PDA

Zobacz pełną wersję : SX60 HS - najlepsze ustawienia do zdjęć?



januszk1
21-04-2017, 22:44
Mam ten aparat od prawie roku, jednak wciąż nie jestem w stanie znaleźć najlepszych ustawień do robienia wyraźnych i naturalnych zdjęć. Fotografuję zarówno w trybie automatycznym jak i "krajobrazu" jednak do tej pory udało mi się może zrobić tylko kilka naprawdę ładnych i ostrych zdjęć... Ktoś ma ten model i pochwali się ustawieniami? Może muszę gdzieś zmieniać ogniskową itd. ?

uosiek1
22-04-2017, 06:25
Gdyby istniały uniwersalne nastawy do ładnych zdjęć, to aparat byłby fabrycznie pod nie ustawiony i "wykastrowany" z trybów pracy. Napisz, jaki rodzaj zdjęć Cię interesuje (i w jakich warunkach), to na pewno znajdzie się ktoś, kto takie robi i Ci doradzi. Przy czym nie spodziewaj się porad w stylu "f5.6, 1/60s i wszystkie zdjęcia lądują na okładce National Geografic", bo to tak nie działa ;)

Danielasty
22-04-2017, 22:07
statyw i wężyk spustowy, poczytaj o przysłonie ( jeśli masz możliwość regulacji ) ew przestaw aparat w tryb preselekcje przysłony - ustaw ją na f8 f16 i nie ma bata by wyszło z tego rozmazane zdjęcie :P

zabki
09-02-2019, 22:14
Rzeczywiście statyw może bardzo pomóc.

este
09-02-2019, 22:40
Rzeczywiście statyw może bardzo pomóc.
^^
Statyw tak - a zmiana ogniskowej może wprowadzić wręcz rewolucje:

Może muszę gdzieś zmieniać ogniskową itd. ?

marfot
09-02-2019, 22:46
^^
Statyw tak - a zmiana ogniskowej może wprowadzić wręcz rewolucje:

Założyciel wątku prawdopodobnie gdzieś jesienią 2017 podniósł swój poziom kompetencji na tyle, że nie zaglądał już tu więcej.