PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawianie ostrosci w canonie 7d mk ll



Grus57grus
04-06-2017, 17:31
Witam serdecznie.Mam problem z c.7d mk ll.Niedawno na tym forum pytalem o awaryjnosc battery gripa.Chodzi o to ze po podpieciu 400 f.5.6 lub 70-200 f.2.8 i wlaczeniu aparatu ostrosc zaczela ustawiac sie samo po skierowaniu obiektywu w dany pkt.Wowczas bylem pewny ze to wina nowo kupionego gripa firmy Newell,ktory nota bene wyglada super.Jako ze pracuje w Niemczech nie mialem mozliwosci porownania jego pracy ew.z druga puszka.Wczoraj wrocilem na chwile do kraju i podpialem canona 1d mk ll i problemu nie ma.Czy ktos spotkal sie z czyms podobnym?Prosze o sensowne rady,poniewaz za tydzien musze wracac do de.

tombas
04-06-2017, 17:59
a z innymi szkłami jest OK?
a nie jest czasem tak, że masz cały czas włączony grip i trzymając aparat, delikatnie(nieswiadomie) naciskasz spust w gripie i wtedy aparat zaczyna szukac ostrości/"wariować"?

Grus57grus
04-06-2017, 18:07
a z innymi szkłami jest OK?
a nie jest czasem tak, że masz cały czas włączony grip i trzymając aparat, delikatnie(nieswiadomie) naciskasz spust w gripie i wtedy aparat zaczyna szukac ostrości/"wariować"?

Nie nie tez tak myslalem ale dzisiaj zrobilem test na spokojnie.Wlaczam aparat i przejezdzam obiektywem po swoim ogrodzie.W pewnym momencie widze jak skala odleglosci zaczynasie obracac w prawo i w lewo.Aparat ustawia ostrosc pomimo ze spustu nie dotykam.Po chwili jest ńiby ok a za chwile to samo.Nie sprawdzalem na 17-40 bo uzywam z regulu tych ktore wymienilem wyzej,

tombas
04-06-2017, 18:11
to zapytam jeszcze jaki masz ustawiony tryb AF w body

Grus57grus
04-06-2017, 18:15
Chce dodac ze aktualni gripa wyslalem do wymiany i puszka nadal szuka ostrosc bez gripa.Tym bardziej ze po podpieciu pod c.1d mk ll jest ok.

--- Kolejny post ---

Czesto al serwo

Tom77
04-06-2017, 18:15
to zapytam jeszcze jaki masz ustawiony tryb AF w body

... i czy przy tym ustawionym trybie bez gripa dzieje się to samo. Odpowiedź na zadane pytanie będzie bardzo prosta.

tombas
04-06-2017, 18:16
ponawiam swoje ostatnie pytanie...
to ustaw one shot i sprawdz, obstawiam że bedzie wszystko OK :lol:

Tom77
04-06-2017, 18:16
Chce dodac ze aktualni gripa wyslalem do wymiany i puszka nadal szuka ostrosc bez gripa.Tym bardziej ze po podpieciu pod c.1d mk ll jest ok.

--- Kolejny post ---

Czesto al serwo

Weź ty się ogarnij. Puszka sama szuka ostrości ?

tombas
04-06-2017, 18:32
no i jak z tym one shot?

Grus57grus
04-06-2017, 18:54
no i jak z tym one shot?

Sorry ale stracilem na chwile neta .Zaraz sprawdze na oon shot.

Tom77
04-06-2017, 18:56
Sorry ale stracilem na chwile neta .Zaraz sprawdze na oon shot.

Net jest chyba najmniejszym zmartwieniem :)

Grus57grus
04-06-2017, 19:06
Sprawdzilem i mest bez zmian.To nie dzieje sie ciagle.Wyszedlem na taras i zaczalem ustawiac obiektyw na rozne blizsze i dalsze obiekty.Od czasu do czasu zaczyna przestawiac sie skala od 3.5 do nieskonczonosci.Kiedy tak ciagle zmieniam ustawienie obiektywu kierujac go na rozne miejsca skala zaczyna sie przestawiac.Po chwili wszystko jest ok a po nastepnej chwili znow wariuje.Niekiedy jak wciskam spus do polowy brak ustawienia ostrosci.Moze to wina obiektywu.

--- Kolejny post ---

Nadmieniam ponownie ze do czasu zakupu 7d mk ll nie mialem problemu z 1d mk ll

pan.kolega
04-06-2017, 19:53
Może spust migawki do wymiany.

Tom77
04-06-2017, 19:55
Może spust migawki do wymiany.

albo spust albo operator migawki

espire
04-06-2017, 21:57
Jak z innymi szkłami?
Czy nie masz ustawień cf ustawienia ostrości tzn af on?

--- Kolejny post ---

Może się przycinać właśnie af on a nie spust

adawro
04-06-2017, 22:24
Może brud w złączu od wężyka i masz zwarcie na pinach?

niki68
05-06-2017, 00:07
Witaj
Spotkałem się kiedyś z taką sytuacją. Podpięty grip Newell z aku zamiennikiem powodował zwarcie na płycie głównej. Po odpięciu gripa aprat szukał sam ostrości bez użycia spustu AF/migawka. Nie mogę znaleźć tego postu (inne forum) ale zapamiętałem. Tam była płyta główna d wymiany. Może u ciebie tak nie będzie. Przywróć ustawienia fabryczne, a potem wgraj nowy soft.
Pozdrawiam

Grus57grus
14-07-2017, 10:33
Witaj
Spotkałem się kiedyś z taką sytuacją. Podpięty grip Newell z aku zamiennikiem powodował zwarcie na płycie głównej. Po odpięciu gripa aprat szukał sam ostrości bez użycia spustu AF/migawka. Nie mogę znaleźć tego postu (inne forum) ale zapamiętałem. Tam była płyta główna d wymiany. Może u ciebie tak nie będzie. Przywróć ustawienia fabryczne, a potem wgraj nowy soft.
Pozdrawiam

Aparat wrocil z Zytniej i nie stwierdzono usterki a puszka ciagle wariuje tak samo.Myslalem ze tylko na 400/5.6 ale zachowuje sie tak samo na 70-200/2.8 i na 17-40/4.Nagram sytuacje na telefon i chyba ponownie im wysle.Kolega od ktorego kupilem puszke podejrzliwie patrzy na mnie ale racja jest po mojej stronie.Nic z wyzej wymienionych spraw nie dzieje sie po podpieciu ww szkiel pod 1d mk ll.

mkamelg
16-07-2017, 16:39
Witaj
Spotkałem się kiedyś z taką sytuacją. Podpięty grip Newell z aku zamiennikiem powodował zwarcie na płycie głównej. Po odpięciu gripa aprat szukał sam ostrości bez użycia spustu AF/migawka. Nie mogę znaleźć tego postu (inne forum) ale zapamiętałem. Tam była płyta główna d wymiany. Może u ciebie tak nie będzie. Przywróć ustawienia fabryczne, a potem wgraj nowy soft.

To najbardziej prawdopodobna przyczyna. Aparat w przenośni "dostał strzała" (jakieś przepięcie?) od gripa przez co w jakiś sposób została zakłócona praca elektroniki w aparacie co chyba niekoniecznie musi jeszcze oznaczać fizyczne uszkodzenie czegoś.


Aparat wrocil z Zytniej i nie stwierdzono usterki a puszka ciagle wariuje tak samo.Myslalem ze tylko na 400/5.6 ale zachowuje sie tak samo na 70-200/2.8 i na 17-40/4.Nagram sytuacje na telefon i chyba ponownie im wysle.Kolega od ktorego kupilem puszke podejrzliwie patrzy na mnie ale racja jest po mojej stronie.Nic z wyzej wymienionych spraw nie dzieje sie po podpieciu ww szkiel pod 1d mk ll.

Weź wykonaj "Kasowanie nastaw aparatu" (zakładka z kluczem, SET UP4), "Szukanie ostrości po utrac.AF" na "OFF" (zakładka AF, AF4 - jak naciśniesz przycisk INFO. to dowiesz się więcej co daje ON a co OFF), "Ciągły AF" na "Wyłącz" (zakładka z aparatem, SHOOT5: Lv func.)

Zaktualizuj firmware aparatu do najnowszej wersji bo od samego początku ten aparat miał problemy z wieloma sprawami EOS 7D Mark II Pomoc techniczna – pobierz sterowniki, oprogramowanie, podręczniki (http://www.canon.pl/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos_7d_mark_ii.aspx?type=firmware) (jak klikniesz na "Więcej szczegółów" to zobaczysz listę poprawek).

Jak to całe cudowanie nie przyniesie żadnego efektu to kręć filmik, suchy opis nie wystarcza i czasem trzeba rozjaśniać ludziom w głowach takim "pismem obrazkowym". Może oberwał cały układ AF a wtedy już się robi grubo jeżeli chodzi o naprawę (zwłaszcza jeżeli aparat jest po gwarancji) https://www.canonrumors.com/forum/index.php?topic=31130.msg635335#msg635335 Gdyby Żytnia po raz kolejny nie dała rady z diagnostyką to może jak kręcisz się też po Niemczech lepiej oddać ten aparat do niemieckiego serwisu Foto Maerz - Home (http://www.fotomaerz.de/english/) ?