PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór pierwszej lustrzanki



amadeusz575
09-06-2017, 14:17
Witam, jestem nowy na tym forum. Chciałbym zapytać o radę w kwestii zakupu pierwszej lustrzanki. Mój budżet to 2500 zł.

To mój pomysł:
- Canon EOS 1300D
- Obiektyw kitowy Canon 18-55 mm f/3.5-5.6
- Obiektyw Tamron 70-300 mm f/4-5.6
- Obiektyw stałoogniskowy Canon 50 mm f/1.8

Aparat CANON Eos 1300D + Obiektyw 18-55 + Torba 100EG + Karta 8GB + Obiektyw TAMRON AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD Macro (Canon) - Media Expert (http://www.mediaexpert.pl/zestaw/C4790P762389A21409/lustrzanki-cyfrowe/aparat-canon-eos-1300d-obiektyw-18-55-torba-100eg-karta-8gb,id-762389)
Obiektyw CANON EF 50MM 1.8 STM - Media Expert (http://www.mediaexpert.pl/obiektywy-do-aparatow/obiektyw-canon-ef-50mm-1-8-stm,id-536641?gclid=CjwKEAjwjunJBRDzl6iCpoKS4G0SJACJAx-VdUzVnElqaLvZ6gcahungPrHmp98MUfNi1rjnmH9LjBoCZxDw_ wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CM6BlujesNQCFYqbGAodD4gG7A)

Za całość wyjdzie mi niecałe 2600 zł. Co myślicie o takim zestawie na początek?

Danielasty
09-06-2017, 19:46
jak się nie boisz to poszukaj używek, tym bardziej szkieł, szkła się nie psują, chyba ze specjalnie a są tańsze niż nowe na samych specyfikacjach się aż tak nie znam. Lecz czasem waga ma znaczenie, dla mnie seria xxxxD i xxxd są za lekkie ( jestem raczej szczypiorkiem, lepiej mi się trzyma cieższe zestawy. mój 40d z gripem 2 akumulatorami kitem i lampą błyskową waży ponad 1kg. dodatkowym atutem dla mnie dla 40d był wyświetlacz na górze i szybkie przyciski koło niego do nastaw. Pytanie też do czego Ci to lustro :)

michalab
09-06-2017, 20:30
Sam zestaw na początek OK. Czy cena jest dobra to nie wiem, możesz sprawdzić ile wychodzą te elementy pojedynczo - jeśli tak samo, albo niewiele więcej to można pokombinować - coś dodać coś ująć, np. zamiast Tamrona wziąć canona 55-250 - tańszy, a różnicy pewnie nie zauważysz.

Suchy
09-06-2017, 22:03
michalab - 55-250 nie tańszy a droższy i do tego lepszy. Bo to nie ten słynny Tamron jest w tym zestawie tylko nieco inne szkiełko - pseudo macro i bez stabilizacji i napędu HSM. Aczkolwiek uchodzi za dość ostre.

amadeusz575
09-06-2017, 22:32
Sam zestaw na początek OK. Czy cena jest dobra to nie wiem, możesz sprawdzić ile wychodzą te elementy pojedynczo - jeśli tak samo, albo niewiele więcej to można pokombinować - coś dodać coś ująć, np. zamiast Tamrona wziąć canona 55-250 - tańszy, a różnicy pewnie nie zauważysz.

Wszystkie elementy pojedynczo wychodzą około 3100 zł, więc w zestawie wychodzi o wiele taniej. Także chyba było by okej jak na pierwszy zestawik. Chciałbym jeszcze się dopytać w sprawie pierścieni pośrednich (DELTA PIERŚCIENIE POŚREDNIE 13/ 21/ 31MM DO APARATÓW Z BAGNETEM CANON EF WERSJA ECO - Cyfrowe.pl (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/delta-pierscienie-posrednie-13--21--31mm-do-aparatow-z-bagnetem-canon-ef-wersja-eco.html)). Oglądałem o nich jakiś filmik na YouTube i podobno dają niezłe makro. Ma ktoś może takie coś i mógłby się podzielić opinią o tym?

--- Kolejny post ---


jak się nie boisz to poszukaj używek, tym bardziej szkieł, szkła się nie psują, chyba ze specjalnie a są tańsze niż nowe na samych specyfikacjach się aż tak nie znam. Lecz czasem waga ma znaczenie, dla mnie seria xxxxD i xxxd są za lekkie ( jestem raczej szczypiorkiem, lepiej mi się trzyma cieższe zestawy. mój 40d z gripem 2 akumulatorami kitem i lampą błyskową waży ponad 1kg. dodatkowym atutem dla mnie dla 40d był wyświetlacz na górze i szybkie przyciski koło niego do nastaw. Pytanie też do czego Ci to lustro :)

Nie wiem czemu, ale boję się kupować używane aparaty albo obiektywy. Co do pytania po co lustro, to może to głupio zabrzmi ale troszkę do lansu :D Z taką lustrzanką wygląda się bardziej profesjonalnie niż z bezlusterkowcem czy kompaktem :P Po drugie z tego co sobie sprawdziłem to bezlusterkowce o podobnych parametrach co lustrzanki są droższe niż właśnie lustrzanki.

A co w ogóle przemawia za zakupem bezlusterkowca, zamiast lustrzanki?

michalab
09-06-2017, 22:58
michalab - 55-250 nie tańszy a droższy i do tego lepszy. Bo to nie ten słynny Tamron jest w tym zestawie tylko nieco inne szkiełko - pseudo macro i bez stabilizacji i napędu HSM. Aczkolwiek uchodzi za dość ostre.
Faktycznie

Danielasty
11-06-2017, 17:46
na początku mojej przygody w UK gdzie miałem już aparat, trzeba było pojechać do Manchesteru wyrobić sobie papiery. zabrałem ze sobą 3kg sprzętu bo myślałem że faktycznie się przyda, obecnie jak gdzieś jadę pierwszy raz biorę tylko telefon. Tudzież, jak często bywasz w nowych miejscach to bezlusterkowiec byłby bardziej przydatny - tak mi mówili w galeriach jak szukałem aparatu. Lustrzanka to ... jak znasz już jakieś miejsca i jedziesz w konkretnym celu.

yotomeczek
01-07-2017, 15:48
Co wybrać:
1. 700D za ok. 1800 zł nówka
2. 750D za ok. 2350 zł nówka
3. 70D używany za ok 2300zł
Kilka lat temu miałem styczność z 550D i 40D i pasowały mi te aparaty. Teraz mam 500D od jakiegoś czasu i jakoś nie do końca mi podchodzi jego obsługa (może zapomniałem jak się z Canonem obchodzić) ... Potrzebuję jak najlepsze Live View w ruchomym ekranie. Raczej większe niż mniejsze body mi pasuje, z kolei największe 70D jednak sporo cięższe... Na razie mam obiektyw Canon 17-85 i Tamron 70-300 (myślałem że z cropem da jednak większe przybliżenie).

salas
01-07-2017, 20:53
te obiektywy co masz to tak średnio, wziąłbym 70d - 17-85 wymienił na 18-55 lub 10-18 stm (co Ci potrzebne, bo nie piszesz do czego to ma byc) a ten tamron o ile to wersja VC USD to ok, jeśli nie to wymieniłbym na canon 55-250 stm i taki zestawik na początek jest badzo OK.