PDA

Zobacz pełną wersję : No i dopadla mnie choroba MegaPixlow



Niedzwiedz
12-02-2004, 11:21
Wiec i przyszed na mnie czas porownywalem ogladalem i stwierdzam ze 3.1 mpx to malo w moim d30 zdjecia z 6 mpx tego samego motywu wygladaja duzo lepiej

wiec teraz stoje przed wyborem 300d albo d30 nadal

co doradzicie handlowac d30 i kupic 300d (w marcu wraca moja Marysia z USA wiec przywiezie jak bede potrzebował)

na 10d jestem za biedny ()

:( coz zrobic ?!

Czacha
12-02-2004, 14:25
wstrzymaj sie z decyzja do targow PMA..niech Nikon wypusci D70.. wtedy 300D powinien potaniec.. o ile 10D tez nie stanieje :)

JaW
12-02-2004, 22:10
wstrzymaj sie z decyzja do targow PMA..niech Nikon wypusci D70.. wtedy 300D powinien potaniec.. o ile 10D tez nie stanieje :)

Hm... a ja slyszalem, ze 300D ma podrozec. Taka polityka Canona w ramach roznicowania poszczegolnych segmentow.

Czacha
12-02-2004, 22:16
Tia.. rozne rzeczy ludzie gadaja ;-) IMO nie warto podejmowac teraz decyzji, tylko obserwuj to co sie dzieje na rynku.


BTW.. idiotyzmem jest podnoszenie ceny 300D skoro D70 jest od niego duzo bogatszy w funkcje, a malo co drozszy... to by bylo samobojstwo.. myslisz ze Canon by poszedl na cos takiego.. czy tez jakakolwiek inna firma? ;-) Lepiej sprzedac wiecej i taniej niz mniej a drozej... i ta zasade stosuje wlasnie Canon... wiec nie wiem dlaczego mial by zmieniac polityke? ;-)

arqs
12-02-2004, 22:20
Ja natomiast proponuje :) zaznaczam iz proponuje tylko, zastanowic sie nad zakupem D60 z ebaya - cena porownywalna do KITa 300D, czy poczujesz roznice - nie wiem. Nie uzywalem ani D30 ani 300D [no moze poza lopatologicznym dotykaniem i pstrykaniem bez wynikow w MM], a D60 moze dac ci wiele satysfakcji, tymbardziej jesli masz juz obiektyw/y z D30

Podpisuje sie rowniez czterema lapami pod postem kolegi Czachy. Warto poczekac na D70 - on powinien lekko poruszyc ceny, mysle ze na lepsze dla klientow.

JaW
12-02-2004, 22:31
Tia.. rozne rzeczy ludzie gadaja ;-) IMO nie warto podejmowac teraz decyzji, tylko obserwuj to co sie dzieje na rynku.

Znajomy uslyszal to od polskiego przedstawiciela Canona - chca ceny nieco "rozepchac" aby zrobic miejsce dla nowych modeli. Nie wnikam czy to madre czy nie, nie wiem tez czy to prawda - ot, taka pogloska. Rozsadni ludzie, ktorzy tu bywaja i tak nie wierza w pogloski przeciez :D

Vitez
14-02-2004, 00:28
na 10d jestem za biedny ()

Poszukaj lepiej D60 uzywanego niz 300D. Da ci wiecej funkcji, jest troche bogatszy niz 300D i lepiej wykonany.
Ale skoro zaczales chorowac na megapixele... to lepiej daruj sobie 6 megapixelowca i zacnzij zbierac na 8 megapixelowego 1D MarkII w miedzyczasie nadal meczac sie z D30 ;)

Niedzwiedz
18-02-2004, 14:41
wlasni myslalem o d60 ale cz ma podswietlane pkt AF (w ciemnosciach sie przydaje) i cz af dziala lepiej w slabym swietle ??? niz d30 (to dwie wady d30 )


tak 1d mk II daje szczscie np. spot :)

Vitez
18-02-2004, 21:17
wlasni myslalem o d60 ale cz ma podswietlane pkt AF (w ciemnosciach sie przydaje)
Gratuluje lenistwa, a na dpreview.com w opisie D60 jak byk stoi "unlike the D30 the D60 now highlights the selected / in use focus point with a red outline" :P


i cz af dziala lepiej w slabym swietle ??? niz d30 (to dwie wady d30 )
"Better low light AF if you enable the AF assist lamp "

A tak w ogole poczytaj sobie podsumowanie:
http://www.dpreview.com/reviews/canoneosd60/page24.asp

Wg tych cech gdybym ja mial wybierac ... to zdecydowanie lepszy od zarowno D30 jak i 300D (ma kompensacje flesza, ma custom functions, ma metalowe, czarne body).

Za to pod wzgledem paru opcji jest gorszy niz 10D (glownie AF i funkcje).