lekko przepalonych światłach.

Kurczę, sprawdziłem materiał - aż cud, że zdjęcia robi ! W kolorze !


https://canon-board.info/imgimported/2017/08/kolor-1.jpg
źródło (http://kubacichocki.pl/17/kolor.jpg)

capo-di_tutti-capi
27-08-2017, 11:57
Nikon sprzedaje swoje flagowe body model 2016 za $6500 z tyloma magapikselami co 6D i praktycznie identycznym wykresem DR jak 6D, a na niskich ISO takim jak 7DII.:shock:

-oni to zrobili dla lepszego wysokiego ISO.
https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=lowlight&attr13_0=nikon_d5&attr13_1=nikon_d4s&attr13_2=canon_eos1dxii&attr13_3=canon_eos6d&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=102400&attr16_1=102400&attr16_2=102400&attr16_3=102400&attr171_2=1&attr171_3=off&normalization=compare&widget=1&x=-0.8851067355213224&y=0.16518752768822925

Cichy
27-08-2017, 12:04
Co do szumów 6D vs. 6DII to mnie zdecydowanie bardziej leżą te ze starej 6D - jest to "granulat", który przypomina ziarno w analogu. "Nowy" szum to jasne kropki na w miarę jednolitym tle. Do tego szybka utrata szczegółów w cieniach i utrata koloru w lekko przepalonych światłach.

Nie wiem, gdzie Ty widzisz te jasne kropki. Nowy szum jest zupełnie "normalny", bez bandingu. Przy lekko wyciąganych cieniach na normalnym zdjęciu w pełnym Rawie wygląda to tak:

http://kubacichocki.pl/17/6dszum.jpg

pan.kolega
27-08-2017, 12:15
-oni to zrobili dla lepszego wysokiego ISO.
https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=lowlight&attr13_0=nikon_d5&attr13_1=nikon_d4s&attr13_2=canon_eos1dxii&attr13_3=canon_eos6d&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=102400&attr16_1=102400&attr16_2=102400&attr16_3=102400&attr171_2=1&attr171_3=off&normalization=compare&widget=1&x=-0.8851067355213224&y=0.16518752768822925

To teraz rozumiem dlaczego na zdjęciach NASA jest taka kaszana. Bo fotografują na ISO 102k. :lol:

Gdyby chodziło im o wysokie ISO to by kupili poprzednio D4S a nie D4. Jednak woleli D4.


https://www.dpreview.com/news/9915024320/nasa-just-ordered-53-nikon-d5-dslrs-for-the-iss-and-training-purposes

capo-di_tutti-capi
27-08-2017, 12:18
Tutaj dobrze nie wygląda:
https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=canon_eos6dmkii&attr13_1=canon_eos6d&attr13_2=nikon_d750&attr13_3=nikon_d610&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=25600&attr16_1=25600&attr16_2=25600&attr16_3=25600&attr171_2=1&attr171_3=off&normalization=compare&widget=1&x=-0.8855982249931006&y=0.16445656165891365

Jacek_Z
27-08-2017, 12:22
Ciekawe z czego Canon postanowi okroić 5DSR II, żeby nie rozwalić sprzedaży 5dmiv.Może też skleją linię reporterską ze studyjną, robiąc coś uniwersalnego jak D850? Większa produkcja, taniej, większy zysk.
Lubię jak firma robi fotografom dobrze ;), ale rzadko tak robią. Stąd moje zdziwienie tym uniwersalnym, ale ze specyfikacji genialnym aparatem. Czy coś uniwersalnego może okazać się bardzo dobre - oto jest pytanie.

Cichy
27-08-2017, 12:24
Tutaj dobrze nie wygląda:
https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=canon_eos6dmkii&attr13_1=canon_eos6d&attr13_2=nikon_d750&attr13_3=nikon_d610&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=25600&attr16_1=25600&attr16_2=25600&attr16_3=25600&attr171_2=1&attr171_3=off&normalization=compare&widget=1&x=-0.8855982249931006&y=0.16445656165891365

Mnie interesują czułości , których używam na co dzień, a nie jakieś kosmiczne wartości. Przy 3200 to nawet 5d4 nie wypada jakoś specjalnie różowo na tle 6d2.


https://canon-board.info/imgimported/2017/08/szum2-1.jpg
źródło (http://kubacichocki.pl/17/szum2.jpg)

capo-di_tutti-capi
27-08-2017, 12:32
Wiem, że to drażliwy temat ;)
https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=lowlight&attr13_0=canon_eos6dmkii&attr13_1=canon_eos6d&attr13_2=canon_eos5dmkiv&attr13_3=nikon_d750&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=51200&attr16_1=51200&attr16_2=51200&attr16_3=51200&attr171_2=1&attr171_3=off&normalization=compare&widget=1&x=-0.8851067355213224&y=0.16518752768822925
https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=canon_eos6dmkii&attr13_1=canon_eos6d&attr13_2=canon_eos5dmkiv&attr13_3=nikon_d750&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=51200&attr16_1=51200&attr16_2=51200&attr16_3=51200&attr171_2=1&attr171_3=off&normalization=compare&widget=1&x=-0.8909479108753985&y=0.13258920250825515

--- Kolejny post ---

Canony są uniwersalne inaczej -mają AF w wideo.
Jakby jeszcze tak normalne 4K...

Cichy
27-08-2017, 12:33
Co Ty w ogóle linkujesz ? Kto fotografuje na iso 50k ?

capo-di_tutti-capi
27-08-2017, 12:53
Na niższym, też jest różnica -tyle że w tym powiększeniu mniej się rzuca w oczy.

ISO 3200 w dzisiejszych czasach to nie jest żadne wyzwanie dla pełnej klatki.
Aps-c można powalczyć https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=lowlight&attr13_0=canon_eos6dmkii&attr13_1=nikon_d500&attr13_2=pentax_k70&attr13_3=fujifilm_xt2&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=3200&attr16_1=3200&attr16_2=3200&attr16_3=3200&attr126_2=1&attr171_2=1&attr171_3=off&normalization=compare&widget=1&x=-0.8851067355213224&y=0.16518752768822925
https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=canon_eos6dmkii&attr13_1=nikon_d500&attr13_2=pentax_k70&attr13_3=fujifilm_xt2&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=3200&attr16_1=3200&attr16_2=3200&attr16_3=3200&attr126_2=1&attr171_2=1&attr171_3=off&normalization=compare&widget=1&x=-0.8851067355213224&y=0.16518752768822925

marfot
27-08-2017, 12:56
Trochę się spiąłeś i wskutek tego tracisz perspektywę, którą Ci przesłaniają wykresy DR.

Póki co wykres DR dla 6DII jest jeden. Nawet DxO zaniemówiło :shock:

Spiąłem się bo postanowiłem kupić to 6DII. Nieopatrznie ściągnąłem na próbę mnóstwo RAWów i wywołałem po swojemu. Niewiele umiem więc używam tylko LR i kilka w nim suwaków.
Zakres ISO dla mnie to 100-1600. Ze zmianą body wyczekałem 7 lat jak widać niesłusznie - tego co produkuje 6DII zwyczajnie nie kupuję niezależnie od tego ile toto kiedyś będzie kosztować.
Cały net jest pełen porad dla takich jak ja: "idź robić zdjęcia, najpierw się naucz wykorzystywać to co masz, zainwestuj w kurs naświetlania, ściągnij dobry tutorial do obróbki".
Tymczasem Nikon ( w końcu to o nim wątek) pokazuje, że można inaczej i te same suwaczki w LR dają zdecydowanie lepszy rezultat.

jaś
27-08-2017, 13:19
Kurczę, sprawdziłem materiał - aż cud, że zdjęcia robi ! W kolorze !

http://kubacichocki.pl/17/kolor.jpg

każdy aparat robi takie zdjęcia jak pokazałeś - nie odwracajmy kota ogonem - nie damy sobie wmówić że białe jest białe, a czarne jest czarne cytując klasyka - matryca jest albo ograniczona softem albo w starej technologii, a że jest wystarczająca to już wiemy - każda matryca każdego współczesnego aparatu i wielu mniej współczesnych jest wystarczająca do robienia zdjęć - mam w domu nikona 1 też robi fajne zdjęcia mogę wkleić - ale chyba nie o to idzie.

Cichy
27-08-2017, 13:29
ISO 3200 w dzisiejszych czasach to nie jest żadne wyzwanie dla pełnej klatki.

Skoro tak mówisz:
https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=canon_eos6dmkii&attr13_1=nikon_d810&attr13_2=pentax_k1&attr13_3=sony_a7_ii&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=3200&attr16_1=3200&attr16_2=3200&attr16_3=3200&attr126_2=1&attr171_2=1&attr171_3=1&normalization=full&widget=1&x=0.07758460714926803&y=0.512246411900493

A na 6400:
https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=canon_eos6dmkii&attr13_1=nikon_d810&attr13_2=pentax_k1&attr13_3=sony_a7_ii&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=6400&attr16_1=6400&attr16_2=6400&attr16_3=6400&attr126_2=1&attr171_2=1&attr171_3=1&normalization=full&widget=1&x=0.07642001087597611&y=0.512246411900493

gnd
27-08-2017, 13:45
Trzeba by było zrobić dowbsample do 26 mpix żeby porównać, ale fakt wysokie ISO wygląda przyzwoicie w 6d.

A7 M2 jest już stare i niebawem się doczeka następcy. Sam się wstrzymuję z zakupami w oczekiwaniu na niego.

Cichy
27-08-2017, 13:57
Trzeba by było zrobić dowbsample do 26 mpix żeby porównać, ale fakt wysokie ISO wygląda przyzwoicie w 6d

Jeden klik i masz :) https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=canon_eos6dmkii&attr13_1=nikon_d810&attr13_2=pentax_k1&attr13_3=sony_a7_ii&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=6400&attr16_1=6400&attr16_2=6400&attr16_3=6400&attr126_2=1&attr171_2=1&attr171_3=1&normalization=compare&widget=1&x=0.07642001087597611&y=0.512246411900493

capo-di_tutti-capi
27-08-2017, 14:12
Konkurentem 6D II jest Nikon D750. https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=canon_eos6dmkii&attr13_1=nikon_d750&attr13_2=canon_eos5dmkiv&attr13_3=sony_a7_ii&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=6400&attr16_1=6400&attr16_2=6400&attr16_3=6400&attr126_2=1&attr171_2=1&attr171_3=1&normalization=compare&widget=1&x=0.8687333629103815&y=0.08739787076008906
https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=lowlight&attr13_0=canon_eos6dmkii&attr13_1=nikon_d750&attr13_2=canon_eos5dmkiv&attr13_3=sony_a7_ii&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=6400&attr16_1=6400&attr16_2=6400&attr16_3=6400&attr126_2=1&attr171_2=1&attr171_3=1&normalization=compare&widget=1&x=-0.0697193331353923&y=-0.13488809075055733
https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=lowlight&attr13_0=canon_eos6dmkii&attr13_1=nikon_d750&attr13_2=canon_eos5dmkiv&attr13_3=sony_a7_ii&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=6400&attr16_1=6400&attr16_2=6400&attr16_3=6400&attr126_2=1&attr171_2=1&attr171_3=1&normalization=compare&widget=1&x=-0.08087375616301741&y=0.6559114798398806

https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=lowlight&attr13_0=canon_eos6dmkii&attr13_1=nikon_d750&attr13_2=canon_eos5dmkiv&attr13_3=sony_a7_ii&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=6400&attr16_1=6400&attr16_2=6400&attr16_3=6400&attr126_2=1&attr171_2=1&attr171_3=1&normalization=compare&widget=1&x=-0.8846000254214614&y=0.15025693576290222
https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=canon_eos6dmkii&attr13_1=nikon_d750&attr13_2=canon_eos5dmkiv&attr13_3=sony_a7_ii&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=6400&attr16_1=6400&attr16_2=6400&attr16_3=6400&attr126_2=1&attr171_2=1&attr171_3=1&normalization=compare&widget=1&x=-0.8846000254214614&y=0.15025693576290222

mkamelg
27-08-2017, 16:10
NASA właśnie przedwczoraj zamówiła 53 Nikony D5 o wartości jednej trzeciej miliona $$$, zamiast bezlusterkowców Sony. Pewnie dlatego, że ma obudowę z unobtainium, bo przecież w pszeszczeni kosmicznej 8-) są ciężkie warunki ale kontrasty są nieistotne i sfajdana badziewna matryca obleci.:roll: A poza tym wątpliwe żeby tłumoki z NASA miały pojęcie o DR.

https://petapixel.com/2017/08/25/nasa-just-ordered-53-nikon-d5-dslrs/

Tak przy okazji, bezlusterkowiec Sony też już się znalazł w kosmosie i to w dodatku na zewnątrz międzynarodowej stacji kosmicznej. Fakt, nie umieściła go tam NASA tylko JAXA ale jest to wydarzenie godne odnotowania.

https://www.engadget.com/2017/07/27/sony-a7s-ii-low-light-iss/

https://www.sony.com/electronics/a7sii-4k-images-kibo-iss

Sony | α | α7S II into Space Prologue Video (https://www.youtube.com/watch?v=RoQ8IU81wZU)

Sony | α | α7S II into Outer Space | Japan by day (https://www.youtube.com/watch?v=0IDOgYLQnE4)

Sony | α | α7S II into Outer Space | Japan by night (https://www.youtube.com/watch?v=YUnkmJ3aKM4)

Sony | α | α7S II into Outer Space | U.S. east coast by night (https://www.youtube.com/watch?v=yHMqawLCNoQ)

Cichy
27-08-2017, 16:42
Konkurentem 6D II jest Nikon D750.

Odnosiłem się ogólnie do zapisu o tym, że ISO 3200 w pełnej klatce to żadne wyzwanie. Co z tego, że D750 jest bezpośrednim konkurentem ? Mam A7M2 i mimo, że ma szumy gorsze od Canonów to bardzo tę puszkę lubię, bo raz, nie używam więcej niż ISO 2500, podpinam pod to fajne szkła od LM, a ponadto z każdym szkłem od Canona przez przejściówkę mam stabilizację (135L - miód).

Do D750 miałem kilka podejść, ale nie mogę za cholerę strawić kolorystyki tej matrycy, zwłaszcza w sztucznym swietle i z lampą błyskową, próbowałem obróbki na wszystkie strony, Capture NX itp., ale dla mnie podstawą obróbki jest LR którego mam w małym palcu i nie chce mi się na nic przestawiać.

Ponadto Canon ma używalny AF na LCD, czyli właściwie porównywalny do tego w wizjerze. Gdyby jeszcze miał matrycę z 5d4 albo przynajmniej z takim DR, do byłbym 2 7 niebie. Choć jak już pokazałem wyżej, lubię wyciągać z cieni i taka zabawa z wyciąganie 1-1,5 EV przy ISO 1600 czyli warunki realne dają zupełnie normalny obrazek bez zbytniego odszumiania i bez degradacji detalu, forsowanie Rawów na +3EV czy mordowanie się oglądaniem ISO 25600 to zabawa nie dla mnie.

Wracając do tytułowego aparatu - D850 to dla mnie byłby ideał, nawet LCD ma odchylany tak, jak bym wolał (tilt LCD w 6d2 jest upierdliwe), pytanie jak z jego kolorystyką no ale przede wszystkim, nie ma AF normalnego na LCD, co już jest dla mnie sporą wadą, na pewno większą niż ciut większe szumy na Dpreview.

mkamelg
28-08-2017, 00:51
"Do D750 miałem kilka podejść, ale nie mogę za cholerę strawić kolorystyki tej matrycy, zwłaszcza w sztucznym swietle i z lampą błyskową, próbowałem obróbki na wszystkie strony, Capture NX itp., ale dla mnie podstawą obróbki jest LR którego mam w małym palcu i nie chce mi się na nic przestawiać."

Jak znajdziesz czas to ściągnij co trzeba, zainstaluj jak trzeba i sam oceń czy to się do czegoś nadaje czy też nie:

https://www.dpreview.com/forums/post/56694031

Według autora tego profilu bazuje on na standardowej kolorystyce EOS-1D X https://www.dpreview.com/forums/post/56474124

Cichy
28-08-2017, 09:28
Kurczę, takiego myku jeszcze nie próbowałem :) Tylko teraz jeszcze, prócz tej kolorystyki doszedł cholernie dla mnie ważny dla mnie argument dla Canona - używalny AF na LCD. Zresztą m.in. właśnie dlatego kupiłem A7.

Pawel92
28-08-2017, 09:52
@Cichy. Dx0 i chyba C1 tez pozwalają wybrać dowolny profil aparatu do zdjęcia. Spróbuj użyć ich jako front-end do LR , możne to da oczekiwane wyniki.

Cichy
28-08-2017, 10:00
Kurczę, pokasowałem rawy, a takie miałem ładne z jednego i drugiego jednocześnie...

aptur
28-08-2017, 10:25
Konkurentem 6D II jest Nikon D750.

IMO D750 nie jest konkurentem dla 6DII. Bardziej dla 5DIII tak jak D850 jest alternatywą dla 5DIV a nawet nie dla serii 5Ds. No ale jak kto woli :)
D850 w/g specyfikacji wygląda świetnie no ale już D750 był dla mnie bardzo dobrym aparatem nie licząc paru wtop serwisowych...

Cichy
28-08-2017, 10:49
No dobra, znalazłem porównanie z D800 :) Wgrałem profil z podanego linku (naturalnie od D800) i faktycznie - lekko pomaga, w sensie można zrobić kolor skóry zbliżony do Canonowego bez efektu "różowej świnki" ale popatrzcie, co się dzieje niedobrego w zieleniach...


https://canon-board.info/imgimported/2017/08/nikcan-1.jpg
źródło (http://www.kubacichocki.pl/17/nikcan.jpg)

Janeek
28-08-2017, 10:55
IMO D750 nie jest konkurentem dla 6DII. Bardziej dla 5DIII tak jak D850 jest alternatywą dla 5DIV a nawet nie dla serii 5Ds. No ale jak kto woli :)
D850 w/g specyfikacji wygląda świetnie no ale już D750 był dla mnie bardzo dobrym aparatem nie licząc paru wtop serwisowych...

taa, konkurentem dla 5dMIV to prędzej jest stary poczciwy 800e i d810. Wydaje mi się Aptur, że za dużo się naczytałeś teoretycznych rozważań i analiz na temat 5dsr. Wierz mi, bo zrobiłem 5dsr jakieś 60 000 zdjęć, strzelanie z ręki praktycznie niczym się nie różni od strzelania 5d mark III. Po prostu 1/100s to maks. czas. D850 to raczej pogromca 5DmIV i 5DSR razem wziętych.

Cichy
28-08-2017, 10:59
Moim zdaniem ani jeden nie jest pogromcą drugiego, ani odwrotnie. Za duże są różnice systemowe (m.in. czytaj mój post wyżej) żeby porównywać puszki wyłącznie na podstawie specyfikacji.

Merde
28-08-2017, 11:11
No dobra, znalazłem porównanie z D800 :) Wgrałem profil z podanego linku (naturalnie od D800) i faktycznie - lekko pomaga, w sensie można zrobić kolor skóry zbliżony do Canonowego bez efektu "różowej świnki" ale popatrzcie, co się dzieje niedobrego w zieleniach...

Słynna radioaktywna trawa z Nikona. Jak nie urok, to...

pan.kolega
28-08-2017, 12:19
Tak przy okazji, bezlusterkowiec Sony też już się znalazł w kosmosie i to w dodatku na zewnątrz międzynarodowej stacji kosmicznej. Fakt, nie umieściła go tam NASA tylko JAXA ale jest to wydarzenie godne odnotowania.



Właśnie o to chodzi, że jakakolwiek puszka nada się do kosmosu, równie dobrze mogliby zabrać ze sobą 6D albo D750. To, że NASA akurat kupiła sobie Nikony D5, bo takie akurat lubi i na takie ich stać,mimo, że z matrycą sfajdaną pod względem DR, dowodzi, że DR jest drugorzędnym kryterium. Nawet kiedy się robi unikalne zdjęcia w kosmosie na pokaz, żeby zadziwić publiczność i dostać fundusze na przyszłe misje. O wiele ważniejszym kryterium jest np. niezawodność.

aptur
28-08-2017, 12:45
D850 to raczej pogromca 5DmIV i 5DSR razem wziętych.

Nawet jestem skłonny się zgodzić :)

Cichy
28-08-2017, 15:27
Słynna radioaktywna trawa z Nikona. Jak nie urok, to...

Miło, że dostrzegasz. Szumofoby jak widać obrały taktykę przeczekania aż temat się obróci na następną stronę :)

capo-di_tutti-capi
28-08-2017, 16:07
Ten duży kwiatek na koszulce jest bardziej fioletowy czy różowy?

Z resztą popatrz na kolor ust.

"Super profil."

Cichy
28-08-2017, 17:04
Ten duży kwiatek na koszulce jest bardziej fioletowy czy różowy?

Z resztą popatrz na kolor ust.

"Super profil."

No taki podlinkowali. I tak wygląda to dużo lepiej niż standardowy profil Nikona :D :D :D

mkamelg
28-08-2017, 19:59
Start sprzedaży wrzesień-październik 2017


Gwarancja: 24 miesiące


Cena 18999 zł

Źródło: https://www.fotoplus.pl/inne/nowosci/Nikon-D850

aptur
28-08-2017, 20:05
Drogo kurka wodna :)

pan.kolega
28-08-2017, 20:23
Drogo kurka wodna :)

Jak na taki rewelacyjny sprzęt to "rozsądna cena" jak pisali koledzy powyżej.

aptur
28-08-2017, 20:34
Liczyłem na trochę mniej ale muszę przyznać, że Nikon mnie zaskoczył tym modelem. Szacunek.

capo-di_tutti-capi
28-08-2017, 20:57
A kto powiedział, że to oficjalna cena?
Preordery bywają z zawyżonymi cenami. Nie piszę, że tak jest w tym przypadku, ale oficjalnej ceny nie znam.

Jak Nikon Polska przedstawi oficjalną cenę, to się dowiesz z internetowych serwisów foto.

W USA kosztuje tyle co https://www.bhphotovideo.com/c/search?Ns=p_PRICE_2%7C0&ci=9811&srtclk=sort&N=4288586282&token=78749b2d39b1314e61c4190f1b0611e3&mnp=3285&mxp=3300
a np. taki D810 z 24-120mm w Polsce kosztuje 15 tys.

...A dolar ostatnio trochę spadł.

Stawiam na do 17.

jaś
28-08-2017, 21:38
Jak na taki rewelacyjny sprzęt to "rozsądna cena" jak pisali koledzy powyżej.

napiszę to co zwykle czytam o abstrakcyjnych cenach ostatnich korpusów canona - w dolarach amerykańskich jest rozsądna :mrgreen: rzekłbym ze nawet niska

jaś
28-08-2017, 22:22
ponoć preorder jest wyprzedany :) - więc trzeba zrównoważyć popyt ceną :)

Janeek
28-08-2017, 22:35
dlatego ja tych frajerów sprzedawców z PL olewam ciepłym moczem :D Od jakiegoś czasu, zamawiam sprzęt foto z zagranicy i jestem happy. Nawet jak doliczą cło z Vatem to i tak będę jakieś 4 tysiące do przodu :D


EDIT> I nie wierzę, że nie ma u nas zmowy cenowej na sprzęt foto. Bo nawet jak się wcześniej dogadywałem z kolegą od Canona (nazwy sklepu nie podam, ale każdy z Was doskonale go zna), to mnie prosił, żebym się publicznie nie chwalił ceną.

maik30d
28-08-2017, 23:01
Kurde, Nikon za 19tys ? Ostro startuje, ale z drugiej strony postęp technologiczny jest duży w porównaniu do poprzedniego modelu. Af lepszy od D5. Cena wysoka ale parametry ekstra - na papierze. 6d2 ma ulepszenia względem 6d ale nie warte ceny większej o połowę ;)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Cichy
28-08-2017, 23:56
dlatego ja tych frajerów sprzedawców z PL olewam ciepłym moczem :D

Mógłbyś sobie darować takie kwieciste wynurzenia.

tomfoot
29-08-2017, 00:11
19.000 pln czyli dolar jest po 5.75 tak? No dobra, bez vatu po 4,67. To ja bym tym europejskim dystrybutorom chciał sprzedać trochę dolarów, a później kupię od nich aparat po ich kursie. P..lona unia europejska.

jaś
29-08-2017, 08:00
to musi być jakiś biznesowy chłyt :mrgreen: jak zwykle u nas - ten korpus jest tańszy od 5DIV i tego warto się trzymać.

Merde
29-08-2017, 14:12
Uprasza się kolegę tomfoota o nierobienie z canon-board forum onetu.

pan.kolega
29-08-2017, 20:36
to musi być jakiś biznesowy chłyt :mrgreen: jak zwykle u nas - ten korpus jest tańszy od 5DIV i tego warto się trzymać.

Chyba jednak nie warto się tego trzymać. Jest tańszy chyba na podstawie ceny D850 w USA i 5d4 w Polsce...:p

Cena wejściowa 5d4 w $$$ była wprawdzie wyższa o całe imponujące 6% 8-) ale teraz nawet w największych sklepach trudno kupić go za więcej niż $3300, więc już nie jest droższy, tylko taki sam lub tańszy.
W Polsce d850 będzie o wiele droższy kiedy się pojawi, i pewnie przez pewien czas pozostanie droższy.

kmeg
29-08-2017, 21:14
^^ Najpierw to trzeba będzie mieć szczęście aby go kupić ;)


Pokazały się sample przy wysokim ISO i jest ciekawie.


https://petapixel.com/2017/08/29/first-nikon-d850-sample-photos-shot-iso-25600/

Janeek
30-08-2017, 12:35
Czy ktoś się orientuje, jak wygląda temat gwarancji Nikona w PL na puszki, w przypadku zakupu w USA?

PS. W USA d850 jest za 12000zł (po przeliczeniu), doliczając VAT z cłem wychodzi 15000zł :D U nas 18 999, a po roszadach cyfrowe z fotoplusem ustalili, że jednak 16999, bo w przypadku pierwotnie ustalonej ceny za dużo jeleni kupi jednak za granicą.

a co do tego wyczerpania produktów, to serio wierzycie w te marketingowe zagrywki? Przecież to tylko zachęta, żaby ludzie szyyyyybko się decydowali.

kmeg
30-08-2017, 13:11
Czy ktoś się orientuje, jak wygląda temat gwarancji Nikona w PL na puszki, w przypadku zakupu w USA?

Ostatnio na body nie było jeśli nie jest z dystrybucji Europejskiej/Polskiej. Zapytaj jak to jest obecnie, będziesz miał też podkładkę jakby co.




PS. W USA d850 jest za 12000zł (po przeliczeniu), doliczając VAT z cłem wychodzi 15000zł :D U nas 18 999, a po roszadach cyfrowe z fotoplusem ustalili, że jednak 16999, bo w przypadku pierwotnie ustalonej ceny za dużo jeleni kupi jednak za granicą.


To już d810, która właśnie kupiłeś jest już passe? :confused:





a co do tego wyczerpania produktów, to serio wierzycie w te marketingowe zagrywki? Przecież to tylko zachęta, żaby ludzie szyyyyybko się decydowali.

Skoro nie można złożyć preorderu tzn, że się skończyły. My to jelenie, ale czy w USA też są takie jelenie skoro tam puszka jest relatywnie tania i takie zagrywki nie są potrzebne? :roll:

ps. pamiętam jaki był szał na 5d2 i ile trzebabyło czekać na niego ale teraz tak sobie myślę, że Canon zrobił z nas jeleni a wszystkie puszki były w tajnym cwanonowym magazynie :roll:

robertskc7
30-08-2017, 13:35
Janeek jak kupisz d850 to wstawię Ci gifa z Jockerem bijącego brawo ! :)

Janeek
30-08-2017, 20:29
Ostatnio na body nie było jeśli nie jest z dystrybucji Europejskiej/Polskiej. Zapytaj jak to jest obecnie, będziesz miał też podkładkę jakby co.




To już d810, która właśnie kupiłeś jest już passe? :confused:


D810 jest rewelacyjnym aparatem. I za 5 tys. mniej to świetny, wręcz doskonały wybór.
Wiesz to jest trochę jak z seksem, kiedy oglądasz mecz. Niby nie masz ochoty i robisz coś przyjemnego, ale jak przejdzie obok żona w samych stringach to po prostu nie możesz się powstrzymać...

Przemasl1985
30-08-2017, 21:46
nie rozumiem tego porównywania ceny 5dIV i d850, przecież to trochę inna półka. 5dIV goni co najwyżej d800 i do niego można ewentualnie cenę porównywać.

kmeg
30-08-2017, 22:18
D810 jest rewelacyjnym aparatem. I za 5 tys. mniej to świetny, wręcz doskonały wybór.
Wiesz to jest trochę jak z seksem, kiedy oglądasz mecz. Niby nie masz ochoty i robisz coś przyjemnego, ale jak przejdzie obok żona w samych stringach to po prostu nie możesz się powstrzymać...Nie rozumiem analogi, byc moze dlatego, ze nie ogladam meczy a byc moze dlatego, ze sprzet nie jest u mnie najslabszym ogniwem...

pan.kolega
30-08-2017, 23:46
nie rozumiem tego porównywania ceny 5dIV i d850, przecież to trochę inna półka. 5dIV goni co najwyżej d800 i do niego można ewentualnie cenę porównywać.

Chętnie wyjaśnię. To czego nie rozumiesz, to znaczenie pojęcia "półka". Używa się go w tym kontekście po prostu jako synonim "przedziału cenowego". Porównuje się własności i możliwości produktów, które kosztują mniej więcej tyle samo, czyli są z tej samej półki. Te własności i możliwości mogą być bardzo różne, zależnie id producenta.

Owszem, takie porównanie nie zawsze jest możliwe lub miałoby sens. Np. lampa chińska w tej samej cenie co lampa wiodących firm japońskich będzue z reguły funkcjonalnie o wiele wyżej.

Tak samo Canon jest montowany w Japonii a Nikon w Tajlandii, dlatego Nikon może mieć więcej ficzerów za te same pieniądze.:p:p8-)

jaś
31-08-2017, 00:05
nie rozumiem tego porównywania ceny 5dIV i d850, przecież to trochę inna półka. 5dIV goni co najwyżej d800 i do niego można ewentualnie cenę porównywać.

nowoczesny marketing porównuje wszystko ze wszystkim - typowe porównanie to półklatkowy (lub nawet ćwierćklatkowy) bezlusterkowiec i pełnoklatkowa lustrzanka, ewentualnie ajfon i pełnoklatkowa lustrzanka i z porównania wychodzi że wszystko to jest lepsze niż ta pelnoklatkowa lustrzanka (w najgorszym przypadku tak samo dobre ale lepsze bo lżejsze i mniejsze :mrgreen:), więc tym bardziej nie dziwi jak się porównuje produkty które rzeczywiście ze sobą konkurują.

pan.kolega
31-08-2017, 00:34
....ewentualnie ajfon i pełnoklatkowa lustrzanka i z porównania wychodzi że wszystko to jest lepsze niż ta pelnoklatkowa lustrzanka (w najgorszym przypadku tak samo dobre ale lepsze bo lżejsze i mniejsze :mrgreen:).

Za ok. 2 tygodnie ma się chyba pokazać ajfon 8 w cenie od $1000 wzwyż. Bardziej wyposażone wersje będą na tej samej półce co 80d albo 6d po 5 latach od premiery. :) Już teraz ajfon 7 ma przewagi nad 6d a nawet D850 bo robi sztuczne rozmycie tła za pomocą swoich dwóch obiektywów, ma cztery ka, i co najważniejsze jest bezlusterkowcem.8-)

jaś
31-08-2017, 07:58
Za ok. 2 tygodnie ma się chyba pokazać ajfon 8 w cenie od $1000 wzwyż. Bardziej wyposażone wersje będą na tej samej półce co 80d albo 6d po 5 latach od premiery. :) Już teraz ajfon 7 ma przewagi nad 6d a nawet D850 bo robi sztuczne rozmycie tła za pomocą swoich dwóch obiektywów, ma cztery ka, i co najważniejsze jest bezlusterkowcem.8-)

wszystkie testy pokazują że jest lepszy ale ja już dużą torbę na lustrzankę mam i nie chciałbym zmieniać :mrgreen: rozmycie cud malina ale niestety tylko slabo zorientowany w temacie nie odróżni od tego dawanego przez jasny obiektyw - fake blur to prawie jak fake news - trzeba uważać bo niedługo mogą zakazać.

Janeek
31-08-2017, 23:31
wszystkie testy pokazują

Tylko DXO się liczy xD TYLKO!

jaś
01-09-2017, 07:53
Tylko DXO się liczy xD TYLKO!

nie wiem czy DxO bada ajfona ale wszędzie czytam że ajfon jest lepszy od lustrzanek, pokazują sesje, eventy, zdjęcia na okładkę robione ajfonem - jednym słowem najlepszy.

kmeg
01-09-2017, 09:29
nie wiem czy DxO bada ajfona ale wszędzie czytam że ajfon jest lepszy od lustrzanek, pokazują sesje, eventy, zdjęcia na okładkę robione ajfonem - jednym słowem najlepszy.Majac umiejetnosci do poziomu X zrobisz lepsze zdjecie IPhonem czy tam komorka niz droga lustrzanka w wiekszosci przypadkow. Majac umiejetnosci Y zrobisz lepsze lustrzanka a majac umiejetnosci Z to wszystko jedno czym robisz.

To jak z tej opowiastki o amatorze, profesjonaliscie i mistrzu.


Ps. Mowiac o umiejetnosciach mam tez na mysli zwykly fotograficzny talent...

kmeg
08-09-2017, 10:45
https://www.youtube.com/watch?v=RTHAnfMWAHQ

No i szał chyba musi trochę ostygnąć ;)

7four
08-09-2017, 14:12
nie wiem czy DxO bada ajfona ale wszędzie czytam że ajfon jest lepszy od lustrzanek, pokazują sesje, eventy, zdjęcia na okładkę robione ajfonem - jednym słowem najlepszy.

Nie bądź taki pewien, od ajfona jest lepszy oczywiście nowszy ajfon. Taka dobra szkoła rodem z microsoftu.

jaś
08-09-2017, 22:36
Majac umiejetnosci do poziomu X zrobisz lepsze zdjecie IPhonem czy tam komorka niz droga lustrzanka w wiekszosci przypadkow. Majac umiejetnosci Y zrobisz lepsze lustrzanka a majac umiejetnosci Z to wszystko jedno czym robisz.

To jak z tej opowiastki o amatorze, profesjonaliscie i mistrzu.


Ps. Mowiac o umiejetnosciach mam tez na mysli zwykly fotograficzny talent...

to co piszesz jest oczywiste dla kazdego z odrobiną umiejętności lub talentu - dlatego ci o największych umiejętnościach i talencie używają zwykle topowych lustrzanek lub cyfrowy średni format typu phase one :mrgreen:

kmeg
08-09-2017, 22:53
to co piszesz jest oczywiste dla kazdego z odrobiną umiejętności lub talentu - dlatego ci o największych umiejętnościach i talencie używają zwykle topowych lustrzanek lub cyfrowy średni format typu phase one :mrgreen:Stać to używają ale używają też analogów a one nie mają ani dr, ani wysokiego ISO i seria słaba ;)

capo-di_tutti-capi
09-09-2017, 11:06
Tony to straszny partacz.
Ma inaczej nastawioną ostrość -patrz rozmycie ściany z cegieł https://www.youtube.com/watch?v=RTHAnfMWAHQ&feature=youtu.be&t=62

a tu na ostrość napisów na obiektywie Fuji https://youtu.be/RTHAnfMWAHQ?t=168

A tu zrób stop-klatkę na całym ujęciu studia https://youtu.be/RTHAnfMWAHQ?t=395 i porównaj wypalone miejsca np. nad czy pod ekranem po lewej. Ekspozycje są przesunięte.

--- Kolejny post ---

Tu na ISO 100 (A7RII vs D850) ostrość napisów na obiektywie Fuji jest podobna https://youtu.be/RTHAnfMWAHQ?t=518
a na ISO 25600 https://youtu.be/RTHAnfMWAHQ?t=612 reprodukcja napisów na obiektywie Fuji... -A co on mówi?

jan pawlak
09-09-2017, 11:47
W tej dyskusji "stracił się" główny argument, bez niego to jest tylko bla, bla, bla...

Jak zdjęcie będzie prezentowane.
Profesjonaliści (Ci którzy zarabiają "na chleb" robieniem zdjęć) oraz zaawansowani foto dobierają sprzęt by uzyskać wymaganą ich jakość.

Dla jednych to będzie aparat klasy "ifona" bo statyczne i w necie, dla innych to niezawodny AF bo bramki sędzia nie powtórzy a dla innych duża rozdzielczość bo duże wydruki, dla......

Po tym poznać tych którzy wiedzą co robią i poco robią

jp

jaś
09-09-2017, 12:31
W tej dyskusji "stracił się" główny argument, bez niego to jest tylko bla, bla, bla...


to standardowo każdy chce pokazać jakim jest guru

ujmę to tak sprzęt (optyka bardziej, mniej korpus) w fotografii jest cholernie istotny ale jednocześnie całkiem nieistotny.

7four
09-09-2017, 12:40
W fotografii istotna jest tylko fotografia. Jakież to odkrywcze z mojej strony :shock: ;)

Kolekcjoner
09-09-2017, 14:08
W fotografii istotna jest tylko fotografia. Jakież to odkrywcze z mojej strony :shock: ;)

Żebyś wiedział.
Najlepszym przykładem jest to że znam sporo ludzi którzy robią świetne zdjęcia, powiedziałbym że artystyczne i zupełnie zwisa i powiewa im kwestia sprzętu. Zresztą próby jakichkolwiek rozmów z nimi na ten temat są bezskuteczne, ich to kompletnie nie interesuje.

pan.kolega
09-09-2017, 20:05
to standardowo każdy chce pokazać jakim jest guru

ujmę to tak sprzęt (optyka bardziej, mniej korpus) w fotografii jest cholernie istotny ale jednocześnie całkiem nieistotny.

I to jest celna wypowiedź prawdziwego guru.:idea:8-)

Im mniej treści i kompozycji zawiera obrazek, tym istotniejsza jest jego "jakość." Kiedy nie ma na czym zawiesić oka, zawiesza się je na wspaniałej ostrości, niesamowitym detalu i bijącym po oczach kolorze. To tak jak z muzyką - kiedy jest cienka liczyć się musi sama jakość dźwięku. Tymczasem prawdziwy fan może się cieszyć dobrą muzyką z kiepskiego radia.

Nadmiar "jakości" może nawet przeszkadzać. Np. kiedy oglądam perfekcyjne zdjęcia z wojny przedstawiające trupy i strzelaninę to zastanawiam się jakiego statywu użył fotograf i czy to jest w ogóle autentyczne.

Z drugiej strony czasem widzę ludność fotografującą telefonami jakieś ptaszki i zwierzątka w oddali czy ciemności czy słońce w czasie zaćmienia i im współczuję bo bardzo się zawiodą oglądając później swoje zdjęcia.:cry:

kmeg
10-09-2017, 11:31
Tony to straszny partacz.
Ma inaczej nastawioną ostrość -patrz rozmycie ściany z cegieł

Oj tam, oj tam.

Najważniejsze, że nie jest o 1ev lepsze niż d810. Bez kozery najlepsza technicznie puszka na rynku i najbardziej wszechstronna.

Witold Spisz
05-10-2017, 00:33
Dwie godziny zabawy z Nikonem D850 przekonały mnie, że księgowi Canona przegięli. Brak odchylanego monitora i minimalne poprawki w stosunku do 5dm3 dyskwalifikują marka IV
https://www.dropbox.com/sh/sakae6mo35cg3c2/AAAWrsCHCMYEUVmbEsArNojoa?dl=0

marfot
14-10-2017, 21:57
Galeria fotek do obróbki całkiem pokaźna. Można sobie samemu pokombinować:
https://www.dpreview.com/samples/0752116494/nikon-d850-sample-gallery-update

Wywołałem fotki krajobrazowe i szczegółowość robi wrażenie.
Natomiast moja testowa obróbka w LR: highlights -100, shadows +100, exposure +1,5 daje w cieniach szum zbliżony wizualnie do 5DIV co jest dla mnie trochę zaskoczeniem. Szczegóły w cieniach i potencjał do saturacji dość dobry. Tak to wygląda.
Póki co pliki po konwersji do DNG ale raczej niewiele to zmienia. W każdym razie stawia to w dobrym świetle 5DIV z mojego punktu widzenia.

Janeek
18-10-2017, 09:15
Od miesiąca używam D850. W skrócie - CANON NEVER AGAIN.

Merde
18-10-2017, 09:20
Od miesiąca używam D850. W skrócie - CANON NEVER AGAIN.

Cieszymy się twoim szczęściem :mrgreen:

Janeek
18-10-2017, 09:42
Cieszymy się twoim szczęściem :mrgreen:

ale powiedz, czy uwagi na temat Canona odbierasz personalnie, jak np. atak na rodzinę? Bo dla mnie to tylko aparat, rzecz martwa. Wisi mi czy to NIkona czy Sony - po prostu wybieram lepszy. Nie mam problemu z uwagami na temat sprzętu. Jak aparat pozwala niedoświetlić zdjęcie i przywrócić to w postprodukcji to uznaje, że jest to zaleta, a nie psychopatycznie atakuje fotografa, że brakuje mu warsztatu i niedoświetlił zdjęcie.

robertskc7
18-10-2017, 09:44
ale jak to? Przecież d810 miał wszystko do szczęścia potrzebne :)

Janeek
18-10-2017, 09:47
i dalej tak uważam, d810 jest super. D850 jest po prostu nowszy i gdzieniegdzie poprawiony. Tak czy siak są podobne.

Merde
18-10-2017, 09:49
ale powiedz, czy uwagi na temat Canona odbierasz personalnie, jak np. atak na rodzinę?

Nie chodzi o to który system uznajesz jako lepszy, tylko w jaki sposób to prezentujesz.
Stąd uwaga w innym wątku o nadgorliwości neofity.

kmeg
18-10-2017, 10:02
Od miesiąca używam D850. W skrócie - CANON NEVER AGAIN.

Zmienisz systemy prawie z prędkością Uzi ;) Dawaj nam cynk jak się już znudzi i będziesz sprzedawał aby kupić sobie nowy lepszy ;)

Janeek
18-10-2017, 10:10
kmeg, ja używałem wyłącznie Canona, zmieniłem na Nikona niedawno.

robertskc7
18-10-2017, 10:58
Jeszcze sony Ci zostało. Wg JP najlepsze i nawet lepsze od nikona :)

aptur
18-10-2017, 11:18
Jeszcze sony Ci zostało. Wg JP najlepsze i nawet lepsze od nikona :)

Zawsze można jeszcze kupić jedynkę Canona :mrgreen:

zdebik
18-10-2017, 11:42
Nikon nikonem, ale żeby wyzwalac lampy radiowo nadal potrzeba chińczyka na sankach. Nikt mi nie powie, że ten systemowy transmiter jest tak wygodny i trwaly jak st-e3-rt (tu nawet profoto wymięka ze swoim radiem).

Może do krajobrazów jest ok, ale jakieś sluby, sesje plenerowe bez dobrej lampy to taka bieda edition.

robertskc7
18-10-2017, 12:09
ale jakieś sluby, sesje plenerowe bez dobrej lampy to taka bieda edition.
Rafałowi Bojarowi to napisz :)

zdebik
18-10-2017, 12:26
Rafałowi Bojarowi to napisz :)Nie znam Pana Rafała, ale oglądając jego zdjęcia nie widzę tej super dynamiki. Zarobić pewnie swoje zarobił, ale to nie zmienia faktu, ze większość profesjonalistów na świecie błyska aby wyróżnic sie na tle konkurencji, powiedzmy szczerze amatorów bez sprzętu, za to tanich jak barszcz.

Oglądalem kiedyś na youtubie dziadka z US, robił na P, wiedział jak się sprzedać i robił sluby śmietance Hollywood.

michalab
18-10-2017, 19:53
Jo McNally też nieźle sobie radzi z błyskaniem Nikonami.

adawro
19-10-2017, 09:20
Trochę się spiąłeś i wskutek tego tracisz perspektywę, którą Ci przesłaniają wykresy DR.
Komentarz nierozsądny, biorąc pod uwagę, że Nikon sprzedaje swoje flagowe body model 2016 za $6500 z tyloma magapikselami co 6D i praktycznie identycznym wykresem DR jak 6D, a na niskich ISO takim jak 7DII.:shock: Dlaczego Nikon ma problem z włożeniem dobrej matrycy do kloca za sześć i pół kafla?

NASA właśnie przedwczoraj zamówiła 53 Nikony D5 o wartości jednej trzeciej miliona $$$, zamiast bezlusterkowców Sony. Pewnie dlatego, że ma obudowę z unobtainium, bo przecież w pszeszczeni kosmicznej 8-) są ciężkie warunki ale kontrasty są nieistotne i sfajdana badziewna matryca obleci.:roll: A poza tym wątpliwe żeby tłumoki z NASA miały pojęcie o DR.

https://petapixel.com/2017/08/25/nasa-just-ordered-53-nikon-d5-dslrs/

Międzynarodowa stacja kosmiczna też używa Nikonów przy okazji widać laptop ThinkPad:
https://www.google.com/maps/space/iss/@29.5602853,-95.0853914,2a,75y,223h,93t/data=!3m6!1e1!3m4!1szChzPIAn4RIAAAQvxgbyEg!2e0!7i1 0000!8i5000

zdebik
19-10-2017, 10:18
Jo McNally też nieźle sobie radzi z błyskaniem Nikonami.Nie napisalem, że Nikony nie robią zdjęć, tylko, że brakuje im dobrych systemowych triggerów. Ja sobie nie wyobrażam pracy z WR-R10 podłączonym do aparatu przez jakąś przejściówke.

Osoba która rozumie fotografie i robi dobre zdjęcia, zrobi je każdym aparatem. Nawet Pentaxem bez AF, ttl'a i preselekcji czasu/przysłony.

maik30d
19-10-2017, 14:27
@Janek zazdroszczę zmiany systemu :) Nikon prezentuje się kozacko. Z jakiego Canona się przesiadle$?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

tombas
19-10-2017, 15:16
@Janek zazdroszczę zmiany systemu :) Nikon prezentuje się kozacko

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Co Cię powstrzymuje? Idź ta sama droga :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

maik30d
19-10-2017, 20:24
@tombas a jak myślisz? Kwestia finansowa mnie powstrzymuje. Wali mnie czy to Nikon czy Canon. Obchodzi co ferujabi za jaką kwotę

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

tombas
19-10-2017, 20:28
@tombas a jak myślisz? Kwestia finansowa mnie powstrzymuje.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

A to nieładnie zazdrościć ludziom pieniędzy ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Janeek
19-10-2017, 21:32
Z Canona 5DS R.

jotes25
20-10-2017, 11:28
Międzynarodowa stacja kosmiczna też używa Nikonów przy okazji widać laptop ThinkPad:
https://www.google.com/maps/space/iss/@29.5602853,-95.0853914,2a,75y,223h,93t/data=!3m6!1e1!3m4!1szChzPIAn4RIAAAQvxgbyEg!2e0!7i1 0000!8i5000

Tak na szybko, to pewnie wymieniłbym ze trzy-cztery powody, dla których bezlustra Sony nadają się gorzej do fotografowania w kosmosie niż lustrzanki Nikona. Na ile moja opinia jest zasadna, nie wiem, nie znam się na specyfice astrofotografii.

maik30d
20-10-2017, 20:41
A to nieładnie zazdrościć ludziom pieniędzy ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkNo gdzie tam zazdrościć @tombas jak Jankowi gratulowałem ;) ale fakt faktem Nikon się stara a Canon zarabia :D

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

pan.kolega
22-10-2017, 12:00
Międzynarodowa stacja kosmiczna też używa Nikonów przy okazji widać laptop ThinkPad:
https://www.google.com/maps/space/iss/@29.5602853,-95.0853914,2a,75y,223h,93t/data=!3m6!1e1!3m4!1szChzPIAn4RIAAAQvxgbyEg!2e0!7i1 0000!8i5000

Laptopów tam jest kupa, a więcej złomu Nikona jest tutaj....nawet Sigma...również na przeciwległej ścianie:
https://www.google.com/maps/space/iss/@29.5602611,-95.0850395,2a,75y,232.85h,107.04t/data=!3m6!1e1!3m4!1sdl_p6y3SCFYAAAQvxgbyPQ!2e0!7i1 0000!8i5000

Widać, że sprzęt nie próżnuje, intensywnie używany... Nie wiem czym oni tak uświnili te obiektywy, może jakieś płyny fizjologiczne, bo wiadomo, że Rocketman jest samotny w kosmosie, jak w piosence E. Johna.

A może w kosmosie z gumy wypełniacze wychodzą...


Tak na szybko, to pewnie wymieniłbym ze trzy-cztery powody, dla których bezlustra Sony nadają się gorzej do fotografowania w kosmosie niż lustrzanki Nikona. Na ile moja opinia jest zasadna, nie wiem, nie znam się na specyfice astrofotografii.

Nie no Sony by na pewno takich warunków nie wytrzymał:mrgreen:

jan pawlak
22-10-2017, 15:50
Tak na szybko, to pewnie wymieniłbym ze trzy-cztery powody, dla których bezlustra Sony nadają się gorzej do fotografowania w kosmosie niż lustrzanki Nikona. Na ile moja opinia jest zasadna, nie wiem, nie znam się na specyfice astrofotografii.

Nie wiadomo (ja nie wiem) jakie są długofalowe powiązania NASA z Nikonem, takie decyzje są wieloletnie i mają wielorakie skutki np. kompatybilność (i kompetencje obsługi) z już używanym sprzętem. Zmiana dostawcy/typu sprzętu to długa i poważna sprawa
Ale na zdrowy rozum też nie zamówiłbym bezlusterkowców Sony do wysyłanie w kosmos teraz.
To jest młody system, musi potrwać kilka lat aż np. zdobędzie renomę bezawaryjnego.

To jakaś ironia/chichot historii, zadowolenie z sukcesu Nikona na portalu Canona !
NASA zamówiło Nikona, huuuura !

jp

zdebik
22-10-2017, 22:08
Ale na zdrowy rozum też nie zamówiłbym bezlusterkowców Sony do wysyłanie w kosmos teraz.
To jest młody system, musi potrwać kilka lat aż np. zdobędzie renomę bezawaryjnego.
jp

Nie chodzi o bezawaryjność, w kosmosie chodzi o gwiazdy a sony dość intensywnie je konsumuje hehehe.

tomfoot
22-10-2017, 22:38
NASA nie zamówiło sprzętu sony tylko z jednego powodu. Nikt tam nie czyta DxO. Podobnie jak pudelka.

jan pawlak
23-10-2017, 05:26
NASA nie zamówiło sprzętu sony tylko z jednego powodu. Nikt tam nie czyta DxO. Podobnie jak pudelka.

A z jakiego powodu nie zamówiło Canona ?

jp

jaś
23-10-2017, 07:49
jak oni mogli kupic lustrzanke :mrgreen: z lustrem :mrgreen: ruchomym, tak nienowatorskie rozwiazanie co wyzwala tylko raz migawke na jedno zdjecie :mrgreen: straszne to :mrgreen: to na pewno pomyłka

jan pawlak
23-10-2017, 08:00
jak oni mogli kupic lustrzanke :mrgreen: z lustrem :mrgreen: ruchomym, tak nienowatorskie rozwiazanie co wyzwala tylko raz migawke na jedno zdjecie :mrgreen: straszne to :mrgreen: to na pewno pomyłka

ale rozumiem że to nie był Canon to zgadzasz że nie jest to pomyłka

i ze zrozumieniem (jak powyżej)

Ale na zdrowy rozum też nie zamówiłbym bezlusterkowców Sony do wysyłanie w kosmos teraz.
To jest młody system, musi potrwać kilka lat aż np. zdobędzie renomę bezawaryjnego.


jp

pan.kolega
23-10-2017, 08:35
A z jakiego powodu nie zamówiło Canona ?

jp

To nie jest właściwe pytanie. Dlaczego mieliby zamawiać cokolwiek innego niż Nikon, oto jest pytanie, skoro pracują na Nikonach od prawie 50 lat i nie mają żadnych technicznych powodów żeby coś zmieniać.
To jest ten sam powód dla którego ja nie zamawiam Nikona - bo mam Canona i nie widzę dlaczego miałbym sobie stwarzać trudności bez żadnego powodu, skoro Canon mi póki co pasuje.

NASA to konserwatywna organizacja i nie podejmuje takich decyzji na podstawie tego co ostatnio się wypisuje na forach internetowych, DXO, albo dlatego, że jakiś kosmonauta woli Canona.
A to nie jest tylko NASA, bo np. ISS używa cała Nikonów a ten sprzęt w ostatnim linku to jest część rosyjska, i pewnie sami sobie ten sprzęt kupili.
Wiszą tam też święte ikony, a jak są ikony to i muszą być Nikony.8-)

Z tego co wiem US Navy i Army też używają Nikonów a Marine Corps przesiadł się na Canony jakiś czas temu. Ale bojowy sprzęt foto nie żyje długo, najlepszy do dwóch lat, więc niewielki problem, bo i tak ciągle się wymienia na nowy. Na razie nie widzę szansy dla Sony.

Ale do filmów owszem, widziałem bojowe oddziały fotograficzne uzbrojone w kamery Sony.

adawro
23-10-2017, 08:50
Laptopów tam jest kupa, a więcej złomu Nikona jest tutaj....nawet Sigma...również na przeciwległej ścianie:
https://www.google.com/maps/space/is...7i10000!8i5000

Znowu laptopy Thinkpad - widać podobnie jak napisaliście z aparatami jak weszli w system adapterów/zasilaczy to trzymają się jednego.
Swoją drogą oni chyba mocują aparaty i obiektywy do ścian jakimiś rzepami albo plastrami?

tomfoot
23-10-2017, 09:04
Zgadza się. Marka Nikon towarzyszy amerykańskim instytucjom rządowym i wojsku od lat. Nie robią tym ślubów więc nie muszą dywagować nad zmianą systemu.
Natomiast aparatów sony nie kupią tym bardziej, bo to kompletnie niedopracowany jeszcze system, bez wizji optyki własnej. Bez porządnego zasilania. I zapewne jak kazda linia produktowa sony skończy się na rzecz innych rozwiązań. Nie wiemy jeszcze tylko jaki jest cykl życia tych aparatów

jotes25
23-10-2017, 18:39
Nie chodzi o bezawaryjność, w kosmosie chodzi o gwiazdy a sony dość intensywnie je konsumuje hehehe.

To jeden z powodów :) Inne to np. "dziurawa" matryca czy słabsza ochrona matrycy przed promieniowaniem ;)

Kolekcjoner
24-10-2017, 00:42
A z jakiego powodu nie zamówiło Canona ?

jp
A to akurat bardzo proste - bo słabo wypada na DXO :mrgreen:....

jan pawlak
24-10-2017, 07:39
A to akurat bardzo proste - bo słabo wypada na DXO :mrgreen:....


Strzał w swoje kolano :p
Z tego co napisałeś jednoznacznie wynika że :
- DxO jest autorytetem dla NASA w testowaniu sprzętu foto
- Nikon jest lepszy od Canona

jp

PS
A propos NASA :

Na konferencji podsumowywującej misję księżycową pytanie (autentyczne) :
dziennikarz :
czy na wszystkie pytanie które sobie stawialiście macie odpowiedzi ?
kierownik projektu :
na wszystkie te pytania mamy odpowiedzi i mamy ponadto wiele odpowiedzi do których nie znamy pytań !

Merde
24-10-2017, 11:08
na wszystkie te pytania mamy odpowiedzi i mamy ponadto wiele odpowiedzi do których nie znamy pytań !

Widocznie jakiś fan Douglasa Adamsa.

Klik: 42 (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkie_pytanie_o_%C5%BCycie,_wszech%C5%9Bwiat_i_c a%C5%82%C4%85_reszt%C4%99)

jan pawlak
24-10-2017, 11:37
Widocznie jakiś fan Douglasa Adamsa.

Klik: 42 (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkie_pytanie_o_%C5%BCycie,_wszech%C5%9Bwiat_i_c a%C5%82%C4%85_reszt%C4%99)

fajne, zainteresowany, dzięki

jp

Kolekcjoner
24-10-2017, 17:14
Strzał w swoje kolano :p
Z tego co napisałeś jednoznacznie wynika że :
- DxO jest autorytetem dla NASA w testowaniu sprzętu foto
- Nikon jest lepszy od Canona

Z tego co napisałem każdy wyciąga wniosek jaki mu pasuje, natomiast co do strzałów w kolano to Janie jesteś tak zaślepiony czy już zupełnie odleciałeś w swoim nawracaniu? Ja naprawdę nie mam problemu z tym, że Canon nie jest "naj" i że użytkuję taki sprzęt który wedle internetowych ekspertów do niczego się już nie nadaje. ;)
Gorzej ja używam wciąż jeszcze tak archaicznych aparatów jak (aż boję się tu napisać nazwę ;)) Canon 350 D i wiesz co.....
... nawet da się nim robić zdjęcia które się ludziom podobają....
Dobra nie będę już więcej bluźnił i jutro w robocie użyję kamery Sony :lol:....

jan pawlak
24-10-2017, 19:58
Z tego co napisałem każdy wyciąga wniosek jaki mu pasuje, natomiast co do strzałów w kolano to Janie jesteś tak zaślepiony czy już zupełnie odleciałeś w swoim nawracaniu? Ja naprawdę nie mam problemu z tym, że Canon nie jest "naj" i że użytkuję taki sprzęt który wedle internetowych ekspertów do niczego się już nie nadaje. ;)
Gorzej ja używam wciąż jeszcze tak archaicznych aparatów jak (aż boję się tu napisać nazwę ;)) Canon 350 D i wiesz co.....
... nawet da się nim robić zdjęcia które się ludziom podobają....
Dobra nie będę już więcej bluźnił i jutro w robocie użyję kamery Sony :lol:....

Jutro (16:00 naszego czasu) w NYC i Londynie wielka gala, dziennikarze z całego świata, prezentacja nowości SONY.
Oczekuje się albo A7 III albo A7 S III, zobaczymy
No i wieczorem Real - Bayern

W sobotę Autostopem przez galaktykę

jp

aptur
24-10-2017, 21:22
Jutro (16:00 naszego czasu) w NYC i Londynie wielka gala, dziennikarze z całego świata, prezentacja nowości SONY.
Oczekuje się albo A7 III albo A7 S III, zobaczymy
No i wieczorem Real - Bayern

W sobotę Autostopem przez galaktykę

jpW niedzielę rolnik szuka żony.

tomfoot
24-10-2017, 21:28
Czy jutro o 16:00 (naszego czasu) dziennikarze z całego świata będą jednocześnie w NY i w Londres? Jak to sony zrobi? To jakaś przełomowa technologia musi być! I czy jak oni (dziennikarze) będą z całego świata to znaczy, że będą też ci z Tokyo i Melbourne? Wiele zagadek sony przed nami stawia.

--- Kolejny post ---

PS. co będziecie robić jutro o 16:00 (naszego czasu)? Ja będę grał w tenisa.

kmeg
26-10-2017, 21:49
Mam bardzo zlą wiadomosc dla nabywcow lub osob co chcialy kupic a DXO to ich przewodnik, D850 juz nie jest cool i nie robi najlepszych zdjec. Nowy krol wszystkich kroli to hasselblad x1d z liczba punktow 102 ;)

robertskc7
26-10-2017, 21:53
to akurat było widać gołym okiem od pierwszych sampli :)

jotes25
19-11-2017, 14:35
Ostatnio pojawiły się w sieci spekulacje, że producentem matrycy d850 jest TowerJazz.

kmeg
19-11-2017, 15:36
Ostatnio pojawiły się w sieci spekulacje, że producentem matrycy d850 jest TowerJazz.A w zasadzie JV firm TowerJazz oraz Panasonic.

Kolekcjoner
19-11-2017, 16:05
Ostatnio pojawiły się w sieci spekulacje, że producentem matrycy d850 jest TowerJazz.

Uuuuuu to teraz polecą wyniki na DXO :lol:...