PDA

Zobacz pełną wersję : Canon A70 - złe zdjęcia.



januszc
04-05-2006, 14:33
Mam Canona A70 . Ma 3 lata , ok 2-3 tys zdjec (chyba malo?)Nigdy nie upadł i był szanowany.
Do tej pory sprawowal sie bez zarzutu. Nagle sie uszkodzil i zdjecia wychodza w paski , praktycznei nieczytelne ,jakby przesterowane. . Probowalem roznych ustawien w tym manuala. Wgralem jeszcze raz firmware . Na wyswietlaczu wszystko ok , po zrobieniu zdjecia kaszana. Filmy wychodza dobrze jesli nie jest za jasno, zdjecia nigdy. Wszystkie pozostale funkcje dzialaja ok.
Czy to śmiertelna choroba? Spotakł sie ktos z takim uszkodzeniem?

tymin3
04-05-2006, 17:16
1. zdjecie do pokazania
2. uszkodzona karta?

januszc
04-05-2006, 19:26
Karta podstawiana, to nie jest przyczyna. Załączam zdjęcie. Przypominam, że filmy kreci dobrze.

AdrianP
04-05-2006, 22:39
Jak dla mnie: karta, na pewno nie matryca ani migawka.

Mac
04-05-2006, 23:20
Może powinieneś zadzwonić do serwisu na Zytnią. Pierwszy raz coś takiego widzę.

Vitez
05-05-2006, 18:46
A jak dla mnie to matryca. Wyslanie na Zytnia moze sie nie oplacac :roll: ani tym bardziej naprawa.

januszc
05-05-2006, 20:09
Dlaczego ta uszkodzona matryca robi dobre filmy?

KuchateK
05-05-2006, 20:14
Jak dla mnie: karta, na pewno nie matryca ani migawka.
Bledy zle zapisanych jotpegow wygladaja inaczej...


Dlaczego ta uszkodzona matryca robi dobre filmy?
Bo filmy nie sa paromegapixelowe a z ulamka pixeli na matrycy.

Wyglada to na uszkodzenie sterowania zrzucaniem poszczegolnych komorek (pixeli) z matrycy.

januszc
05-05-2006, 20:50
Czy wymiana płyty głównej rozwiąze problem?

KuchateK
05-05-2006, 20:54
To moze byc zarowno cos na plytce jak i jakies polaczenie pomiedzy modulami... Trudno powiedziec.

januszc
10-05-2006, 15:10
Głupie odpowiedzi do autoryzowanego serwisu Canona, W innym serwisie ocenili koszt naprawy na 220zł jak dobrze pojdzie. Tym samym A70 otrzymał wyrok. Kupię sobie inny aparat i na pewno nie będzie to Canon . Szkoda bo robil dobre zdjęcia. Nikt ze znajomych tez nie kupi Canona, moja w tym głowa.

Vitez
11-05-2006, 09:04
Głupie odpowiedzi do autoryzowanego serwisu Canona, W innym serwisie ocenili koszt naprawy na 220zł jak dobrze pojdzie. Tym samym A70 otrzymał wyrok. Kupię sobie inny aparat i na pewno nie będzie to Canon . Szkoda bo robil dobre zdjęcia. Nikt ze znajomych tez nie kupi Canona, moja w tym głowa.

No to zeby dopelnic formalnosci obrazania sie na Canona powinienes jeszcze poprosic o bana tutaj ;)

bartek212
15-05-2006, 23:19
Głupie odpowiedzi do autoryzowanego serwisu Canona, W innym serwisie ocenili koszt naprawy na 220zł jak dobrze pojdzie. Tym samym A70 otrzymał wyrok. Kupię sobie inny aparat i na pewno nie będzie to Canon . Szkoda bo robil dobre zdjęcia. Nikt ze znajomych tez nie kupi Canona, moja w tym głowa.

Ja się pod tym podpisuję!
Mam ten sam aparat od ok. 3 lat i czasem mam takie dziwne smugi na podglądzie (podłużne ruchome pasy pikseli, wygląda to jak oglądanie filmu na telewizorze przez zakłócaną antenę).

Jestem oburzony, zapłaciłem 1500 zł i oczekiwałem, że aparat będzie mi służył do końca świata i jedeń dzień dłużej a tutaj taka niespodzianka. Już dwa razy tak miałem dlatego moi znajomi mają zakaz wchodzenia na strony Canona i rozmawiania o tej firmie w mojej obecności.

Ponadto chciałbym zaznaczyć, że ten aprat to złom, jak i cały Canon, jak będą dalej sprzedawać szmelc składany na dalekim wschodzie za grubą forsę to długo tak nie pociągną!

:mrgreen:

Na poważnie: kupujesz coś, przez tak wiele lat Ci służyło i nagle bęc? Sorry, ale ja za miesiąc z Canonem A70 zamieniłbym tylko noc z Jessicą Albą :roll: :lol: Wszystko się psuje, miałeś pecha, trudno, ale nie skreślaj całej firmy. Zresztą zrób jak uważasz, kup sobie słynnego Kodaka czy inne cudo z odtwarzaczem mp3 na Allegro za 500 zł i rozkoszuj się wyśmienitą jakością fotek i wykonania samego sprzętu.

rychu_lhotse
16-05-2006, 11:11
''Głupie odpowiedzi do autoryzowanego serwisu Canona, W innym serwisie ocenili koszt naprawy na 220zł jak dobrze pojdzie. Tym samym A70 otrzymał wyrok. Kupię sobie inny aparat i na pewno nie będzie to Canon . Szkoda bo robil dobre zdjęcia. Nikt ze znajomych tez nie kupi Canona, moja w tym głowa''


Mercedesy czy Audi tez się psują i nikt jakoś nie odradza kupna tych marek.Miałes pecha chłopie a ze jesteś w zdecydowanej mniejszości użytkowników Canona której przytrafiła się awaria sprzętu,cóż.Natura rzeczy martwych i tyle.

Pozdrawiam

mxw
19-05-2006, 10:11
Karta podstawiana, to nie jest przyczyna. Załączam zdjęcie. Przypominam, że filmy kreci dobrze.
uuaaa, ładne zdjęcie, były prezydent, to faktycznie mogło zniszczyć matrycę... :mrgreen:

miałem dokładnie taki sam problem w IXUS 40 siostry - poziome paski na fotkach.
na filmach też były, ale minimalne i prawie niewidoczne.

aparat był na gwarancji, więc wystarczył jeden telefon na żytnią, przyjechał kurier, zabrał kurier, po tygodniu wrócił kurier, oddał naprawiony aparat*. było to rok temu, do dziś aparat działa bez problemu... i wszyscy bardzo sobie chwalą firmę Canon - za jakość zdjęć, za wykonanie aparatu, za jakość i sposób działania serwisu i wogóle 8)

*zapis serwisowy z naprawy był dość enigmatyczny, ale (chyba) była to wymiana matrycy albo modułu matrycy :roll:

zdybek
08-11-2007, 18:50
Witam! Mialem podobny problem z S1. Szukalem na innych forach i znalazlem gdzie lezy przyczyna: http://www.imaging-resource.com/badccds.html
Tam jest lista aparatow, w ktorych wystepuje taki przypadek.
Canon naprawie na swoj koszt aparaty, nie wazny czy sa na gwarancji i gdzie byly kupowane (w Polsce czy zagranica). Trzeba wyslac aparat do serwisu. Oni ocenia na 100% co sie stalo.

Dzis wlasnie otrzymalem nowiutki aparat ale nie S1 ale S5 bo nie mieli juz odpowiedniej czesci na wymiane:)!!!!

Czekalem na aparat w sumie ponad miesiac ale chyba warto bylo:)