PDA

Zobacz pełną wersję : [BATTLE] Adamm vs Snowboarder



Adamm
02-05-2006, 21:37
Witam proponuję temat którego wszędzie teraz pełno czyli kwiaty.

FOTOGRAF
02-05-2006, 21:50
od tak krotka na forum a juz na bitewke sie zapisal :-)
gratuluje odwagi ;-)

Adamm
02-05-2006, 22:09
forum czytuję sobie od jakiegoś czasu, a co do odwagi? najwyżej przegram - traktuję to jako dobrą zabawę a nie coś śmiertelnie poważnego :)
pozdrawiam

snowboarder
02-05-2006, 22:58
Rozumiem, ze to o mnie chodzi... ;-)
OK, nie ma sprawy, tylko prosze o troszeczke dluzszy termin.
Powiedzmy dwa tygodnie, czyli zakonczenie w poniedzialek
15 Maja.
Rozumiem, ze umawiamy sie, ze zdjecia musza byc nowe
czyli zrobione najwczesniej dzis.
Ja ostatnio sporo pokazalem tu roznych fotek na temat,
bedzie mi trudno o oryginalnosc...
Ciekawe, bo zdaje sie jest tez inny pojedynek na ten sam temat.
KWIATY wiec.

Adamm
02-05-2006, 23:03
hej :) tak chodzi o Ciebie, jeśli chodzi o zdjęcia to nie muszą być nowe, akurat widziałem Twoja fotkę w bitwie z Yasinem i podobała mi się, co do tematu to widzę, że ktoś wymyślił taki sam, no cóż nie siliłem się na oryginalność - wiosna i to co za oknem :)

poza tym to tylko zabawa więc bez paniki :) a patrząc na Twoje www to może porywam się z motyką na słońce... ale co mi tam
pozdrawiam

snowboarder
02-05-2006, 23:08
Sorry za sprzeciw, ale moim zdaniem, jak bitwa to bitwa.
Nie sztuka wyciagnac jakies stare zdjecie, ktore wygralo
wszystkie mozliwe nagrody w zeszlym roku. Ja mam kilka ktore lubie,
choc w o tyle gorszej sytuacji jestem, ze sporo osob je juz tu widzialo.
Tobie jako nowemu latwiej.
Skoro mnie wyzwales, to choc niech mam prawo do zasady
o nowych zdjeciach.

A ze rownolegle beda dwie bitwy na ten sam temat to chyba fajnie.
Bedzie mozna porownac ;-)

Adamm
02-05-2006, 23:11
nie ma problemu :) zgadzam się

ja tylko wywołałem wilka z lasu a szczegóły właśnie ustalamy

yasin
03-05-2006, 14:08
snowboarder to "ciezki kaliber" ale tak jak napisales, chodzi o dobra zabawe i o mobilizacje do wyjscia z aparatem. Nie gramy tu o zlote kalesony :mrgreen:

Wats0n
09-05-2006, 07:56
No to czas na pierwszy komentarz - rozumiem intencje autora foty nr 1, ale wyszło chyba nie tak jak planował. Za to dwójka - klasyka.

Jac
09-05-2006, 08:33
Po hucznych zapowiedziach przemyslanych kadrów i pięknych kompozycji ;-), mamy na pierwszym zdjeciu GO ktora wlasciwie nie pozwala stwierdzic co jest tematem zdjecia, a drugie zdjecie ciut lepsze... ale tez nie napisalm bym ze klasyka, jak dla mnie zbyt mala GO

wybieram jednak 2, bo to bitwa i musi byc wygrany

kami74
09-05-2006, 08:40
Tym razem, zadne zdjecie nie mówi nic i wybrałem to które bardziej przykuwa uwagę przynajmniej moją. pozdr.

Routlaw
09-05-2006, 09:15
Zagłowowałem na zdjęcie 1, bo zdjęcie 2 to dal mnie ot poprostu cyknięta zdaje sie Sasanka. W 2 podoba mi się zabawa GO, ostry jest tylko wąski fragment reszta łądnie rozmyta...

Dodam że zdjecie 2 łatwiej byłoby mi zrobić niż 1 (chyba)

towersivy
09-05-2006, 10:25
1 poniewaz GO tworzy piekna mozajke kolorow.

Pozdro.

pejot
09-05-2006, 11:49
Dokładnie, 1 niesie ze sobą jakiś spokój, ma bardzo przyjemną tonację, chociaż kwiatów to tam akurat jest najmniej. 2 z kolei jest dobrze zrobiona, ale nie pasuje mi kadr.

c42
09-05-2006, 14:47
zostalem polozony na lopatki zdjeciem nr1... dla mnie kompletnie nieczytelny obraz... naprawde nie bylo innego godnego zdjecia do pokazania w tym temacie? az strach poprosic autora o inne kwatki...

glos na 2 pozycje, milo sie oglada jak prawie kazda macropodobna fotke...

nawiasem mowiac dzial battle przypadl mi do gustu mozna niezle sie podrasowac ogladajac Wasze zdjecia a czlowiek byl taki samokrytyczny do wlasnej osoby :D

Routlaw
09-05-2006, 15:59
jak prawie kazda macropodobna fotke...
i dlatego włąsnie głowsowałem na 1 bo jest inna niż prawie każda...

c42
09-05-2006, 16:36
i dlatego włąsnie głowsowałem na 1 bo jest inna niż prawie każda...

w pierwszej kompletnie nic nie ma... to tak jakby ktos na sile chcial pokazac ze ma jasny obiektyw.... sorry ale ja ganilem dziewczyne za takie gnioty przy robieniu kwiatkow ze teraz to musze ja przeprosic :lol:

generalnie powinni chlopaki obecne i te w przyszlosci zastrzec czy uzywaja do tego typu prac obiektywow macro czy nie...

snowboarder
09-05-2006, 19:14
No coz, ewidentnie rozminalem sie tym razem z gustem szerokiej
publicznosci (glosowanie mozna w sumie uznac za zakonczone... -
to zdjecie, na ktorym "nic nie ma" jest moje).
Widac, ze makro i makro-podobne sa zdecydowanie bardziej popularne
niz proba plastycznej kompozycji - tym mialo byc moje zdjecie.
Wybralem mlody kwiat na fioletowej lace jako temat, wydawalo mi sie,
ze w ten sposob pokaze "mlode zycie" powstajace na kolorowym polu
i jak najbardziej jest to pole kwiatowe, wiec chyba na temat (?).
Gratuluje Adamowi!
Jac, chyba zbytnio sie przejales moimi uwagami, trudno jednak
bedzie ci mnie przekonac, ze pozostawienie zielonej siatki w zdjeciu
z kwiatami to zamiar artystyczny.
Dzieki Adamowi za pojedynek i prosze moze o powstrzymanie sie przed
wyzywanim mnie na jakis czas, moge miec powazne problemy
z czasem...

storm
09-05-2006, 19:16
generalnie powinni chlopaki obecne i te w przyszlosci zastrzec czy uzywaja do tego typu prac obiektywow macro czy nie...

A jakie to ma znaczenie?
Tematem byly kwiaty a nie macro,

Ja osobiscie zaglosowalem na nr 2 bo czytelniejsze jest dla mnie, choc nie lubie tego typu kadrowania.

Nr. 1 ma ladna plastyke ale nie trafia do mnie przekaz.

Adamm
09-05-2006, 19:38
Dziękujemy wszystkim za komentarze i głosowanie.
Podziękowania dla Snowboardera za zabawę (za jakiś czas chętnie rewanż jeśli chcesz)
Niektore komentarze lepiej zostawic bez komentarza... (c42)

Jac
09-05-2006, 22:02
Jac, chyba zbytnio sie przejales moimi uwagami, trudno jednak bedzie ci mnie przekonac, ze pozostawienie zielonej siatki w zdjeciu
z kwiatami to zamiar artystyczny.
Wrecz przeciwnie!, nic co tutaj napisalem nie jest przejawem "odwetu" tak jak sugerujesz, wszystkie uwagi przyjmuje z pokora i ich nie komentuje, z czescia sie zgadzam z czescia nie. W/g mnie najlepszym zdjeciem (w sumie z tych 4 zdjec) jest zdjecie Tomasza1972, i tak tez glosowalem, twoje zdjecie moze by bylo ciekawe ale na pewno nie w tej skali w jakiej jest bitwa (czyli ~900px po dlyzszym boku) to tez trzeba wziasc pod uwage ze nie da sie wszytkiego na takim formacie pokazac...

Tomasz Golinski
09-05-2006, 22:09
Mi koncepcja Snowboardera bardzo podeszła ideologicznie, ale w zdjęciu zabrakło czegoś. Jakoś ten obszar ostrości źle skupia uwagę, a jeszcze centralny fioletowy kwiatek OOF go przesłania. Jakaś niewielka modyfikacja i zdjęcie byloby świetne.

W efekcie zagłosowałem na nr2

c42
09-05-2006, 22:25
A jakie to ma znaczenie?
Tematem byly kwiaty a nie macro,

nie widzisz roznicy? macro przy tym temacie (kwiatki) to z gory pewne ze bedzie zdjecie kielicha od srodka, jeszcze tylko mrowki brakuje ;-) takie zdjecia zawsze sie podobaja, poprostu kazde poprawnie zrobione zdjecie macro bedzie sie podobac mniej lub bardziej bo pokazuje to co golym okiem nie widac... zdjecia z wylaczeniem obiektywow macro bylyby ciekawsze w pojedynku.... autor musialby sie skoncertowac na 1 lub kilku kwiatach a takze patrzec na to co jest w poblizu... zrobcie chlopaki replay przeciez to wersja beta a zabawa gora :-)

djtermoz
10-05-2006, 22:07
Wszystko juz wiadomo kto, gdzie , kiedy bo sie ludziska wygadali. No ale mimo to zaglosowalem. Wybralem "dwojke" bo chwycone jest starannie, glebia ostrosci przyjemna, kolory tez.
Z cala pewnoscia wybralbym "jedynke" bo:
- ma dobry pomysl
- rozmyte brzegi tworza rodzaj obramowania
- ostry srodek znajuje sie jakby w "okienku" = ciekawy pomysl
ale:
- w tym ostrym srodku nie ma nic ciekawego
- ostrosci bym szukal raczej na jednym, wybranym kwiatku a nie tym zielonym zielsku

snowboarder - nie mogles poczekac na jakas pszczole zeby usiadla na tych kwiatach i dac to w srodku tej rozmytej plamy? :)

Adamm
11-05-2006, 00:59
trochę dziwna ta bitwa, snowboarder zepsuł zabawę ujawniając autorów, ludzie ciągle głosują...
może niech jakiś moderator zamknie głosowanie i bitwę bo to bez sensu

Vitez
11-05-2006, 13:19
trochę dziwna ta bitwa, snowboarder zepsuł zabawę ujawniając autorów, ludzie ciągle głosują...
może niech jakiś moderator zamknie głosowanie i bitwę bo to bez sensu

Tak to jest byc betatesterem ;)

rysib
11-05-2006, 16:50
a ja najpierw zagłosowałem, a potem przeczytałem kto zrobił które zdjęcie. Jestem w gronie "fanów jedynki". Ciekawy pomysł z tą zalewającą falą fioletu, dla mnie motyw bomba!! Oddaje wybuch wiosny i budzącego się życia. Choć technicznie mogłoby być lepiej.