PDA

Zobacz pełną wersję : 60d Silent Pic



HakunaMatata
16-08-2017, 15:14
Witam, czy jest możliwe wykonywanie zdjęć w canonie 60d bez opuszczania lustra ? Nie koniecznie na oryginalnym firmware.
Czy np. Gdy mamy włączone LV i robimy zdjecia to czy ma to wpływ na jakość tych zdjęć? Czy szum się zwiększa?

niki68
18-08-2017, 13:59
Witam, czy jest możliwe wykonywanie zdjęć w canonie 60d bez opuszczania lustra ? Nie koniecznie na oryginalnym firmware.
Czy np. Gdy mamy włączone LV i robimy zdjecia to czy ma to wpływ na jakość tych zdjęć? Czy szum się zwiększa?
Chodzi Ci o to aby podnieść lustro, a potem robić zdjęcia jedno za drugim przy podniesionym lustrze?
Podnoszenie lustra ma sens mz gdy robisz na statywie i z wężykiem lub wyzwalaczem. W przeciwnym wypadku więcej drgań wprowadzisz spustem.

HakunaMatata
21-08-2017, 22:07
Dokładnie o to chodzi. Czy będę mógł robić zdjecia bez opadania lustra. Chodzi o zdjecia na statywie i z pilota.

igor58
22-08-2017, 06:55
pogrzeb w menu 60d
jest taka opcja, ale nigdy z niej nie korzystałem; nie wiem też, czy można (chyba raczej nie) robić fotki serią przy podniesionym lustrze

Bangi
22-08-2017, 08:32
Jest na pewno taka opcja jak wstępne podnoszenie lustra, czy jakoś tak się to nazywa (dawno już miałem 60d...)
Generalnie jak to włączysz to pierwsze naciśnięcie spustu powoduje podniesienie lustra, a drugie naciśnięcie zrobienie zdjęcia.
Działa to oczywiście via wężyk, czy też zdalny wyzwalacz.

HakunaMatata
03-09-2017, 18:16
Wiem co to wstępne podnoszenie lustra.
Chodzi mi dokładnie o taką sytuację:
Włączam LV robię zdjęcie i lustro się nie rusza. Ewentualnie migawka. I następne...

Może przy użyciu ML???

7four
03-09-2017, 19:45
Nie wiem co kombinujesz, ale jak masz LV to lustro masz już podniesione.

niki68
03-09-2017, 22:20
W trybie LV w 60D wykonywana jest jedna ekspozycja jeżeli jest włączony tryb 2 - ciche zdjęcia. Nawet jeśli jest DRIVE ustawiony na H. Może pytający ma włączony tryb 2 :-)

Odpowiadam pytającemu. Tak będziesz mógł robić serię w trybie LV z pilota/wężyka. Tryb ciche zdjęcia wyłącz lub Tryb 1 i nie używaj wstępnego podnoszenia lustra ... chyba, że chcesz podnieść lustro, odczekać i wykonać serię zdjęć.

HakunaMatata
04-09-2017, 07:58
7four, tak w LV mam lustro podniesione ale po zrobieniu zdjęcie lustro opada i podnosi się ponownie, wtedy mogę zrobić kolejne zdjęcie.

niki68
04-09-2017, 23:57
7four, tak w LV mam lustro podniesione ale po zrobieniu zdjęcie lustro opada i podnosi się ponownie, wtedy mogę zrobić kolejne zdjęcie.

Przeczytaj kolego moją odpowiedź (wyżej). Jak wyłączysz tryb cichy to lustro nie będzie opadało ...

HakunaMatata
06-09-2017, 12:37
Przeczytaj kolego moją odpowiedź (wyżej). Jak wyłączysz tryb cichy to lustro nie będzie opadało ...

aaa... umknęło mi. Dziękuje za odpowiedź.

HakunaMatata
28-09-2017, 21:33
Właśnie sprawdziłem na 70D, włączyłem tryb cichy zdjęcia seryjne. I nie widzę żadnej różnicy między zwykłym trybem....