PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja video w komputerach Mac



TomekCanon
05-06-2017, 16:12
Koledzy mający Maki na wyposażeniu:
Na czym obrabiacie video?
Planuję całkowite porzucenie Windowsa na rzecz Maka, na którym jak na razie pracuje tylko Photoshop a co za tym idzie sprzęt się marnuje.
Powód przesiadki: Mak ma 4x mocniejsze wnętrze i chcę szybciej renderować moje projekty. Dlatego najpierw pytam was, może ktoś coś fajnego podrzuci :)
Do tej pory działałem na Vegasie, Final Cut Pro mnie przeraża - ale może to takie pierwsze wrażenie, może jest jakaś alternatywa?

Nie będę instalował Windowsa na Maku, bo to tak jakby kupić kamerę REDa i nagrywać w SD.
Będę edytował video w max 1920x1080 50p.
Program będę kupował legalnie (mam DG) i mogę wywalić na niego do 6k.

Z góry dzięki za porady :)

jarvick
11-06-2017, 22:33
Napewno będziesz miał bezpłatny iMovie - do podstawowej obróbki wystarczy.

Jeśli masz większy budżet to może coś od Adobe ?

MAF
12-06-2017, 12:10
Planuję całkowite porzucenie Windowsa na rzecz Maka, na którym jak na razie pracuje tylko Photoshop a co za tym idzie sprzęt się marnuje.
Powód przesiadki: Mak ma 4x mocniejsze wnętrze i chcę szybciej renderować moje projekty. Dlatego najpierw pytam was, może ktoś coś fajnego podrzuci :)


Mnie tylko ciekawi to stwierdzenie o 4x mocniejszym wnętrzu.

Możesz to mi jakoś wyjaśnić? Bo z tego co patrzyłem na ceny to za kwotę jaką trzeba wydać na Maca można kupić PC na mocniejszych podzespołach.

foggy_lad
12-06-2017, 12:41
Jeśli już maka to fcpx który jest fantastycznie zoptymalizowany. Ewentualnie premiera CC. Też się zastanawiam o co chodzi autorowi z tym makiem 4 x szybszym.

Merde
12-06-2017, 15:41
Też się zastanawiam o co chodzi autorowi z tym makiem 4 x szybszym.
Z treści posta wnioskuję, że teraz dysponuje Makiem czterokrotnie szybszym od również posiadanego peceta.

pan.kolega
12-06-2017, 16:42
Nie będę instalował Windowsa na Maku, bo to tak jakby kupić kamerę REDa i nagrywać w SD.
Będę edytował video w max 1920x1080 50p.


A może tylko Ci się tak wydaje? Bo niektórzy zachwycili się działaniem Windows 10 na Macu oczywiście w Bootcamp jako szybszym:!: i gładszym niż OS.:mrgreen:

Windows 10 seems to run faster than OS X on the new MacBook (http://mashable.com/2015/05/15/windows-10-new-macbook-performance/#AxKBma0zWsqb)


It's fast. It's smooth. It renders at 60FPS unless you have a lot going on. It's unequivocally better than performance on OS X, further leading me to believe that Apple really needs to overhaul how animations are done. Even when I turn Transparency off in OS X, Mission Control isn't completely smooth. Here, even after some Aero Glass transparency has been added in, everything is smooth. It's remarkable, and it makes me believe in the 12-inch MacBook more than ever before.

jotes25
12-06-2017, 17:11
A może tylko Ci się tak wydaje? Bo niektórzy zachwycili się działaniem Windows 10 na Macu oczywiście w Bootcamp jako szybszym:!: i gładszym niż OS.:mrgreen:

Windows 10 seems to run faster than OS X on the new MacBook (http://mashable.com/2015/05/15/windows-10-new-macbook-performance/#AxKBma0zWsqb)


It's fast. It's smooth. It renders at 60FPS unless you have a lot going on. It's unequivocally better than performance on OS X, further leading me to believe that Apple really needs to overhaul how animations are done. Even when I turn Transparency off in OS X, Mission Control isn't completely smooth. Here, even after some Aero Glass transparency has been added in, everything is smooth. It's remarkable, and it makes me believe in the 12-inch MacBook more than ever before.


Hehe. Mam dwa identyczne Mac Booki Pro. Jeden z OS X, drugi z Windows 10. Po czym wiem, na którym działa Windows? Wentylatory chodzą prawie cały czas :lol: Możliwe, że niektóre podsystemy Windows są lepiej zrobione niż w OS X, ale nie zamieniłbym się nawet za dopłatą...

foggy_lad
12-06-2017, 17:18
A może tylko Ci się tak wydaje? Bo niektórzy zachwycili się działaniem Windows 10 na Macu oczywiście w Bootcamp jako szybszym:!: i gładszym niż OS.:mrgreen:

Windows 10 seems to run faster than OS X on the new MacBook (http://mashable.com/2015/05/15/windows-10-new-macbook-performance/#AxKBma0zWsqb)


It's fast. It's smooth. It renders at 60FPS unless you have a lot going on. It's unequivocally better than performance on OS X, further leading me to believe that Apple really needs to overhaul how animations are done. Even when I turn Transparency off in OS X, Mission Control isn't completely smooth. Here, even after some Aero Glass transparency has been added in, everything is smooth. It's remarkable, and it makes me believe in the 12-inch MacBook more than ever before.


Testowałem win 10 na boot camp na MBP late 2016 wersja 13 cali z taczbarem i 16gb ramu. Export 65 rawów z 6d trwał 10 sekund dłużej niż na mac os. Otwieranie lr i bridge również dłużej na w10. Różnicę nie są duże ale na pewno nie jest szybciej niż na makowym os.