PDA

Zobacz pełną wersję : Niedrogi statyw do fotografii kulinarnej



zielini
16-04-2017, 22:04
Cześć! Poszukuję w miarę dobrego statywu i w miarę niedrogiego (do 200/250 zł). Zajmuję się przede wszystkim fotografią kulinarną, robię portrety, polaroidy modelkom, no ogólnie fajnie jakby ten statyw był w miarę wszechstronny, ale z naciskiem na fotografię kulinarną (robię zdjęcia na zlecenie w restauracjach). Nie chodzę po żadnych górach ani nic z tych rzeczy, więc ta dziedzina mnie kompletnie nie interesuje. Chciałabym, żeby to nie był taki maksymalny paździerz, bo jednak robię zdjęcia za pieniądze i słabo, jakby po roku ten statyw miał się rozlecieć. Chyba, że za takie pieniądze są same paździerze :/ generalnie nie miałam do tej pory do czynienia ze statywami i kompletnie nie orientuję się w firmach itd.
+ statyw będzie podtrzymywał na początek Canona 1100D, niedługo Canona 70D, a ze szkieł Canon 50 1.8 i Sigme 18-35 1.8

Tom77
16-04-2017, 22:06
Cześć! Poszukuję w miarę dobrego statywu i w miarę niedrogiego (do 200/250 zł). Zajmuję się przede wszystkim fotografią kulinarną, robię portrety, polaroidy modelkom, no ogólnie fajnie jakby ten statyw był w miarę wszechstronny, ale z naciskiem na fotografię kulinarną (robię zdjęcia na zlecenie w restauracjach). Nie chodzę po żadnych górach ani nic z tych rzeczy, więc ta dziedzina mnie kompletnie nie interesuje. Chciałabym, żeby to nie był taki maksymalny paździerz, bo jednak robię zdjęcia za pieniądze i słabo, jakby po roku ten statyw miał się rozlecieć. Chyba, że za takie pieniądze są same paździerze :/ generalnie nie miałam do tej pory do czynienia ze statywami i kompletnie nie orientuję się w firmach itd.

W tym budżecie 300/350D + kit jak dołożysz 50-100 zł

zielini
16-04-2017, 22:08
Obawiam się, że się nie zrozumieliśmy :D

zanussi
16-04-2017, 22:10
kulinarna to chyba z głowicą kulową..... na tyle wysoki abyś mógł postawić nad stołem jadalnym nawet abyś mógł robi zdjęcia pionowo w dół

Tom77
16-04-2017, 22:13
Obawiam się, że się nie zrozumieliśmy :D

Masz rację, ja cię nie zrozumiałem.
Używana sherpa albo Vanguard alta

mystical
16-04-2017, 22:19
Też wszedłbym w Sherpe... Za tę kasę niezła jakość.

zielini
16-04-2017, 22:22
Dzięki za odpowiedzi! A jakas konkretna wersja/model/parametry tej Sherpy?

italy
16-04-2017, 22:40
Poszukaj statywu, który ma ramię boczne , albo ma możliwość takiego zamontowania w/w ramienia.Ja do studia swego czasu zrobiłem coś na wzór wieszaka na garderobę na kółkach gumowych na powietrze/amortyzacja wstrząsów podłogi/do Tego podwieszone ramię wysięgnikowe z możliwością pełnej regulacji obrotów osiowych zaciskowych.Można tym przejeżdżać nad stołem i ustawiać w zależności do potrzeb nad fotografowanym obiektem - zdjęcia z góry, lub ustawić przed pod każdym kątem.Kosztowało więcej niż statyw , ale zależało mi na pełnym wykorzystaniu podwieszonego aparatu wg moich potrzeb.A niestety typowe statywy tego nie dają.

zielini
18-04-2017, 02:22
Poszukaj statywu, który ma ramię boczne , albo ma możliwość takiego zamontowania w/w ramienia.Ja do studia swego czasu zrobiłem coś na wzór wieszaka na garderobę na kółkach gumowych na powietrze/amortyzacja wstrząsów podłogi/do Tego podwieszone ramię wysięgnikowe z możliwością pełnej regulacji obrotów osiowych zaciskowych.Można tym przejeżdżać nad stołem i ustawiać w zależności do potrzeb nad fotografowanym obiektem - zdjęcia z góry, lub ustawić przed pod każdym kątem.Kosztowało więcej niż statyw , ale zależało mi na pełnym wykorzystaniu podwieszonego aparatu wg moich potrzeb.A niestety typowe statywy tego nie dają.

Dzięki za odpowiedź! Fajny pomysł, choć ja niestety nie pracuję w studiu - zdjęcia robię bezpośrednio w restauracjach i - co gorsza - docieram do nich komunikacją miejską, więc wszelkie takie duże wynalazki nie wchodzą póki co w grę. Ale to ramię boczne to dobry pomysł, dzięki :)

Macios
18-04-2017, 06:49
Italy, mógłbyś pokazać zdjęcie poglądowe twojego "wieszaka"? Kombinuję właśnie i testuje różne rozwiązania pozwalające na nieporuszone zdjęcia z góry, bo statyw z bocznym ramieniem nie jest idealnym rozwiązaniem (długo sprężynuje po dotknięciu aparatu czy od ruchu desek w podłodze).

mkamelg
18-04-2017, 13:25
Cześć! Poszukuję w miarę dobrego statywu i w miarę niedrogiego (do 200/250 zł). Zajmuję się przede wszystkim fotografią kulinarną, robię portrety, polaroidy modelkom, no ogólnie fajnie jakby ten statyw był w miarę wszechstronny, ale z naciskiem na fotografię kulinarną (robię zdjęcia na zlecenie w restauracjach). Nie chodzę po żadnych górach ani nic z tych rzeczy, więc ta dziedzina mnie kompletnie nie interesuje. Chciałabym, żeby to nie był taki maksymalny paździerz, bo jednak robię zdjęcia za pieniądze i słabo, jakby po roku ten statyw miał się rozlecieć. Chyba, że za takie pieniądze są same paździerze :/

Za takie pieniądze nie kupisz statywu przydatnego w fotografii kulinarnej.

Dorzuć co najmniej drugie 250 zł i kup sobie na Allegro (http://allegro.pl/statyw-vanguard-alta-pro-263at-i6710787570.html) używany powystawowy statyw Vanguard Alta Pro 263AT za niecałe 500 zł (nowy kosztuje około 600 zł (http://fotozakupy.pl/product-pol-15650-Statyw-Vanguard-Alta-Pro-263AT.html)) lub Velbon VS-443D (http://www.velbon-statywy.pl/statywy-vs) za który trzeba już wyłożyć co najmniej 660 zł Statyw Velbon VS 443 D (V36984) - Ceny i opinie na Ceneo.pl (http://www.ceneo.pl/15154821;0284-0.htm#tab=click_scroll)

Za drogo? No to szukaj inspiracji na YouTube chociażby takich jak ta https://www.youtube.com/watch?v=S8bDyS4IwJ4

RHF
18-04-2017, 16:08
Zamiast Velbona w podobnej cenie (bez głowicy niecałe 500zł) brałbym Benro A2980F

italy
18-04-2017, 21:38
Italy, mógłbyś pokazać zdjęcie poglądowe twojego "wieszaka"? Kombinuję właśnie i testuje różne rozwiązania pozwalające na nieporuszone zdjęcia z góry, bo statyw z bocznym ramieniem nie jest idealnym rozwiązaniem (długo sprężynuje po dotknięciu aparatu czy od ruchu desek w podłodze).
w przyszłym tygodniu ok czwartku będę go używał to zrobię zdjęcie ,teraz jest częściowo rozłożony bo nie był mi potrzebny, a miejsca zawsze brak:)
ty masz coś podobnego, Z tym że ja wszystko robiłem z 1/2" rurek do wody .
Plastik jest za bardzo podatny na drgania.Bo struktura materiału jest bardzo lekka. Moja konstrukcja waży swoje ale za to jest stabilna, dodatkowo na dole nóg umieściłem koła gumowe, pierw były pełne ale przenosiły drgania, zastąpiłem z powietrzem -jest ok.Jedynie pobawiłem się z ciśnieniem pompowanego powietrza.Najlepsze rezultaty osiągnąłem gdy są napompowane ok 3/4.Nabita opona jednak nie działa jak amortyzator .Ale zawsze używam wyzwalacza.Aparat jest przymocowany do głowicy kulowej, ta do płytki stalowej gr ok 5 mm z tego co pamiętam, potem są 4 poduszki gumowe grubości 2 cm -pełne :) potem druga płytka stalowa i to znów na 4 poduszkach gumowych i zamocowane do 2 poprzecznych rurek jak na w/w filmie.2 zestaw mam taki sam z głowicą plus dospawane ramię które mogę opuszczać i podnosić wg potrzeb nad fotografowanym obiektem .Dodatkowo całość ma możliwość regulacji wysokości na śruby motylkowe.
Na pewno konieczne są 4 nogi jako podstawa - pierw miałem na 2 plus poprzeczki ale to nie zdało egzaminu, -mało stabilne.
https://www.youtube.com/watch?v=XgJluM-v2rA

Macios
19-04-2017, 07:58
Dzięki Italy, bardzo jestem ciekawy jak Ci to wyszło. Oczywiście zawsze stosuje pilota i wstępne podnoszenie lustra, albo tethering przez Capture One (zdecydowanie lepsza obsługa niż program canona) z odległości, bo nawet stąpanie po panelach wokoło stołu powoduje drgania, co zresztą dobrze widać przy powiększeniu podglądu.