PDA

Zobacz pełną wersję : Tamron Sigma czy Canon ?



xanthe
23-06-2017, 19:55
jak w temacie zapewne było kilka razy są testy ale mi zależy bardziej na opinii kogoś kto miał chociaż dwa z nich w rękach i miał jakieś porównanie w normalnym spacerowym użytku :) wpadło mi w ręce body+ kit canona w rozliczeniu i chciałem skompletować żonie sam nie używam canonów ale skoro jest to czemu nie wykorzystać

Budżet to 1500 więc dlatego padło właśnie na te obiektywy

Canon EFS 17-55 f/2,8 IS USM - oczywiście używka - a;le ciężko będzie :(
Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM
Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical (IF) - możliwa jest mała dopłata do wersji Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC - ale czy oprócz stabilizacji której raczej nie używam jest sens ? 5 lat gwarancji wow :)

Obiektywy oprócz owego canona będą wybierane z kilku sztuk wiec zakładam ze pomijamy problemy z FF'/BF

tlustyx
23-06-2017, 21:28
Tak było wiele razy takie porównanie.
Miałem pierwsze dwa. Jako obiektyw uniwersalny wziąłbym Sigmę 17-50 2.8 HSM

zojer
24-06-2017, 15:12
Sigma

igor58
25-06-2017, 06:25
sigma

Adam71
25-06-2017, 09:29
Na spacer to ja polecam EF-S 15-85 Canona - używka za 1500 zł . A nie pakować się w Sigmy czy Tamrony.

xanthe
25-06-2017, 18:56
Tak było wiele razy takie porównanie.


fakt ale jak wspomniałem nie jestem z pod znaku C :) i za bardzo nie wiedziałem nic o obiektywach pod ten system:) a czas naglił

Coś tam poczytałem tu zdecydowanie wskazujecie na sigme na forum optycznych wszyscy na canona

ale tez podjąłem pewne decyzje może teraz bardziej mnie nakierujecie

Canon odpad z tego co widzę na szybko fajnej sztuki w cenie 1500 nie wyrwę a muszę w sumie jutro kupić :(

zostaje wybór
sigma - 3 lata gwarancji - 1540
Tamron -5 lat gwarancji - 1250 wersja bez stabilizacji

są to ceny sklepowe za jakie mogę to umnie na miejscu dostać - pomóżcie pod tymi kontami

1. jak z trwałością chciałbym żeby żona miała to na parę latek ? i o ile zdaje sobie sprawę ze tamronik to raczej max 4-5 zanim się rozklekota to nie wiem co z sigmami nigdy nie miałem :( a to ponoć wersja EX czyli odpowiednik L ale czy wytrzyma więcej niż te lata gwarancji

2. co daje lepszy obrazek że tak powiem na ustawieniach auto bo żona raczej w rękach będzie miała lusterko pierwszy raz ...

Tom77
25-06-2017, 19:04
jak w temacie zapewne było kilka razy są testy ale mi zależy bardziej na opinii kogoś kto miał chociaż dwa z nich w rękach i miał jakieś porównanie w normalnym spacerowym użytku :) wpadło mi w ręce body+ kit canona w rozliczeniu i chciałem skompletować żonie sam nie używam canonów ale skoro jest to czemu nie wykorzystać

Budżet to 1500 więc dlatego padło właśnie na te obiektywy

Canon EFS 17-55 f/2,8 IS USM - oczywiście używka - a;le ciężko będzie :(
Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM
Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical (IF) - możliwa jest mała dopłata do wersji Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC - ale czy oprócz stabilizacji której raczej nie używam jest sens ? 5 lat gwarancji wow :)

Obiektywy oprócz owego canona będą wybierane z kilku sztuk wiec zakładam ze pomijamy problemy z FF'/BF

Sigma i tamron na jednym pułapie. 17-55 bije je na głowę, to najlepszy cropowy obiektyw, ustepuje tylko sigmie 18-35, warty rozważenia jest tez 15-85

xanthe
25-06-2017, 19:13
Sigma i tamron na jednym pułapie. 17-55 bije je na głowę, to najlepszy cropowy obiektyw, ustepuje tylko sigmie 18-35, warty rozważenia jest tez 15-85

jak wspomniałem do jutra nie wytargam używki w cenie przystępnej na już 15-85 za ciemny jak na moje odczucia ...

Tom77
25-06-2017, 19:15
jak wspomniałem do jutra nie wytargam używki w cenie przystępnej na już 15-85 za ciemny jak na moje odczucia ...

W spacerowym użytku jakiej przesłony będziesz uzywał ?

Bobby Peru
25-06-2017, 19:37
Z tamrona będziesz zadowolony. Głośny AF nie powinien być jakimś wielkim dyskomfortem dla małżonki (dopóki jej o tym nie powiesz ;) ).

xanthe
25-06-2017, 19:44
W spacerowym użytku jakiej przesłony będziesz uzywał ?


Wiesz to określenie spacerowy bardziej orientacyjne .. bardziej uniwersalny może i w nocy będzie trzeba coś [pstryknąć czy też w miejscach gdzie lampa nie wchodzi w grę... po za tym rozumie że chcesz mi przeforsować te 15-85 ale sytuacja jak z 17-55 do jutra pewnej sztuki nie wykręcę w dobrej cenie pisałem już do 5 osób :) o papiery czy rocznik to mimo ze piszą ze ich nikt nie ma papierów ani nie może wskazać rocznika wiec kupować od handlarzy po serwisowych jakoś mi się nie chce :)

Czytaj uważnie jak odpowiadasz :) pisałem żona i pisałem że raczej będzie auto..:PP więc o jakiej ty mi przysłoni :P zanim ona do tego dojdzie minie rok jak nie więcej ...

Tom77
25-06-2017, 19:47
Wiesz to określenie spacerowy bardziej orientacyjne .. bardziej uniwersalny może i w nocy będzie trzeba coś [pstryknąć czy też w miejscach gdzie lampa nie wchodzi w grę... po za tym rozumie że chcesz mi przeforsować te 15-85 ale sytuacja jak z 17-55 do jutra pewnej sztuki nie wykręcę w dobrej cenie pisałem już do 5 osób :) o papiery czy rocznik to mimo ze piszą ze ich nikt nie ma papierów ani nie może wskazać rocznika wiec kupować od handlarzy po serwisowych jakoś mi się nie chce :)

Czytaj uważnie jak odpowiadasz :) pisałem żona i pisałem że raczej będzie auto..:PP więc o jakiej ty mi przysłoni :P zanim ona do tego dojdzie minie rok jak nie więcej ...

Nie pisz mi co mam czytać, nie zasłaniaj się żoną, pytałem jaka przesłona będzie używana

xanthe
25-06-2017, 19:53
dzizes a jaka przysłona jest na auto .. pisze ci 3 raz a ty mi nadal to samo czytaj chłopie :(

Tom77
25-06-2017, 19:55
Jeśli napisałem że żona i ze raczej auto to do kogo to pytanie adresujesz ?:P

muszę kupić jutro wiec niema szans na canona używkę od pewnej osoby.. w cenie do 1500 zł

Do ciebie adresuje to pytanie. Załóż nowy wątek: co kupić w 24H....

xanthe
25-06-2017, 20:06
Do ciebie adresuje to pytanie. Załóż nowy wątek: co kupić w 24H....

sorry ale temat nie wisi od 24h kolejna twoja wtopa .. nie czytasz walisz odpowiedz a jak ktoś wskaże ci błąd to zmiana tematu ?

Wskazałem zanim odpowiedziałeś ze wybór to 2 konkretne obiektywy ty wyskakujesz mi z 3 i 4 ...

napisałem ze ustawienia to będzie głownie auto a ty mi jaka przysłona ..

temat od piątko wisi a ty mi ze kupuje w 24 h ..

doceniam że chcesz pomóc ale proszę czytaj odpowiedzi do końca albo ze zrozumieniem :(

Tom77
25-06-2017, 20:09
sorry ale temat nie wisi od 24h kolejna twoja wtopa .. nie czytasz walisz odpowiedz a jaka ktoś wskaże ci błąd to zmiana tematu ?

Wskazałem zanim odpowiedziałeś ze wybór to 2 konkretne obiektywy ty wyskakujesz mi z 3 i 4 ...

napisałem ze ustawienia to będzie głownie auto a ty mi jaka przysłona ..

temat od piątko wisi a ty mi ze kupuje w 24 h ..

doceniam że chcesz pomóc ale proszę czytaj odpowiedzi do końca albo ze zrozumieniem :(

Ja rozumiem co czytam, pytanie czy ty rozumiesz co piszesz.

xanthe
25-06-2017, 20:16
Oki to specjalnie dla ciebie :) tylko tym razem opowiedz proszę na pytania a nie kolejna zmiana tematu

1. pytałem o 2 konkretne obiektywy i tylko o nie skoro czytasz to czemu wskazujesz mi dwa inne ?

2. Skoro wiesz o co Ty pytasz to to sorrki ale wytłumacz mi jakiej ty przysłony używasz na ustawieniach auto ?

3. ile godzin jest od piątku do poniedziałku skoro twierdzisz ze 24 to faktycznie coś nie tak zemną chyba bo wychodzi mi inaczej ?