PDA

Zobacz pełną wersję : 500D i mój pierwszy ślub



Piotr Rakowski
19-07-2017, 21:16
Witam Użytkowników,

Nazywam się Piotr i od zawsze inspirowało mnie uchwycenie emocji w ślubie.
W związku z powyższym zawsze z tylu głowy miałem marzenie związane z byciem fotografem ślubnym.
Ku mojemu szczęściu w moim życiu pojawiła się wspaniała okazja i zostałem posiadaczem zestawu
Canon EOS 500d + Canon 50mm f/ 1,8 II oraz Tamron xr di ii sp 17-50mm f/2.8 lens.

Pytanie do Was Szanowni, czy przy dodatkowym zakupie zapasowej baterii oraz karty pamięci mogę z takim zestawem rozpocząć przyuczanie jako pomocnik? W co byście dalej zainwestowali?
Nie od razu Rzym zbudowano, a mi bardzo podoba się perspektywa rozwoju krok po kroku.

Wracam do lektury forum i pozdrawiam

Piotr

Tom77
19-07-2017, 21:19
Witam Użytkowników,

Nazywam się Piotr i od zawsze inspirowało mnie uchwycenie emocji w ślubie.
W związku z powyższym zawsze z tylu głowy miałem marzenie związane z byciem fotografem ślubnym.
Ku mojemu szczęściu w moim życiu pojawiła się wspaniała okazja i zostałem posiadaczem zestawu
Canon EOS 500d + Canon 50mm f/ 1,8 II oraz Tamron xr di ii sp 17-50mm f/2.8 lens.

Pytanie do Was Szanowni, czy przy dodatkowym zakupie zapasowej baterii oraz karty pamięci mogę z takim zestawem rozpocząć przyuczanie jako pomocnik? W co byście dalej zainwestowali?
Nie od razu Rzym zbudowano, a mi bardzo podoba się perspektywa rozwoju krok po kroku.

Wracam do lektury forum i pozdrawiam

Piotr

Witaj

Zacząć możesz od jakiegokolwiek zestawu. Nie inwestuj w nic wiecej, rób zdjęcia i sam zobaczysz czego ci brakuje

Piotr Rakowski
19-07-2017, 21:27
Dzięki za odpowiedź!

Co do obiektywu pomyślałem że Tamron będzie dobry do fotografii w kościele nie irytując księży , a Canon znakomity do momentów w domu.
Prawda?

aptur
19-07-2017, 21:31
Nieprawda.

Tom77
19-07-2017, 21:40
Dzięki za odpowiedź!

Co do obiektywu pomyślałem że Tamron będzie dobry do fotografii w kościele nie irytując księży , a Canon znakomity do momentów w domu.
Prawda?

Obiektywy mozna podzielić na wiele kategorii ale nie słyszałem o takich co nie denerwują księży. Na momenty w domu Tamron tez bedzie dobry. Nie kombinuj za bardzo

Gimli
19-07-2017, 21:50
Pytanie do Was Szanowni, czy przy dodatkowym zakupie zapasowej baterii oraz karty pamięci mogę z takim zestawem rozpocząć przyuczanie jako pomocnik? W co byście dalej zainwestowali?
Nie od razu Rzym zbudowano, a mi bardzo podoba się perspektywa rozwoju krok po kroku.

Piotr


...jako pomocnik.... rób zdjęcia.

marfot
19-07-2017, 22:34
zostałem posiadaczem zestawu
Canon EOS 500d + Canon 50mm f/ 1,8 II oraz Tamron xr di ii sp 17-50mm f/2.8 lens.

Widziałem znakomity wręcz reportaż ślubny zrobiony zestawem jak Twój ale body 450D. Zrobiony przez zawodową Panią Fotograf czyli można ;).
Miałem też okazję obserwować jako gość pracę innej Pani Fotograf dokładnie Twoim zestawem. Zero stresu, wszystko połapane co i kiedy. Nawet Tamron nie zagłuszał uroczystości ;). Na sali tanecznej Pani kazała sobie rozjaśnić światła jak robiła fotki. Wyszło to jakoś z tego co widziałem potem.

Piotr Rakowski
19-07-2017, 22:47
Dzięki za pozytywne odpowiedzi, aż chce się iść dalej!
Co do księży miałem na myśli fakt, że Tamron pozwala na zachowanie dystansu, a nie że głośno pracuje :)

mwitek
19-07-2017, 23:20
Ewentualnie lampa. Ten zestaw nie da ci super efektów z wysokiego iso więc lepiej czasami byłoby doświetlić scenę lampą.

Bobby Peru
20-07-2017, 12:43
Dokładnie, teraz czas na lampę. Dzięki niej uzyskasz doskonałe efekty ale to kolejna dziedzina fotografii którą trzeba zgłębić ;)

Piotr Rakowski
20-06-2018, 09:44
Witam Kolegów po roku bezcennych doświadczeń.
Światło kościołów jest bardziej wymagające niż sądziłem. Zdecydowałem, że w swojej pracy będę skupiał się na świetle zastanym. Sztuka obsługi lampy w taki sposób aby nie wypłaszczać sceny sprawia mi sporo trudności, jednocześnie wymaga inwestycji która przerasta wartość body. Prawie.

Do tej pory pracowałem w trybie manualnym, natomiast odkrycie zalet trybu Av oraz back button focusu odmieniło komfort pracy.
Jednocześnie pojawił się dylemat o który chciałem zapytać na forum.

Mianowicie, do body 500D posiadam dwa obiektywy: tamron 17 50 f2.8 oraz canon 50mm f1.8 Pierwszego używam do Kościoła i zewnątrz natomiast drugiego do portretu. Nie bardzo wiem czy nadaje się do makro np. obrączek ( nie mam możliwości swobodnego kadrowania)
Jednocześnie Tamron bardzo źle radzi sobie kiedy chcę zrobić zdjęcie grupowe na zewnątrz albo szersze w świątyni.

Pytanie do Was, czy warto inwestować w to body w postaci teleobiektywu i może coś do makro? Jeśli tak to jaki model?
Jednocześnie z tyłu głowy chodzi mi zakup pełnej klatki, a 500d jako backup. W związku z czym inwestowanie w szkło do cropa mija się chyba z celem.

Poniżej link do moich prac

https://mywed.com/pl/photographer/prakowski

Pozdrawiam
Piotr

jinks
20-06-2018, 11:10
Temat rzeka :) Sporo zależy od budżetu i tego, czy chcesz się tym zajmować. Swój pierwszy ślub robiłem 11 lat temu na bardzo podobnym zestawie co Ty :) Dlatego uśmiechając się do swojej młodości postaram się coś podpowiedzieć ;) Tele-zoom odradzam - duży, ciężki i ciemny a w tej dziedzinie często polegamy na świetle zastanym, którego jest mało. Macro kupisz tylko dla 1-2 zdjęć obrączek dlatego polecam na początek (i nie tylko) kupić pierścienie macro albo nawet jakąś soczewkę albo w ogóle odpuścić ten temat.
Na cropie największą zmianę i rewolucję miałem po zakupie sigmy 30mm/f1.4 - wreszcie plastyczne zdjęcia nie tylko z pleneru, ale też reportażu. Potem po kupnie 85/f1.8, który na cropie da Ci właśnie efekt tele i bardzo plastyczne zdjęcia z pleneru. Nie jest tak ostry jak 50stm, ale bokeh ma dużo ładniejszy. To szkło zostało ze mną do tej pory.
Jeśli planujesz teraz lub w przyszłości zakupić body FF to zamiast S30/1.4 bardzo polecam Canona 28/1.8. Takie budżetowe, ale bardzo dobre jakościowo i dające ogromne możliwości rozwiązanie polecam na początek. Potem jeśli będziesz chciał to robić i dalej inwestować pomyślisz o Sigmach ART lub nawet L-kach.