PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjecia z cewe rossmann



monika.matematyka
02-08-2017, 09:37
Mam zapytanie dot. odbitek wywolanych w cewe Rossmann. Zrobijam tam odbitki. Zamowilam format 10 a okazako sie , ze zdjecia ktore pozniej odebralam sa w trzech rozmiarach! I reklamacji mi nie chca przyjac, bo wg nich mam im oddac wszystkie zdjecia. Niestety dopatrzylam sie,ze na jednym zdjeciu sa zmienione naprzemian u jednej reki kolory paznokci - nagle z pomaranczowych dwa sa czarne! W orginale wszystkie sa pomaranczowe. Czy to mozliwe, ze maszyna sobie to zmienila???
Z gory dziekuje za odpowiedzi.

zdebik
02-08-2017, 10:33
Oddaj i wydrukuj w labie jaki masz z tym problem?

bajker83
02-08-2017, 13:14
program pomylił czerwone paznokcie z oczami, tak czasem bywa ;)
Odda odbitki i udaj się do labu

Tom77
02-08-2017, 17:10
Mam zapytanie dot. odbitek wywolanych w cewe Rossmann. Zrobijam tam odbitki. Zamowilam format 10 a okazako sie , ze zdjecia ktore pozniej odebralam sa w trzech rozmiarach! I reklamacji mi nie chca przyjac, bo wg nich mam im oddac wszystkie zdjecia. Niestety dopatrzylam sie,ze na jednym zdjeciu sa zmienione naprzemian u jednej reki kolory paznokci - nagle z pomaranczowych dwa sa czarne! W orginale wszystkie sa pomaranczowe. Czy to mozliwe, ze maszyna sobie to zmienila???
Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Sami zrobili w 3 formatach ? Zaznaczyłaś/odznaczyłaś autokorektę ? Tylko 2 paznokcie zamienili ?

r_m
02-08-2017, 18:38
Sami zrobili w 3 formatach ?

Stawiam na różne proporcje boków po domowym kadrowaniu i format dynamiczny, pewnie zrobili 10cm na krótszym boku, a szerokości tyle, ile wynikało z pixeli w pliku.

@monika.matematyka: "klasyczna" odbitka pocztówkowa ma 10x15cm, więc jej proporcje boków to 2:3. Jeśli Twój plik miał np. 2000x3000 pixeli, nie ma problemu, odbitka będzie miała 10x15 i "wszystko" (prawie) z pliku znajdzie się na papierze. Jednak jeśli zdjęcie ma np. 2000x4000 pixeli, to już ma inne proporcje, i w labie mają dwa wyjścia: albo zrobić "10cm" z tych 2000pixeli, a wtedy drugi wymiar będzie większy, żeby niczego nie ucinać, albo zrobić "15cm" z tych 4000pixeli, a wtedy... (nick zobowiązuje, wylicz co się stanie z drugim wymiarem ;) ). Podobnie jeśli zdjęcie będzie miało np. 2000x2500, można zrobić "10cm" z 2000pixeli, i dopasować szerokość zdjęcia, albo zrobić "15cm" z tych 2500pixeli (i jak wyżej, można sobie wyliczyć jak to może wyglądać).
Papier ma zawsze 10cm, dopasowuje się ten drugi wymiar - jeśli miałoby być np. 15cm na dłuższym boku, a 8cm na krótszym, to "kartonik" będzie miał 10x15cm, tylko na górze i na dole będą białe paski.