PDA

Zobacz pełną wersję : Zgrywanie danych z kart SD podczas wesela



davinci
12-05-2017, 20:52
Hej jako, że ostatnio trafiło mi się kilka zleceń weselnych mam pytanie do kolegów z większym doświadczeniem : Czy zgrywacie materiał z kart podczas wesela np. na jakiegoś laptopa aby zabezpieczyć/zrobić kopie zdjęć ?. Może macie jakieś inne wypracowane metody zabezpieczenia danych na karcie przed uszkodzeniem. Chodzi mi pomysł po głowie aby każdą z części uroczystości robić na różnych kartach. Oczywiście drugie body w pogotowiu leży w bagażniku ale sam aparat ma tylko jeden slot karty SD (canon 6D).

Tom77
12-05-2017, 20:55
Hej jako, że ostatnio trafiło mi się kilka zleceń weselnych mam pytanie do kolegów z większym doświadczeniem : Czy zgrywacie materiał z kart podczas wesela np. na jakiegoś laptopa aby zabezpieczyć/zrobić kopie zdjęć ?. Może macie jakieś inne wypracowane metody zabezpieczenia danych na karcie przed uszkodzeniem. Chodzi mi pomysł po głowie aby każdą z części uroczystości robić na różnych kartach. Oczywiście drugie body w pogotowiu leży w bagażniku ale sam aparat ma tylko jeden slot karty SD (canon 6D).

Zgrasz wszystko na 1 dysk a on padnie i będzie k...a. Zmieniaj karty co 3 minuty

davinci
12-05-2017, 21:06
Zmieniaj karty co 3 minuty

Sensowniejsze chyba będzie co minutę ......

Tom77
12-05-2017, 21:09
Sensowniejsze chyba będzie co minutę ......

Oczywiście, uzyskasz pewnie z 96,234% pewności że zdjęcia się poprawnie zapiszą. Pewna jest smierć i podatki, reszta to ocena ryzyka.

7four
12-05-2017, 23:02
Kup sony a9, będziesz napi...ł 20kl/sek na dwóch kartach i problem z bani.

aptur
13-05-2017, 08:29
Hej jako, że ostatnio trafiło mi się kilka zleceń weselnych mam pytanie do kolegów z większym doświadczeniem : Czy zgrywacie materiał z kart podczas wesela np. na jakiegoś laptopa aby zabezpieczyć/zrobić kopie zdjęć ?. Może macie jakieś inne wypracowane metody zabezpieczenia danych na karcie przed uszkodzeniem. Chodzi mi pomysł po głowie aby każdą z części uroczystości robić na różnych kartach. Oczywiście drugie body w pogotowiu leży w bagażniku ale sam aparat ma tylko jeden slot karty SD (canon 6D).

Zdarza mi się fotografować śluby na 6D. Używam kart 32GB sandisk extreme pro. Przed weselem najczęściej zmieniam kartę. Nigdy żadna nie padła. W trakcie ślubu/wesela nie zgrywam zdjęć. Jak trafi się tobie walnięta karta to zgranie IMO nic nie da. Część zdjęć i tak będziesz miał do wywalenia a od leżenia w torbie karta się raczej nie zepsuje.
Co do drugiego body to radziłbym jednak nie trzymać go w bagażniku. Raz że może nagle z tego bagażnika "wyparować" a dwa, że gdy będzie potrzebne to zanim dobiegniesz do bagażnika to już mogą grać marsz weselny.

Cichy
13-05-2017, 10:30
Drugie body to się trzyma na drugim ramieniu.

Fotosz
15-05-2017, 12:47
Jak fociłem aparatem z jednym slotem na karty pamięci to miałem więcej kart o mniejszej pojemności... Cały dzień zdjęć rozkładałem na 4 - 5 kart. Jakoś miałem wtedy większy komfort psychiczny, że nawet jak coś padnie to nie stracę całości. Na szczęście nigdy nie miałem z tym problemu...

@Cichy, ja drugie body trzymam w torbie - jakoś nie lubię się obwieszać sprzętem... No a lepsze to niż bagażnik... Mam jeszcze darmową siłownie. Moja torba foto waży z 17 kg :D

davinci
15-05-2017, 19:45
Dzięki Panowie za odpowiedzi, kolejne karty SD zamówione, podzielę całą imprezę na kilka kart.Rzeczywiście z tym bagażnikiem nie pomyślałem :) od dziś backup leży w torbie pod ręką .

Tommeck
22-05-2017, 14:18
Tu był podobny albo taki sam temat, szeroko rozpisany: http://www.canon-board.info/fotografia-slubna-75/backup-materialu-podczas-wesela-99101/