PDA

Zobacz pełną wersję : Gorąca prośba o szybką pomoc techniczną !!!



centur
23-08-2017, 22:29
Witam

Mam bardzo proste pytanie. Mam komputer stacjonarny (Win 10) z dwoma fizycznymi dyskami (4 partycje) ale ze względów rodzinnych jestem zmuszony w jakiś prosty sposób zaszyfrować dyski lub choć ustawić do nich hasło w taki sposób, aby również po wyjęciu dysków i podpięciu ich do innego kompa nikt nie miał do nich dostepu. Czy możecie pomóc ? Nie chodzi mi o jakiś skomplikowane szyfrowanie bo komputerowcem nie jestem lecz o coś prostego lub linka do instrukcji obsługi jak to zrobić bo nie mogę niczego sensownego znaleźć, plis ..........

kmeg
23-08-2017, 22:49
^^ VeraCrypt.
Ewentualnie wbudowany w Windows Bitlocker.

centur
23-08-2017, 23:08
vera crypt jest chyba dla mnie za skomplikowany a BitLocker nie działa na wersji Home ...

kmeg
24-08-2017, 07:19
vera crypt jest chyba dla mnie za skomplikowany a BitLocker nie działa na wersji Home ...VeraCrypt to dawne TrueCrypt - dasz sobie radę bez problemu bo wbrew pozorom obsługa jest banalna. Masz w zasadzie dwie metody:
- szyfrujesz cały dysk (partycje)
- zakładasz na dysku wielki kontener danych (wielki plik)

Ps. Jeszcze masz AesCrypt ale on szyfruje pliki czyli plik jest normalnie widoczny ale jest zaszyfrowany

Tom77
24-08-2017, 16:24
Witam

Mam bardzo proste pytanie. Mam komputer stacjonarny (Win 10) z dwoma fizycznymi dyskami (4 partycje) ale ze względów rodzinnych jestem zmuszony w jakiś prosty sposób zaszyfrować dyski lub choć ustawić do nich hasło w taki sposób, aby również po wyjęciu dysków i podpięciu ich do innego kompa nikt nie miał do nich dostepu. Czy możecie pomóc ? Nie chodzi mi o jakiś skomplikowane szyfrowanie bo komputerowcem nie jestem lecz o coś prostego lub linka do instrukcji obsługi jak to zrobić bo nie mogę niczego sensownego znaleźć, plis ..........

TrueCrypt. Możesz zaszyfrować partycję systemową, niesystemową, albo tworzyć kontenery. Kontenery są ciekawą opcją jeżeli chcesz ukryć część plików. Obsługa jest banalna

michalab
24-08-2017, 20:00
TrueCrypt. Możesz zaszyfrować partycję systemową, niesystemową, albo tworzyć kontenery. Kontenery są ciekawą opcją jeżeli chcesz ukryć część plików. Obsługa jest banalna
TrueCrypt już jest "obsolete", teraz jest VeraCrypt już proponowane wyżej.

Tom77
24-08-2017, 20:14
TrueCrypt już jest "obsolete", teraz jest VeraCrypt już proponowane wyżej.

Dla ochrony przed rodziną może być i VeraCrypt