PDA

Zobacz pełną wersję : co wybrać na ślub rodzinny do 1500 zł?



lauri
21-05-2017, 16:00
Właściwie dałam już ten temat ale w złej karegori. Zapytam sie jeszcze raz co warto wybrać na ślub rodzinny w cenie do 1500 zł?
jestem posiadaczka 350d i jak na obecne czasy to trochę za stary a przy okazji czas na zmianę. ma na zestaw 1500 max.
Ma na oku:
-CANON 50d lub 600d,
-obiektywy Tamron 17-50 lub CANON 40 stm 2.8
-5d1 +CANON 40 stm

Co najlepiej wybrać z tych 3 puszek(jakość zdjęć, balans bieli,ostrość)?

Tom77
21-05-2017, 16:50
Właściwie dałam już ten temat ale w złej karegori. Zapytam sie jeszcze raz co warto wybrać na ślub rodzinny w cenie do 1500 zł?
jestem posiadaczka 350d i jak na obecne czasy to trochę za stary a przy okazji czas na zmianę. ma na zestaw 1500 max.
Ma na oku:
-CANON 50d lub 600d,
-obiektywy Tamron 17-50 lub CANON 40 stm 2.8
-5d1 +CANON 40 stm

Co najlepiej wybrać z tych 3 puszek(jakość zdjęć, balans bieli,ostrość)?

Kategoria umieszczenia posta nie ma większego znaczenia jak nie masz pojęcia o fotografowaniu

r_m
21-05-2017, 17:58
Zapytam sie jeszcze raz co warto wybrać na ślub rodzinny w cenie do 1500 zł?
Mały rekonesans po okolicznych fotografach ślubnych, i wykupić dla zainteresowanych "kartę podarunkową" u kogoś, kto się na tym zna, jako prezent ślubny.


jestem posiadaczka 350d i jak na obecne czasy to trochę za stary a przy okazji czas na zmianę. ma na zestaw 1500 max.
Ma na oku:
-CANON 50d lub 600d,
-obiektywy Tamron 17-50 lub CANON 40 stm 2.8
-5d1 +CANON 40 stm

Co najlepiej wybrać z tych 3 puszek(jakość zdjęć, balans bieli,ostrość)?
5d i 50/1.8 STM.
Sprzedać 350d (chyba masz z 18-55), może Ci wystarczy.
Tylko na lampę to już nie wystarczy, czyli na zabawie nie zrobisz za dużo.

Dokup do tej 350d np. Sigmę 30/1.4 (lepiej Art, ale jak nie znajdziesz, to poprzednią wersję, tylko sprawdź celność AF) i porządną lampę. Poczytaj o "tym temacie", pooglądaj filmy.
Jeśli lubisz ryzyko i nie przeraża Cię wizja wytłumaczenia parze, że nie będzie żadnych zdjęć, bo sprzęt się zepsuł, to możesz działać.

zdebik
21-05-2017, 18:25
Lepiej kup cos malego, ksiadz moze nie pozwolic robic zdjec bez licencji.

Znajomy tak pojechal do rodziny na komunie z d810 i mial pozamiatane.

igor58
21-05-2017, 18:59
chodzi o prezent, czy o sprzęt do fotografowania na ślubie?

r_m
21-05-2017, 19:24
ksiadz moze nie pozwolic robic zdjec bez licencji

A to swoją drogą.

@lauri: to nie jest żart, zgodnie ze "wskazaniami komisji episkopatu..." ksiądz ma prawo udzielić zgody na fotografowanie tylko jednemu fotografowi i jednemu operatorowi kamery, jeśli te osoby mają ukończony odpowiedni kurs. Jeśli np. jest wynajęty fotograf, a Ty wyciągniesz aparat i zaczniesz robić zdjęcia licz się z tym, że ksiądz przerwie mszę i poprosi Cię o zajęcie miejsca lub opuszczenie kościoła. To samo może Cię spotkać, jeśli będziesz jedynym fotografem, nawet "z licencją" (tzn. ze świadectwem ukończenia tego kursu), ale wcześniej nie poprosisz o zgodę księdza. Niektórzy są na to bardzo wyczuleni.

lauri
21-05-2017, 22:19
Dokup do tej 350d np. Sigmę 30/1.4 (lepiej Art, ale jak nie znajdziesz, to poprzednią wersję, tylko sprawdź celność AF) i porządną lampę. Poczytaj o "tym temacie", pooglądaj filmy.
Jeśli lubisz ryzyko i nie przeraża Cię wizja wytłumaczenia parze, że nie będzie żadnych zdjęć, bo sprzęt się zepsuł, to możesz działać.

Sigma 30 1.4 (bez art) chętnie było by nawet szerzej ale nie przeżyłam bym faktu jakby okazało się to szkło z BF/FF

--- Kolejny post ---


A to swoją drogą.

@lauri: to nie jest żart, zgodnie ze "wskazaniami komisji episkopatu..." ksiądz ma prawo udzielić zgody na fotografowanie tylko jednemu fotografowi i jednemu operatorowi kamery, jeśli te osoby mają ukończony odpowiedni kurs. Jeśli np. jest wynajęty fotograf, a Ty wyciągniesz aparat i zaczniesz robić zdjęcia licz się z tym, że ksiądz przerwie mszę i poprosi Cię o zajęcie miejsca lub opuszczenie kościoła. To samo może Cię spotkać, jeśli będziesz jedynym fotografem, nawet "z licencją" (tzn. ze świadectwem ukończenia tego kursu), ale wcześniej nie poprosisz o zgodę księdza. Niektórzy są na to bardzo wyczuleni.

o to nie mam się co martwić....../

r_m
22-05-2017, 01:07
Sigma 30 1.4 (bez art) chętnie było by nawet szerzej ale nie przeżyłam bym faktu jakby okazało się to szkło z BF/FF

A pisałem "tylko sprawdź celność AF" ;)

Coś mi przyszło do głowy - wypożyczalnie. Duże salony Sigmy prowadzą wypożyczalnie sprzętu. Nie jest za darmo, ale dla rodziny chyba można się poświęcić :D
I powtórzę, jeśli lubisz ryzyko i nie przeraża Cię wizja wytłumaczenia parze, że nie będzie żadnych zdjęć, bo sprzęt się zepsuł, to możesz działać.

KOKO74
22-05-2017, 07:52
no jeśli masz pojęcie o fotografii i wiesz co robisz to wypożyczalnia dobrym rozwiązaniem jest

Marv84
22-05-2017, 11:55
Rozumiem że będziesz robić zdjęcia jako gość a nie jako fotograf. Jeśli masz zamiar wydać 1500zł żeby oni mieli lepsze zdjęcia to najlepszym rozwiązaniem będzie kogoś wynająć kto się tym zajmuje i ma doświadczenie.

7four
23-05-2017, 00:31
Nie znacie się, teraz tak się robi:

https://www.youtube.com/watch?v=ZdTgeIcdkAg