PDA

Zobacz pełną wersję : 100-400II+ext.1,4+7dII



koraf
24-04-2017, 16:19
Witam forumowiczów i zapraszam użytkowników zestawu: 100-400II+ ext.1,4III+ 7dII do opinii w sprawie pracy AF i IQ tego konkretnego zestawu. Szukałem długo w necie i są bardzo rozbieżne opinie na ten temat od: zestaw jak wyżej działa super i bezproblemowo z bardzo dobrą jakością obrazka: Canon 100-400 II with 1.4x Extender - You won't believe this! (http://dancarrphotography.com/blog/2015/07/21/canon-100-400-ii-with-1-4x-extender/) lub: canon 7D2 with 100-400 ii lens with 1.4 Extender for birds (http://www.canonrumors.com/forum/index.php?topic=24599.0) do wyrażanych z kręgów canon: nie ma różnicy lub jest niewielka w stosunku do zestawu z ext.1,4II. Mam zamiar kupić ext.1.4 III i przed zakupem warto wiedzieć na co mogę liczyć :roll:.

Marek Kowal
25-04-2017, 14:27
Mz nie miej wielkich oczekiwań, ja kilka razy spróbowałem na samolotach i niby działa, tylko efekt końcowy był marny, czyli nie ostro i mało kontrastowo.
Ten zestaw to 900 mm, taka ogniskowa sama w sobie jest wyzwaniem dla fotografa, może w one shot lub na statywie będzie lepiej przynajmniej z AF-em?
Natomiast 100-400 II i 1x4 III pięknie śmigają na FF, ale i na 1D mk IV.

pozdr,MK.

koraf
25-04-2017, 14:45
Dzięki za post, mierzę siły na zamiary i raczej wiem czego mogę się spodziewać (miałem 300/2.8LIS + ext.1,4II + ext.2.0II), ale dopóki sam nie sprawdzę to oczekuję na podpowiedź tych co już mają ten zestaw. Wiem również, że to szkło świetnie współpracuje z 6d i daje superowy obrazek. Zestaw 100-400II+ ext.1,4III+7dII raczej będzie używany na dobrym statywie i raczej w dobrych warunkach oświetleniowych, zawsze lepiej mieć prawie 900 mm (choć gorszych optycznie), niż 640 mm. Cały sęk w tym jak gorszych ...

enkoder
25-04-2017, 15:52
Robiłem ostatnio małe testy z EF 400mm f/5,6 L + ext.1,4II. Obrazek całkiem przyjemny.
Działa tylko środkowy punkt AF, ale spowolnienia nie zauważyłem, ostrzy tak samo szybko.

Kerry
25-04-2017, 16:18
Robiłem ostatnio małe testy z EF 400mm f/5,6 L + ext.1,4II. Obrazek całkiem przyjemny.
Działa tylko środkowy punkt AF, ale spowolnienia nie zauważyłem, ostrzy tak samo szybko.

Witaj.Z jakim body poczyniłeś takie wnioski?

enkoder
25-04-2017, 16:23
7d mark ii

RobertON
25-04-2017, 16:44
Robiłem ostatnio małe testy z EF 400mm f/5,6 L + ext.1,4II. Obrazek całkiem przyjemny.
Działa tylko środkowy punkt AF, ale spowolnienia nie zauważyłem, ostrzy tak samo szybko.

Takiego zestawu używam od dawna z 7D2 - jest dość szybki i działają cztery punkty otaczające środkowy.

AF mam tam ustawiony dla C1 - Case3.

Ale nie jest temat wątku, którego sam jestem ciekaw, bo zbieram "siły" na 100-400 II serii.

koraf
25-04-2017, 19:48
Ale nie jest temat wątku, którego sam jestem ciekaw, bo zbieram "siły" na 100-400 II serii.
Na prawdę warto szczególnie z 6d, a bokeh cudo w porównaniu do 400/5.6L. Teraz to będzie moje podstawowe szkło na wypady (w tym góry)obok 16-35/4 LIS :D.

bebesky
26-04-2017, 10:36
Moim zdaniem AF działa wolniej niż sam 100-400 II ustawiony na centralny. Ponadto konieczność używania tylko centralnego punktu kastruje mocno możliwości AF jakie oferuje puszka. Jakość obrazu - moim zdaniem pogorszona. Niby w dobrych warunkach jest OK, ale jak obejrzysz dwa zdjęcia obok siebie to różnicę widać. Moje odczucia podobne do Marka Kowala - niby prawie ostro ale nie do końca ostro, kontrast niby jest ale jakby go brakowało, jakby jakiś szum się pojawiał na zdjęciach. Zdjęcia się robić da, po obróbce mogą być nawet bardzo dobre, ale jak dla mnie za dużo trzeba wkładać w nie pracy w PS.
Przy fotografii lotniczej jeszcze czasami używam, przy ptakach już nie - bo trafić centralnym w zwariowane ptaszyska przekracza chyba moje umiejętności :) a i przy samolotach jeden punkt przy tak dużych gładkich powierzchniach uniemożliwiał mi często zrobienie zdjęcia.

koraf
26-04-2017, 20:54
Moim zdaniem AF działa wolniej niż sam 100-400 II ustawiony na centralny. Ponadto konieczność używania tylko centralnego punktu kastruje mocno możliwości AF jakie oferuje puszka. Jakość obrazu - moim zdaniem pogorszona. Niby w dobrych warunkach jest OK, ale jak obejrzysz dwa zdjęcia obok siebie to różnicę widać. Moje odczucia podobne do Marka Kowala - niby prawie ostro ale nie do końca ostro, kontrast niby jest ale jakby go brakowało, jakby jakiś szum się pojawiał na zdjęciach. Zdjęcia się robić da, po obróbce mogą być nawet bardzo dobre, ale jak dla mnie za dużo trzeba wkładać w nie pracy w PS.
Przy fotografii lotniczej jeszcze czasami używam, przy ptakach już nie - bo trafić centralnym w zwariowane ptaszyska przekracza chyba moje umiejętności :) a i przy samolotach jeden punkt przy tak dużych gładkich powierzchniach uniemożliwiał mi często zrobienie zdjęcia.
Postawię zatem inne pytanie, czy warto zatem kupić extender 1,4x III ? Może lepiej kupić 1,4x II ? Strata na IQ jest oczywista przy używaniu ext.1,4x, AF w wersji III powinien działać dużo lepiej niż w II ponieważ ma mikroprocesor dedykowany do AF obiektywów nowszej generacji + dualpixel w 7dII też chyba swoje robi ?

RobertON
26-04-2017, 22:03
Postawię zatem inne pytanie, czy warto zatem kupić extender 1,4x III ? Może lepiej kupić 1,4x II ?

Gdybym nie miał II wersji, to teraz wybrałbym III-ą w uwagi na jakieś przyszłościowe rozwiązania "softwarowe" canona i lepsze uszczelnienia.

Niegdyś porównałem II i III-ą wersję TC na 600D, ale zbytnio nie widziałem różnicy.
Wybrałem tańsze rozwiązanie i na razie przy tym pozostanę.

koraf
27-04-2017, 13:44
Gdybym nie miał II wersji, to teraz wybrałbym III-ą w uwagi na jakieś przyszłościowe rozwiązania "softwarowe" canona i lepsze uszczelnienia.Dodatkowym argumentem za wyborem wersji III jest spora liczba zalet w porównaniu do wersji II zgodnie z oficjalną stroną (nr 4) Canon: Examining the latest EF lens technologies - Canon Professional Network (http://cpn.canon-europe.com/content/education/technical/latest_ef_lens.do).
Gdzie jak widać największy zysk na IQ i AF uzyskuje się na nowych szkłach wersji II.