PDA

Zobacz pełną wersję : problem z zdalnym wyzwoleniem lamp YN



Loczek
15-04-2017, 16:46
Czesć

jestem tu nowy wiec witam wszystkich i chciałbym sie poradzic w temacie lamp błyskowych

Niedawno kupiłem moje pierwsze lampy 2szt YN685 do canona eos600D wraz z wyzwalaczem YN622C II Nie mam w tym temacie jeszcze zadnego doswiadczenia i nie umiem wyzwolic tych lamp zdalnie.Troche sie tym bawiłem ale nic z tego i juz nie wiem czy brakuje mi jeszcze jakis odbiornik czy moze nie taki wyzwalacz kupiłem czy moze w sklepie dostałem lampy do nikona a nie canona bo w koncu wygladem niczym sie nie różnią tylko oprogramowaniem i juz nie wiem co moze byc przyczyna tego ze nie chce mi to działać :/

prosiłbym o to zeby ktos mi wytłumaczył jak dla laika jak to działa i jak mam to wszystko poustawiac u siebie ewentualnie cos dokupic ...

pozdrawiam

r_m
15-04-2017, 17:56
Czy masz do tego instrukcję obsługi?
"Na wyczucie" też się da, ale z instrukcją jest łatwiej:
- lampy w "tryb" zgodny z YN622, nie 602/603
- lampy na ten sam kanał, w tej samej grupie (np. 1, A), jako "remote"
- nadajnik na ten sam kanał i tą samą grupę, co lampy (1, A)
- nadajnik na aparat, w aparacie wchodzisz w menu sterowania lampą zewnętrzną, powinny być aktywne opcje, najprościej ETTL, synchronizacja na pierwszą kurtynę
- można sprawdzać, powinno działać.
Nie działa? Opisz jak masz ustawiony sprzęt.

Loczek
15-04-2017, 18:50
tak mam instrukcje ale tylko po angielsku i chinsku.Moj angielski akurat jest słaby ale juz sobie wytłumaczytyłem w tłumaczu..

"can receive the wireless triggering signal from YN622N ,YN622N II ,YN622N-TX YN660 YN560 IV ,YN560-TX RF 605 ,RF603 II.

No i mojego wyzwalacza tutaj nie ma ale wszystkie "N" to nie sa czasami tylko do nikona a "C" canon ?? Różnica miedzy moim a tymi podanymi w instrukcji to własnie tylko ta literka :/ To moze mam nie tą instrukje albo lamy od czegos innego :/
Reszte mam wszystko ustawione jak opisujesz tj. na wyzawalaczu zgodne z YN 622 kanały i grupy jednakowo aparat/lampa i na "622 R SLAVE" I pierwsza kurtyna
i probowałem i na M i na ETTL i na MULTI i kompletnie żadnej reakcji

na lampie mam I-TTL a na aparacie E-TTL nie wiem czy to jakas różnica ??

r_m
15-04-2017, 19:26
Może inaczej, jakie piny ma lampa na stopce, taki układ, jak w Twoim aparacie (tzn. jeden na środku, i cztery blisko siebie, "od strony oka" jak lampa jest na aparacie), czy jeden na środku, a pozostałe dookoła niego, jak "5" na kostce do gry?

Loczek
15-04-2017, 19:39
o kurcze ...różni sie.Aparat i wyzwalacz to tak jak piszesz a na lampie i jednej i drugiej to jak na kostce do gry "5" tylko ze jednej kropki bocznej nie ma w tej piątce

r_m
15-04-2017, 20:53
Nie mam dla Ciebie dobrej wiadomości:
http://camerarepairparts.com/ekmps/shops/nikoncamerapart/images/nikon-sb-900-speedlight-flash-hotshoe-base-genuine-repair-part-17685-p.jpg
To stopka lamp dla Nikona
A to
http://i.ebayimg.com/images/g/eacAAOSw3xJVf-Gl/s-l300.jpg
stopka lamp dla Canona.

Jeśli Twoje lampy mają "kostkę bez jednego oczka", to są w wersji dla Nikona. Sądząc po braku polskiej instrukcji były kupowane w Chinach?

Loczek
15-04-2017, 21:06
super... :/ no i jest dokładnie jak na zdjeciach czyli tu tak a tam inaczej i juz wszystko jasne dlaczego nie mogłem wyzwalać zdalnie.Ale odziwo na stopce aparatu jakos działa.Sproboje po swietach to wymienic i moze cos sie z tym da zrobic (14 dni mineło).
Ja kupowałem przez neta na A***gro a skąd to ma sprzedawca to nie wiem ale calkiem mozliwe ze z chin z tym ze ja sie tym nie przejmuje bo chciałem kupic tanio bo nie mam narazie kasy i duzo innych wydatków a chinczyków juz nikt nie podrabia wiec gorzej nie mozna trafic :)

A czy ten wyzwalacz YN622C a ten YN622CII to wiesz moze czy to to samo i działa z tymi lampami jak moje (tylko canona) czy to sa juz zbyt rózne wyzwalacze ??

r_m
15-04-2017, 22:20
Jak widać można gorzej trafić, kupując lampy do Nikona zamiast do Canona ;) - chyba, że to sprzedawca się pomyliła podczas pakowania.
Na stopce działało, ale pewnie jako lampa manualna, tzn, nie dobierała sobie mocy błysku, bo do samego wyzwolenia jest potrzebny tylko środkowy styk.
Jeśli sprzedawca to "osoba fizyczna", nie ma tych 14 dni o których pisałeś.
Jeśli aukcja dotyczyła lamp do Nikona, to kupiłeś takie, jakie chciałeś ;)
Jeśli to "firma", i nie dała instrukcji po polsku, to może mieć problem, jeśli będziesz zdeterminowany.
Wyzwalacze: to jest to samo, tzn. "II" jest nieco lepsza, opis różnic można znaleźć w sieci, ale działa w różnych kombinacjach (wyzwalacze 622c + 622cII, 622c+622cII+685, 622cII + 622c-tx itd.).

Loczek
15-04-2017, 23:19
Tak,oczywiscie ze sie sprzedawca pomylił bo juz 2 razy sprawdzałem co kupiłem i 100% canon w aukcji.Tak jak mowisz ze ten I-TTL po mimo wybrania go sam sie przestawia na "M"

To jest firma bo mają nawet sklepy w dwóch punktach kraków, poznań.Ale 14 dni juz mineło dawno bo ja je zamawiałem na inny adres i dopierdo pozniej mi je ktos przywiózł.Ale zapytam sie i moze akurat.Szkoda tylko ze nie mam ich teraz bo kupiłem je specjalnie bo córeczke bede miał w lipcu i chciałem jej zdjecia takie fajne zrobic ale widze ze chyba nie tak predko :/

R_M chciałem podziekowac za rozwiazanie mojego problemu tak wgl :)